با بازی Goat Simulator یا شبیه‌ساز بز بیشتر آشنا شوید!

Goat Simulator

 در بازی Goat Simulator گیمر می‌بایست نقش بز را بازی کند بزی که در یک شهر به حال خود رها شده است و می‌بایست از بین انسان ها عبور کرده و آنها را (بعضا) به این سو و آن سو پرت کند. ازجمله قابلیت‌های ویژه این بز زبان چسب‌ناک و پرش بسیار بلندی است که دارد.

Goat Simulator
Goat Simulator

با بازی Goat Simulator یا شبیه‌ساز بز بیشتر آشنا شوید!

در ابتدایی که بازی “شبیه ساز بز” نامش بر سرزیان ها افتاده و مطرح شد برای بسیاری بیشتر شبیه یک طنز و سرگرمی کوتاه مدت بود، اما حالا این بازی تبدیل به یک بازی جدی سرگرم‌کننده و جذاب برای بسیاری از افراد شده است.

 این بازی برای کنسول نسل هشتمی از جمله برای پلی‌استیشن۴ عرضه شده و قابل دسترسی است.

 براساس آنچه استودیو دبل ایلون منتشر کننده بازی اعلام‌کرده است نسخه pc نتوانسته انتظاراتی را که از آن می‌رفته است برآورده کند و به دلیل کرش‌های متعددی که دارد چندان مورد استقبال کاربران نیز قرار نگرفته است.

 استودیو دبل ایلون در این خصوص گفته: نسخه pc این بازی به دلیل مشکلات و باگ‌هایی که در آن موجود بود تجربه خوبی را نصیب کاربران وگیمر‌ها نکرد و موجب شد بازی از هدف اصلی خود دور شود. علت این مشکل نیز فناوری بود که برای توسعه این بازی در اختیار ناشر وجود داشت. واقعیت امر این است که فناوری که ناشر از آن بهره می‌برد فقط برای آن که یک بز توسط آن شبیه سازی شود جواب‌گو و پاسخ‌گو بوده است و لذا نمی‌توانست نیازی بیشتر از آن را پاسخ‌گو باشد. درواقع اگر چیزی بیش از یک بز در بازی بود احتمال کرش شدن وجود داشت ویا ممکن بود که گیمر به صورت ناخواسته در بازی سقوط کند.

 سازنده بازی ادعا می‌کند که به لطف کمکی که از ناشر بازی دریافت کرده است توانسته با کمک “لوسیدگیمز” امکان حضور دو شخصیت بز را فراهم کند که در حال حاضر این امکان در نسخه پلی‌استیشن ۳ در دسترس است.

 همچنین در نسخه پلی‌استیشن ۴ تعداد بزها هم درست مثل شماره کنسول به چهار افزایش پیدا کرده است. درست مثل ورژن‌های ایکس‌باکس نسخه ورژن پلی‌استیشن بازی هم قابلیت چند نفره یا split-screen را داشته و پشتیبانی لازم را در این خصوص انجام می‌دهد. همچنین امکان اتصال به واقعیت مجازی برای این بازی وجود دارد و درصورتی که به بخش goatvr بروید می‌توانید با یک بز شبیه‌سازی شده مواجه شوید؛ البته نکته جالب توجه آن است که برای استفاده از این بخش لزومی ندارد که حتما یک (هدست ) واقعیت مجازی داشته باشید.

بهمن ماه سال گذشته بود که بازی Goat Simulator the goaty برای Nintendo هم منتشر شد. استودیو “کاتی استین” در این مقطع این بازی را برای دسترسی کاربران Nintendo نیز عرضه کرد.

گفته می‌شود قیمت عرضه شده آن برای Nintendo چیزی در حدود ۳۰ دلار بوده است. همچنین بازی goat simulator برای پلتفرم های مختلف دیگری نیز منتشر شده است که از آن جمله می‌توان به عرضه شدن آن روی پلتفرم پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس وان، اندروید، لینوکس، آی او اس، مک و کامپیوتر اشاره داشت.

 با توجه به عرضه شدن آن روی نینتندو تقریبا می‌توان گفت این بازی روی یک پکیج کامل از تمام کنسول ها عرضه شده است و شاید اولین بزی باشد که روی انواع و اقسام کنسول‌های گیم و پلتفرم‌های بازی عرضه شده است. براساس اخبار منتشره گفته می‌شود که تمام بسته‌های جانبی و الحاقی آن به جز بسته Goat mmo simulator با قیمتی حدود ۵ دلار عرضه شده است. همچنین قیمت بازی اصلی نیز چیزی حدود ۱۰ دلار تعیین شده است. بسیاری goat simulator را در فهرست عجیب‌ترین بازی‌هایی که تا کنون منتشر شده‌اند قرار می‌دهند و شهرت یافتن این بز را موضوعی عجیب در عرصه گیمینگ ارزیابی می کنند.

 برخی از منتقدین این شبیه ساز بز را درواقع یک طنز بی‌نمک ارزیابی کرده و انتقاداتی را به آن وارد می‌کنند. یکی از این منتقدان در همین خصوص این بازی را یک بازی احمقانه ضعیف و کوچک ارزیابی کرده است. همچنین گفته می‌شود که نباید از این بازی چیزی بیشتر از ۱۰ دلاری که برای خرید آن پرداخت شده است انتظار داشت و به هیچ‌وجه این بازی در حد و اندازه بازی‌هایی مثل GTA نیست.

 یک منتقد حتی به طنز در خصوص آن گفته بهتر است به‌جای خرید این بازی بروید یک آجر یا یک بز واقعی بخرید چون کارایی بیشتری دارند. جالب آن که زمانی که در خصوص واقعی بودن یا نبودن این بازی سوال شده سازندگان آن اعلام کرده‌اند که این بازی ریشه در واقعیت دارد.

Goat Simulator
Goat Simulator

 در بازی Goat Simulator گیمر می‌بایست نقش بز را بازی کند بزی که در یک شهر به حال خود رها شده است و می‌بایست از بین انسان ها عبور کرده و آنها را (بعضا) به این سو و آن سو پرت کند. ازجمله قابلیت‌های ویژه این بز زبان چسب‌ناک و پرش بسیار بلندی است که دارد. شاید آنچه که بیش از هرچیز گیمرها را به سمت این بازی جذب کرده حالت طنز آمیز آن است. نشستن کنار چند دوست و تماشای بزی که با زبانش چیز‌های مختلف را می‌گیرد و یا با تنه‌های محکم آدم‌ها را به این‌سو و آن‌سو پرت می‌کند می‌تواند در نوع خود جالب و دیدنی باشد. یکی از انتقادات اصلی که به بازی وارد است آن است که این بازی هدف مشخصی ندارد با این وجود عرضه آن روی اندروید باعث شده کسانی که در مترو منتظر هستند ترجیح دهند وقت خود را با بازی کردن با این شبیه ساز بز پر کرده و اوقات خنده‌دار و شادی را در طول سفر کوتاهشان در مترو تجربه کنند.

 یکی از قابلیت‌های جالب و خنده دار این بازی همان امکان چسباندن زبان بز به آدم‌ها و اشیا اطراف است با کمک این قابلیت به راحتی می‌توانید یک عابر بخت برگشته را با کمک زبان بزیتان به دام انداخته و به دنبال خود روی زمین بکشید. امکان تماشای بازی به صورت حرکات آهسته‌هم وجود دارد که در چنین حالتی می‌توانید بازی را با دقت بیشتری انجام داده و صحنه‌های بسیار جالب توجه و خنده‌داری را خلق کنید. امکان پریدن روی ترامپولین و استفاده از سیستم‌های مکش هوا برای بالا و پایین پریدن یکی دیگر از قابلیت‌های جالب این بز است. از دیگر قابلیت‌های جالب آن امکان انجام حرکات موزون یا همان رقص و امکان خراب کردن اشیای پیرامون در بازی است که باعث می‌شود صحنه‌های خنده‌داری برای گیمر خلق شود.

 یکی دیگر از نکاتی که همواره برای گیمرهایی که  این بازی را انجام می‌دهند جالب توجه است آن بوده که مجسمه‌های طلایی بز مانندی که در محیط این بازی هست را جمع آوری کنند. اگر تعداد این مجسمه ها از مقدار مشخصی بیشتر شود امکان باز شدن قابلیت‌های جدید برای بز شما فراهم می‌شود. ازجمله این حالت‌ها می‌شود به تغییر حالت بز به بزشیطانی، شتر مرغ و زرافه اشاره کرد. همچنین می‌توانید با وصل کردن یک “جت‌پک” به بزتان آن را پرواز دهید.

 در این بازی همچنین بخشی به نام ضبط یا rec وجود دارد که امکان ضبط ویدیو در آن برای گیمر به راحتی فراهم است و با کمک آن می‌توانید ویدیو‌هایی را که دوست داشتید ضبط کرده و بعد در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و با دوستان خود کلی در خصوص حرکاتی که انجام داده‌اید کلی بخندید.

 گرافیک بازی در نسخه اندرویدی آن با توجه به انتظاراتی که از یک بازی اندرویدی می‌رود مناسب است. موسیقی نیز هماهنگ با ساختار بازی است و به نظر می‌رسد که صداگذاری خوبی  هم برای این بازی انجام شده است. برای دانلود نسخه اندرویدی آن کافی است به google play بروید و البته نسخه آی‌اواس آن هم در app storw موجود است اما اگر ایکس باکس وان یا پلی استیشن۴ دارید پیشنهاد می کنم انجام این بازی خنده دار روی کنسول نسل هشتمی خود را به هیچ وجه از دست ندهید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 20 =