بررسی و راهنمای کامل حالت Creative در فورتنایت

حالت کریتیو فورتنایت

حالت Creative در بازی فورتنایت به شما اجازه می دهد محتوایی را آزادانه در Creative Islands بسازید. جزیره های شما جایی است که در آن می توانید قوانین تعیین کنید و آن را با آیتم ها و افراد مورد علاقه خود پر کنید. جزیره شخصی خود را بگیرید و شروع به ساخت کنید. بازی هایی را با دوستانتان بسازید و تجربه رؤیایی Fortnite خود را ایجاد کنید. جزیره شما، دوستان شما و قوانین شما!

Player Islands فضای خلاقانه شما است که به صورت خودکار ذخیره می شود و The Creative Hub امکان دسترسی به جزیره شخصی شما، جزیره سایر دوستانتان که به سرور ملحق شده اند و جزایری که از جامعه انتخاب شده اند را می دهد. بازیکنان می توانند هر سرور را تا ۴ ساعت فعال نگه دارند. صاحبان بتل پس کار را با ۴ جزیره شروع می کنند تا خلاقیت های مختلفی داشته باشند.

دوستانتان می توانند از جزیره شما دیدن کنند، و صاحبان جزیره مجوزهایی را برای اینکه آیا دوستان بتوانند حین بازدید، جزیره را ویرایش کنند یا بسازند، ایجاد می کنند. منوی The My Island زمانی که در جزیره خودتان هستید، با فشردن Tab و انتخاب My Island در دسترس قرار می گیرد. مرکز خرید در زیر راهنمای کامل حالت کریتیو فورتنایت را برایتان ارائه داده است.

گیم پلی حالت کریتیو فورتنایت

تلفن همراه

این یک ابزار درون بازی است که شخصیت شما از آن برای ویرایش، کپی و تغییر وسایل در جهان استفاده می کند. از این ویژگی استفاده کنید تا همه کارهایی که می تواند انجام دهد را کشف کنید.

حالت پرواز

حالت پرواز به بازیکنان اجازه می دهد حین ویرایش، به سرعت بین جزیره خود و ساخت در mid-air منتقل شوند. برای شروع پرواز، دو بار ضربه کلید پرش است (کلید پیش فرض: Spacebar)

منوی My Island

 • تب Game: بازی های ساخته شده توسط بازیکن را شروع و متوقف می کند. زمانی که یک بازی متوقف شود، جزیره شما به حال قبل از بازی برمی گردد.

نکته: با ادامه بهبودها، ممکن است با یک سری مشکلات عملکردی این ویژگی مواجه شوید.

 • تب Setting: سلامتی، آسیب سقوط، مکان پخش شده، غیره را تنظیم می کند و هر زمان از طریق منوی My Island قابل تنظیم است.
 • تب UI: جهت شمارش تایمر بالا به پایین، نمایش برنده و امتیاز، نمایش برنده دور و امتیاز، آمارها و تنظیمات تابلوی امتیاز را تنظیم می کند.
 • تب Tools: جزیره شما را به حالت اولیه و اصلی خود باز می گرداند و تعیین می کند که چه کسانی می توانند در جزیره شما بسازند.
 • تب Description: به شما اجازه می دهد نام جزیره خود را تنظیم کنید و توضیحی درباره دستورالعمل نحوه اجرای بازی ساخته شده می دهد.
 • تب Permissions: تعیین می کند که آیا سایر بازیکنان بتوانند جزیره شما را کپی یا ویرایش کنند یا خیر.

Creative Inventory

 1. Creative Inventory از منوی موجودی یا با فشار دادن Tab قابل دسترسی است.
 2. Inventory به شما اجازه می دهد پیش ساخته ها، دستگاه ها، سلاح ها یا مواد مصرفی را تولید و پخش کنید.
 3. از Inventory برای ایجاد صندوقچه ها یا لاماهای خود برای جزیره استفاده کنید و آن ها را با مواردی که انتخاب می کنید، پر کنید.
 4. پیش ساخته ها ساختارهای از پیش ساخته ای هستند که بازیکن می تواند آن را با پرتاب کننده ها در جزیره خود قرار دهد.
 5. دستگاه ها آیتم های با قابلیت تغیر مکان هستند که به شما اجازه ساخت بازی ها را می دهند.

پیش ساخته ها، گالری ها و دستگاه ها

حالت کریتیو فورتنایت

این موارد، دارایی هایی هستند که می توانید با افزودن آن ها به نوار سریع (quick bar) فوراً جزیره خود را پخش کنید.

دستگاه ها، سلاح ها و مواد مصرفی

این ها دارایی هایی هستند که می توانید به اسلات سلاح خود اضافه کنید و در جزیره از آن ها استفاده کنید.

عملکرد

نوار حافظه در بالای صفحه نمایش، بازخوردی از مقدار ساخت جزیره شما نشان می دهد.

نکته: با جمع آوری داده بیشتر درباره عملکرد و استفاده از حافظه، این مورد تغییر می کند.

اجتماعی

بازیکنان می توانند به بازی های در حال پیشرفت هریک از دوستان Epic خود ملحق شوند، حتی اگر باهم در یک طرف نباشند. دوستی را در پنل اجتماعی پیدا کرده و Join Creative Server را انتخاب کنید. البته گزینه Privacy دوست شما باید روی Friends یا Public تنظیم شده باشد تا به کسانی که در یک پارتی نیستند اجازه ملحق شدن داده شود.

بازپخش ها

حالت کریتیو فورتنایت

بازپخش ها، کل جلسات ۴ ساعته را ضبط می کنند؛ با این حال، این ضبط ها در فایل های ۳۰ دقیقه ای و به صورت جداگانه ذخیره می شوند.

نکته: بازپخش ها به صورت پیش فرض خاموش هستند و در تنظیمات می توان آن ها را فعال کرد.

Mobile

دکمه های خلاقانه و همچنین تنظیمات نمایان بودن Creative جدید به Mobile اضافه شده است. دکمه هایی با عملکرد اضافی نیز در HUD Layout Tool هستند.

نکته: نمایش Creative به طور پیشفرض خاموش است، بنابراین دکمه ها تا زمانی که نمایش Creative روی روشن تنظیم شود، پنهان هستند.

Fortnite Creative یکی از حالت های بازی است که به شما اجازه می دهد نقشه های جزیره مینیاتوری خودتان و بازی های کوچک Fortnite را بسازید و ذخیره کنید. طرفداران عاشق حالت های Minecraft یا Forge مانند برای بازی بتل رویال هستند و Creative به شدت به این موضوع نزدیک است؛ شما وارد جزیره کوچکی می شوید , منوهای جدیدی برای شما باز می شود. شما می توانید هرچیزی که تصور می کنید را با استفاده از مواد، پیش ساخته ها و غیره، بسازید.

هرچیزی که در جهان بارگذاری کنید را می توانید تغییر دهید، پس با نظرات شما مطابقت خواهد داشت و حتی اسباب بازی جدید و براقی برای کمک به ایجاد بازی های سرگرم کننده سفارشی وجود دارد تا بتوانید آن ها را با دوستانتان بازی کنید. درست است، می توانید بازیکنان دیگر را به جزیره خود دعوت کنید و هرچیزی را امتحان کنید.

با این حال، از آنجایی که این حالت و بسیاری از مکانیسم ها بازی Fortnite کاملا جدید هستند، کنار آمدن با Creative می تواند بسیار مشکل و دشوار باشد. برای اینکه هنگام ساخت بازی های کوچک Fortnite برای خودتان و دوستانتان زیاد ناراحت نشوید، ما راهنمای حالت Creative را برای شما آماده کرده ایم که در این مقاله همه چیز از کنترل های اصلی و اولیه تا ویژگی های جدیدی که باید از آن ها اطلاع داشته باشید را آماده کرده ایم.

ورود به حالت Creative

شما می توانید حالت جدید Fortnite را در لابی بازی برای Fortnite Battle Royale پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه بالای دکمه Play کلیک کنید، مطمئن شوید که Creative را انتخاب کرده اید و سپس وارد خواهید شد. با این روش به صفحه کوچکی در جهان وارد می شوید که پر از ستون های سنگی و ریفت است.

وارد ریفت طلایی شوید، این همان جایی است که نقشه های ذخیره شده شما قابل دسترسی خواهند بود. پورتال های ریفت دیگر شامل بازی های کوچک، ساخت ها و خلاقیت ها از Epic Games و جامعه Fortnite است. Epic Games سیستمی را برای به اشتراک گذاری دنیاهای بین بازیکنان اجرا کرده و آن را Fortnite Island Codes نام نهاده است.

برای این منو، کافی است یکی از چهار جزیره (نام آن ها را فورا تغییر دهید تا قابل شناسایی شوند) انتخاب کرده و شما به جزیره کوچکی با چند کوه می روید، که لذت واقعی از اینجا شروع می شود.

چگونه در Fortnite Creative پرواز کنیم

حالت کریتیو فورتنایت

این مورد ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما فقط در صورتی که گیر کرده اید، باید بگوییم که دو بار کلیک روی نوار Space شما را وارد حالت Fly کرده و یا از آن خارج می کند.

AR Phone

زمانی که وارد شدید، متوجه یک آیتم مهم در موجودی خود می شوید: AR Phone. این ابزاری است که باید از آن برای تغییر اشیائی که در جزیره Creative شما قرار دارد استفاده کنید، فرقی نمی کند این کار برداشتن یک آیتم خاص و برعکس گذاشتن آن باشد یا تکثیر صدها شیء مشابه برای ایجاد مسیر پارکور. می توانید وسایل را در هر جهتی بچرخانید، هل دهید، بکشید، حذف کنید، کپی کنید، تعیین کنید که آیا شی شناور باشد، یا آن را وادار کنید به شبکه بچسبد. این کیت بسیار قدرتمند است.

پیش ساخته ها و منوی Creative

می خواهید بدانید چگونه می توانید ساختارهای بزرگ یا تمام دارایی Fortnite را در Creative نگه دارید؟ کافی است روی Tab کلیک کنید تا منوی چیزهایی که ساختمان های پیش فرض را می سازند و بسته های دارایی باز شوند، هر دوی این موارد در بخش Prefabs عمده منو پیدا می شوند.

بخش بعدی در سمت راست، Devices است که شامل برجک ها، وسایل نقلیه و تله ها می شود. بخش Weapons به شما اجازه می دهد فورا اسلحه مورد علاقه خود را ایجاد کنید – مانند کاری که تب Consumables انجام می دهد – و بخش Chest نیز به شما امکان ساخت Loot Chests و Loot Llamas سفارشی را می دهد.

داخل بخش Prefabs، انبوهی از ساختمان ها را پیدا خواهید کرد که مستقیما از نقشه بتل رویال اصلی آمده اند و تنها کاری که برای قرار دادن آن ها روی نقشه باید انجام دهید این است که آن را انتخاب کنید و روی دکمه Equip کلیک کنید، سپس آن را به سمت پایین بکشید، مانند وقتی که می خواهید Port-a-Fort کنید. اگر می خواهید آن را تغییر دهید می توانید خود را به AR Phone مجهز کرده و شروع به جدا کردن بخش های ساختمان کنید.

همه آیتم هایی که در بخش پیش ساخت ها وجود دارند، ساختاری از بازی اصلی نیستند. تعدادی از دارایی ها خالی هستند، لازم به ذکر نیست که بخش های آماده از Epic Games آمده اند تا به شما کمک کنند تنها در عرض چند دقیقه بازی های کوچک Fortnite را بسازید. این امر یافتن اشیاء بسیار خاص را کمی دشوار می کند، پس انتظار این را داشته باشید که زمان زیادی را صرف حذف اشیاء ناخواسته کنید، فقط به این خاطر که مواد خاصی را می خواهید. برخی از پیش ساخت ها که باید به آن ها توجه کنید شامل گالری Obstacle Course و گالری Indestructible هستند – مورد اول برای ساخت های پارکور عالی است و مورد دوم به کنترل حرکت بازیکن در حالت های مسابقه مرگ کمک می کند.

کنترل های پیشرفته

فهمیدن اصول اولیه حالت Creative طولی نخواهد کشید، اما اگر می خواهید بازی های کوچک مخصوص خود را بسازید، احتمالا می خواهید برخی چیزها را دقیق تر بدانید، در زیر تمام کنترل های پیشرفته ای که باید از وجود آن ها آگاه باشید را ارائه کرده ایم.

چگونه اشیاء را شناور کنیم؟

هنگام استفاده از AR Phone و حرکت اشیاء، متوجه گزینه Drop می شوید که به کلید G اختصاص دارد. زمانی که این گزینه روی “on” باشد، هر شیء که انتخاب کنید روی زمین می افتد. اگر می خواهید برای ایجاد بازی های کوچک پارکور، اشیاء شناور باشند، کافی است آن را به “off” تغییر دهید و هرچیزی که بردارید به طور نامحدود در هوا معلق می ماند.

نحوه قرار دادن اشیاء در فاصله مساوی از هم

همه ما از قرار دادن اشیاء در سراسر یک مکان به شکل نامنظم لذت نمی بریم، بنابراین اگر می خواهید اشیاء در فاصله مساوی و به یک شکل از هم قرار گیرند، می توانید از ویژگی Grid Snap که به کلید V اختصاص داده شده استفاده کنید. این ویژگی به طور پیشفرض خاموش است، اما سه تنظیمات دارد که می توانید بسته به نیاز خود از آن ها استفاده کنید. تنظیمات اول، ۱۶، اساساً اجسام را به هم می چسباند، درحالیکه در تنظیمات آخر، ۲، فاصله زیادی را بین آیتم ها می گذارد و برای قرار دادن بولاردها در مسیر مسابقه ای عالی است.

نحوه تغییر وضعیت برخوردها

حالت کریتیو فورتنایت

کلید V را نگه دارید تا اینکه می خواهید آیتمی از آیتم های دیگر جدا شود یا خیر تغییر پیدا کند. این گزینه زمانی بسیار مفید است که می خواهید ساختار جدیدی را از چند آیتم و دارایی بسازید.

چگونه تنظیمات مسابقه را در Creative تغییر دهیم

اگر روی Esc ضربه بزنید و به سمت پایین لیست کشویی منو بروید، دکمه زردی به نام My Island را مشاهده خواهید کرد. این همان جایی است که می توانید تنظیمات مسابقه اصلی و قوانین تیم را تغییر دهید، پس می توانید بازی های کوچک Fortnite ایده آل خودتان را شروع کنید – هرچیزی از حالات بازی، تیم ها، محدودیت زمانی و مکان پخش را می توانید از این بخش تغییر دهید. در صورتی که نگران ورود مردم و تغییر شاهکار خودتان هستید، این همان جایی است که می توانید جزیره خود را بازنشانی کرده و مجوزها را ویرایش کنید.

چند بازیکن می توانند وارد یک بازی حالت Creative شوند؟

به نظر می رسد اندازه لابی برای بازی های کوچک Creative 16 باشد، پس می توانید چهار تیم از بهترین دوستانتان را وارد جزایر مینیاتوری خود کنید.

دستگاه های جدید

حالت Creative همچنین دارای چند اسباب بازی جدید برای بازیکنان است که نمی توانید در حالت بتل رویال به آن ها دست پیدا کنید. مورد اول، یک حصار الکتریکی است که برای پنج آسیب شما را به عقب می فرستد، این مورد برای قرارگیری به عنوان موانع در مسیر مسابقه ای برای ATK عالی است. می توانید صفحات یخی را اضافه کنید، که درست مانند تله های Chiller عمل می کنند، اما پس از خروج از سطح به پای شما نمی چسبند.

همچنین، تمامی ابزارهای لازم برای ایجاد نقشه های بازی چند نفره ایده آل را در این جا پیدا می کنید. دستگاه های جدید مانند Item Spawner و Player Checkpoint Plate به شما قدرت بیشتری درباره نوع بازی هایی که می توانید با استفاده از Creative بسازید، می دهد، پس حتما آن ها را امتحان کنید.

بلوک

به روزرسانی اخیر پنجمین Island را برای هر بازیکنی اضافه کرده که می توانند بسازند. برخلاف چهار Creative Islands دیگر، این یکی به مسابقه The Block اختصاص داده شده است، که خلاقیت های ساخته شده توسط بازیکنان را در بخشی از نقشه بتل رویال Fortnite نشان می دهد، جایی که Risky Reels در آن بودند.

این Island، بلوک واقعی را در بتل رویال ظاهر می کند، پس نیازی به حدس زدن اندازه یا نسبت آن نیست. Fortnite Creative از اواخر سال گذشته با ما بوده است. این بدان معنا است که ما کدهای Fortnite زیادی برای جستجو در راه پیدا کردن بهترین آن ها داشته ایم. به راحتی همه چیز را جمع کردیم، چون در این بازی خیلی خوب هستیم.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =