راهنمای حالت کریر فیفا ۲۲

کریر فیفا 22

حالت کریر فیفا ۲۲ به مدیران تازه کار این فرصت را می دهد که هدایت باشگاه مورد علاقه خود را به عهده گرفته و آن را به سمت شهرت و موفقیت ببرند. اگر شما به تازگی وارد این مجموعه شدید، احتمالا نمی دانید باید کارتان برای تسلط مدیریتی در یکی از برترین بازی های ویدیویی جهان را از کجا آغاز کنید. خوشبختانه، راه های زیادی برای شروع کار به عنوان یک فرد مبتدی در FIFA وجود دارد.

مرکز خرید دات کام این راهنما را آماده کرده تا بهترین توصیه های خود را برای جلوگیری از به دام افتادن چالش های FIFA 22 ارائه دهد. خیلی زود، از یک تازه کار FIFA به یک فرد ماهر تبدیل شوید.

حالت کریر FIFA 22

اگر اولین بار است که حالت کریر FIFA را بازی می کنید، ممکن است همه چیز طاقت فرسا باشد. از نقل و انتقالات و شناخت بازی تا آموزش و تاکتیک ها، حالت کریر محتوای زیادی دارد که باید همه آن را در مغز خود جای دهید. به همین دلیل است که شروع با حالت آزمایشی کریر فکر خوبی به نظر می رسد. تیمی را با بودجه مناسب و در عین حال هیئت مدیره خوب و بخشنده انتخاب کنید. مثلا تیمی مانند Hertha Berlin در آلمان، که کار را با پول زیاد و هیئت مدیره خوب و مهربان آغاز می کند. انتخاب تیمی که صدر لیگ است یا تیمی که در زندگی واقعی آن را دنبال می کنید و می دانید برای بهبود آن باید چه کارهایی انجام دهید هم ایده خوبی است.

کریر فیفا 22

مفهوم پشت این رویکرد این است که بدون فشار زیاد به مدیریت تیم بپردازید. زمانی که هیئت مدیره مهربان و بودجه کافی باشد، خطر کمتر است، یعنی اشتباهات و خطاها، مجازات کمتری را به همراه دارند. این روش، روش خوبی برای یادگیری بازی بدون اذیت شدن زیاد است. سپس وقتی به آن عادت کردید، می توانید کریر جدیدی را شروع کرده و آن را جدی تر بگیرید.

تورنمنت های پیش فصل

کریر فیفا 22

می خواهید به سرعت و همزمان بودجه نقل و انتقال خود را آماده کرده و بازیکنان را برای فصل جدید آماده کنید؟ انجام این کار ساده است. فقط کافی است در تورنمنت های پیش فصل شرکت کنید. در ابتدای کریر جدید، شانس انتخاب سه تورنمنت با جوایز مختلف و تیم های مختلف به شما داده می شود. مطمئن شوید که یکی از آن ها را قبول کنید، مبلغ جایزه احتمالی را با کیفیت تیمی که قرار است با آن روبرو شوید، متعادل کنید. حتی اگر برنده نشدید، بر اساس اینکه در کدام موقعیت بازی را تمام کنید، پول خوبی دریافت خواهید کرد.

علاوه بر بودجه بیشتر، بازکینان این بازی ها قدرت مسابقه خود را نیز افزایش می دهند، که به افزایش عملکردشان در مسابقات کمک خواهد کرد. مطمئن شوید که تیمتان را در هر مسابقه تغییر می دهید تا به بازیکنان این شانس را بدهید که خود را قوی کنند.

محدودیت ها را کم کنید

مذاکره بخش مهمی از مدیریت هر تیمی در FIFA 22 است. خواه در حال نهایی کردن قرارداد با بازیکن جدید یا بستن قرارداد یا تمدید قرارداد بازی اصلی باشید، باید بهترین فکرها را داشته باشید تا بهترین قراردادهای ممکن برای باشگاهتان را ببندید. البته این کار همیشه آسان نیست، اما با تغییر یک سری جزئیات مهم هنگام تنظیم کریر خود، می توانید همه چیز را مدیریت کنید. در صفحه Career Setting و در طول ایجاد کریر، وارد بخش Negotiation Strictness شوید. اگر این گزینه را روی Loose قرار داده اید، می توانید معاملات و قراردادهای خود را به شکل ساده تری انجام دهید.

کریر فیفا 22

در اصل، کاری که این تنظیمات انجام می دهد این است که در به کارگیری بازیکنان مورد نظر به شما آزادی بیشتری می دهد. بازیکنان باشگاه های رقیب، یا کسانی که به تازگی به تیم جدید ملحق شده اند، دوست دارند با فعال بودن این تنظیمات به توصیه های شما گوش دهند. به عنوان یک مبتدی، این به شما کمک می کند تا بدون دیدن آن ها در زمان مقرر، تصور بهتری از نحوه انتقالات و مذاکرات پیدا کنید.

چه زمانی بازیکنان را پیشنهاد دهید

حالت کریر FIFA 22 تحت تسلط زمان نقل و انتقالات است. این ها دوره هایی از فصل هستند که در آن بازیکن می تواند باشگاه خود را تغییر دهد و به هم تیمی های جدید خود بپیوندد. اما چیزی که ممکن است مشخص نباشد این است که شما در تصمیم گیری برای ارائه نقل و انتقالات در طول این زمان ها محدود نیستید. بلکه می توانید در هر زمانی از فصل بازیکنی را پیشنهاد دهید. اگر یکی از پیشنهادات شما پذیرفته شد و درباره قرارداد با بازیکن مذاکره شد، آن ها دیگر نمی توانند به شما ملحق شوند تا زمانی که پنجره زمانی انتقال بعدی باز شود، اما هیچ چیزی نمی تواند مانع از انجام توافقات پیش از موعد شما شود.

کریر فیفا 22

همین قانون برای تیم های دیگر هم وجود دارد، یعنی رقبای شما می توانند با ارائه پیشنهاداتی خارج از پنجره زمان انتقال، بازیکنی که شما می خواهید را بدزدند. به همین دلیل است که انجام حرکت سریع برای گرفتن بازیکن، به محض اینکه می فهمید بازیکنی برای تیم شما مناسب است، بسیار مهم است. بیخیال نباشید و اگر این اتفاق افتاد سریع به دنبال بازیکن دیگری باشید.

یک استثنا این است که بازیکنی که کمتر از یک سال از قراردادش مانده باشد. بسیاری از لیگ ها به شما این امکان را می دهند که بدون پرداخت مالیات انتقال در زمان مشخصی از فصل، با چنین بازیکنانی قرارداد ببندید – مثلا Premier League انگلستان که زمان آن در ماه ژانویه است. اگر بتوانید امضای قرارداده هدف اصلی تیم را به صورت رایگان بگیرید، احتمالا می خواهید تا آن زمان مشخص در فصل صبر کنید تا کمی پول برای خود ذخیره کنید. این یک ریسک محاسبه شده است، زیرا سایر تیم ها هم ممکن است پیشنهاد دهند، اما ممکن است مفید باشد.

پیشنهادات انتقال و قرارداد

اگر به نظر می رسد کنترل نقل و انتقالات FIFA 22 سخت است، بازی یک راه حل داخلی دارد. به جای کنترل همه، می توانید از یک دستیار کمک کنید، کسی که می تواند از طرف شما مذاکره کند. در وهله اول، بازیکنی را تحت نظر بگیرید و او را به لیست انتقال خود اضافه کنید. این کار به شما نشان می دهد چقدر باید برای هر بازیکن پیشنهاد دهید. سپس، بازیکن را انتخاب کرده و Delegate را انتخاب کنید تا بازیکن را بخرید یا وارد لیست وام کنید، البته این امر به این بستگی دارد که بخواهید بازیکن را به طور دائمی بخرید یا بخواهید او را به صورت موقتی قرض بگیرید. زمانی که Delegate را برای خرید انتخاب کنید، می توانید به دستیارتان بگویید که پیشنهادات اولیه از چه قیمتی شروع شده و از چه قیمتی نباید بالاتر برود.

کریر فیفا 22

همین ایده برای پیشنهاد قرارداد بازیکنان نیز صدق می کند. به جای گذراندن فرآیند مذاکرات، تنها کاری که باید کنید این است که به دستیارتان بگویید مقدار پیشنهاد اولیه و حداکثر مقدار نهایی چقدر است. توجه کنید که گزینه ای برای طول قرارداد، نقش تیم، یا موارد دیگر وجود ندارد. آن ها به طور خودکار کنترل می شوند.

زمانی که موعد دستیارتان به پایان رسید (که معمولا یک هفته یا کمی کمتر طول می کشد)، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انتقال را امضا کنید و همه چیز کامل می شود. اگر می خواهید روی جنبه های دیگر بازی تمرکز کنید و انتقالات و قراردادها را به شخصی دیگر بسپارید، این گزینه بسیار ایده آل است.

شناخت بازیکنان اهمیت دارد

شناخت و انتخاب بازیکنان خوب- چه برای بازیکنان واقعی و چه برای نسل جوان باشد- می‌تواند تفاوت بزرگی در هر فصل هر تیم بازی FIFA 22 ایجاد کند. خبر خوب این است درست انجام دادن اینکار حتی برای مبتدیان نیز بسیار ساده است، فقط کافی است که قوانین اصلی را خوب بشناسید.

کریر فیفا 22

اول از همه، ارزش یک دلال خوب را دست کم نگیرید. هر دلال دو رتبه‌ بندی دارد: یک رتبه‌ بندی برای تجربه/ (Experience) و دیگری برای قضاوت (Judgment)، رتبه بندی هریک از این ها براساس یک تا پنج ستاره انجام می شود. معیار تجربه بر تعداد بازیکنانی که دلال می‌تواند پیدا کند تاثیر می گذارد، درحالیکه معیار قضاوت، کیفیت آن بازیکنان را تعیین می‌ کند. به دنبال بهترین دلالی که می‌توانید هزینه اش را پرداخت کنید باشید دلال های بزرگ در شبکه Global Transfer Networkتان چشم اندازهای بهتری برای تیم اولتان پیدا خواهند کرد، درحالیکه دلال های درجه یک جوانان می توانند ستاره های فوق العاده فردا را بیابند.

یک دلیل مهم دیگر نیز وجود دارد که باید به دلالی توجه کنید: این اطمینان را به شما می دهند که هنگام نقل و انتقال و مذاکره بدون آگاهی و کورکورانه عمل نخواهید کرد. اگر قبل از اینکه بازیکنی را بشناسید آن را به Transfer Hubتان اضافه کنید، هیچ راهنمایی ای درباره هزینه آن ها نخواهید داشت. اما اگر ابتدا آن ها را شناسایی کنید، حداقل و حداکثر هزینه انتقال آن ها را مشاهده خواهید کرد. مهم است که دستی دستی خودتان را بدبخت نکنید.
سرانجام، دلال های بازیکنان جوانتان می توانند در سراسر جهان به دنبال بازیکنان جوان قوی ای بگردند که بتوانید آن ها را به باشگاهتان اضافه کنید. اگر می خواهید واقع بین باشید، ممکن است بخواهید کارتان را با بررسی جوانان کشور اصلی باشگاهتان آغاز کنید. اگر می خواهید بهترین بازیکنان را بیابید، ابتدا باید چند مکان را بگردید. زیرا بازی FIFA 22 مکان هایی که می توانید در آن ها به جستجو بپردازید را رتبه بندی کرده که شامل پنج مکان برتر زیر است:

  • برزیل و آرژانتین
  • ایتالیا، اسپانیا و پرتغال
  • اروپای مرکزی
  • باقیمانده اروپای جنوبی
  • بقیه منطقه اروپا

بنابراین اگر به دنبال بهترین نتایج هستید، ابتدا به سراغ برزیل و آرژانتین بروید.

به پتانسیل ها توجه کنید

در FIFA 22، همه بازیکنان دارای دو معیار هستند که میزان خوب بودن آنها را تعیین می کند: رتبه کلی آنها (به طور اختصاری با علامت OVR نشان داده می شود) و رتبه پتانسیل آنها. با اینکه پتانسیل گاهی اوقات پنهان می شود، اما یک شاخص حیاتی است که نشان می دهد بازیکن چقدر خوب است. به عنوان یک مبتدی، ایده خوبی است که تیم خود را با بازیکنان دارای پتانسیل پر کنید تا مطمئن شوید که تیمتان به سرعت رشد می کند.
در بسیاری از موارد، شما باید معیار پتانسیل را اولویت تان قرار دهید زیرا در آینده بازیکنان بهتری به شما خواهد داد. این امر به ویژه زمانیکه به دنبال سرمایه گذاری بر روی بازیکنان جوان و یا افزودن بازیکنان به آکادمی جوانان خود هستید، صادق است. معیار OVR نیز مهم است، مخصوصا اگر نیاز دارید که تیم اولتان را فورا تقویت نمایید، به هرحال اغلب می توانید بازیکنانی با رتبه بندی OVR عالی و حتی پتانسیل بهتر دریافت کنید.

کریر فیفا 22

وقتیکه بازیکنان جوان را زیر نظر می گیرید، دلالانتان پتانسیل هر بازیکن را به شکل طیفی از امتیازات آن بازیکن تخمین می زنند. به عنوان مثال، در گزارش دلالی هر ماه، ممکن است پتانسیل یک بازیکن را به صورت ۷۲-۹۰ یا ۶۰-۸۴ مشاهده نمایید. هر بازیکنی که حداقل میزان پتانسیلش عدد ۷۰ باشد به احتمال زیاد یک بازیکن عالی خواهد شد.

در مورد بازیکنان واقعی، این محدوده پتانسیل پنهان است. با این حال، یک راه وجود دارد که می توانید درباره توانایی های آینده آن ها اطلاعات کسب کنید. وقتیکه در حال مرور گزارش دلالی در شبکه Global Transfer Networkتان هستید، یک بازیکن را انتخاب کنید و در کنار علامت تعجب به دنبال یک پیام باشید. این پیام برای نشان دادن پتانسیل یک بازیکن استفاده می شود و در آن باید به دنبال سه وضعیت زیر باشید:

  • « Showing great potential» به این معنی است که آن ها دارای طیف پتانسیل ۸۰-۸۵ هستند
  • « An exciting prospect» بدین معنا است که آن ها دارای پتانسیل ۸۶-۹۰ هستند
  • « Has the potential to be special» یعنی پتانسیل ۹۱+ دارند

فقط هنگامی این پیام ها را خواهید دید که بازیکن به رتبه ۶۰ OVR برسد، اما بازیکنانی که رتبه ۵۹ یا کمتر دارند نیز ممکن است از پتانسیل خوبی برخوردار باشند. فقط یادتان باشد که از این راهنمایی استفاده نمایید.

برای پیروزی تمرین کنید

هنگامی که صحبت از تقویت بازیکنانتان است بازی FIFA 22 شما را در تاریکی مطلق رها نخواهد کرد. درواقع با وجود روش های متفاوتی که برای آموزش بازیکنانتان در نظر گرفته است حس می کنید که کاملا برعکس عمل می کند یعنی به شما در تقویت بازیکنانتان کمک خواهد کرد. خوشبختانه چند راه برای کم کردن رنج تمرینات بازیکنانتان وجود دارد.

اولین راه این است که از آن چشم پوشی کنید. البته نه کاملا، اما هنگامی که بحث تمرین است لازم نیست همه جنبه‌ های آن را تغییر دهید و برنامه ریزی یکی از آن ها است. به طور پیش فرض، برنامه ریزی بر روی حالت Intermittent Training تنظیم شده است که تمرینات را یک روز در میان ترتیب می دهد و همچنین قبل از مسابقات نیز استراحت خواهید داشت و پس از آن نیز مدت زمانی را برای ریکاوری معین می کند. گزینه های دیگر عبارتند از Intermittent Rest، Only Training و Only Rest.

کریر فیفا 22

نکته این است که گزینه Intermittent Training نیز کاملا مناسب است. این نیز روش خوبی برای اطمینان از حفظ وضوح بازی توسط بازیکنان است ( که به آن ها کمک می کند تا در مسابقات عملکرد خوبی داشته باشند) و مهارت هایشان را تقویت کنند و همچنین قبل از مسابقات مهم آن ها را خسته نخواهد کرد. این گزینه را روی تنظیمات پیش فرض بگذارید و دیگر نگران چیزی نباشید.

گاهی اوقات لازم است که خودتان تمرینات را مدیریت کنید. به ویژه اینکه به جای شبیه سازی همه چیز، حداقل یکبار باید هر یک از انواع گزینه های تمرینی را امتحان کنید. این نه تنها برای اولین بار به بازیکنانتان تجربه پاداش می دهد، بلکه بر نمراتتان در هنگام تصمیم گیری برای شبیه سازی جلسات تمرینی نیز تاثیر می گذارد.

اگر هرگز در تمرینات FIFA 22 شرکت نکرده اید، هنگام شبیه سازی آن ها همیشه نمره پایینی خواهید گرفت. همین موضوع به نوبه خود باعث می شود که بازیکنانتان کندتر رشد کنند. اگر یک تمرین آموزشی را اجرا کنید، FIFA 22 از بالاترین نمره ای که در تمام جلسات شبیه سازی در آینده کسب می کنید، استفاده خواهد کرد. بنابراین اگر نمره A بگیرید دیگر لازم نیست در تمرین شرکت کنید، زیرا شبیه سازی آن همیشه منجر به کسب همان نمره بالا خواهد شد و همچنین این نکته را باید اضافه کنیم: با پیشرفت در بازی دیگر روزهای تمرین موجب به تعویق افتادن کارتان نمی شوند. در صفحه اصلی، منوی Manage Interruptions را باز کنید و گزینه Training Days را از حالت Stop به حالت Bypass تغییر دهید. حالا تمام جلسات آموزشی برایتان بدون وقفه در برنامه‌تان اجرا می شوند.

برنامه های توسعه ای

کریر فیفا 22

وقتی برای اولین بار بازی FIFA 22 را بارگذاری می کنید، ممکن است به اعضای تیمتان نگاه کنید و فکر کنید که فضای زیادی برای آموزش ترفندهای جدید به این بازیکنان وجود ندارد. اما شما اشتباه می کنید- به لطف برنامه های توسعه، می توانید بازیکنانتان را به روش های مختلفی تمرین دهید. این برنامه ها حتی می توانند روند کاهش مهارت های بازیکنان پیشکسوتتان را کُند کنند.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما یک مدافع مرکزی دارید که می خواهید برنامه توسعه جدیدی را روی او امتحان کنید. شما می توانید بین گزینه های Balanced ،Stopper ،Sweeper ،Ball Playing Defender و Defensive Center Back یکی را انتخاب کنید. هر یک از آن ها بر روی ویژگی های مختلفی تمرکز دارد. گزینه Ball Playing Defender مهارت پاس دادن و دید آن ها را بهبود می بخشد، درحالیکه گزینه Stopper بر روی تکل زدن و افزایش قدرت بدنی شان متمرکز است. این به شما قدرت می دهد تا تیم خود را طوری که دلتان می خواهد شکل دهید تا آن ها به گونه ای که شما می خواهید بازی کنند.

علاوه بر این، شما حتی می توانید یک بازیکن را آموزش دهید تا موقعیت جدیدی را در زمین اتخاذ کند. تغییرات موقعیتی شدیدتر برای کامل شدن نیاز به زمان بیشتری دارد اما اگر مدافع کناری ای دارید که فک می کنید وینگر بهتری خواهد شد، می توانید از این ابزار استفاده نمایید.

برای عملی کردن یک برنامه توسعه، Squad Hub را باز کنید، یک بازیکن را انتخاب کنید و سپس گزینه Development Plan را انتخاب نمایید. پیکان ها نشان می دهند که هر ویژگی چقد احتمال رشد دارد، درحالیکه فرم ETA و بازیکن در بالا نشان داده شده است. بازیکنان خود را در فرم خوبی قرار دهید تا آن ها سریع تر در برنامه جدید خود پیشرفت نمایند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =