همه چیز درباره ی بازی Fable 4

بازی Fable 4

بالاخره اخبار جدیدی از بازی Fable 4 منتشر شد و آخرین ماجراجویی طرفداران Fable در Albion مربوط به سال ۲۰۱۰ بوده است. Fable III بازیکنان را در رأس انقلاب صنعتی قرار داد و اسلحه ها و ساختار گوتیک داستان کلاسیک دیگری از خوبی در برابر بدی را بازگو کردند. با وجود پروژه های جانبی زیاد، شامل Fable Legends و Fable: The Journey، طرفداران یک دهه است که منتظر بازی جدید Fable هستند. نام درست دیگری از Fable به عنوان راه اندازی مجدد احتمالی در این مجموعه، عنوان بعدی این فرانچایز خواهد بود. درحالیکه طرفداران در سال ۲۰۲۰ تیزر تریلری دریافت کردند، اما Fable در E3 2021 ظاهر نشد. در ادامه هر چیزی که از Fable 4 می دانیم را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تاریخ انتشار بازی Fable 4

بازی Fable 4

هیچ تاریخ انتشار مشخصی برای Fable 4 مشخص نشده است و بازیکنان نباید به این زودی ها امیدی به عرضه بازی داشته باشند. اگر قرار بود در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، اطلاعات بیشتری در دسترس عموم قرار می گرفت. Playground Games نیز در مراسم Xbox Game Award به آن اشاره می کرد. امیدواریم بازیکنان به اندازه انتظاری که برای بازی هایی مانند Cyberpunk 2077، منتظر نمانند و همه ما می دانیم این انتظار چگونه پایان یافت.

پلتفرم ها

بازی Fable 4

Fable همچنان در حال توسعه برای Xbox Series X|S و رایانه شخصی است. کاربران سونی و پلی استیشن، شما احتمالاً با کنسول سونی خود قادر به گشت و گذار در Albion نخواهید بود. Fable همیشه یکی از محبوب ترین بازی های انحصاری ایکس باکس بوده است. با وجود اینکه بازی هنوز در مراحل اولیه توسعه است، منطقی نیست که سازندگان پورت Xbox One را هم اضافه کنند.

تریلر

بازی Fable 4

چیزی که بازیکنان آن را “Fable 4” می نامند، در واقع راه اندازی مجدد مجموعه ای است که به سادگی Fable نامیده می شود. این یک بازسازی ساده از بازی اصلی نیست. طرفداران ماجراجویی جدیدی در جهان Fable را دریافت خواهند کرد. این بازی ضمن ترکیب عناصری از بازی های Fable قبلی، داستان جدیدی را بازگو می کند. راه اندازی مجدد این مجموعه به خوبی با شایعه های پشت بازی پیوند خورده است.

گیم پلی

بازی Fable 4

بزرگ ترین بخش اخبار گیم پلی مربوط به طراحی مبارزه Fable است. Paweł Kapała، طراح مبارزه CD Projekt Red برای کار روی Fable به Playground Games پیوست. برای بازی ای که روی مبارزات متمرکز بود، به کارگیری طراحی جدید بیانگر این است که بازی هنوز آماده نیست. Kapala دو سال گذشته را صرف توسعه سیستم مبارزه جنگی و سلاح های گرم برای Cyberpunk 2077 کرده بود.

Fable در حال بازگشت به ریشه های سحر و جادو و دیگری سلاح های سبک قرون وسطایی خود است. از تریلر منتشر شده، می توان تشخیص داد که Fable پر از موجودات و عناصر خارق العاده است. Fable II استفاده هایی ابتدایی از باروت داشت، درحالیکه Fable III روی سلاح متمرکز است.

اخلاق یکی از مکانیسم هایی است که باعث شده بازیکنان عاشق Fable شوند. بازی به بازیکنان اجازه می دهد انتخاب های سخت و آسان داشته باشند و در نهایت ظاهر قهرمان خود را بسازند. انتخاب های “غیراخلاقی” باعث می شود شاخ شیطان از سر قهرمان بیرون بیاید. می توانیم بسیار مثبت بگوییم که در راه اندازی مجدد Fable، اخلاق بازگشته است. حذف آن مانند حذف Master Chief از Halo است.

Fable III به بازیکنان امکان کنترل Albion و تصمیم گیری بر اساس وضیعت اقتصادی کنونی شهر را می دهد. درحالیکه هنوز مطمئن نیستیم آیا بازیکنان کنترل کل شهر را بر عهده خواهند داشت یا خیر، اما به نظر می رسد می توانند شهرک های خودشان را مدیریت کنند. همین تصمیمات سخت احتمالاً در مقیاس های کوچک تر نیز به کار گرفته خواهند شد.

در نهایت و مهم تر از همه، بازی مانند Fable خواهد بود. در بخش بعدی به سازنده راه اندازی مجدد بازی خواهیم پرداخت، اما بازیکنان می توان مطمئن باشند که بازی ای که تقریبا یک دهه منتظر آن هستند از همان سبک هنری بهره خواهد برد. به نظر می رسد روی Xbox Series X و رایانه شخصی زیبا به نظر برسد و تحلیل دقیق و عمیق تریلر منتشر شده نشانگر نظرات جالبی درباره چیزی است که بازیکنان انتظار دارند راه اندازی مجدد Fable ارائه دهد.

بازی چند نفره

بازی Fable 4

شایعاتی مبنی بر قابلیت ای بازی چند نفره/ همکاری وجود دارد؛ با این حال، با گذشت زمان اطلاعات بیشتری به دست خواهیم آورد. طبق Windows Central در Twitter، Fable یک MMO نخواهد بود. شایعه شده که Fable در آینده ای دور اتفاق می افتد، چند قرن پس از آنکه The Mad King از Tattered Spire استفاده کرده و آرزو داشت یک سیارک کل شهر را نابود کند. او موفق شد و جهان از آن به بعد خود را در دوران قرون وسطی دوم بازسازی کرد. به این باور رسیده ایم که داستان Hero ما درباره سفر به گذشته و جلوگیری از وقوع این فاجعه خواهد بود. راه اندازی مجدد Fable قرار است یک بازی نقش آفرینی اکشن جهان باز باشد. درحالیکه سفر در سطح Avengers Endgame احتمالاً مأموریت اصلی Fable خواهد بود، اما می توانید با ساختن شهر خودتان، توسعه روابط و آموزش سگ همراهتان نهایت لذت را ببرید.

محتوای قابل دانلود

بازی Fable 4

بازی های قدیمی Fable محتوای قابل دانلود زیادی را در زمینه های آیتم های آرایشی و بسته های سلاح به بازیکنان ارائه می دهند. برخی از این بسته های محتوای قابل دانلود با مأموریت های منحصر به فردی می آمدند که بازیکن باید آن ها را انجام می داد. هرگز محتوای قابل دانلود بزرگی برای بازی های گذشته Fable وجود نداشت. ما این را با چیزی مانند محتوای قابل دانلود Dragobnorn از Skyrim مقایسه می کنیم. با این حال، با راه اندازی مجدد Fable که قرار است برای Xbox Series X|S راه اندازی شود، تعجبی نیست که سازندگان بتوانند پچ های بزرگی از ماهیت آن را ارائه دهند. این بازی در گیمینگ مدرن جای گرفته و جایگزین ترجیحی برای خرید دنباله ۶۰ دلاری است.

پیش سفارش

بازی Fable 4

هنوز هیچ راهی برای پیش سفارش Fable وجود ندارد. اگرچه هر بازی اصلی و بزرگی همیشه با قابلیت پیش سفارش نسخه همراه بود. برای فرانچایزی به بزرگی Fable، پیش سفارش ها احتمالاً بلافاصله پس از تعیین تاریخ انتشار، به صورت عمومی منتشر می شوند.

سازندگان بازی Fable 4

بازی Fable 4

Fable در حال حاضر توسط Playground Games در حال ساخت و توسعه است، کمپانی که به خاطر مجموعه Forza Horizon مشهور است. این موضوع باعث می شود بازیکنان بپرسند چرا شرکتی که مدعی شهرتش در بازی های مسابقه ای است، مسئول راه اندازی مجدد Fable شده است. برای شروع باید گفت یکی از جذاب ترین ویژگی های Fable، طنز خشک و بی روح بریتانیایی آن است. اگر نمی دانستید، Playground Games در انگلستان شکل گرفت. در مصاحبه ای با The Guardian، مدیر Xbox Game Studios یعنی Matt Booty بیان کرد: “من فقط به آنچه Playground با مجموعه Horizon انجام داد نگاه می کنم. این توجه به جزئیات، توانایی ارائه مناظر طبیعت گرایانه. آن ها همچنین علاقه زیادی به IP داشته و دیدگاه منحصر به فردی درباره Fable دارند. همه چیزهایی که در طول پیشرفت بازی دیدم، به من می گویند که قرار است عرضه با کیفیتی داشته باشند.”

لازم به ذکر است که تیم اصلی سازنده Fable حذف شده اند. Simon Carter، خالق فیلم بیان کرده که احساسات متفاوتی در این مورد داشته است. او در مصاحبه ای با Eurogamer بیان کرد: “از یک سو، برای صنعت بازی انگلستان عالی است و خوشحال کننده است که Fable از بین نرفته است. از سوی دیگر، جدا شدن از تیمی که در ساخت Fable متخصص هستند – و سپس سعی برای ساخت Fable – کمی مشکوک است. Fable بازی عجیبی است و ساخت آن برای تیم جدید سخت خواهد بود. با این اوصاف، تیم مورد نظر بسیار با استعداد هستند و مطمئنم کار فوق العاده ای را ارائه خواهند داد.”

او درست می گوید. Fable قطعاً در دوست داشتنی ترین حالت، بازی عجیبی است. درحالیکه مایکروسافت کاملاً به Playground اعتماد کرده، اما هیچکس نمی تواند ایده سازندگان اصلی را مجددا ایجاد کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =