اخبار بازی های ایکس باکس, ایکس باکس, بلاگ

Gears of War 5 بزرگ ترین اثر استودیو کوالشین

Gears of War 5

بازیکنان جهان ساخته شده در Gears of War 5را وسیع ترین و بزرگ ترین دنیای بازی در بین مجموعه Gears of War دانسته اند و قول داده اند که بازیکنان از حضور و جست و جو در آن لذت ببرند.

Gears of War 5

Gears of War 5

Gears of War 5 بزرگ ترین اثر استودیو کوالشین

بازیGears of War مجموعه بازی تیراندازی سوم شخص است که اولین نسخه آن در ۷ نوامبر ۲۰۰۶ برای ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شد. تا به حال ۴ نسخه اصلی از این بازی منتشر شده است: Gears of War، Gears of War 2، Gears of War 3 و .Gears of War 4 نسخه پنجم این مجموعه با عنوان Gears 5 در راه است. این بازی توسط کمپانی مایکروسافت منتشر شده و در سه شماره اول ساخت استودیو اپیک گیمز است. اما ساخت نسخه چهارم و پنجم با جدایی استودیو اپیک گیمز بر عهده استودیو کوالشین بوده است.

داستان بازیGears of War در سیاره ای به نام Sera شکل می گیرد مردم این سیاره قبلا در آرامش و صلح زندگی می کردند و Sera از شکوه و زیبایی فراوان برخوردار بوده است و مردمش آن را مقدس می شمردند. ماده اصلی تامین انرژی مردم Sera ماده ای از مشتقات هسته ای به نام Imulsion بوده است. Imulsion ماده ای لزج و چسبناک بوده که از آن نورهای سبزی مشعع می شده است.

کشف این ماده به این شکل بوده است که مردم در حال تلاش برای به دست آوردن نفت و مشتقاتش در حین حفاری ها به منبع Imulsion در زیر زمین می رسند. در ابتدا آن را نمی شناخته اند واستفاده ای از آن نداشته اند اما بعد از مدتی دکتر Helen Cooper می تواند در اثر تحقیقاتش به انرژی این ماده پی ببرد. این ماده برای مردم سیاره sera تبدیل به ماده ای ارزان و با ارزش برای تامین انرژی مورد نیازشان می شود.

پس از مدتی اقتصاد سیاره Sera دچار بحران می شود. و این آغاز ماجراست است. بر سر ماده Imulsion سلسله جنگ هایی به راه می افتد. کشور هایی که دارای این ماده با ارزش اند مورد حمله کشورهایی قرار می گیرند که از این نعمت محروم اند و جنگ و خونریزی ها بالا می گیرد. جنگ بین دو گروه CoG و UIRجریان دارد. این سلسه جنگ ها Pendulum نام دارد. سرانجام پس از ۷۰ سال جنگ پی در پی COG پیروز جنگ است. گروه COG بر ۸ اصل پایبند است: دستور، پشت کار، صداقت، کوشش، افتخار، وفاداری، ایمان و فروتنی بخاطر این ۸ اصل نماد این گروه چرخ دنده ای با ۸ پره است که پلاک شناسایی سربازان این اتحادیه با نام Gears هم محسوب می شود. پایان جنگ اما آغاز خوشی نیست. با پایان جنگ اما صلح به سیاره باز نمی گردد موجوداتی زیرزمین که لوکاست نام دارند به انسان ها حمله می کنند و هدف آن ها چیزی نیست جز از بین بردن نسل انسان از روی سیاره SERA. آنها موجوداتی خونریز و خشن و در عین حال باهوش اند و در سیاره گروهی برای مقابله با آن ها وجود ندارد جز COG که در اثر جنگ طولانی بسیار آسیب دیده و ضعیف است. جنگ های خشن و خونین جز جذابیت برای این بازی نداشته اند.

نسخه پنجم بازیGears of War یعنی Gears of War 5 برای اولین بار در کنفرانس خبری کمپانی مایکروسافت در نمایشگاه E3 2018 به طور رسمی معرفی شد. بعلاوه امسال هم در نمایشگاه E3 2019 تریلر جدیدی از این بازی در کنفرانس کمپانی مایکروسافت به نمایش در آمد. توسعه دهنده این بازی استودیو کوالشین (The Coalition) با کارگردانی راد فرگوسن است. نمایش هایی که تاکنون از این بازی منتشر شده همگی جذاب و امیدوار کننده اند. در تریلر پخش شده برای معرفی این بازی صحنه های جدیدی از برف و یخبندان دیده شد که در نسخه های قبلی ندیده بودیم. طراحی شخصیت های دشمنان هم بسیار تاریک تر و خشن تر از قبل انجام شده است. داستان این نسخه این طور نقل شده که بازیکنان در جایگاه شخصیت کیت دیاز قرار دارند و باید جهانی را که در اثر وابستگی بیش از حد بشر به تکنولوژی در حال فروپاشی است را نجات دهند. بازیکنان در این بازی در تلاش اند تا ریشه های لوکاست ها را پیدا کنند و از نجات یافتگانی که هدف حمله دشمنان قرار دارند دفاع کنند.

استودیو کوالشین برای این بازی آرزوهای بلندی در نظر دارد و بعلاوه ادعا کرده است که Gears of War 5 قرار است بزرگ ترین اثر توسعه یافته توسط این استودیو باشد. استودیو سازنده اخیرا اعلام کرد که بروزرسانی ویژگی های شخصی سازی Gears of War 4را پس از افزودن ۲۶۹ کاراکتر و ۲۸۳۴ پوشش متفاوت برای سلاح ها که در دو سال اخیر به بازی اضافه شده است متوقف کرده و تمرکز نیروهای سازنده خود را بر روی GEARS OF WAR 5 قرار داده است. فرگوسن در سخنی گفته بود که در ساخت GEARS OF WAR 4 که اولین ساخته استودیو کوالشین از مجموعه GEARS OF WAR است شناساندن استودیو کوالشین به بازیکنان و جلب محبت و توجه آن ها به بازی بود اما درGEARS OF WAR 5 کوالشین قرار است شخصیت خود را به جهان نشان دهد.

Gears of War 5

Gears of War 5

سازندگان این بازی با انتشار تصاویری از بازی درمورد بعضی از ویژگی های Gears of War 5 اطلاعاتی به طرفداران این مجموعه داده اند. برای مثال این بازی هم به صورت بازی تک نفره و هم به صورت بازی گروهی قابل انجام است. بازی تک نفره از حالتی مرموز و پیچیده برخوردار است و بازی گروهی دارای حالت های بازی چند نفره محلی با استفاده از قابلیت split-screen و بازی آنلاین است. بعلاوه بازیکنان این بازی می توانند با استفاده از ویژگی cross-play با دوستانشان بین پلتفرم های رایانه های شخصی و ایکس باکس بازی کنند. بازیکنان جهان ساخته شده در Gears of War 5را وسیع ترین و بزرگ ترین دنیای بازی در بین مجموعه Gears of War دانسته اند و قول داده اند که بازیکنان از حضور و جست و جو در آن لذت ببرند. این بازی با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه و تصاویری با کیفیت ۴K Ultra HD و با قابلیت HDR منتشر خواهد شد. استودیو کوالشین به علاوه اطلاعاتی از دشمنان جدیدی که در ین نسخه به مجموعه Gears of War اضافه شده اند منتشر کرده است. آن ها نوع جدید از لوکاست ها هستند که در تصاویر می بینیم سلاح آنها دو گرز با سری درخشان است و از زرهی سنگین و قوی برخوردار اند در نتیجه جنگیدن و شکست دادن با آن ها سخت است و استودیوی سازنده در مقابله با این دشمنان به بازیکنان هشدار داده که فاصله خود را با آن ها حفظ کنند.

این بازی قرار است در ۱۰ سپتامبر امسال یعنی ۱۹ شهریور ماه برای پلتفرم ویندوز ۱۰ و ایکس باکس وان عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =