نحوه فعالسازی حالت تاریک در نینتندو سوییچ

حالت تاریک در نینتندو سوییچ

آیا می‌دانستید که نینتندو سوییچ حالت تاریک دارد؟ قرار است در این مقاله نحوه فعالسازی آن را به شما آموزش دهیم. اگر از خیره شدن به پس‌ زمینه روشنی که تم Basic Light سوییچ ارائه می‌دهد خسته شده‌ اید، یک جایگزین وجود دارد: تم ” Basic Black”. در نهایت این به خودتان بستگی دارد که کدام تم را انتخاب کنید، اما حالت تاریک در حال حاضر در تمام برنامه‌های اصلی مانند کروم، ویندوز ۱۰ و حتی Xbox هم وجود دارد و برخی کاربران از اینکه می‌توانند این حالت را در نینتندو سوییچ فعال کنند خوشحال هستند.

روشن کردن حالت تاریک نینتندو سوییچ بسیار آسان است و بسیاری معتقدند که تم Basic Black در منوی کنسول و صفحه‌ نمایش به واضح‌تر شدن متن، بهتر شدن بخش‌های هنری بازی کمک کرده و اگر در شب بازی می‌کنید، بسیار بهتر و دل‌پذیرتر می‌شود. اگر از این حالت خوشتان آمده، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید که این روی نینتندو سوییچ، Nintendo Switch Lite و Nintendo Switch OLED آینده کار خواهد کرد.

نحوه فعالسازی حالت تاریک در نینتندو سوییچ

حالت تاریک در نینتندو سوییچ
نحوه فعالسازی حالت تاریک در نینتندو سوییچ

از Home Menu، وارد “System Setting” شوید که زیر عناوین بازی یافت می‌شود و مانند نماد چرخ‌ دنده است. روی دکمه A ضربه بزنید و لیست گزینه‌ها در سمت چپ صفحه‌ نمایش را به سمت پایین بکشید. از اینجا، روی “Themes” کلیک کرده و با ضربه مجدد روی دکمه A، “Basic Black” را انتخاب کنید. کنار تم انتخابی باید یک تیک را مشاهده کنید و متوجه تغییری از سفید به سیاه می‌شوید. تبریک می‌گوییم، اکنون حالت تاریک را در نینتندو سوییچ فعال کردید.

چرا باید حالت تاریک را در نینتندو سوییچ فعال کنید؟

حالت تاریک در نینتندو سوییچ
چرا باید حالت تاریک را در نینتندو سوییچ فعال کنید؟

اگر از طرفداران حالت تیره هستید، تیک تمام باکس‌ها را باید بزنید. به لطف فونت سفید در پس‌ زمینه مشکی، متن‌ها راحت‌تر خوانده می‌شوند و رنگ فیروزه‌ای به نشان‌دار کردن اطلاعات مهم کمک می‌کند. اگر فردی هستید که بازی در شب را دوست دارید، پس حالت تیره در سوییچ برای چشمانتان بهتر است. همچنین ممکن است بتوانید با استفاده از تم Basic Black، باتری را مدت بیشتری نگه دارید، اگرچه تفاوت آن بسیار ناچیز است.

تم‌های دیگری در نینتندو سوییچ در دسترس هستند؟

متأسفانه، خیر. نینتندو سوییچ از زمان عرضه تاکنون فقط تم Basic White و Basic Black را دارد و بسیاری منتظرند که تم های جدید به‌ مرور زمان عرضه شود. برای مثال Nintendo 3DS چند تم دارد، که بسیاری از آن‌ها عناوین فردی یا شخصیت‌های نینتندو را نشان می‌دهند. با نزدیک شدن به پنجمین سالگرد نینتندو سوییچ، بعید است که به این زودی تم جدیدی به کنسول اضافه شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دو =