معرفی و بررسی بازی Elden Ring ساخته ی software

Elden Ring

او در خلال این گفت و گو بیان کرده است که بازی Elden Ring از جمله بازی های سبک نقش آفرینی سوم شخص است که گیم پلی آن شباهت زیادی با بازی Dark Souls دارد.

Elden Ring
Elden Ring

معرفی و بررسی بازی Elden Ring ساخته ی software

طبق اخبار ارائه شده در مورد بازی Elden Ring متوجه شدیم که این بازی در عین حال که به مجموعه Dark Souls شبیه است، اما وجود داستان خاص در آن و هم چنین همکاری جرج آرآر مارتین با میازاکی، موجب شده تا آن حال و هوای یک بازی جدید و متفاوت را داشته باشد.

در کنفرانس خبری مایکروسافت بود که شاهد معرفی بازی Elden Ring بودیم و در همین جا بود که متوجه همکاری دو فرد معروف با هم شدیم. این دو شخص، هیدتاکا میازاکی، سازنده سری Dark Souls و جرج آر آر مارتین، نویسنده رمان معروف نغمه آتش و یخ می باشند و با همکاری هم سعی در ارائه یک محصوب جدید و متفاوت دارند. اما اطلاعات ارائه شده تا کنون به هیچ وجه کامل نبوده و سوالات زیادی است که هنور بی پاسخ مانده است. در تریلر منتشر شده از این بازی مشاهده گر یک راوی بودیم که این جمله را بیان می کرد: ” من شک دارم که حتی بتوانید آن را تصور کنید”، این موضوع نشان دهنده این است که احتمال ارائه یک بازی فوق العاده از سوی این دو وجود دارد که سرشار از شگفتی خواهد بود.

بر طبق گفت و گویی که هیدتاکا میازاکی با یکی از اعضای ING داشته است، اطلاعات جدیدی از بازی Elden Ring به دست آمده است. او در خلال این گفت و گو بیان کرده است که این بازی از جمله بازی های سبک نقش آفرینی سوم شخص است که گیم پلی آن شباهت زیادی با بازی Dark Souls دارد. البته این گفته را نباید به این معنا دانست که این بازی جدید کاملاً با آن شباهت دارد اما چیزی که مشخص است این است که ساختار هر دو یکی می باشد. در مورد ساخته های دیگر میازاکی نیز این نکته وجود دارد که در عین مشابهت ساختار بازی ها به هم، اما با موارد جدیدی رو به رو می شویم که آن را کامل با ساخته های قبلی متمایز می کند.

بر اساس گفته های این بازی ساز معروف،  مشخص شده است که بازی الدن رینگ تنها دربردارنده برخی موارد ساده جدید نمی باشد بلکه در آن المان های محیطی مختلفی و وسیعی را شاهد خواهید بود. او معتقد است که برای اینکه کاربران این امکان را داشته باشند که از جهان بازی بیشترین بهره را ببرند باید به دنیایی وسیع تر، مکانیزم های متفاوت تر و موثرتر دسترسی داشته باشند. بر اساس همین گفته ها این گونه به نظر می رسد که بازی الدن رینگ یک نسخه بهبود یافته از مجموعه دارک سولز باشد. در ادامه صحبت های این کارگردان بیان شده است که بخش داستانی این بازی جدید با سیاه چاله ها و هم چنین قسمت های دیگر بازی از درون به هم مرتبط می باشند اما با این تفاوت که در این بازی جدید، محیط ها بسیار وسیع تر و گسترده تر شده است. اساس گیم پلی این بازی را محیط های وسیع آن تشکیل می دهند و چیزی که مورد توجه قرار گرفته است این است که محیط بازی با مکانیزم های موجود در آن کاملاً هماهنگ می باشد. میازاکی سه دلیل عمده را عامل استفاده از محیط های جدید و البته المان های متفاوت در این بازی می داند. اولین دلیل، این است که آن ها سعی داشته اند تا داستان بازی و دنیای آن را در یک مقیاس بزرگ تر ارائه کنند. دلیل دوم هم این است که آن ها خواستار این هستند که کاربر با آزادی عمل بیشتری مواجه شود و بتواند گشت و گذاری عمیق تر داشته باشد. آخرین دلیل هم این است که کاربر با مبارزات متنوع تر و متفاوت تر نسبت به گذشته رو به رو باشد. برای این که بیشتر با متفاوت بودن این بازی جدید آشنا شوید باید این نکته را خاطر نشان کنیم که قهرمان بازی در عین حال که بر اسب خود سوار شده است، می تواند در محیط های بازی به سفر بپردازد. هم چنین او قادر خواهد بود تا در همین حین به مبارزه با دشمنان هم بپردازد و این نکته در بازی های قبلی وجود نداشت و چیز جدیدی می باشد. در کارهای قبلی این کارگردان این موضوع وجود داشت که مهمترین مورد در هنگام مبارزه، نوع قرار گرفتن شما در محیط بود و این که اطراف کاربر چه ویژگی هایی دارد، از اهمیت چندانی برخوردار نبود. اما در این بازی جدید، محیط اطراف نیز تاثیرگذار بوده و به همین دلیل، مبارزات نیز از تنوع بیشتری برخوردار شده اند. در این بازی با یک محیط جهان باز رو به رو خواهید بود اما این به معنای این نیست که در آن با شهرهای مختلف رو به رو خواهید بود بلکه در آن شاهد دهکده هایی خواهید بود که همانند سیاه چاله ها عمل می کنند و شباهت زیادی به بخش های ویران شده دارند. در گفته های میازاکی متوجه شدیم که ساخت این محیط جهان باز بسیار دشوار بوده و چالش بزرگی را برای سازندگان ایجاد کرده بود چرا که اگر آن ها می خواستند از شهرها برای این قسمت استفاده کنند، این چالش بیش از اندازه بزرگ می شد و به همین دلیل بود که تصمیم ما بر این شد که  به سراغ چیزی برویم که مهارت بیشتری در آن داریم. درست که برای ساخت این بازی، بازی های زیادی مورد بررسی قرار گفته است اما تلاش سازندگان بازی بر این بوده است که از آن ها زیاد الهام نگیرند و یک بازی منحصر به فرد ارائه کنند.

Elden Ring
Elden Ring

چیزی که در ساخت این بازی بسیار جالب است، همکاری میازاکی و جر آر آر مارتین می باشد و در این خصوص میازاکی بیان کرده است که من از طرفداران آقای مارتین بودم. کارهای این نویسنده از جمله رمان نغمه آتش و یخ وی بسیار شگفت انگیز بود و من علاقه زیادی به او دارم اما این تنها اثر دوست داشتنی وی نمی باشد و می توان به آثاری همچون Fevre Dream و Tuf Voyaging هم اشاره کرد. همکاری ما زمانی آغاز شد که من ایشان را به دفترم دعوت کردم و ایشان نیز در کمال ناباوری، پیشنهاد من را به سرعت قبول کرده و ساخت این بازی شروع شد.

داستان اصلی این بازی توسط میازاکی نوشته شده است اما نوشتن بخش های اساطیری بازی و اتفاقات آن بر عهده مارتین قرار داشت و این دو توانستند به خوبی از عهده این همکاری بربیایند. محیط های خلق شده برای این بازی از جوی تاریک ولی در عین حال بسیار زیبا برخوردارند که در عین بی رحم بودن آن می توان از زیباییش تا چندین روز صحبت کرد.

در تریلر منتشر شده تماشاگر یک محیط تاریک هستیم که نشان دهنده یک آهنگر در این محیط تاریک است و با مشاهده نابودی نور، او نیز امید خود را از دست می دهد. با این اطلاعات و گفته ها باید منتظر ماند و دید که این بازی تا چه حد خواهد توانست انتظارات کاربران را برآورده کند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =