Fortnite Battle در گوشی‌های اپل انگلستان مسدود شد

Fortnite Battle

Epic Games در دعوای حقوقی‌اش با اپل برای حذف بازی Fortnite Battle از فروشگاه برنامه‌ها در سال گذشته، شکست خورد. Epic پرونده خود را به دادگاه تجدید نظر دادگستری ضد انحصار انگلستان برد، این شکرت امیدوار است حذف Fortnite غیر قانونی شناخته شود. Epic Games باید به دعوای حقوقی بتل رویال با اپل در ایالات ‌متحده ادامه دهد.

حکم Epic Games در مقابل اپل چه بود؟

دادگاه روز دوشنبه در ایالت متحده حکم را صادر کرد. جایی که Epic اقداماتی قانونی را در برابر اپل دنبال می‌کرد و مکان مناسب‌تری برای رسیدگی به پرونده است. با این حال، Epic Games مجاز است پیگیری گوگل را دنبال کند، که سال گذشته بازی Fortnite را از فروشگاه برنامه‌ها در انگلستان حذف کرده است.

اگرچه پرونده Epic در برابر گوگل نیز مشابه است، اما گوگل اینطور استدلال کرده که این دو پرونده نباید به هم مرتبط شوند زیرا کاربران اندرویدی می‌توانند چندین فروشگاه برنامه را روی گوشی‌های خود نصب کنند. این تفکیک بیان می‌کند که چرا پرونده علیه گوگل می‌تواند در انگلستان ادامه پیدا کند.

Epic Games چه گفته است؟

به گفته Press Association، سخنگوی Epic، که اوایل ماه فوریه شکایت‌های ضد انحصاری را علیه اپل در اتحادیه اروپا و استرالیا مطرح کرده بود بیان کرد:” ما در تعهداتمان برای توقف اقدامات ضد رقابتی اپل و گوگل شک نداریم و برای توزیع عادلانه این بازی در سطح جهانی ادامه داده و مبارزه می‌کنیم.” این شرکت افزود که از اینکه قادر است پرونده گوگل را در انگلستان ادامه دهد خوشحال است. در حالی که پس از حل پرونده اپل در ایالات ‌متحده، در آن پرونده هم تجدید نظر می‌کند.

چرا اپل Fortnite را از فروشگاه برنامه‌ها حذف کرد؟

پس ‌از اینکه سال گذشته گوگل و اپل بازی Fortnite را از فروشگاه‌های خود حذف کردند، Epic از آن‌ها شکایت کرد. این حذف پس از معرفی گزینه پرداختی جدید در بازی بود که کاربران را قادر می‌کرد به صورت خریدهای درون برنامه‌ای مستقیماً از Epic پرداخت کنند و کارمزدهای سنگینی را که به خاطر استفاده از سیستمشان برای انجام این تراکنش‌ها به گوگل و اپل می‌دادند، دور بزنند. اپل و گوگل از هر خریدی که در فروشگاه‌های برنامه انجام می‌شد، %۳۰ می‌گرفتند. در ماه نوامبر، اپل کارمزد خود را برای سازندگان کوچک‌تر نصف کرد و سالانه کمتر از ۱ میلیون دلار به دست آورد، اما این موضوع برای شرکت بزرگی مانند Epic صدق نمی‌کند.

 

منبع: DualShockers

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 11 =