۷ بازی Game Boy که باید وارد Nintendo Switch Online شوند

7 بازی Game Boy

آیا بالاخره زمان نوستالژی Game Boy رسیده است؟ طبق شایعات ممکن است ۷ بازی Game Boy و Game Boy Color به‌ زودی به سرویس آنلاین Nintendo Switch بیایند. این شایعات از افشاگر معروف Nintendo یعنی Nate Drake فاش شده است، او این احتمال را در پادکست Nate the Hate خود بیان کرد. Nintendo Life نیز این گمانه‌ زنی‌ها را تأیید کرد و گفت که منابعی دارد که ادعا می‌کنند بازی‌های Game Boy قرار است “خیلی زود” وارد Switch شوند.

اگرچه این‌ها اصلاً مدارک محکمی نیستند، اما ارتقاء Switch Online مدت‌ها است که شایعه شده است. در سال ۲۰۱۹، یک داده‌ کاوی نشان داد که برنامه آنلاین دارای دو شبیه‌سازی اضافی، به غیر از NES و SNES می‌باشد. این باعث شد طرفداران مشتاق به دانستن این موضع شوند که آیا ممکن است عناوینی برای Game Boy در نظر گرفته شود یا خیر، که به نظر می‌رسد گام منطقی بعدی برای برنامه باشد. Nintendo در سال‌های اخیر به اندازه کنسول‌های نمادین خود، به کنسول‌های کلاسیک خود عشق نداده است، بنابراین احیای نوستالژی Game Boy ممکن است دلیل این جشن باشد.

هیچ کمبودی برای بازی‌های قابل حمل عالی وجود ندارد که در خانه و روی Switch باشند. لیست بازی‌های Game Boy پر از موفقیت‌ها و کلاسیک‌های فراموش شده‌ای است که شایسته نگاه‌های تازه و جدید هستند. در ادامه هفت بازی Game Boy که می‌خواهیم در Switch Online ببینیم را گردآوری کرده‌ ایم.

۱- بازی Pokémon Red and Blue

7 بازی Game Boy
بازی Pokémon Red and Blue

بیایید با یکی از موارد بدیهی شروع کنیم. هیچیک از مجموعه‌های Game Boy بدون Pokémon Red and Blue کامل نمی‌شوند. نقش‌ آفرینی Pokémon را به یک رسانه‌های اصلی تبدیل کرده است و یک امپراطوری واقعی برای این فرانچایز را آغاز کرده است. حفظ این بازی‌ها با چنین تاریخچه‌هایی همیشه مهم بوده است، اما وارد کردن Red and Blue در Switch نباید تنها یک حرکت نمادین باشد. این بازی‌ها هنوز دو نقش‌ آفرینی فوق‌العاده هستند که شایسته بازی و اجرا می‌باشند.

ممکن است در مقایسه با بازی‌های مدرن Pokémon مبتدیانه باشد، اما این بخشی از جذابیت آن است. Red and Blue تجربه‌ای فشرده است که شامل فهرست‌های متمرکز هیولاها و باشگاه‌های به‌ یادماندنی است. هر شهر یا غار در Kanto نمادین است و طراحی قوی بازی را نشان می‌دهد. Switch Online نیز می‌تواند ترکیب خود را با Yellow، Gold، Silver و Crystal تقویت کند، اما Red and Blue قابل‌ بحث و مذاکره نیست.

۲- بازی Metroid II: Return of Samus

7 بازی Game Boy
بازی Metroid II: Return of Samus

زمانی که Metroid Dread در E3 معرفی شد، طرفداران به سرعت به حقیقتی پی بردند: بازی کردن بازی‌های قدیمی Metroid کار آسانی نیست. در حالی که Metroid و Super Metroid در Switch Online وجود دارند، اما دنبال کردن عناوین دیگر سخت است. مثلاً، برای بازی Metroid Fusion به Game Boy Advance یا Wii U نیاز دارید. Metroid II: Return of Samus بسیار دشوار بوده و همین باعث شد بسیاری از طرفداران به جای آن، از نسخه بازسازی Nintendo 3DS استفاده کنند.

اگرچه فقط به دلایل تاریخی، Metroid II ارزش بررسی را دارد. هرچند این بازی گاهی سخت تلقی شده است، اما شامل لحظاتی مهم مانند Samus است که کودک Metroid را پیدا کرد که برای طرح Super Metroid نقش مهمی داشته است. این عنوان همچنین فراموش نشدنی است، زیرا Samus به آرامی کل اکوسیستم سیاره را نابود می‌کند، در نهایت مجبور می‌شود پس از اتمام مأموریت خود در راهروهایی ساکت و خاموش حرکت کند. بسیار غم‌ انگیز است که Nintendo این بازی را از بازسازی خود حذف کرد، که باعث می‌شود نسخه اصلی خاص‌تر و ویژه‌تر شود.

۳- بازی The Legend of Zelda: Oracle of Ages and Oracle of Seasons

7 بازی Game Boy
بازی The Legend of Zelda: Oracle of Ages and Oracle of Seasons

طی سال‌ها چندین بار شاهد عرضه مجدد بازی Zelda بوده‌ ایم. اکثر بازی‌های ۳D Zelda در حال حاضر دارای نوعی نسخه HD هستند و Link’s Awakening به لطف تیمش در Grezzo بازسازی Switch عالی را دریافت کرد. هنوز یک بازی Zelda وجود دارد که می‌توانند چنین عرضه‌ای را دریافت کند. خوب، در واقع دو بازی Oracle of Ages و Oracle of Seasons.

عناوین رنگی Game Boy به تمام معنا Zelda کلاسیک می‌باشد. این عناوین دارای گیم پلی بالا به پایین بوده و پر از آیتم‌ها و سیاه‌ چال‌های هوشمند هستند. مهم‌تر از همه اینکه هر دو بازی‌های Oracle دارای داستان‌ها و مکانیک‌های منحصر به‌ فردی هستند. یکی پازل محور است، در حالی که دیگری بر اقدامات متمرکز می‌باشد. با اجرای هر دو بازی می‌توان به اقدامات نهایی ویژه رسید، که ما تصور می‌کنیم بسیاری از بازیکنان هرگز به آن نرسیده‌ اند. Switch Online فرصتی عالی را برای طرفداران فراهم کرده تا در نهایت تجربه کامل را کسب کنند.

۴- بازی Super Mario Land 2: 6 Golden Coins

7 بازی Game Boy
بازی Super Mario Land 2: 6 Golden Coins

درست مانند Zelda، ورودی‌های زیادی از مجموعه Mario منتشر و بیش از آنکه بتوانیم حساب کنیم مجدداً عرضه شده‌ اند. Super Mario Bros. اصلی همه‌ جا در دسترس است و حتی عنوان خاصی مانند Super Mario Sunshine نیز در سال‌های اخیر از مخفی شدن خارج شده است. این سطح از حفاظت هرگز برای مجموعه Super Mario Land مفروض نبوده است و این شرم‌آور است.

Super Mario Land به طور مخفیانه شامل خلاقانه‌ترین ایده‌های این مجموعه است. این امر به ویژه درباره Super Mario Land 2: 6 Golden Coins صادق است، که با انرژی خلاقانه‌ای بارگذاری شده است. چه بازی‌های دیگری از مجموعه Mario شامل گردش Goombas در اطراف با ماسک‌های هاکی است که چاقوهایی از آن بیرون زده است؟ شاید مهم‌تر از همه اینکه، این بازی دارای سطح فضای خارجی کامل است، که به نظر می‌رسد تأثیری مستقیم بر Super Mario Galaxy دارد.

۵- بازی Wario Land: Super Mario Land 3

7 بازی Game Boy
بازی Wario Land: Super Mario Land 3

نمی‌توانیم درباره مجموعه Super Mario Land حرف بزنیم، اگر چیزی درباره پسر عموی عجیب آن نگوییم. Super Mario Land 3 بازی کاملاً متفاوتی است، زیرا این بازی اصلاً Mario را ندارد. در عوض، این اولین حضور انفرادی Wario است. بازی پلتفرمی عجیب چیزی بین Super Mario Bros. 2 و مجموعه Kirby، با تأکید بر قابلیت‌های تغییر گیم پلی است.

زمان خوبی برای احیای این بازی کلاسیک است. با ورود WarioWare: Get it Together! به Nintendo Switch، ضد قهرمان نیز دوباره در کانون توجه قرار خواهد گرفت. چرا با معرفی مجدد بازیکنان به یکی از جنایت‌ کارانه‌ترین مجموعه‌های Nintendo، از این لحظه مهم استفاده نشود. Wario دومین (یا در واقع سومین) کمانچه را به اندازه کافی طولانی برای Mario نواخته است!

۶- بازی Donkey Kong

7 بازی Game Boy
بازی Donkey Kong

ممکن است فکر کنید که Donkey Kong نیازی به نسخه دیگر ندارد. به هر حال، این بازی کلاسیک تقریباً در همه جا در دسترس است. با این حال، عرضه بازی Donkey Kong توسط Game Boy کاملاً متفاوت خواهد بود. این بازی به سادگی به یک دستگاه دستی منتقل نمی‌شود؛ بلکه ماهیت بازی را کاملاً تغییر می‌دهد.

به جای اجرای ساده چندین باره، نسخه ۱۹۹۴ بیشتر یک بازی پلتفرمی-پازلی است که در آن Mario باید در سطوحی که به صورت عمودی با نردبان‌ها، کلیدها و بشکه پر شده حرکت کند. این یک گوهر کوچک درخشان است که تعداد کمی از بازیکنان از دهه ۱۹۹۰ آن را تجربه کرده‌ اند.

۷- بازی Pokémon Pinball

7 بازی Game Boy
بازی Pokémon Pinball

ما این مقاله را با یک بازی Pokémon شروع کردیم، بنابراین خوب است که مقاله را با یکی از همین بازی‌ها تمام کنیم. Pokémon Pinball تا به امروز یکی از بهترین اسپین‌ آف های مجموعه بوده است. به نظر می‌رسد مکانیک‌های جمع‌ آوری هیولای Pokemon به طرز تکان‌ دهنده‌ای به بازی پینبال تبدیل شده است. بازیکنان به یک Pokéball ضربه می‌زنند تا هیولاها را جمع‌ آوری کرده و برخی مینی بازی‌های به یاد ماندنی را تکمیل کنند. نسخه اصلی بازی به ویژه قابل توجه بوده است، زیرا با rumble pack مخصوص به خود عرضه می‌شود، ویژگی‌ای که می‌تواند با Joy-Cons’ HD rumble جایگزین شود.

Pokémon Pinball تنها اسپین‌ آفی نیست که شایسته حضور در Switch Online است. Game Boy همچنین اقتباس فوق‌العاده‌ای از بازی کارت تجاری Pokémon را نشان داده است. به طور کلی، Game Boy دارای عناوین خلاقانه‌ای از این قبیل است که آنچه معروف‌ترین مجموعه Nintendo می‌توانند در محتوای کنسول دستی شبیه آن باشند را دوباره متصور می‌شوند. این نوآوری در طراحی شایسته آن است که به اندازه NES مورد استقبال قرار گیرد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =