نحوه گیم شیرینگ در Xbox Series X

گیم شیرینگ Xbox Series X

یکی از ایرادات اصلی بازی های دیجیتالی همیشه، ترس عدم توانایی به اشتراک گذاری بازی ها بوده است. اما با گیم شیرینگ Xbox Series X این مشکل حل شده است. درحالیکه این راه حل کاملا هم عالی نیست، اما همه چیزهایی که باید درباره به اشتراک گذاری لیست بازی های دیجیتالی از طریق گیم شیر (gameshare) بدانید، را برایتان ارائه کرده ایم.

با هر نسل جدید از کنسول ها، ترکیبی از ویژگی های جدید و جالب هم ارائه می شود، اما در این بین از دست رفتن ویژگی های کوچک هم رخ می دهد. یکی از بزرگ ترین حرکت هایی که هنوز ادامه دارد، رشد بازار بازی های دیجیتالی است. سالانه بازی های بیشتر و بیشتری به صورت دیجیتالی به فروش می رسند، که دلایل زیادی دارد. این کار راحت تر است، دیگر برای خرید یک بازی نیازی نیست بیرون بروید، آن را از دست نمی دهید و یا آسیبی نمی بیند و هیچگونه فضای فیزیکی را اشغال نمی کند.

گیم شیر چگونه کار می کند؟

زمانی که گیم شیرینگ را باز می کنید همه چیز یک سوء استفاده به نظر می رسد. اما تا زمانی که فردی که می خواهید این موارد را با او به اشتراک بگذارید را می شناسید و به او اعتماد دارید، همه چیز امن است. زمانی که یک بازی را در Series X می خرید و دانلود می کنید، هر حسابی که به کنسولی که بازی را در آن خریده اید، متصل باشد می تواند آن را بازی کنید. این بدان دلیل است که به صورت پیش فرض، کنسولی که حسابتان روی آن ایجاد شده به عنوان “کنسول خانگی” در نظر گرفته می شود. اما حسابی که خرید از طریق آن انجام شده به هرچیزی که شما خریده اید دسترسی دارد، بدون در نظر گرفتن کنسولی که بازی روی آن است. به این ترتیب می توانید با ورود به حساب کاربری فعلی خودتان، لیست بازی های دیجیتالیتان را از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل کنید.

پس، اگر می خواهید کنسول Series X شخص دیگری را کنسول خانگی خودتان کنید و کنسول خودتان را به کنسول خانگی او تبدیل کنید، هریک از شما که چیزی را به صورت دیجیتالی خریداری کنید، شخص دیگر هم می تواند از آن استفاده کند. تا زمانی که مجددا وارد حسابتان در کنسول شوید، همچنان به لیست بازی های خود دسترسی خواهید داشت.

فقط باید بدانید که می توانید یک Xbox داشته باشید، Series X یا کنسول دیگر، که به عنوان کنسول خانگی شما تنظیم می شود. همچنین می توانید فقط پنج بار در سال کنسول خانگی خود را تغییر دهید، بنابراین نمی توانید اغلب کنسولتان را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. به غیر از این، تنها محدودیت واقعی گیم شیرینگ این واقعیت است که نمی توانید بازی های فیزیکی دیگران را دانلود کنید، شما باید آن ها را به روش قدیمی به اشتراک بگذارید. حتی اگر بخواهید می توانید هر دو، یک عنوان را به صورت همزمان بازی کنید.

نحوه راه اندازی گیم شیرینگ

گیم شیرینگ Xbox Series X

گیم شیر در Xbox Series X به شما و دوست یا اعضای خانوادتان اجازه می دهد تا همه بازی های دیجیتالی که روی کنسولتان دارید با هم به اشتراک بگذارید. این شامل عناوینی است که از طریق Game Pass یا Game Pass Ultimate به آن ها دسترسی دارید.

فقط مطمئن شوید که کنسولتان را با افرادی به اشتراک بگذارید که به آن ها اطمینان دارید، زیرا باید حسابتان در کنسولتان باشد تا بتوانید آن را راه اندازی کنید. این بدان معنا است که حتی پس از ورود مجددتان به کنسول، آن ها همچنان از طریق Xbox خودشان به حساب شما دسترسی خواهند داشت.

مرحله ۱

اولین مرحله این است که وارد کنسول Xbox X شوید که می خواهید با آن به اشتراک بگذارید یا صاحب آن کنسول وارد کنسول شما شود. برای اضافه کردن حساب دیگر در Xbox، قسمت راهنما را باز کنید و Profile and System > Add new را انتخاب کنید. سپس می توانید جزئیات حساب موجود خود را وارد کنید.

مرحله ۲

در کنسول دوم، راهنما را با فشردن دکمه منو باز کرده و به Profile & system > Settings > General > Personalization > My home Xbox > Make this my home Xbox بروید. اگر می خواهید به اشتراک گذاری به هر دو صورت انجام شود، تا دوست یا یکی از اعضای خانوادتان بتوانند به همه بازی های شما دسترسی داشته باشند و شما به بازی های آن ها دسترسی داشته باشید، پس باید همین فرآیند تبدیل کنسول خانگی را در کنسول Xbox آن ها هم انجام دهید.

شما و دوستان یا خانواده تان اکنون می توانید هر بازی که دارید یا به صورت دیجیتالی خریده اید را دانلود و بازی کنید. دسترسی شما به هیچ چیزی قطع نمی شود، اما چون Xbox شخص دیگری را کنسول خانگی خودتان کرده اید، باید وارد حسابتان شوید تا بتوانید بازی کنید. این یک روش عالی برای صرفه جویی در پول، به اشتراک گذاری بازی های محبوبتان با دوستان و خانواده، یا دسترسی راحت تر به بازی ها در صورت داشتن چند کنسول است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =