نحوه فعالسازی صدای سه بعدی پلی استیشن ۵

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

اکنون می توانید صدای سه بعدی پلی استیشن ۵ را از طریق بلندگوهای تلویزیون پخش کنید. اما چطور باید آن را فعال کرد؟ و دقیقاً چیست؟ ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم. سونی در تاریخ ۱۵ سپتامبر پشتیبانی از صدای سه بعدی را برای بلندگوهای تلویزیون در پلی استیشن ۵ و پلی استیشن ۵ نسخه دیجیتالی، در طول به روزرسانی که در آن به کاربران اجازه داده شده فضای ذخیره سازی SSD داخلی پلی استیشن ۵ را ارتقاء دهند، اضافه کرده است. پیش از این، صدای سه بعدی فقط از طریق هدفون ها به کاربر می رسید، اما اکنون می توان از فناوری صدای فضایی سونی از طریق بلندگوهای داخلی تلویزیون نیز استفاده کرد.

اما اصلاً چرا باید صدای سه بعدی را فعال کنیم؟ فرمت صدای سه بعدی اختصاصی، که سونی در پاسخ به Dolby Atmos آن را ارائه کرده، با افزایش صدایی که از بلندگوهای تلویزیون می آید، تجربه صوتی سه بعدی را ارائه می دهد. به طرز هوشمندانه ای می توانید صدا را برای اتاق خود بهینه کنید، زیرا پلی استیشن ۵ از میکروفون داخلی کنترلر DualSense برای محاسبه صدای اتاق شما استفاده می کند تا بتواند بهترین تنظیمات صدای سه بعدی را ارائه دهد. این امر مشابه نحوه کالیبره کردن هر سطح صدا توسط سیستم های صوتی اطراف شما، بسته به جایی که در اتاق نشسته اید است.

فعال کردن صدای سه بعدی پلی استیشن ۵

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

شما باید به صورت دستی صدای سه بعدی را برای بلندگوهای تلویزیون در پلی استیشن ۵ فعال کنید. این ویژگی مانند صدای سه بعدی برای هدفون ها به صورت پیش فرض فعال نیست. برای انجام این کار، وارد Setting > Sounds > Audio Output شوید.

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

در این قسمت باید بخش “تلویزیون” را به همراه سه گزینه ” Enable 3D Audio for TV Speakers” ،” Apply Measurement Results to 3D Audio” و ” You’ll want to start by ensuring the toggle for ‘Enable 3D Audio for TV Speakers” که فعال شده، ببینید. کافی است دکمه X روی کنترلر DualSense را فشار دهید تا روشن شود.

اندازه گیری آکوستیک اتاق برای صدای سه بعدی

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

اگر می خواهید هنگام استفاده از بلندگوهای تلویزیون، بهترین تجربه صوتی سه بعدی را به دست آورید، به شما پیشنهاد می کنیم که آکوستیک اتاق خود را اندازه بگیرید. برای این کار روی ” Measure Room Acoustics for 3D audio” کلیک کنید، تا صفحه نمایشی ظاهر شود. توجه داشته باشید که باید آخرین نرم افزار کنترلر DualSense را قبل از شروع کار نصب کرده باشید.

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

باید مطمئن باشید که اتاق در طول فرآیند کالیبراسیون، تا حد ممکن ساکت باشد. همچنین باید صدای بازی ها روی صدایی که معمولا با آن بازی می کنید تنظیم شده باشد و کنترلر DualSense خود را تا جلوی صورتتان بالا بیاورید. هر زمان که آماده بودید روی “Next” کلیک کرده و بلندگوهای تلویزیون شما چند صدای قابل شنیدن را ایجاد می کند که توسط میکروفون کنترلر DualSense انتخاب می شوند.

صدای سه بعدی پلی استیشن 5

وقتی کالیبراسیون کامل شد، مطمئن شوید که گزینه ” Apply Measurement Results to 3D Audio” تیک خورده است. تبریک می گوییم! حالا شما صدای سه بعدی پلی استیشن ۵ را برای بلندگوهای تلویزیون فعال کرده اید و هنگام استفاده از صدای تلویزیون، از صدای سه بعدی لذت خواهید برد. اگر چیزی به نظر درست نمی رسد، یا در فرآیند کالیبراسیون اختلال ایجاد شده، می توانید دوباره اتاق را اندازه گیری کنید تا همه چیز درست پیش برود.

سیما حسینی
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
  • سهراب .م ۲۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۹

    البته این صدای واقعی سه بعدی نیست چون شما کلا ۲ خروجی دارین یعنی بلندگوها ۲ way حساب میشه ولی تو صدای حرفه ای دالبی شماه چهارگوشه اتاق بلندگو دارین که هرکدون صداش با اونیکی فرق میکنه و حتا تو سیستم ۷-۱ بلندگو بالای سرتون هم هست .. ولی به صورتی شبیه سازی میکنه صدا رو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =