حل مشکل ارور Gran Turismo 7 در پلی استیشن ۵

ارور Gran Turismo 7 پلی استیشن 5

آیا هنگام بازی با دوستتان در یک مسابقه مشارکتی، با خطای سرور در Gran Turismo 7 روبرو شده اید؟ پس از مطالعه این راهنما، می توانید مشکلات شبکه ای که منجر به خطای سرور در Gran Turismo 7 می شوند را برطرف کنید. یکی از سریع ترین روش ها برای حل مشکل سرور Gran Turismo 7 این است که بازی را مجبور کنید در حالت آفلاین اجرا شود اما اگر این کار را انجام دهید، باید مسابقات را به تنهایی و با هوش مصنوعی انجام دهید. اگر دوست دارید بازی ها را با دوستتان روی PlayStation Network انجام دهید، اجرای بازی در حالت آفلاین راه خوبی نیست.

در ادامه چند روش وجود دارد (مطمئن شوید که موارد گفته شده در این لیست را به ترتیب بررسی کنید) که می تواند از خطای شبکه Gran Turismo 7 در کنسول های پلی استیشن خلاصتان کند.

تائید وضعیت سرور برای Gran Turismo 7

برای اطمینان از اینکه این مشکل اتصال از سرورهای بازی منشأ نگرفته اند، ابتدا باید بفهمید آیا سرورهای Gran Turismo 7 اختصاص داده شده، برای منطقه شما فعال هستند یا خیر. فرقی نمی کند چند بار بازی یا کنسول را مجدداً راه اندازی کنید، مشکلاتی که منشأ آن ها سرورها باشند، به مداخله ای از سوی سازندگان نیاز دارند تا حل شوند، بنابراین همیشه قبل از امتحان سایر روش ها، از قطعی احتمالی سرورها مطلع شوید. احتمالاً نمی خواهید برای اتفاقی که کنترل آن در دست شما نیست بیهوده تلاش کنید.

از آنجایی که Gran Turismo 7 چند روز پیش عرضه شده و از بازی متقابل بین دو نسل مختلف کنسول های پلی استیشن پشتیبانی می کند، سازندگان فعالانه در حال ایجاد تغییراتی در محیط بازی آنلاین هستند تا از وجود گیم پلی یکپارچه مطمئن شوند، در نتیجه احتمالاً با خطای تعمیر و نگهداری زیاد ناشی از سرور مواجه خواهید شد.

چگونه وضعیت سرور Gran Turismo 7 را بررسی کنیم؟

وارد وب سایت اصلی پلی استیشن شوید. اگر بازیکنان منطقه شما خرابی ها را برای Gran Turismo 7 گزارش کرده باشند، این اطلاعات در وب سایت نمایش داده خواهد شد. جدا از خرابی بازی و مشکلات سرور، هرگونه اطلاعات مهمی برای دیگر سرویس های شبکه پلی استیشن نیز در این وب سایت نمایش داده می شوند.

هیچ اطلاعیه ای از Gran Turismo 7 نمی بینید؟

حالا احتمالاً خطای سرور به خاطر مشکلاتی از سوی شما است.

  1.  وب سایت های شخص ثالث که برای ردیابی خطاهای احتمالی در بازی های ویدیویی آنلاین توسعه یافته اند شامل DownDetector و IsItDownRightNow می شوند.
  2.  رسانه های اجتماعی Gran Turismo 7 را برای به روزرسانی های مربوط به وضعیت سرویس آنلاین بازی بررسی کنید.

عیب یابی و اتصال اینترنت

ارور Gran Turismo 7 پلی استیشن 5

پس از اینکه متوجه شدید مشکل سرور از سوی سازنده نیست، زمان آن است که دستگاه های شبکه خودتان را عیب یابی کرده و چند تنظیمات جزئی را در پیکربندی شبکه انجام دهید تا بازی دوباره اجرا شود. در زیر مجموعه ای از اصلاحات و تغییرات مربوط به شبکه وجود دارد که می توانید برای حل خطای سرور Gran Turismo 7 انجام دهید:

حتی وقتی وضعیت سرور سبز است، ممکن است بازهم خطای سرور Gran Turismo 7 را دریافت کنید. اولین قدم در عیب یابی مشکلات شبکه در کنسول شما، از طریق راه اندازی مجدد روتر است. پس از راه اندازی مجدد روتر، به دنبال این باشید که آیا مشکلی در پهنای باندی که روی کنسول دریافت می کنید وجود دارد یا خیر. در بخش آمار دقیق شبکه، باید مطمئن شوید که سرعت آپلود و دانلود بالاتر از آستانه تعریف شده برای بازی های آنلاین باشد.

گاهی، عملکرد کنسولی که بیش از حد گرم شده باعث ایجاد اعلانی مبتنی بر بسته و تغییرات تأخیری در بازی های آنلاین می شود. به علاوه، ممکن است بدون هیچ دلیلی جلسات آنلاین شما قطع شوند یا سیستم به سرور از راه دور متصل نشود. بنابراین، گرم شدن بیش از حد به عنوان یک احتمال برای خطاهای شبکه در نظر گرفته نمی شود.

اگر از دست دادن بسته بیش از %۵ باشد، قطع ارتباط در اواسط جلسات شما اصلاً تعجب برانگیز نخواهد بود. وقتی سیستم شما نتوان داده مناسب را به سرور از راه دور ارائه دهد، ممکن است سیستم به عنوان بدون پاسخ در نظر گرفته شده و در نتیجه شما را از بازی خارج کند تا این اطمینان حاصل شود که بازیکنان دیگری به بازی شما متصل نشده و از جلسات بهینه لذت نمی برند. اگر از طریق شبکه وای فای متصل می شوید، یک سیم LAN تمام چیزی است که برای حل مشکلات مربوط به از دست دادن بسته لازم دارید.

بازی را به صورت دستی به روز کنید تا خطای سرور Gran Turismo 7 حل شود

اگر همه مراحل بالا را انجام داده و بازهم با خطا مواجه هستید، زمان آن است که به صورت دسته به دنبال پچ هایی باشید که ممکن است در نهایت مشکل را رفع کنند. هرچند کنسول های پلی استیشن برای دانلود خودکار و اجرای پچ ها یا به روزرسانی های موجود طراحی شده اند، اما یک نقص موقتی سیستم ممکن است باعث جلوگیری از چنین عملیات هایی شود. تنها راه حل این مشکل نیز بررسی دستی سیستم، بازی و به روزرسانی برنامه ها است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + یازده =