حل مشکل عدم اتصال نینتندو سوییچ به وای فای

اتصال نینتندو سوییچ وای فای

اگر نینتندو سوییچ شما به وای فای وصل نمی شود، نمی توانید از عناوین دانلودی استفاده کنید، به حالات چند نفره دسترسی داشته باشید یا از چت صوتی استفاده کنید، اگرچه همچنان می توانید اکثر بازی ها را انجام دهید. سوییچ ممکن است در طول راه اندازی نیز در اتصال به شبکه با مشکل مواجه شود، یا ممکن است بعدا اتصال را قطع کند. دستورالعمل های موجود در این مقاله از سایت مرکز خرید روی کنسول های نینتندو سوییچ، نینتندو سوییچ لایت، نینتندو سوییچ (مدل OLED) قابل اجرا هستند، البته توجه کنید که چند مورد استثناء هم وجود دارد.

دلایل عدم اتصال نینتندو سوییچ به وای فای

نینتندو سوییچ ممکن است به دلایل مختلف اتصال خود را از دست بدهد یا نتواند این اتصال را برقرار کند. برخی از دلایل به شرح زیر هستند:

  • نینتندو سوییچ آنلاین یا سایر دستگاه مشکل دارند
  • شبکه وای فای قطع است
  • سوییچ خارج از محدوده روتر است
  • رمز امنیتی شبکه درست نیست
  • یک فایروال مانع دسترسی سوییچ به شبکه می شود

راه حل اتصال نینتندو سوییچ به وای فای

گزینه های عیب یابی زیر را امتحان کنید تا سوییچ شما آنلاین شود. اگر هیچیک از این موارد کار نکردند، باید با تیم پشتیبانی نینتندو ارتباط برقرار کنید.

مرحله ۱

ببینید آیا نینتندو سوییچ آنلاین با مشکل مواجه شده است. یک قطعی جهانی یا محلی ممکن است مانع از دسترسی سوییچ همه به سرویس های آنلاین شود. قبل از امتحان هر راهی، مطمئن شوید که مشکل از سوی نینتندو نیست.

مرحله ۲

کنسول را به روتر نزدیک کنید. اگر سوییچ لایت یا هر کنسول دیگری حالت قابل حمل دارد (یعنی به تلویزیون وصل نیست)، ممکن است آن را خیلی دورتر از روتر قرار داده باشید. جای خود را عوض کنید و ببینید آیا اتصال بهبود پیدا می کند.

اگر سوییچ به داک خود متصل است، آن را حرکت داده و به روتر نزدیک کنید.

مرحله ۳

وضعیت شبکه خود را چک کنید. اگر مشکل از سمت سرویس نیست، ممکن است از سمت شبکه شما باشد. ببینید آیا دستگاه های دیگر مانند گوشی، لپتاپ یا تبلت به وای فای متصل می شوند یا خیر. اگر آن ها هم وصل نمی شوند، باید چند مرحله را برای رفع مشکل انجام دهید.

مرحله ۴

سوییچ را ری استارت کنید. خاموش کردن سخت افزار به جای گذاشتن آن در حالت خواب برخی از مشکلات را حل می کند. دکمه پاور را حدود ۵ ثانیه نگه دارید تا منو باز شود و گزینه های پاور را انتخاب کنید. از آن جا ری استارت یا خاموش کردن کنسول را انتخاب کنید. Turn Off را انتخاب کنید تا کنسول به طور کامل خاموش شود.

مرحله ۵

مودم و روتر خود را ری استارت کنید. فرقی ندارد شبکه شما فعال به نظر برسد یا خیر، ایده بدی نیست که چرخه فعال شدن آن را مجددا تکرار کنید. اگر روتر و مودم شما جدا هستند، آن ها را حدود یک دقیقه از برق جدا کنید. مودم را دوباره به پریز برق وصل کرده و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و سپس برق را به روتر بازگردانید.

اگر روتر/مودم ترکیبی دارید، حدود یک دقیقه صبر کرده و سپس آن را به برق وصل کنید. پس از راه اندازی کامل، مجددا برای اتصال تلاش کنید.

مرحله ۶

مطمئن شوید که رمز امنیتی اتصال بی سیم شما درست است. شما باید شبکه خانگی را با رمز WEP یا WPA رمزگذاری کنید تا اطلاعات و اتصالتان امن بماند، اما هر استاندارد جدیدی ممکن است با سوییچ کار نکنند. نینتندو لیستی از سازگاری ها با جدیدترین اطلاعات پشتیبانی را منتشر کرده است.

مرحله ۷

اتصال بی سیم را امتحان کنید. وقتی برای اولین بار از سوییچ و لایت استفاده می کنید، آن ها نمی توانند به اتصال اینترنت با سیم متصل شوند. باید یک آداپتور LAN خریداری کنید تا بتوانید از آن ها به صورت آنلاین استفاده کنید. (مدل نینتندو سوییچ OLED با داک و یک پورت LAN با سیم همراه است.)

سوییچ لایت نیز به پایه USB برای ایجاد پورت برای آداپتور نیاز دارد که بتوانید آن ها را بهم وصل کنید. نینتندو سوییچ آنلاین در زمانی که روی داک خود قرار دارد فقط میتواند از اتصال با سیم استفاده کند.

مرحله ۸

تنظیمات فایروال خود را بررسی کنید. فایروال شبکه ممکن است مانع دسترسی سوییچ به سرویس شود. می توانید آن را در DMZ قرار دهید تا از سایر دستگاه ها مجزا شده و فایروال را دور بزند. سایت پشتیبانی نینتندو شامل دستورالعمل هایی برای تنظیم DMZ برای سوییچ است.

مرحله ۹

فوروارد پورت های شبکه، از طریق روتر می توانید مطمئن شوید که سوییچ می تواند به تمام پهنای باند لازم برای فوروارد پورت ها دسترسی داشته باشد. مشخصات باز کردن و تخصیص بخش های شبکه شما به سوییچ ممکن است بسته به تنظیمات سخت افزار متفاوت باشد، اما اساسا به معنای ورود روتر یا مودم و تغییر چند عدد است.

مرحله ۱۰

با نینتندو ارتباط برقرار کنید. اگر هیچیک از راه حل های بالا موفق نبود، سیستم شما به تعمیر یا سرویس کردن نیاز دارد. از پورتال آنلاین نینتندو برای ارسال پیام یا برقراری تماس استفاده کنید.

سوالات متداول

اتصال نینتندو سوییچ وای فای

چرا سوییچ به وای فای هتل متصل نمی شود؟

هنگام اتصال به وای فای هتل، معمولا باید از طریق مرورگر وب وارد شوید. شبکه را به صورت عادی متصل کرده، صبر کنید تا مرورگر سوییچ باز شود (ممکن است چند دقیقه طول بکشد). اگر هنوز نمی توانید متصل شوید، به صورت دستی به مرورگر نینتندو سوییچ دسترسی پیدا کرده و سعی کنید از وب سایت بازدید کنید، در این مرحله باید وارد صفحه ورود وای فای شوید.

چرا اتصال سوییچ به طور مداوم از وای فای قطع می شود؟

اتصال وای فای احتمالا پایدار نیست. در صورت امکان شبکه وای فای خود را عیب یابی کنید.

آیا می توان سوییچ خود را به اترنت متصل کرد؟

بله، اما اگر مدل سوییچ OLED را داشته باشید، باید آداپتور مناسبی برای اتصال سوییچ به اترنت داشته باشید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =