راهنمای شروع بازی Gran Turismo 7

راهنما بازی Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 جدیدترین قسمت از این مجموعه ۲۵ ساله است که با عنوانی جدید در هر پنج نسخه اصلی پلی استیشن ظاهر شده است. بنابراین، چه خوب و چه بد، GT7 در رویکرد خود به گیم پلی دهه ۹۰ بازگشته است. با این حال، بازی در بازگشت به ریشه هایش، در دنیای شبیه سازی مدرن ورزش های موتوری انجام داده است، که در آن همه از همان ابتدا عادت کرده اند دستشان در شخصی سازی و بازی باز است. پس، در ادامه با راهنمای شروع به کار بازی Gran Turismo 7 همراه باشید.

ابتدا باید اکثر مسیرها و ویژگی های بازی را باز کنید

راهنما بازی Gran Turismo 7

Grant Turismo 7 از برخی جهات، بهترین ویژگی های مختلف را در بین بازی های Gran Turismo دارد: نقشه از Gran Turismo اصلی بازگشته و برخی ویژگی های عجیب مجموعه، مانند کارواش و مسیرهای تخیلی اصلی نمادین مانند Trial Mountain و Deep Forest نیز بازگشته اند.

با این حال، یک عنصر اصلی از گیم پلی Gran Turismo کلاسیک وجود دارد و آن هم این واقعیت است که باید در طول بازی پیشرفت کنید تا مسیرها و ویژگی های بیشتری را باز کنید. در بازی های ورزشی مدرن، این چیزها عملاً ناشناخته هستند، بنابراین ممکن است برای هر تازه واردی در مجموعه Gran Turismo شوکه کننده باشد. Brand Central ،Tuning و حتی Car Wash همگی قفل هستند تا زمانیکه در Menu Tasks که در کافه تعیین شده پیشرفت کنید. در ابتدای بازی جدید، می توانید فقط سه ماشین خریداری کنید که زیاد مناسب مسابقه نیستند و فقط می توانید به Cafe دسترسی داشته باشید. سپس باید فعالیت های مختلف را انجام داده و سطحتان را بالا ببرید تا ویژگی های بازی را باز کنید. این فعالیت ها به عنوان Menu Books در GT7 معروف هستند و اهدافی را از تکمیل مسابقه، تا جمع آوری مجموعه خاصی از ماشین ها برای گاراژ شما، شامل می شوند.

باید تایرهای مناسب با آب و هوای پویا را انتخاب کنید

راهنما بازی Gran Turismo 7

هرچند در اواخر زندگی ورزشی Gran Turismo امکان تنظیم آب و هوا وجود داشت، اما آب و هوای پویای مناسب تری در Gran Turismo 7 ظاهر می شود، که با تغییر واقع گرایانه مسیر و شرایط جوی همراه است که پویایی بیشتری را برای مسابقه ارائه می دهد.

از آنجایی که شما همیشه در GT7 با ماشین های مسابقه ای تمام عیار بازی می کنید، رانندگی در باران نسبتا ساده است، زیرا ماشین ها تایرهای جاده ای استانداردی دارند که چسبندگی کافی برای انجام این کار را ارائه خواهند داد. با این حال، زمانی که تایرهای Sports and Racing را در Turning Shop باز کردید، توجه کنید که بازی به طور خودکار تایرهای مناسب آب و هوای شما را برنمی گرداند و شروع مسابقه و سپس خارج شدن از مسیر از اولین گوشه بسیار آسان و ساده خواهد بود.

درست مانند زندگی واقعی، باران می تواند در قسمت های مختلف یک مسیر ببارد، درصورتیکه قسمت های دیگر خشک هستند. این بدان معنا است که شما با معمایی روبرو خواهید شد که رانندگان و مهندسان مسابقات در زندگی واقعی با آن روبرو هستند: آیا ریسک داشتن تایرهای مسابقه ای سریع تر را فقط برای اسپین آف به جان می خرید؟ یا می خواهید تایرها را به تایرهای کندتر مناسب باران تغییر دهید تا چسبندگی بیشتری داشته باشند؟
برای اینکه این مورد حتی سخت تر شود (مگر اینکه خودتان آب و هوا در حالت مسابقه ای سفارشی تنظیم کنید) هیچ نماد یا نشانگری وجود ندارد تا قبل از مسابقه بفهمید آب و هوا چگونه است. باید اول از چشم های خودتان استفاده کنید، اگرچه وقتی در مسابقه هستید یک رادار آب و هوا وجود دارد. با فشردن راست یا چپ روی D-pad به آن دسترسی خواهید داشت تا در منوی مسابقه چرخ بزنید.

نمی توانید بلافاصله ماشین های جدید بخرید

راهنما بازی Gran Turismo 7

سیستم Brand Central خرید ماشین های جدید از Gran Turismo Sport بازگشته است. با این حال، نمی توان بلافاصله شروع به خرید ماشین های جدید کرد. این امر ممکن است برخی را دچار سردرگمی کند، به خصوص اگر ابتدای بازی اعتبار زیادی داشته باشید، اما متوجه شوید نمی توانید فراری رویایی خود را خریداری کنید.

درست مانند سایر ویژگی های گیم پلی، باید از طریق Menu Book و Collector Level System در بازی پیشرفت کنید تا همه چیز باز شود. اما نترسید، زمان زیادی نخواهد گذشت تا به همه ی چیزهایی که GT6 ارائه کرده دسترسی پیدا کنید.

مسابقات دیگر خارج از The Menu Books را فراموش نکنید

راهنما بازی Gran Turismo 7

جدا از مسابقاتی که کتاب منو برایتان آماده کرده است، مسابقات دیگری هم وجود دارد (همه با نام های عالی رترو مانند European Sunday Cup 500)، که با پیشرفت شما در دسترس قرار می گیرند. این ها می توانند راهی عالی برای افزایش اعتبار بدون دردسر باشند و همچنین راهی عالی برای به دست آوردن سریع ماشین ها برای هر مجموعه Menu Book بدون نیاز به مسابقه به عنوان جایزه خواهند بود.

مسابقات سفارشی شما نیز به شما اعتبار می دهند

راهنما بازی Gran Turismo 7

سیستم مسابقات سفارشی در Gran Turismo 7 تقریبا مانند سیستم Gran Turismo Sport است. درست مانند GT Sport برای مسابقات سفارشی و بر اساس مقیاسی درباره اینکه مسابقه چقدر برایتان آسان بوده، جوایزی به دست خواهید آورد. در ادامه چند نکته برای به دست آوردن راحت تر اعتبار از این روش ارائه شده است.

  1. هرچقدر مسابقه طولانی تر باشد، اعتبار بیشتری به دست خواهید آورد. با این حال، ساعت ها مسابقه در یک پیست خسته کننده خواهد بود. پس به جای آن، تعداد زیادی مسابقه در مسیرهای کوتاه انجام دهید تا شرایط را تغییر دهید. با این کار همچنین اطلاعات زیادی درباره مسیرهای مختلف به دست خواهید آورد.
  2. گزینه Boost را خاموش کنید، تعداد ماشین ها را به ۲۰ افزایش دهید و خود را پشت خط شروع قرار دهید. همه این موارد بر اعتبار جایزه تاثیر می گذارد.
  3. اگر می خواهید کارتان را از پشت خط شروع کنید، تغییر Strat Type را به شروع خط می تواند بدون کاهش اعتبار جایزه، همه چیز را آسان تر کند.
  4. Slipstream Strength اعتبارات جایزه را تغییر نمی دهد. این باعث می شود هنگام شروع از پشت، حتی اگر غیر واقعی باشد، مسابقات بسیار آسان تر شوند. خاموش کردن آسیب مکانیکی، مصرف سوخت، آسیب دیدگی و کاهش چسبندگی خارج از مسیر باعث می شود مسابقات راحت تر شده اما هیچ اعتباری از دست نرود.
  5. دشواری حریف را روی سطح حرفه ای قرار دهید اما انتخاب حریف را به صورت تصادفی نگه دارید. این دشواری تنها مهارت هوش مصنوعی را تغییر خواهد داد و ماشینی که با آن رانندگی می کنند فرقی نخواهد کرد. درحالیکه ممکن است تجربه چالش برانگیزتری ایجاد شود، اما مسابقه با ماشین های تصادفی راحت تر است.

تمرینات روزانه را کامل کنید

راهنما بازی Gran Turismo 7

تمرینات روزانه (Daily Workout) راه آسانی برای به دست آوردن Roulette Ticket روزانه – سیستم جایزه تصادفی GT7 که می تواند ماشین های جدید، اعتبار یا قطعات جدید را به عنوان پاداش به شما بدهد- می باشد. برای تکمیل آن، کافی است طول یک ماراتن را در ۲۴ ساعت طی کنید (که برای افراد غیر دونده حدود ۴۲.۱۹۵ کیلومتر یا ۲۵ مایل و ۳۸۵ یارد است). این کار را می توانید در هر حالتی، ماشینی یا مسیری انجام دهید و شامل مسابقاتی است که زود از آن ها خارج شده اید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =