تحلیل کنفرانس سونی در Electronic Entertainment Expo 2018

Electronic Entertainment Expo 2018

موضوع از این قرار است که سونی در Electronic Entertainment Expo 2018 تصمیم کاملا متفاوتی در ارائه و نمایش بازی هایی که قرار است منتشر کند، دارد و به این معنا که دیگر شما با یک کنفرانس پر زرق و برق و عجیب و حیرت انگیز روبه رو نخواهید شد.

Electronic Entertainment Expo 2018
Electronic Entertainment Expo 2018

نمایشگاه E3 در سال ۲۰۱۸ هم برگزار شد و ما شاهد حضور شرکت های مختلفی بودیم که همگی در ان نمایشگاه بزرگ حضور داشتند. همانطور که می دانید این مایشگاه یکی از بخش های مهمی است ک هر ساله در تاریخ مشخصی برگزار می شود و شرایطی را فراهم می کند تا شرکت های مختلف بازی های خود را معرفی کنند و در این باره توضیحاتی را برای مخاطبان خود ارائه دهند. شرکت سونی نیز یکی از شرکت بزرگی است که اگر در این نمایشگاه حضور نداشتند بخش بزرگی از بازی هایی که قرا بوده در این نمیشگاه معرفی شوند، فرصت حضور پیدا نمی کردند.

با این حال به نظر می رسید که Electronic Entertainment Expo 2018 شاهد بازی های متعددی باشیم که قرار است توسط این شرکت معرفی شوند، اما در نهایت شرکت سونی به طور کلی همه را غافلگیر کرد و مسیر متفاوتی را پیش رو گرفت! البته این به آن معنا نیست که شما شاهد یک غافلگیری بسیار عجیب و غریب و یا خارق العاده باشید، نکته این است که کاری که شرکت سونی کرد، تاثیر کاملا خارق العاد ای داشت.

موضوع از این قرار است که سونی در کنفرانسی ک در این نمایشاه داشته است، تصمیم کاملا متفاوتی در ارائه و نمایش بازی هایی که قرار است منتشر کند، دارد. به این معنا که دیگر شما با یک کنفرانس پر زرق و برق و عجیب و حیرت انگیز روبه رو نخواهید شد. به نظر می رسد شرکت سونی عبارت « زیبایی در سادگی است» را پیشه ی خود قرار داده، چرا که همانطور که گفته شد دیگر شاهد کنفرانس های عجیب نخواهید بود. البته این موضوع به این جا ختم نمی شود، سونی کار را به جایی رسانده که دیگر بسیار ساده عم کرده است، حتی در رونمایی از بازی هایی که قرار است منتشر کند، ترجیح داده تا فقط از چهار بازی خود رونمایی کرده و فقط در این باره صحبت کند، البته این چیزی بود که شرکت سونی گفت و به قولی کسی حرف های سونی را باور نمی کرد.

همه منتظر بودند تا شاهد نمایش بازی های دیگری از جانب شرکت سونی باشند و حرف هایی حکه شرکت سونی گفته بود، چندان واقعی جلوه نمی داد. با این حال کاری که شرکت سونی کرد را نمی توان فراموش کرد. شرکت سونی به واقع روی حرفش ماند و گفته های خود را کاملا عملی کرد. در نهایت ما شاهد رو نمایی از چهار بازی در کنفرانس سونی بودیم که همه را حیرت زده کرد، حیرت زده از حیث سادگی که سونی در پیش روی خود گرفت.

با این حال در این کنفرانس همانطور که شرکت سونی قول داده بود، فقط از چهار بازی رو نمایی کرد که عبارت اند از The Last of Us: Part II ،Ghost of Tsushima ،Death Stranding و Spider-Man، درواقع عمده ی تمرکز این شرکت بر روی این چهار بازی بوده و به عبارتی قرار نبود تا سخت افزار جدیدی در این کنفرانس ارائه شود. با این که بازی های زیاده وجود داشت که در لیتس انتظار برای رونمایی قرار گرفته بودند اما بسیار جالب توجه بود که فقط چهار بازی رو نمایی شد. البته باید گفت که این موضوع فقط مربوط به روز کنفرانس بوده است ، چرا که قبل از آغاز کنفرانس شرکت سونی برخی از بازی های خود را معرفی کرده است. در این مدت زمان تا برگزار کنفرانس از چند بازی رونمایی شد که بازی های Vampyr و Life is Strange جزو آن ها بودند. به علاوه سته الحاقی Destiny 2: Forsaken نیز معرفی شد و بازی واقعیت مجازی Beat Saber نیز رونمایی شد.

Electronic Entertainment Expo 2018
Electronic Entertainment Expo 2018

اما با آنکه فقط چهار بازی رونمایی شد اما ما شاهد یک نمایش ساده ولی بسیار زیبا بوده ایم که شروع این کنفرانس با بازی آخرین بازماده از ما بخش دوم (The Last of Us: Part II) است. در این بخش توضیحات جامع و مفصلی درباره ی این بازی را شاهد بودیم که به خوبی بازی را شرح می دهد. یکی از بخش هایی که ر این سری از بازی افزوده شده است خارج کردن بقایای تیز و پیکانی است که در بازوی شخصیت الی فرو رفته، به علاوه قابلیت مخفی شدن در زیر خودرو، پرتاب بطری به سمت دشمن و دیگر بخش های بازی که به طور مفصل در این باره صحبت شد.

دومین بازی که با نام Ghost of Tsushima بر روی نمایشگر در پس زمینه خود نمایی کد نیز اگر به اندازه ی بازی The last of us نبوده، اما کمتر از آن نیز نبود. درواقع شما در این بازی شاهد شخصتی سامورایی هستیم که برای نجات کشور ژاپن از دست مغول ها به مبارزه می پردازد. بازی از نظر گرافیکی و داستانی بسیار قوی ظاه شده و تاثیر بسیار خوبی بر روی مخاطبان خود داشته است. با این که نمایش چهار گانه ی سونی بی نظی بود اما وقتی کمی دقیق می شویم متوجه بازی Death Stranding می شویم که سومین بازی است که در این کنفرانس رو نمایی شد!

با اینکه به نظر می رسید موجیما این بار سعی دارد یک تحو اساسی و تاثیرگذار ایجاد کند، اما در نهایت این حرکت ناگهانی او در تغییر سبک و سیاقش باعث شد تا در نهایت حاشیه های فراوانی را در این کنفرانس ایجاد کند. در زمان نمایش بازی Death Stranding که همه انتظار داشتند تا کوجیما را روی صحنه ببیند و او د رابطه با این بازی توضیحاتی را برای روشن شدن روند بازی رح دهد، در نهایت ما شاهد یک نمایش بدون صدا و بدون حضور کوجیما بوده ایم. آخرین بازی هم Spider-Man بود که در این کنفرانس رو نمایی شد و با این که زمان کمی تا انتشار بازی مانده بود، اما سونی ترجیح داد تا این بازی را با یک نمایش خارق العاده برای مخاطبان خود رونمایی کند. این بار در این سری از بازی اسپایدرمن شاهد شخصیت های جدیدی بود که اسکوریین، راینو و والچر نیز جزو این شخصیت ها هستند.

در نهایت می تونا گفت که سونی به گفته ی خود عمل کرد و هرچه گفته بود را انجام داد و چهار گانه ی خود را در کنفرانس خود در نمایشگاه به نمایش درآورد. این تمام کاری بود که سونی کرد، نه کمترو نه بیشتر، با این حال یک نمایش کامل و جذاب بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =