بازی Gears of War و توضیحاتی در مورد این بازی و بررسی آن

Gears of War

در حال حاضر یکی از بازی ها ی کمپانی مایکروسافت، که البته در انحصار این شرکت نیز می باشد، با نام Gears of War ، از مورد انتظار ترین این دسته از بازی ها ی کمپانی مایکروسافت، به شمار می آید.

Gears of War
Gears of War

در اصل این بازی Gears 5، عنوان ونسخه جدید و تازه بازی Gears of War، می باشد. باید اضافه کنیم که استودیو و کمپانی سازنده آن در چند روز اخیر و در چندی پیش، اینگونه عنوان داشته است که، هم اکنون تمرکز خود را بر روی این بازی قرار داده و همچنین در ارتباط با ساخت و طراحی این بازی نام برده سخنانی را با جامعه بازیکنان در میان گذاشته است.

در این روز ها یی که در حال سپری کردنشان هستیم،  افراد بسیاری زیادی از مخاطبان بازی ها و طرفداران بازی و البته بیشتر در خصوص هوادارانی که از کنسول ها ی ایکس باکس برخوردار هستند و صد البته آن اشخاصی که از طرفداران دو آتیشه بازی ها در سبک ها ی تیر اندازی و سوم شخصی به صورت داستانی، به شمار می آیند و طرفدارانی که از بازی ها ی ساخته شده به واسطه کلیف بلزینسکی و آن پرداختن ها ی عالی ای که در آثارش مشهود است، همانند بازی Gears of War، بسیار لذت می برند، در انتظار فرا رسیدن رویداد E3 2019 می باشند که در جریان آن اتفاقات و پیامد ها ی دلخواهی را شاهدش خواهند بود، همانند، به نمایش رسیدن بازی Gear 5 به صورتی کامل و مفصل در کنار، ارائه زمانی دقیق و قطعی برای عرضه و انتشار این بازی مورد انتظار. امروزه، طرفداران این بازی، تنها از این موضوع باخبر هستند و تنها از این آگاهی دارند که، بازی پر طرفدار وجذاب Gear 5، قرار است تا در این سال ۲۰۱۹ میلادی، وارد بازار ها ی فروش شود و به عرضه برسد. حال که این بازی یکی از بازی ها یی به حساب می آید که باید انتظارات زیادی را برآورده سازد و از پتانسیل بالایی برخوردار باشد، شرکت و استودیو سازنده آن نیز، که در قبل از این ها راهی بسیار روشن و کاملا قبول شده چه از جانب مخاطبان و چه از جانب منتقان را همراه با بازی Gears of War 4، پشت سر نهاده و از آن گذشته است، یعنی استودیو The Coalition، بیش از پیش و بیشتر از هر وقت دیگری، در زیر زره بین قرار گرفته شده و تمام عملکرد ها ی آن در بازی و در هر جنبه دیگری از بازی، مورد بررسی واقع شده است. این استودیو آنطور که گفته شده و از شواهد بر می آید، در حال کار و در حال تلاش بسیارزیاد بر روی بازی مورد نظر ما یعنی Gears 5، می باشد، تا بتواند آن بازی ای را که شایسته مخاطبانش است و از همه جنبه ها ی مثبت خود بهره می برد، به ساخت و طراحی برساند.

توضیحی در مورد بازی Gears of War

این موضوع که بازی Gears 5، به همگان و به تمامی افراد حاضر در این صنعت ثابت کرده که، از گستردگی و همچنین از چنان تازگی و سر زندگی در بازی خود برخوردار است که انتظار تداوم این موفقیت و این خوش درخشیدن ها در رابطه با این بازی و سری مجموعه آن، می رود، کاملا مشهود و قابل درک می باشد. از این رو است که، بر اساس خواسته تمام منتقدان و هواداران و مخاطبانشان این گونه بر می آید که، به صورت یکسان و هماهنگ، از این بازی انتظاراتی را دارند که البته به انجام رسیدن آن در بازی را حتمی می دانند ؛ انتظاراتی همچون این که، این عنوان جدید تازه معرفی شده از سری مجموعه Gears of War، همانند نسخه ها ی پیشین خود، تمامی آن آیتم ها و ویژگی ها ی مورد نظر را به طور کامل و دقیق در خود به انجام برساند، مواردی که در نسخه ها و عناوین قبل از خود بوده اند، علاوه بر این ها، ویژگی ها و مضامین مهیج و جذاب و البته به گونه ای کاملا جدید را در خود بگنجاند.

در حال حاضر تنها خبر و تنها موضوعی که به تازه گی به دست آمده و باعث شور در جان مخاطبان و گرمی دلشان گشته است، این است که، استودیو سازنده این بازی The Coalition، بیانیه ای را به انتشار رسانده است که در جریان آن، اتمام کار خود را بر روی آپدیت ها ی جدیدی برای بازی Gears of War 4، که منجر به مضامین و محتویات تازه ای در ارتباط با آن می شد، به اطلاع رسانده است و در کنار آن این گونه عنوان داشته که تمامی تمرکز و توان خود را بر روی عنوان جدید بازی یعنی Gears 5، گذاشته اند و تمامی افراد دست اندر کار در این اثر با تمام قوای خود مشغول به کار هستند تا بتوانند در زمانی هرچه نزدیک تر این کار را به عرضه و انتشار برسانند. قسمتی از متن این بیانیه را در ادامه خواهیم داشت :

” این گونه باید عنوان کرد که، عنوان و نسخه بازی Gears of War 4، تا به الان که تنها دو سال و شش ماه از ارائه آن می گذرد، با وجود مضامین و بسته های الحاقی و آپدیت هایی که در طی این مدت برای آن عرضه و منتشر شده است، مشمول بر ۲۸۳۴ کاور و جلد مختلف و متنوع برای اسلحه های موجود در بازی به همراه ۲۶۹ شخصیت و کارکتری که در آن حاضر هستند، با قطعیت می توان گفت که این نسخه از بازی را در مقایسه با دیگر عناوین و دیگر نسخه های پیشین خود در این سری مجموعه بازی، به یک عنوان پر محتوا تبدیل کرده، عنوانی که بسیار پر بار تر از عناوین قبل از خود بوده است. اما حالا وقت آن رسیده که با تمامی آن مضامین و محتویاتی که در این نسخه Gears 4، وجود داشته اند از قبیل Gearrs Packs ها یی که البته در ارتباط با جنبه های شخصی سازی در این بازی نیز می باشند، وداع کنیم و آن ها را کنار بگذاریم. این اتفاق به دلیل آن صورت خواهد گرفت که، اعضا و گروه سازنده این سری مجموعه بازی ها، در حال حاضر قصد دارند که تمامی برنامه ها و افکار خود را تنها بر روی ساخت عنوان جدید بازی، Gears 5، قرار دهند و تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا بازی مورد نظرشان خیلی بهتر از هر وقت دیگری از آب در آید. “

Gears of War
Gears of War

در جریان اتفاقات و رویدادهایی که در سال پیش به انجام رسیدند و برگزار شدند، آقای راد فرگوسن اینگونه عنوان داشته اند که، خود و هر آنکه به همراه او در جریان ساخت این سری مجموعه بازی های Gears of War، همکاری دارند، باید به گونه ای در این صنعت و البته در دنیای بازی ها عمل کنند و به صورتی در آن جا حاضر گردند که، پابرجا بودن و همیشگی بودن ساخته هایشان نزد همگان به اثبات برسد. لازم به ذکر است که گفته شود، آقای راد فرگوسن رئیس استودیو جدیدی است که برای طراحی و ساخت این مجموعه پر طرفدار و جذاب، به تازه گی تأسیس شده است. همچنین وی اظهار داشتند که، در حال حاضر تا حد بسیار زیادی به آن خواسته و هدف مشخص شان، دست یافته اند و به صورت روزانه به تحقق آن نزدیک و نزدیک تر می شوند. استودیو The Coalition، در این راستا پیشرفت چشمگیر و بسیار زیادی داشته است و تنها این نکته باقی می ماند که اگر سازندگان این سری از بازی بتوانند تمامی آن آیتم ها و ویژگی های عناوین قبل را به عنوان تازه آن اضافه کنند و در کنارش از خلاقیت و ابداع جدید نیز بهره ببرند، می توان این گونه انتظار داشت که به هر آنچه که می خواستند برسند و موفقیت صد در صد آن ها حتمی بشود. برخی از سخنان آقای راد فرگوسن را در ادامه خواهیم داشت :

” باید به عرض برسانم، آن زمان که این عنوان از بازی یعنی Gears 4، در دست طراحی و در حال ساخت به سر می برد، استودیو ما، یک استودیو جدید و تازه ای بود که برای این که دوباره بتواند بازی را به بازارهای فروش برگرداند، تلاش می کرد. اگر بخواهم احساس اصلی مان در آن لحظات را بازگو کنم، باید بگویم که در اصل ما حس می کردیم که این کار ما و این اثر ساخته مان باید به نوعی باشد تا بتوانیم به واسطه آن خود را به همگان به اثبات برسانیم از آن جهت که این تیم ما آن قابلیت و آن پتانسیل را در خود دارد که بتواند یک بازی Gears of War را به گونه ای کاملا صحیح و بدون هیچ عیب و ایرادی به عرضه و انتشار برساند. از این بابت تمام تلاشمان را بکار گرفته ایم تا بتوانیم عنوانی را به نشر برسانیم که در انتها همه از آن رضایت کافی را داشته باشند و به صورتی عمل نکند که بقیه با خود بگویند آن ها حتی نمی دانند که می خواهند به چه کاری مشغول شوند و یا این که بازی به گونه ای و به حدی پر از تفاوت و دوگانگی نباشد که از آن محتوای اصلی خود فاصله بگیرد و به آن اثری تبدیل نشود که از یک Gears of War انتظار می رفت.

در اصل اینگونه باید عنوان کنم که در این مسیر ما دو هدف مهم را دنبال می کردیم، یکی آن که این بازی را با روحی تازه و جانی دیگر به عرضه رسانیم و دیگری این که، استودیو خود را به صورتی قوی و کاملا متکی به خود، نشان دهیم. در نهایت آن چه که از عاقبت کار بدست آمد و شاهدش بودیم، برای ما بسیار خوشحال کنند و انرژی بخش بود. به گونه ای که شاهد بودید لطف مخاطبان و طرفداران را که به چه اندازه نسبت به این بازی ابراز می شد. این امر نشان دهنده کار درست و صحیح ما می باشد که چگونه در نهایت به مقصد و هدف خود رسیده ایم و در اصل می توان گفت که اجر تمام زحمات خود را دریافت نموده ایم. اما حالا ما هدفی دیگر و مقصدی دیگر را در این دنیای بازی ها برای خود در نظر گرفته ایم و می خواهیم که به واسطه بازی Gears 5، به تمامی این اهداف خود نیز دست یابیم. در این راه ما تلاش خود را بر روی خلاقیت ها و ابداع ها ی نوآورانه ای گذاشته ام، افکار و طراحی هایی که به صورت کاملا متفاوت و متنوع با سری های پیش خود در این مجموعه می باشند. ویژگی ها و آیتم هایی که هیچ گاه همانند آن ها را تا به الان مشاهده نکرده بودید، اما باید اشاره کنم که در کنار این ها هر گاه بازیکنان به انتهای بازی خود برسند، همان حال و هوایی را خواهند داشت که در سری ها ی قبل این مجموعه نیز به آن ها دست می داد و کاملا درک خواهند کرد که این بازی جدید و این اثر کاملا متفاوت به راحتی یکی از عناوین مجموعه Gears of War، می باشد. “

این گونه به اطلاع رسیده است که این بازی نام برده زمان دقیقی برای نشر و ارائه اش در دست نیست، اما همانطور که پیش تر نیز به این موضوع اشاره شد، در یک تاریخ نا معلوم و نا مشخص اما در سال ۲۰۱۹ میلادی، به انتشار خواهد رسید. بازی Gears 5 را برای پیشانه های ایکس باکس ۱ و همچنین رایانه های شخصی، به بازار عرضه می دارند. باید دید و منتظر بود که این بازی تا چه اندازه می تواند که تمامی آن انتظارات را برآورده سازد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 3 =