همه چیز درباره ی فیفا ۲۳- FIFA 23

FIFA 23

FIFA 23 بازی ای است که پایان دوره ای را برای EA رقم خواهد زد. پس از بیان این امر که FIFA 22 ممکن است آخرین مجموعه بازی FIFA باشد، اکنون تایید شده که EA Sports قصد دارد پس از ۳۰ سال رابطه اش را با FIFA قطع کند. ساخت FIFA 23 شاید آخرین بازی در این مجموعه باشد که نام FIFA را به دوش می کشد و این سری احتمالا در آینده به عنوان EA Sports FC شناخته خواهد شد.

درحالیکه می دانیم بازی بعدی FIFA 23 نام دارد، باز هم چیزهای زیادی وجود دارد که باید آن ها را کشف کنید. مشکل این است که هنوز اطلاعی نداریم که چه موقع تمامی این جزئیات را خواهیم فهمید. EA Play Live که یک رویداد سنتی EA بود، در سال ۲۰۲۲ لغو شد. هرچند هنوز منتظر اعلامیه های رسمی از EA هستیم، اما به خواندن این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام ادامه دهید تا ما تمام اطلاعاتی که تاکنون از FIFA 23 به دست آورده ایم را برای شما بازگو کنیم.

فیفا ۲۳

EA Sports هنوز تاریخ انتشار یا پلتفرمی را برای FIFA 23 تایید نکرده است. با این حال، می توانیم حدس بزنیم که چه زمانی به FIFA بعدی دسترسی خواهیم داشت. چند بازی قبلی FIFA بین ماه های سپتامبر و اکتبر عرضه شدند، FIFA 21 در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۲۰ و FIFA 22 در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱ عرضه شد. اگر EA بخواهد از همین الگو پیروی کند، پس احتمالا FIFA 23 در همین بازه زمانی منتشر می شود.

احتمالا شاهد عرضه FIFA 23 در کنسول های Xbox Series X ،Xbox Series S، پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی خواهیم بود. اگر FIFA جدید در پلتفرم های نسخه های قبلی خود عرضه شود، پس برای Xbox One ،Google Stadia و پلی استیشن ۴ نیز عرضه خواهد شد.

همچنین احتمال دارد که روی نینتندو سوییچ هم در دسترس قرار گیرد، اما توجه کنید، این نسخه همان چیزی است که EA آن را “نسخه قدیمی” می نامد. این اساسا نسخه سوییچ FIFA 19 با تیم ها و کیت های جایگزین شده خواهد بود و EA این کار را سه سال پشت سر هم انجام داده است. بنابراین، احتمالا دارندگان نینتندو سوییچ فقط تیم های جدید را دریافت خواهند کرد.

FIFA 23 آخرین بازی در این مجموعه

FIFA 23
FIFA 23

در ماه می ۲۰۲۲، EA Sports در یک پست وبلاگ رسمی تایید کرد که پس از ۳۰ سال قصد دارد شراکتش با FIFA را قطع کند. از سال ۲۰۲۳ به بعد، این مجموعه به عنوان EA Sports FC شناخته خواهد شد. این بدان معنا است که عرضه ۲۰۲۲، FIFA 23 همچنان باید نام آشنای FIFA را همراه داشته باشد. به جز تغییر مربوط به اسم، به نظر نمی رسد EA انتظار تغییر دیگری را از نظر بازی که بازیکنان انجام می دهند، داشته باشد.

Cam Weber مدیر اجرایی EA Sports بیان می کند “هرچیزی که از بازی ما دوست دارید، بخشی از EA Sports FC خواهد بود- همان تجربه، مادها، لیگ ها، مسابقات، باشگاه ها و ورزشکاران. Ultimate Team ،Career Mode ،Pro Clubs و Volta Football نیز وجود خواهند داشت.

“مجموعه مجوزهای ما برای بیش از ۱۹۰۰۰ بازیکن، بیش از ۷۰۰ تیم، بیش از ۱۰۰ استادیوم و لیگ ۳۰ لیگ که برای دهه ها روی آن ها سرمایه گذاری کردیم، همچنان و به طور انحصاری در EA Sports FC وجود خواهند داشت. این شامل شراکت انحصاری با Premier League ،La Liga ،Bundesliga ،Serie A ،MLS و موارد دیگر است.” انتظار می رود اطلاعات بیشتر درباره EA Spoerts FC در تابستان ۲۰۲۳ منتشر شود، اما EA اطلاعات کمی را از قبل ارائه کرده است.

تغییر نام از فیفا به EA Sports FC

Andrew Wilson، مدیرعامل این شرکت بیان کرده: “دیدگاه ما برای EA Sports FC، ایجاد بزرگترین و موثرترین باشگاه فوتبال در جهان، در کانون هواداران فوتبال است”، “برای حدود ۳۰ سال، ما بزرگترین جامعه فوتبال جهان را ساختیم- با صدها میلیون بازیکن، هزاران شریک ورزشی و صدها لیگ، فدراسیون و تیم ها. EA Sports FC باشگاهی برای همه آن ها و تمام طرفداران فوتبال خواهد بود.”

“ما برای سال ها همکاری با FIFA سپاسگزاریم. آینده فوتبال جهان بسیار روشن است و هواداران سراسر جهان هرگز قوی تر از این نبوده اند. ما فرصت خوبی داریم تا EA Sports FC را در قلب ورزش قرار دهیم و تجارب خلاقانه تر و معتبرتری را برای مخاطبان رو به رشد فوتبال به ارمغان بیاوریم.”

نبود نمایشگاه EA Play Live در ماه ژوئن

فیفا 23
فیفا ۲۳

EA اعلام کرده که رویداد سالانه EA Play Live امسال برگزار نمی شود. اخبار لغو این رویداد سوالاتی را درباره زمان دیدن عناوینی مانند FIFA 23 ایجاد کرد، که در طول استریم افتتاحیه Summer Game Fest نیز مشخص نشد. نماینده EA طی بیانیه ای اعلام کرد: “ما عاشق EA Play Live هستیم، زیرا تنها راه ارتباطی ما با بازیکنان و به اشتراک گذاری چیزهای جدید است. با این حال، امسال همه چیز خوب پیش نرفته است. ما شاهد اتفاقات هیجان انگیزی در استودیوهای جهانی خود بوده ایم و امسال در زمان مناسب، اطلاعات بسیار زیادی را درباره هر پروژه بیان خواهیم کرد.” پس انتظار داریم در ماه های آینده اطلاعات بیشتری درباره FIFA 23 به دست آوریم. مثلا، FIFA 22 به طور کامل در ژوئیه ۲۰۲۱ عرضه شد و شاید نیازی به انتظار طولانی نباشد.

آخرین بازی FIFA

EA Sports تایید کرده که از سال ۲۰۲۳، FIFA به عنوان EA Sports FC شناخته خواهد شد. این بدان معنا است که FIFA 23 احتمالا آخرین عنوان در این مجموعه است که نام FIFA را به همراه دارد. EA در یک بیانیه مطبوعاتی بیان کرد که EA Sports FC پلتفرمی برای خلاقیت، ایجاد و رشد تجارب جدید خواهد بود.”

در این اطلاعیه درباره FIFA 23 گفته شده که EA و FIFA برای ارائه بزرگترین و گسترده ترین عنوان FIFA در اواخر پاییز هیجان زده هستند. گفته می شود FIFA 23 شامل مادها، ویژگی ها، تیم ها، لیگ ها، بازیکنان و رقابت های بسیار بیشتری نسبت به نسخه های قبلی خواهد بود. همچنین گفته شده که طرفداران می توانند این نوآوری ها را در تمامی اکوسیستم های A Sports FIFA شامل FIFA Mobile ،FIFA Online 4 و eSports تجربه کنند.” انتظار داریم در ماه های آینده اطلاعات بیشتری را درباره FIFA 23 به دست آوریم، EA همچنین گفته که در تابستان سال آینده اطلاعات بیشتری را درباره EA Sports FC منتشر می کند.

ویژگی کراس پلی FIFA 22 در FIFA 23

EA Sports FC
EA Sports FC

ویژگی کراس پلی در FIFA 22 آزمایش شد، این ویژگی به بازیکنان اجازه می داد در مسابقات چند نفره با دوستانشان بازی کنند، حتی اگر آن ها از پلتفرم متفاوتی استفاده می کردند. این آزمایش به بازیکنان FIFA 2022 اجازه داد تا روی پلی استیشن ۵، Xbox Series X|S و Google Stadia در Online Friendlies و Online Seasons با هم بازی کنند. پلی استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی پشتیبانی نمی شوند.

EA بیان کرده که آزمایش کراس پلی اولیه را به Friendlies و Seasons محدود کرده تا بتواند مشکلات فنی را حل کند. اما انتظار می رود با توجه به جمع آوری بازخوردها از این آزمایش، این ویژگی در مادهای بیشتری از بازی وجود داشته باشد.

این آزمایش مطمئنا به گزارش هایی اعتبار می دهد که بیان می کنند کراس پلی در FIFA 23 وجود خواهد داشت و نشان می دهد EA به دنبال راه اندازی یک ویژگی و رفع مشکلات فنی است. با این حال، اینکه کراس پلی از نظر پشتیبانی پلتفرمی در FIFA 23 چگونه است، هنوز مشخص نیست.

ویژگی کراس پلی توسط یکی از افراد داخلی صنعت و افشاگر تام هندرسون (از طریق XFire) گزارش شده بود. به گفته هندرسون درحالیکه “هیچ نشانه ای از منابع آشنا با پروژه مبنی بر رایگان بودن FIFA 23 وجود ندارد و علیرغم شایعه های قبلی، ادعا می شود که این بازی” “برای اولین بار در تاریخ این مجموعه دارای ویژگی کراس پلی خواهد بود و بازیکنان FIFA در پلتفرم های پلی استیشن، Xbox و رایانه شخصی را برای همه مادهای بازی دور هم جمع خواهد کرد.”

هندرسون در ادامه بیان کرد که FIFA 23 همچنین شامل جام جهانی مردان و زنان بوده و EA قصد دارد مجوزهای خود را در سراسر لیگ ها گسترش دهد تا تجربه ای را ایجاد کند که مردان و زنان را کنار هم قرار دهد.” هندرسون همچنین ادعا کرد “پیشرفت هایی برای Hypermotion Technology که در FIFA 22 معرفی شده بود ارائه شده و اکنون به تیم توسعه اجازه داده می شود انیمیشن هایی را از فوتبالیست های واقعی در مسابقات و با استفاده از دوربین های استادیومی ضبط کرده و نیاز به لباس های Xsense را حذف کنند.” در این گزارش آمده، به لطف این پیشرفت ها، تیم توسعه می تواند داده های ۱۰۰ برابر بیشتر از فصل لیگ را نسبت به تاریخ ۲۹ ساله این فرانچایز ضبط کند.”

مجوز FIFA یک “مانع” برای EA

EA Sports FC
EA Sports FC

قبل از تایید پایان یافتن همکاری EA و FIFA، گزارشی از VGC نشان داد که مدیرعامل EA یعنی اندر ویلسون دلایل تصمیم را در یک جلسه داخلی توضیح داده و نظراتی به صورت ناشناس ارائه می شود. هنگام انتشار این گزارش، تنها توسط EA پیشنهاد شده بود که این شرکت می تواند از FIFA برای تولید بازی های فوتبالی جدا شود، اما اکنون می دانیم همه چیز خیلی بیشتر پیش رفته است. VGC در گزارش خود نوشته “همه می دانند که EA در حال حاضر قصد دارد بازی سال را به عنوان FIFA 23 عرضه کند و این بازی برای اولین بار شامل دو تورنمنت جام جهانی فوتبال برای مردان و زنان خواهد بود.

در ادامه این گزارش گفته شده اندرو ویلسون به کارکنان EA گفته که جدایی از FIFA می تواند مفید باشد. “من می توانم استدلال کنم- و البته این امر ممکن است کمی مغرضانه به نظر برسد- اینکه برند FIFA بیشتر معنای بازی ویدیویی دارد تا یک هیئت حاکمه فوتبالی.” “ما این امر را در نظر نمی گیریم و سعی می کنیم مغرور نباشیم. ما سخت کار کرده و تلاش کردیم FIFA متوجه نیازهای ما برای آینده شود.” “اساسا، چیزی که ما در یک سال غیر جام جهانی از FIFA به دست آوردیم فقط چهار حرف در یک باکس بود، در دنیایی که اکثر مردم حتی دیگر باکس را نمی بینند، زیرا بازی ها را به صورت دیجیتالی خریداری می کنند.”

بر اساس گزارش، ویلسون بیان می کند که وقتی حرف از رشد بازی و افزودن ویژگی های جدید می شود، همکاری EA با FIFA یک “مانع” است. او توضیح داد که نمی توانند برندهای جدیدی مانند نایک را معرفی کند “زیرا FIFA با آدیداس رابطه دارد” و نمی تواند مادهای جدید درخواستی بازیکنان را اضافه کند و چیزهایی مربوط به بازی ۱۱ نفر در مقابل ۱۱ نفر”، ” این یک مبارزه برای وادار کردن FIFA به چیزهای مختلفی است که می خواهیم ایجاد کنیم، زیرا آن ها می گویند که مجوزهایشان فقط دسته های خاصی را پوشش می دهد.”

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =