بلاگ, دسته‌بندی نشده

معرفی و بررسی بازی Ghosts’N Goblins ساخته ی کپ کام

Ghosts’N Goblins

به عنوان راهنمای شوالیه خیلی در Ghosts’N Goblins مهارت داشته باشید و تند و تیز عمل کنید که اژدها شما را پیدا نکند و نتواند شما را از بین ببرد.

Ghosts’N Goblins

Ghosts’N Goblins

معرفی و بررسی بازی Ghosts’N Goblins ساخته ی کپ کام

گیم Ghosts’N Goblins برای پلتفرم های آیفون و اندروید ارائه شده توسط کمپانی معروفی به نام کپکام، این گیم در گذشته در دسته ی سخت ترین گیم ها قرار گرفته بود.
در سال ۱۹۸۵ برای پلت فرم های ان ای سی عرضه شد و به سرعت توانست توجه کاربران را به خودش جلب کند و در زمره ی گیم هایی قرار بگیرد که طرفدارن بسیار زیادی دارند و روند بازی جذاب و چالش بر انگیزی را برای کاربران ارائه می دهند.
کمپانی نام برده شده توانایی خاصی در ارائه ی این گونه بازی ها دارد، منظور از این بازی ها گیم هایی می باشند که به صورت کلاسیک عرضه شدند و مراحلی چهارگانه دارند، کپکام قبل از ارائه ی Ghosts’N Goblins گیم دیگری هم ارائه داده بود که آن هم تا این حد موفق واقع شد و از دسته ی گیم های کلاسیک بود.
شاید بتوانیم این گونه بیان کنیم که کپکام در زمینه ی عرضه ی گیم های کلاسیک موفق ظاهر شده و توانسته به بهترین شکل ممکن توجه کاربران را جلب کند و تعداد زیادی مخاطب را برای گیم هایش جذب کند، با توجه به این که این گیم سخت و کلاسیک می باشد اما به هیچ وجه کاربر را خسته نمی کند و جوری هیجان انگیز پیش می رود که کاربر گیم می تواند ساعت ها سرگرم باشد بدون ذره ای خستگی.
کاراکتر اصلی گیم شوالیه ای می باشد که آرتور نام دارد شما در حین گیم وظیفه ی راهنمایی و محافظت از شوالیه را دارید، در مسیر حرکت کاراکتر اتفاقات عجیبی می افتد که شما باید مهارت کافی برای هدایت شوالیه و عبور از اتفاقات را داشته باشید.
دشمن هایی که بر سر راه شما قرار می گیرند خیلی خطرناک می باشند. باید توانایی این را داشته باشید که با ضرباتی که می زنید آن ها را ازبین ببرید.
سلاح های قوی و عجیبی برای شوالیه در نظر گرفته شده تا بتواند خودش را نجات بدهد، و با موانع و دشمن هایی که سر راهش قرار می گیرند بجنگد و آن ها را از خودش دور کند، شما باید با لمس صفحه ی موبایل و زدن ضربه هایی به دشمن های ریز و درشت کاراکتر اصلی او را همراهی کنید. اگر لحظه ای غفلت کنید بدون شک توسط مزاحم ها از بین می روید.
برای اینکه شوالیه بتواند از خودش در برابر ضربه های دشمن محافظت کند می بایستی زره ای در اختیارش قرار بگیرد اما این زره از تمام ضربه ها جلوگیری نمی کند و فقط توانایی تحمل یک ضربه را دارد و بعد از آن یک ضربه دیگر قابل استفاده نمی باشد و شوالیه برای محافظت از خودش می بایستی خیلی دقت کند، چون ممکن است با کوچکترین ضربه ای از بین برود.
اگر در حین گیم با چنین شرایطی رو به رو شدید که شوالیه بر اثر ضربه زره اش را از دست داد، فقط می بایستی از شرایط مبارزه دوری کنید و در دسترس دشمنان قرار نگیرید تا می توانید فرار کنید! چون اگر بدون سلاح و بدون زره ادامه دهید تحت تأثیر ضربه ای نا چیز تمام تلاش هایتان به هدر می رود و باید از نخستین مرحله گیم را شروع کنید.
همان طور که بیان شد دشمنانی که شوالیه دارد خیلی خطرناک و خوفناک می باشند، به طور مثال کاراکتر می بایستی با هیولاهایی عظیم و قوی بجنگد که هر کدام از این هیولاها انرژی بسیار زیادی را از شوالیه می گیرند تا خودش را از ضربه ی آن ها دور نگه دارد و همین طور بتواند آن ها را از بین ببرد.
یکی دیگر از دشمن های ترسناک شما در گیم اژدها می باشد، شوالیه باید خیلی قوی باشد تا بتواند از چنگال اژدها فرار کند گرفتار آتش خشم او نشود، همین طور شما می بایستی به عنوان راهنمای شوالیه خیلی در Ghosts’N Goblins مهارت داشته باشید و تند و تیز عمل کنید که اژدها شما را پیدا نکند و نتواند شما را از بین ببرد.
دشمن دیگری که برای شوالیه دام پهن کرده و به شدت منتظر کوچک ترین اشتباهی از طرف شوالیه می باشد تتا بتواند او را از بین ببرد کاراکتر غول یک چشم می باشد، این دشمن به حد عجیبی با شوالیه سر جنگ دارد و حتی بیشتر از دشمن های دیگر منتظر آن لحظه ای می باشد که شوالیه را با دستان خودش نابود کند، اگر تند و تیز عمل نکنید به سرعت غول یک چشم شما را می گیرد و به طرز عجیبی نابود می کند.
همان طور که متوجه شدید دشمن های شوالیه هم بسیار قوی هستند و هم اینکه به شدت منتظر لحظه ای می باشند که شوالیه را به حد غیر قابل تصوری نابود کنند.
پس می بایستی به عنوان کاربری که در نقش شوالیه قرار گرفته اید به شدت ذکاوت به خرج دهید تا بتوانید از چنگال نیرومند دشمنان فرار کنید و حتی آن ها را نابود کنید، به عبارتی دیگر دشمن های درون این گیم علاوه بر قدرت فراوان ذاتی خبیث هم دارند.
به دست آوردن امتیازهای فراوان در گیم های کلاسیک به شدت سخت می باشد، و چه بسا اینکه شما در این گیم می بایستی با شمشیر به جنگ چنین دشمن هایی بروید و بهترین امتیازها را کسب کنید، هر چند کار ساده ای نمی باشد اما با اندکی دقت و به کار بردن هوش می توانید به راحتی از پس دشمنان خودتان در این گیم بر بیایید و به طرز عجیبی آن ها را شکست دهید.
هر چند که شرایط در گیم های کلاسیک به گونه ای چیده شده که کاراکتر اصلی به سختی برنده شود و این گونه طراحی ها به این دلیل است که می خواهند از کاراکتر اصلی یک قهرمان بسازند که او را با دستان خالی به جنگ دشمن های افسانه ای می فرستند و در نهایت پس از تلاش های بسیار کاراکتر اصلی برنده می شود. و ممکن است حتی هیچ گاه برنده نشود و همیشه به دست دشمنان از بین برود.
این موضوع بستگی به این دارد که چه کسی گیم را بازی می کند و در نقش شوالیه قرار گرفته است، اگر فردی باشد باهوش و با انرژی حتماً شوالیه با دستانی خالی برنده می شود ولی اگر فردی با عکس العملی کند گیم را در اختیار داشته باشد بدون شک شوالیه توسط دشمن های عجیبش از بین خواهد رفت.
در آپدیت جدید گیم دو حالت قرار گرفته، که یکی از آن ها برای کاربرانی می باشد که می خواهند روند معمولی گیم را طی کنند و از مخاطب های جدید بازی هستند، و حالت دیگر همان کلاسیک مود می باشد که برای گیمر هایی قرار گرفته که دوست دارند بازی را در حالت قدیمی تجربه کنند. در واقع در حالت کلاسیک کاربر تجربه ای واقعی تر از گیم خواهد داشت.

Ghosts’N Goblins

Ghosts’N Goblins

این گیم جز دسته ی گیم هایی که رایگان ارائه شدند نمی باشد و با قیمتی در حدود ۲ دلار می توانید آن را دانلود کنید، اما مدتی می باشد که تخفیفی یک دلاری برای آن در نظر گرفته اند و کاربرانی که به این گیم علاقه دارند و تا کنون آن را دانلود نکرده می توانند با پرداخت کردن هزینه ای یک دلاری آن را دانلود کنند و قهرمان داستان شوالیه شوند.
نا گفته نماند که تمام تلاش های شوالیه در این گیم برای نجات پرنسس پرین می باشد، او خودش را در معرض هر گونه خطری قرار می دهد تا در انتها با نجات پرنسس حماسه ای خلق کند و قهرمان داستان شود.
در ورژن موبایل، گیم دچار تغییراتی شده که بتواند خودش را با سیستم پلتفرم جدید وفق بدهد و کاربر بتواند به راحتی با صفحه ی لمسی موبایل وارد گیم شود و آن را ادامه بدهد تا زمان نجات پرنسس.
در واقع نجات پرنسس مرحله ی آخر گیم می باشد، اما برای کاربرانی که از روند گیم لذت بردند اصلاً خسته کننده نیست اگر آن را بارها و بارها تکرار کنند و دوباره همان مراحل را پیش ببرند تا به انتها برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =