بازی Gone Home و توضیحاتی در مورد این بازی مهیج

Gone Home

نسخه فیزیکی بازی  Gone Home به تازگی برای نینتندوسوییچ در دسترس قرار گرفته است، جزئیات این خبر را با ما دنبال کنید.

Gone Home
Gone Home

نسخه  فیزیکی بازی  Gone Homeبرای نینتندوسوییچ

کمپانی Iam8bit طبق جدیدترین خبرها اعلام کرده که نسخه فیزیکی بازی  Gone Home برای گیمران منتشر شده و می توانند از آن استفاده کنند.

جالب است بدانید نسخه این بازی ابتدا به صورت پیش فروش در روی سایت قرار داده شده بود.

بازی  Gone Home

از بازی های ساخته شده استویدیو Fullbringht بوده که در سال ۲۰۱۳ پخش شد. این بازی به نام  Tacoma معروف است و برای ویندوز، مک  و لینوکس انتشار یافته است.

آنچه که باعث شده نظر منتقدین به این بازی جلب شود روایت شدن متفاوت داستان آن می باشد. در این بازی شما به جای کاراکتر کیتی که دختری جوان بوده بازی می کنید.

کیتی به خانه می رود تا خانواده اش را ببیند اما کسی در آنجا نیست. وقتی به جستجو می پردازد می فهمد که برای خانواده اش اتفاقی افتاده است.

این نسخه دارای یک کاور بازی و یک پوستر می باشد که با قیمت ۳۵ دلار در سایت مربوطه قرار داده شده است.

نسخه فیزیکی بازی  Gone Home از موسیقی متن بازی های دوست داشتنی چون Gris و  Flitman استفاده کرده است هر چند که نسخه های فیزیکی این بازی قبلا به نام  Fandango،  Grim و Hyper Light Drifter نیز انتشار یافته است.

بررسی اجمالی بازی  Gone Home

بازی Gone Home از بازی های جدید و البته معمولی می باشد که قبل از آن در بازی های ویدیویی وجود نداشته است. بازی  Gone Home از آثار خوب است که هویت را دارا نیست.

در توصیف آن باید گفت که بازی خوفناک و ادونچر تجربی می باشد. داستان این بازی در سال ۱۹۹۵ اتفاق می افتد و مربوط به کیتی دختری جوان است که پس از اروپاگردی به خانه اش می رود در حالی که کسی منتظرش نیست و پیام او را دریلفت نکرده است.

به هر حال چه اتفاقی بین برای این خانواده افتاده معلوم نیست. بازی  Home Gone از بازی های محدود هنری است که بر خلاف آنچه فکرش را می کنید روند خود را پیش می برد.

این بازی پراکنده بوده و گیمر به شیوه خودش مراحل بازی را در دست می گیرد و نوستالژی دهه نود را به بازیکن یادآور می شود.

شاید این بازی را مخاطبان آمریکایی بهتر درک کنند اما بازی از مرزهای فرهنگی عبور کرده و می توان از آن به خوبی لذت برد.

به طور کلی این بازی، بازی خوبی بوده و عواطف گیمر را برمی انگیزد و به خوبی ارتباط عمیقی را با مخاطب برقرار می کند.

مروری بر بازی  Gone Home

داستان این بازی از یک پیغام تلفنی آغاز می شود. کیتی ( کاراکتر اصلی ) داستان نیمه شب سوار بر هواپیما شده و به سوی خانه پدری خود که در آن خواهرش سم، پدرو مادرش زندگی می کنند راهی می شود.

کیتی که دانشجو بوده و سال قبل را در مسافرت شهرهای اروپا طی کرده است حالا قصد بازگشت به خانه را دارد. وقتی وارد خانه می شود نامه ی سم را می بیند که در دم در است و اثری از سایر اعضای خانواده اش وجود ندارد و با خانه ای روبرو می شود که ردپاهای از این خانواده در آن باقی مانده است.

این ردپاها در داخل کشوهای دراور، اتاق ها و … وجود دارد. این بازی با همه ویژگی های که دارد جزء نوستالژی های دهه نود به شمار می آید برای مثال در نوشته ی خواهر کیتی با دوستانش قرار گذاشته بود که فیلم  Pulp Fiction را ببینند.

در بازی با تعداد زیادی از اتاق ها روبرو می شوید که باید همه آنها را بگردید تعداد این اتقا ها آنقدر زیاد است که فکر می کنید تمام نمی شوند ولی همچنان باید دنبال ردی از خانوادتان باشید.

  • موارد جالب بازی

این بازی از بازی های کامپوتری نبوده و ترکیبی از فیلم و داستان اش با هم می باشد.

بازی از بازی های ماجراجویی می باشد که البته معماهای آن مربوط به زندگی روزمره ما می باشد. هیچ کس این بازی را برای شما روایت نمی کند و شما تصاویر خانواده کیتی را فقط در قاب عکس خانوادگی شان می باشد و تنها روایت بازی مربوط به خواندن نامه سم توسط کیتی می باشد و در سکوت در محیط اتاق ها گام بر می دارید.

داستان بازی انعطاف پذیر بوده و از لذت آن کاهسته نمی شود. محیط و وسایل خانه به گونه ای است که مربوط به آرشیوی از خاطرات می باشد یعنی قسمتی از زندگی بدون حضور آن ها که باید باشند و نیستند.

جاذبه ای پر از قصه که از طریق نوشته متوجه قضیه های آن می شوید. شما می بایست در سه ساعت بازی تجربه های زیادی را کسب کنید و به خودتان خوش بگذرانید.

Gone Home
Gone Home
  • ژانر بازی

بازی معمایی، خوف ناک و عاشقانه است که همه ی آن ها بستگی به حال و هوای شما خواهد داشت.

  • موارد جذاب بازی

از موارد جذاب بازی این است که بازی توسط چهار نفر ساخته شده که سه نفر از آن ها در این پروژه شغل خود را رها کرده و آن یک نفر با بودجه خود این بازی زیبا را ساخته است.

  • نظرات در مورد بازی Gone Home

هر چند که نمره ای که منتقدین به بازی های می دهند چندان اهمیت ندارد اما این بازی بالایی را کسب کرده و نشان داده که با توجه به مدرن بودن بازی، بازی یک اثر هنری بسیار خوب می باشد.

  • مورد آخر

با همه توضیحاتی که گفتیم این بازی برای کسانی که با انگلیسی ارتباط برقرار نمی کند بهتر است تجربه نشود اما داستان بازی لذت بخش بوده و شما از آن خوشتان می آید. این بازی نیازی به سخت افزار قوی ندارد و دانلود آن آسان است چرا که حجم کمی را دارد.

سازندگان بازی  Gone Home

سازندگان بازی  Gone Home کمپانی پرتلندی  Fullbring و دو شرکت  Majesco  و  Annapuurna Interactive می باشد که توانسته بازی کاملی را مانند  Gone Home بسازد و به همه گیمران عرضه کند که خوشبختانه این بازی با موفقیت همراه بوده و مخاطبان زیادی را جذب کرده است.

گیم پلی بازی  Gone Home

بازی از بازی های شخص اول بوده که دارای مکان های منحصربه فرد خویش می باشد و وسایل و ابزار بازی مربوط به قسمتی از خاطرات یک زندگی است که به هم وصل می شود.

شما به وسیله کاراکتر اصلی بازی، بازی را تجربه می کنید. موضوع بازی روی سم خواهرکیتی تمرکز کرده زیرا به وسیله او بازی را کشف می کنید و نوشته ها و صدای اوست که باعث تأثیر عمیق روی شما فضای بازی متقاعد کننده بوده و به شما امکان جستجو را القا می کند.

دهه نود در بازی Gone Home ریشه دوانیده و باعث شده از بسیاری از بازی ها جلو بزنید.

با وجود اینکه فضای بازی ترسناک است اما بازیکن می تواند اتفاقات را با انرژی پشت سر بگذراند. با جستجو در فضای بازی احساس واقعی را در این بازی به دست می آورید و در مورد داستان باید گفت که پر از جزئیات بوده و این جزئیات در تک تک بخش های بازی نشان داده می شود.

گرافیک و صدای بازی  Gone Home

گرافیک بازی بسیار روی جزئیات متمرکز شده که آن را به خوبی متوجه می شود. تصاویر بازی خوب و دوست داشتنی می باشد و می توانید آن را به خوبی حس کنید.

در مورد صدا و موسیقی این بازی باید بدانید که بسیار عمیق بوده و ارتباط خوبی بین بازی و صدا و موسیقی بازی وجود دارد که به هر حال باعث لذت بخش تر شدن بازی شده است.

بازی  Gone Home برای نینتندوسوییچ

از باز یهای برتر ساخته شده برای نینتدوسوییچ بازی  Gone Home است که به تازگی در اختیار گیمران قرار گرفته است.

این بازی ساخته شده استودیو  Fullbrinhe و نشر یافته کمپانی  Annapurna می باشد و از بازی های است که در روزهای اخیر به کنسول نینتندوسوییچ افزوده شده است.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =