معرفی و بررسی Golden Eye ساخته شده توسط Rare

Golden Eye

جالب است بدانید که Golden Eye برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ به صورت کاملاً اختصاصی برای کنسول های نینتندو سطح ۶۴ انتشار پیدا کرد.

Golden Eye
Golden Eye

معرفی و بررسی Golden Eye ساخته شده توسط Rare

فیل اسپنسر که رئیس بخش ایکس باکس در شرکت مایکروسافت است، همواره با کاربران و طرفداران کنسول های مایکروسافت در توییتر و دیگر فضاهای مجازی ارتباط زیادی دارد. وی همچنین نظرات جالبی در خصوص بازی های نینتندو در صفحه توییتر خود منتشر کرد.
فیل در پاسخ به سؤال یکی از طرفدارانی که در مورد ارائه بازی های نینتندو بر روی ایکس باکس وان کامنت گذاشته بود، گفت: من از این موضوع بسیار زیاد خوشحال خواهم شد.
و پس از انتشار این سؤال، توییت های اسپنسر ادامه پیدا کردند. او از اول شروع نینتندو و مایکروسافت برای طراحی و ارائه بازی های ماینکرافت بر روی کنسول Wii U بسیار خوشحال شد.
رییس ایکس باکس در جواب سؤال در خصوص بازی های گلدن آی Golden Eye گفت: رسیدن به حق امتیاز بازی Golden Eye برای ارائه و طراحی دوباره آن هم به عنوان یک بازی از قسمت ایکس باکس لایو آرکید Xbox Live Arcade بسیار سخت بود.
جالب است بدانید که Golden Eye برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ به صورت کاملاً اختصاصی برای کنسول های نینتندو سطح ۶۴ انتشار پیدا کرد. همانطور که مشخص است، مایکروسافت بسیار به بازسازی بازی های نینتندو و پورت های مختلف علاقه دارد. از طرفی با توجه به صحبت های فیل اسپنسر، به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور بازی های بیشتر و متنوع تری از نینتندو بر روی ایکس باکس وان منتظر خواهد شد.
فیل اسپنسر: ایکس باکس وان ایکس برای همه افراد نیست!
ایکس باکس وان ایکس در واقع یک کنسول ارتقا یافته از کنسول ایکس باکس وان است. فیل اسپنسر که مدیر قسمت ایکس باکس مایکروسافت است، گفت: کنسول ایکس باکس وان اس، هنوز هم جز یکی از پر فروش ترین کنسول های بازی مایکروسافت در نسل هشتم است.
فیل اسپنسر گفت که اولین نسخه اس کنسول ایکس باکس وان هنوز هم به دلیل قیمت ارزان و توانایی بالا در بخش اجرای بیشتر بازی های نسل جدید، دارای فروش بسیار بالایی می باشد. اما باید بدانید که ایکس باکس وان برای کاربرانی طراحی شده که همیشه به دنبال بهترین تجربه ها و هیجانات بر روی کنسول های بازی خانگی هستند. به طور کلی استدلال مایکروسافت این است که اگر کاربران یک نمایشگر با کیفیت مانند k4 هم نداشته باشند، بازهم می توانند از کیفیت و هیجانات بازی اکس باکس وان اکس نسبت به بقیه کنسول های نسل جدید بهره ببرند.
فیل اسپنسر در یکی از مصاحبه های خود گفت: کاربران می توانند برای تجربه بازی های بیشتر با بهترین کیفیت از پلتفرم پی سی استفاده کنند اما حالا ایکس باکس وان ایکس و پلی فور پرو طراحی شده تا نیازهای گیمرهای کنسولی را نیز در این زمینه بر طرف سازد.
همچنین افزود: شما به عنوان یک گیمر کنسولی بدون توجه به اینکه تلویزیونتان چه مدلی است می توانید با اکس باکس وان اکس می توانید بازی های بسیار هیجان انگیزی را تجربه کنید. البته لازم به ذکر است که بگوییم این تجربه مختص به همه نیست! مثلاً وقتی که نسخه Elite کنترلر ایکس باکس وان به بازار ارائه شد، ما به گیمرها خرید آن را توصیه نکردیم، ولی بسیاری از گیمرها هستند که از بازی های ویدئویی لذت بیشتری می برند و همین موضوع باعث می شود تا کنترلر فروش بیشتری نسبت به سایر بازی ها داشته باشد.
فیل همیشه خطاب به طرفداران کنسول های بازی می گوید که: بازی های اینگونه همیشه طرفداران خاص خودشان را دارند و به همین دلیل ما قصد داریم تا بهترین بازی ها را برای مخاطبانمان طراحی و عرضه کنیم. من بازی های ۴K با قابلیت HDR را امتحان کرده ام و باید بگویم که آنها بسیار فوق العاده هستند.
نگاهی به عملکرد بازی های ایکس باکس وان ایکس در سال ۲۰۱۶
پس از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی، برای استفاده از مزایای انحصاری مایکروسافت باید حتماً یک کنسول بازی اکس باکس وان را تهیه می کردید، اما اکنون دیگر چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
این موضوع زمانی اتفاق افتاد که سرویسو Xbox Play Anywhere در واپسین روزهای شهریور ماه افتتاح گردید، این سرویس نه تنها یک بستر بسیار مناسب برای تجربه کاربران در انواع بازی ها به صورت کراس پلتفرم بین پی سی و اکس باکس وان را فراهم می ساخت بلکه کاربران می توانند با تهیه نسخه مرتبط به یکی از پلتفرم ها، دیگری را هم به صورت رایگان دریافت کنند.
این مکانیزم به دلیل یکپارچه کردن تمامی بازی های پلتفرم شرکت مایکروسافت به وجود آمده است و باعث شده تا لیست تمامی دوستان، فایل های ذخیر سازی و اچیومنت ها را در هر دو بستر همگام سازی کند. همچنین کاربران می توانند با طراحی و عرضه این سرویس عنوان هایی همچون گیرز آو وار ۴ و فورتزا هورایزن ۳ را به صورت رایگان دریافت کنند.
مایکروسافت با معرفی برنامه Xbox Play Anywher پلتفرم های اکس باکس وان را به یک جایگزین خوب برای سیستم های گیم پی سی بدل کرده است. اما متاسفانه این کنسول بازی در مقایسه با دیگر نسخه هایش بسیار ضعیف تر و البته کمی ارزان قیمت تر است. اما هدف مایکروسافت این است که در سال آینده نسخه های قوی تری از اکس باکس را با نام اسکورپیو به بازار عرضه کند.
عملکرد صنعت بازی های ۳DS و Wii U  در سال ۲۰۱۶
دو کنسولی که در حال حاضر در شرکت نیتندو فعالیت دارند، یعنی ۳DS و Wii U در سال ۲۰۱۶ عملکرد بسیار متفاوتی داشتند. از طرفی کنسول های دستی شرکت یعنی ۳DS از سوی گیمرها در بازار به عنوان بهترین دسته کنسول شناخته شد؛ اما متاسفانه Wii U شکست خورده بود و در مقایسه با سایر کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ کار فعالیتی عبث و بیهوده داشت.
کنسول بازی  Wii U از آن به بعد در منجلاب شکست فرو رفت. نینتندو با هدف شناساندن این کنسول به اکثر کاربران تعدادی بازی انحصاری برایش طراحی کرد اما متاسفانه دوران کنسول های میان نسلی نینتندو تمام شد.
مدیران نینتندو با انتشار خبری اعلام کردند کنسول سوییچ و کنسول هیبردی جدیدی که قرار است در سال ۲۰۱۷ به بازار ارائه شود؛ در واقع به جای کنسول Wii U مورد استفاده قرار نمی گیرد! اما کاملاً مشخص است که هدفشان این است با تزریق محتویات به جای مانده Wii U را زنده کنند تا کنسول های بازی نینتندو آماده شود.
متاسفانه حقیقت ماجرا این است که هدفشان از این است که با فریب خود و کاربران می خواهند سرپوشی بر روی Wii U بگذارند و با به سر دواندن دیگران نسل های قبلی این کنسول را جبران کنند.
از طرف دیگر فرایند تولید کنسول در حال قطع شدن است و در این میان با توجه به وضعیت اسفناک Wii U، نینتندو هیچ ایده ای برای کاهش قیمت کنسول های ۳۰۰ دلاری خود ندارد.

Golden Eye
Golden Eye

سیستم عامل های دوکنسولی پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان روز به روز پیشرفت چشم گیرترین داشته اند در صورتی که سیستم عامل کنسول Wii U همچنان بدون تغییر مانده و آخرین نسخه به روز رسانی که برای Wii U در بازار منتظر شد بر می گردد به تاریخ ژانویه سال ۲۰۱۶.
اما هدف از انتشار نسخه جدید تنها افزایش پایداری سیستم و به روز رسانی های کوچک برای کاربردی تر شدن سیستم عامل ها بود و همین امر باعث شد تا نینتندو دست از تلاش برا ارائه قابلیت های افزایش پایداری این کنسول بردارد و نا امید شود.
اما با گذشت تمام این مشکلات، طرفداران نینتندو هنوز هم در شبکه های اجتماعی، ” Miiverse” را به چشم یک سرگرمی می بینند و برخی هایشان زمان قابل توجهی را صرف این بازی می کنند. به طور کلی و با وجود اینکه این سرویس بسیار ارزشمند بود تنها تغییراتی که پس از این همه مدت بر روی سرویس های Wii U اعمال شد فقط اضافه شدن امکان پخش موسیقی Rhapsody و بسته شدن Google Maps برای این کنسول بود.
حال بیایید یک نگاه جزئی هم به انحصارهایی بیندازیم که بر روی دو کنسول نینتندو منتشر شد. ۳DS با وجود اینکه عمری بسیار طولانی در مقایسه با Wii U ها دارد نه تنها با گذشت سال ها هیچ افت خاصی نداشته بلکه هنوز هم انحصاری های بسیار خوبی مانند Pokémon Sun and Moon را جز بهترین بازی هایش می دانند. همچنین یکی دیگر از بازی های معروف و محبوب این مجموعه BoxBoxBoy بود که برای آن منتشر شد.
در این حین یک نسخه جدید از سری بازی های Fire Emblem و با پسوند Fates منتظر شد که در مقایسه با نسخه قبلی خود چندان چنگی به دل مخاطبانش نزد اما با انتشار بازی Kirby: Planet Robobot یک عملکرد بسیار موفق داشت.

امسال هم برای کنسول بازی ۳DS بازی های عیج و غریب و بسیار جالبی به بازار عرضه شد که پرطرفداری ترین آن ها شبیه ساز کنسول SNES، که نسخه جدید بازی Streetpass Plaza و از همه آن ها مهمتر عنوان Picross 3D 2 است.
با این وجود و مقایسه های متعدد کنسول های دستی ۳DS به مراتب از شرایط بهتری در مقایسه با دیگر کنسول های بازی دارند. در سال ۲۰۱۶ باز هم بازی های خاصی برای Wii U طراحی نشد و به طور کلی اگر بازی Shantae: Half-Genie Hero را هم جز لیست حساب کنیم جمعاً تعداد بازی های طراحی شده برای Wii U از ۲۰ مورد فراتر نمی رود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 4 =