معرفی و آشنایی با آپدیت جدید Gran Turismo Sport GAME

Gran Turismo Sport GAME

در آخرین به روزرسانی بازی Gran Turismo Sport GAME ، ۵ خودروی جدید به این بازی افزوده شده است. این خودروها از برندهای مطرحی مانند تویوتا، رنو و شورلت هستند.

Gran Turismo Sport GAME
Gran Turismo Sport GAME

از زمانی که این بازی انتشار پیدا کرده است، بیش از ده به روزرسانی مختلف برای آن ارائه شده است که آیتم های جدیدی مانند خودرو و یا مسیرهای مسابقه را به بازی اضافه کرده اند. در این به روزرسانی رایگان، مسیر مسابقه ای تازه ای نیز به بازی اضافه شده که “ساردگنا” نام دارد.

سری بازی های گرن توریزمو با سابقه ای بسیار طولانی در سبک ریسینگ طرفداران بسیار زیادی دارد. این بازی به صورت اختصاصی برای شرکت سونی و کنسول های آن منتشر می شود. جالب است بدانید که انتشار اولین نسخه از این بازی، به بیش از دو دهه پیش برمی گردد. زمانی که کنسول های شرکت سونی به تازگی با نام پلی استیشن وارد بازار شده بودند. سونی قصد داشت که با انتشار بازی های مختلف برای کنسول خود، توجه گیمرهای دنیا را به سمت خود جلب کند. هیچ جای شکی نیست بازی های گرن توریزمو بهتر از هر بازی دیگری توانست نظر گیمرهای دنیا را به سمت پلی استیشن های سونی جلب کند. در سال ۱۹۹۷ اولین نسخه این بازی ها در کشور ژاپن منتشر شد.

توضیحی در مورد Gran Turismo Sport GAME

در Gran Turismo Sport GAME تصاویر باکیفیت، طراحی جذاب خودروها و گیم پلی هیجان انگیز بازی همگی باعث شدند که این بازی بتواند به سرعت جای خود را در بین بازیکنان عاشق سرعت و رقابت، باز کند. بعد از گذشت دو سال، نسخه دوم بازی نیز انتشار پیدا کرد و مانند نسخه قبلی توانست با استقبال بسیار زیاد مخاطبان روبرو شود. تعداد خودروها در این نسخه به شدت بالا رفته بود. مسیرهای جدیدی به بازی اضافه شده بود و همچنین کیفیت تصاویر و طراحی خودروها نیز نظیرش هم در آن زمان در هیچ بازی مشابه دیگری دیده نمی شد. نسخه دوم بازی را استودیوی Polyphony Digital ساخته بود که هنوز هم ساخت نسخه های مختلف این بازی انجام می دهد.

اما انقلاب اصلی زمانی رخ داد که پلی استیشن ۲ سونی وارد بازار شد. به طرزی باورنکردنی تمام نسخه های این پلی استیشن به فروش می رفت، به طوری که در یک برهه زمانی کوتاه، انبارهای شرکت سونی از این کنسول ها خالی شده بود. با آن همه استقبالی که از پلی استیشن ۲ شده بود، نسخه سوم گرن توریزمو باید در حد و اندازه ای ظاهر می شد که بتواند طرفداران پلی استیشن ۲ را راضی کند. این بازی در بخش فنی و گرافیکی بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر شد. تعداد زیادی خودرو و پیست های مسابقه به بازی اضافه شده بود که همگی با کیفیتی بسیار قابل قبول طراحی و شبیه سازی شده بودند. این نسخه از گرن توریزمو، یکی از پرفروش ترین نسخه های این فرانچایز بود که البته منتقدین مختلف نیز در سراسر دنیا زبان به تحسین آن گشودند.

نسخه چهارم Gran Turismo Sport GAME اما به اندازه نسخه های قبلی نظر مخاطبین را به خود جلب نکرد. احتمالاً دلیل آن این بود که بسیاری از مخاطبین بعد از تجربه نسخه سوم بازی، انتظارات زیادی از نسخه اخیر داشتند که بسیاری از آن ها برآورده نشده بود. شرکت سونی نیز در آن زمان به واسطه استقبالی که از گرن توریزمو و همچنین پلی استیشن ۲ شده بود، اعتمادبه نفس زیادی پیدا کرده و ساخت نسخه چهارم گرن توریزمو را کمی سرسری گرفته بود. عدم موفقیت این نسخه از بازی باعث شد که Polyphony Digital بیش از پیش نسبت به این بازی حساس شود. نتیجه آن بود که آن ها برای جلوگیری از یک شکست دیگر، ساخت نسخه پنجم بازی را ۵ سال به تعویق بیندازند.

این زمان طولانی باعث شد که انتقادات زیادی از جانب طرفداران متوجه شرکت سونی و استودیوی Polyphony Digital شود. اما روند ساخت نسخه پنجم گرن توریزمو بدون توجه به انتقادات، به آرامی سپری شد تا در سال ۲۰۱۰ سری گرن توریزمو بعد از گذشت ۵ سال، جانی دوباره بگیرد. این بازی برای کنسول نسل هفتمی پلی استیشن ۳ عرضه شده بود. با آنکه پلی استیشن ۳ هیچ گاه نتوانست پا جای پای پلی استیشن ۲ بگذارد، اما گرن توریزمو ۵ با موفقیت بسیار زیادی روبرو شد. نزدیک به ۱۰۰۰ خودروی مختلف در این بازی وجود داشت که انتخاب یک خودرو از بین آن ها، برای بسیاری از بازیکنان کاری سرگیجه آور و در عین حال جذاب بود. کیفیت تصاویر، وجود مسیرهای متنوع و همچنین افکت های صوتی همگی بدون کمترین نقصی در این بازی قرار داده شده بودند. سیستم پویای آب وهوایی نیز برای اولین بار در نسخه پنجم گرن توریزمو گنجانده شده بود که با تغییر آب وهوا در طول بازی، جذابیت زیادی به مسابقات داده بود.

بعد از انتشار نسخه پنجم Gran Turismo Sport GAME، بلافاصله تمام دلخوری طرفداران بابت تعویق انتشار آن، فروکش کرد. بازی مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفت و در نقدهای مختلف، نمرات بالایی کسب کرد. تنها ایرادی که به بازی وارد بود، رابط کاربری پیچیده آن بود که بسیاری از بازیکنان ادعا می کردند که استفاده از آن برایشان کاری سخت و پیچیده است.

در نسخه ششم بازی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، علاوه بر اضافه شدن خودروهای جدید و تغییرات گرافیکی، تغییرات زیادی نیز در منوهای بازی داده شده بود تا به یک رابط کاربری ساده و کاربردی بدل شود. در این نسخه از بازی، قوانین سخت گیرانه تری اعمال شده بود که میزان سختی بازی را تا حد نسبتاً زیادی افزایش می داد. به عنوان مثال در نسخه های قبلی این امکان وجود داشت که از ابتدای بازی بتوان یک خودرو از بین خودروهای مختلف انتخاب کرد و وارد دنیای بازی شد؛ اما در نسخه ششم گرن توریزمو، بازیکنان مجبور بودند که در ابتدا با خودرویی که بازی در اختیارشان قرار می داد، بازی را شروع کرده و بعد از کسب امتیاز و بالا رفتن سطح، بتوانند به خودروهای دیگری نیز دسترسی پیدا کنند. بازیکنان مجبور بودند که برای به دست آوردن خودروهای جدید، مبالغ زیادی پول را در طول بازی جمع آوری کنند که البته پیدا کردن پول نیز کار ساده ای نبود. اما وجود انواع مختلف مسابقات در بازی باعث می شد که بازیکنان هیچ گاه احساس تکراری بودن نسبت به بازی پیدا نکنند.

بعد از گذشت ۴ سال از ساخت نسخه ششم گرن توریزمو، بازی Gran Turismo Sport منتشر شد. همانند نسخه های پیشین، استودیوی Polyphony Digital آن را توسعه داده و شرکت Sony Interactive Entertainment آن را منتشر کرد. این بازی در سال ۲۰۱۷ برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ منتشر شد. این نسخه از گرن توریزمو نیز مانند اسلاف خود، دارای دو مود Sports و Arcade است. سازندگان آن تلاش زیادی به خرج دادند که بخش چندنفره بازی را بهبود بخشیده و آن را نقطه اتکای بازی قرار دهند. شاید جالب باشد که بدانید این نسخه از گرن توریزمو برخلاف دو نسخه قبلی، سیستم پویای آب وهوایی ندارد و بازیکنان باید به صورت دستی آب وهوای مدنظر خود را انتخاب کنند.

حالت Sport بازی شامل سه مسابقه روزانه مختلف است که در سطح های گوناگون به صورت هفتگی برگزار می شوند. برای شرکت در این مسابقات باید حداقل از سطح S برخوردار باشید. همچنین مسابقات اختصاصی نیز برای ۲۰۰ بازیکن برتر دنیا در دسترس می باشد. مسابقات قهرمانی در این بازی به قدری جذاب و هیجان انگیز است که فینال مسابقات جهانی آن در سراسر دنیا بیش از ۳ میلیون تماشاگر آنلاین داشت.

زمانی که ساخت Gran Turismo Sport GAME آغاز شده بود، قرار بود که این بازی برای کنسول های واقعیت مجازی سونی یعنی PS VR انتشار پیدا کنند اما در نهایت این بازی تماماً برای پلی استیشن ۴ انتشار پیدا کرد.

همان طور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم این بازی بعد از انتشار، به روزرسانی های مختلفی داشته که هر کدام آیتم ها و ویژگی های جدیدی به بازی اضافه کرده اند.

اولین به روزرسانی این بازی در تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد که در آن ۱۵ خودروی جدید به بازی افزوده شدند.

چند ماه بعد در به روزرسانی دوم Gran Turismo Sport GAME، ۱۰ خودرو به همراه یک موسیقی جدید به بازی اضافه شدند. علاوه بر آن طراحی های جدیدی برای مسیرهای بازی ایجاد شده بود.

به روزرسانی سوم بازی در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد که در آن ۱۲ خودروی جدید به بازی افزوده شدند.

به روزرسانی چهارم بازی با ۱۴ خودروی جدید و یک موسیقی ژاپنی همراه بود.

Gran Turismo Sport GAME
Gran Turismo Sport GAME

در به روزرسانی پنجم در آوریل سال ۲۰۱۸، سه رویداد جدید به اضافه یک خودروی تویوتا به بازی افزوده شدند که تنوع زیادی را به جریان بازی وارد کرد.

در به روزرسانی های بعدی، خودروهای جدیدی از جمله Porsche GT3، Jaguar E-Type، Ferrari F50 و McLaren P1 GTR به بازی اضافه شدند که در کنار پیست ها و لیگ های جدید، همگی Gran Turismo Sport را به یکی از غنی ترین بازی های سبک ریسینگ در دنیا تبدیل کردند.

Gran Turismo Sport GAME توانست به دلیل سرمایه گذاری بر بخش آنلاین بازی، بیش از نسخه های پیشین خود مورد توجه بازیکنان قرار بگیرد. شما در طول بازی قادر خواهید بود که با پرداخت پول، شخصی سازی های زیادی را بر روی خودروی خود انجام داده و به عنوان مثال وزن خودرو و یا نوع تایرها را طوری تغییر دهید که بیشترین بازدهی را برای شما در پی داشته باشد. چالش های زیادی نیز در طول بازی بر سر راه شما قرار خواهد گرفت که البته شما را به یک راننده فوق حرفه ای بدل خواهد کرد. به عنوان مثال باید بدانید که در شرایط آب وهوایی مختلف چه نوع تایری می تواند برای خودروی شما مناسب باشد. در واقع انتخاب های نادرست در این زمینه، می تواند تأثیرات منفی بسیاری بر روند بازی شما بگذارد. در همان مراحل اولیه تجربه بازی متوجه می شوید که مهارت های رانندگی شما تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است که البته نشانگر این مطلب است که سازندگان بازی تمایل زیادی برای آموزش تکنیک های حرفه ای رانندگی داشته اند.

اگر قصد دارید که Gran Turismo Sport GAME را تجربه کنید، زمان مناسبی است که از آپدیت رایگان آن نیز بهره مند شده و به تعداد بیشتری از خودروهای گوناگون دسترسی داشته باشید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 13 =