بررسی بازی Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

کاربران ژانر محبوب ریسینگ، همواره تمایل بسیاری به بالا بودن تعداد خودروهای این بازی ها داشته اند و طی آخرین اخبار منتشر شده در مورد تعداد خودرو های بازی ویدیوئی  Gran Turismo Sport این به تعداد به عدد سرسام آور ۱۴۰ اتومبیل ریس فوق حرفه ای میرسد که این تعداد در آینده ایی نزدیک قابل تغییر و افزایش خواهد بود.

Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport

مدت کمی از انتشار بازی گذشته بود که کاربران اعلام کردند که وسیله های نقلیه این بازی تکراری شده است و نیاز میبیند که یک بازنگری کلی در این زمینه صورت گیرد، حالا سازندگان بازی خبری را منتشر کرده اند که طبق آن بزودی آپدیت هایی را در این زمینه ارائه خواهند کرد.

سازندگان بازی در یک کنفرانس خبری اعلام کردند:  تمامی ایده ها و توصیه نامه های کاربران به گوش ما رسیده و ما می دانیم که حتی عدد ۱۴۰ اتومبیل نیز برای آنها کافی نبوده است، حالا ما در حال کار بر روی پروژه ایی می باشیم وهدف ما ارائه تعدادی بسته الحاقی با فاصله های زمانی معین می باشد که شما به عنوان کاربر می توانید از خودروهای جدید  در این بسته ها برخوردار شوید.

کازونوری یامائوچی، خالق  Gran Turismo Sport طی بیانیه در همین زمینه اعلام کرد هیچ گونه جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد، با توجه به استقبال فوق العاده کاربران از این بازی ما حتی مبلغی را بر روی پشتیبانی این بازی سرمایه گذاری می کنیم تا این بازی ویدیویی بتواند حتی قدرتمند تر از گذشته کار پشتیبانی خود را به بهترین نحوه ممکن به سرانجام برساند، درگذشته نیز ابهاماتی در این زمینه وجود داشته است.

اما اگر نیم نگاهی به پروژه Gran Turismo 5 بیاندازیم متوجه خواهیم شد که آن فقط یک خاطره بد می باشد و ما تنها باید کمی در این زمینه صبور باشیم و نیازی به ایجاد هیاهو نیست! بسته های الحاقی بازی ویدیویی Gran Turismo Sport با توجه به سنگینی پروژه امری زمان بر خواهد بود و طبیعتا باید کمی در این زمینه به انتظار بشینیم؛ چیزی که بیشتر از تمامی موارد ذکر شده دارای اهمیت خاصی می باشد، ارائه یک بسته الحاقی با کیفیت و قدرتمند است که ما آن را تضمین خواهیم کرد.

بررسی Gran Turismo Sport

کازونوری یامائوچی در جریان مصاحبه مطبوعاتی که داشت نیز گریزی به این مسئله زد و اضافه کرد:

تیم ما در حال حاضر با تمام قواء دقیقا بعد از انتشار بازی، شروع به کار بر روی بسته های الحاقی، بروزرسانی و البته DLC‌ های مورد انتظلر و احتمالی کرده، تمام توان ما این خواهد بود که کیفیت را فدای زمان محدود نکنیم، بخاطر همین موضوع می باشد که تیم ما با آرامش کامل در حال کار بر روی یک بسته الحاقی با کیفیت می باشد، با توجه به جزئیات پیش آمده در مورد این مسئله من نمی توانم اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار بدهم.

اما به شما کاربران و هوادرانمان این مژده را میدهم که بزودی اطلاعات جامعه تری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.این موضوع  قابل ذکر می باشد که دلیل این نگرانی ها اتفاقی است که در مورد محصول Gran Turismo 5 افتاده است؛ در این مورد ما به شما اطمینان کامل می دهیم که قرار نیست مانند این نسخه که آپدیت آن یک سال بعد از انتشار بازی در دسترس قرار گرفته بود و طول کشیده بود، این بار نیز اینگونه باشد و تیم ما درحال حاضر با تمام قوا در حال کار کردن بر روی این مسئله می باشد و حتی بزودی ما تاریخ دقیق عرضه آن را نیز اعلام خواهیم کرد.

لازم به ذکر است طبق گفته های کازونوری یامائوچی این بسته ها و بروزرسانی ها با فاصله زمانی معین منتشر خواهند شد و به احتمال زیاد با توجه به فروش فوق العاده ایی که این نسخه از بازی داشته این بسته ها به صورت کاملا رایگان در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

اگر شما اطلاعاتی در زمینه Gran Turismo 5 ندارید باید این نکته را اضافه کنیم که این بازی در سال ۲۰۱۰ در دسترس عموم قرار گرفت، اما بسته های الحاقی آن و DLC آن تقریبا با یک فاصله فوق العاده زیاد زمانی یعنی اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد، همین خاطره بد باعث این شک و شبهه های کاربران شده که نکند به مانند گذشته بازی ویدیوئی بدون پشتیبانی رها شود، اما با توجه به توضیحاتی که خالق این نسخه از بازی ارائه کرده است، به هیچ وجه قرار نیست این اتفاق بیافتد.

از طرفی سونی وارد این بحث شده وطی توئیتی در حساب کاربری رسمی خود اعلام کرده که قرار نیست اتفاقات گذشته تکرار شوند و هواداران خوشبین باشند که بزودی اطلاعات دقیق تری در مورد این موضوع در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

Gran Turismo Sport پانزدهمین نسخه از این مجموعه می باشد که بصورت انحصاری در ۱۵ آبان برای پلی استیشن ۴ منتشر شده است و بزودی برای کنسول حرفه ای سونی یعنی پلی استیشن ۴ پرو نیز منتشر خواهد شد. اگر شما از کاربرانی هستید که در مورد این بازی ویدیوئی چندان اطلاعات خاصی ندارید و قصد دارید به سراغ این بازی بروید پس باید در ادامه با ما همراه باشید.

تعدادی از بازی های ویدیوئی را بازی مادر نام گذاری می کنند، یعنی اینکه شما اگر بازی های مادر را بازی کرده باشید به یک درک مناسب از گیم پلی تمامی بازی ها در این ژانر خواهید رسید، گویی تمام بازی ها یک کپی از یک مرجع در سبک مشخص هستند، در سبک ریسنگ هم خانواده Gran Turismo نقش مادر را برعهده دارند، اگر شما یک گیمر باتجربه هم نباشید و قصد داشته باشید در سبک ریسینگ به بازی و سرگرمی بپردازید نیز بدون شک با این نام برخورد خواهید کرد؛ این بازی ویدیویی یکی از قلدرهای ژانر ریسینگ می باشد که هرروز بر تعداد هوادرانش افزوده می شود و رقابت تنگا تنگی را نیز با نید فور اسپید دارد، اما ویژگی های منحصر به فردی این بازی از جمله شبیه سازی رانندگی آن و… باعث جدا سازی و فاصله گرفتن گرن توریسمو از نید فور اسپید شده است.

چیزی که در مورد این بازی ویدیوئی مشهور است و از همه بازی های ویدیوئی متمایزش می کند؛ تفاوت آن از بازی های ویدیویی دیگر می باشد، انگار این بازی ویدیویی همیشه یک نسل از رقبای اصلی خود جلوتر می باشد و همیشه گرافیک فوق العاده آن رنگ و بوی خاصی را برای این محصول ریسینگ به ارمغان آورده است.

چیزی که ما در بازی ویدیویی Gran Turismo Sport  مشاهده می کنیم و نقطه قوت این محصول شده افزایش سطح هیجان آن و ایجاد مسابقات و تورنومنت های فوق العاده جذاب به صورت آنلاین می باشد، چیزی که هر کاربری را مجذوب خود می کند و باعث نشاط و تحول دوباره این بازی خواهد شد. البته لازم به ذکر است که در این نسخه یک بخش آفلاین تک نفره نیز اضافه شده تا کاربران بتوانند سطح فنی خود را با تمرین افزایش دهند و در بهترین حالت ممکن از خود پا به مسابقه ها بگذارند.

ما در کشوری زندگی می کنیم که در آن چندان به مسابقات آنلاین علاقه ای وجود ندارد و یا امکانات مورد نیاز آن را در دسترس نداریم و اصولا از یک بازی ریسینگ توقع یک بخش آفلاین تک نفره را داریم که بتواند در اوقات فراغتمان ما را سرگرم کند، این کاری است که دقیقا این محصول انجام می دهد؛ شما سوار بر روی یک مسابقه ریسینگ شبیه ساز می شوید که به هیچ وجه دچار خستگی و دلزدگی شما نخواهد شد، جدا از این مسائل سبک شبیه سازی رانندگی آن به حدی به واقعیت شباهت دارد که کاربر را کاملا در بازی غرق یک فضای کاملا واقعی می کند، مطمعنا با روزی یک ساعت وقت گذاشتن برای این بازی در اوقات فراغتان می توانید به یک تجربه هیجان انگیز و سرگرم کننده برسید.

این بخش آفلاین در خود یک هوش مصنوعی را جا داده که با توجه به آنالیزی که از شما در حین بازی بدست می اورد مسیر را برایتان شخصی سازی می کند و چیزی شبیه به یک واقعیت مجازی می باشد.

چیزی که در این بازی ویدیویی کمی اذیت کننده خواهد بود کمبود تعداد ماشین ها و پیست های این بازی می باشد، این موضوع آنچنان باعث آسیب به متن بازی شده است که هوادارانی آن را نصفه و نیمه رها کرده اند. طبق شایعاتی که جدیدا منتشر شده است سازندگان قصد دارند تعداد ۱۰۳ ماشین و ۳۲ پیست در یک مدت محدود برای این محصول ارائه کنند، چیزی که به نظر ما قبل از انتشار آن باید صورت می گرفت.

طراحی ماشین ها فوق العاده و خارج از تصور بوده است، تمامی خودرو ها کاملا مشابه نسخه اصلی آن در واقعیت هستند؛ اما در حال درایوینگ یک احساس تو خالی بودن این وسایل نقلیه را برای شما بوجود می آورد که باعث عدم ارتباط گیری ما با این ماشین ها خواهد شد. یکی دیگر از نکات قابل توجه این بازی یک بخش تیونینگ می باشد که شما در آن می توانید تمامی خودرو ها را اسپورت و یا تقویت کنید همان طوری که دوست دارید.

یکی از جذابیت های این نسخه از بازی موزه مخصوص برند های معروف می باشد که شما از اولین خودرو تا آخرین اتومبیلی را که تولید کرده اند را می توانید مشاهده کنید که در نوع خود یک نوآوری ویژه محسوب می شود.

Gran Turismo در این نسخه از گیم پلی فوق العاده ی برخوردار است که واقعا برازنده  یک بازی ویدیویی نسل هشتمی می باشد، نرخ فریم ها از ۳۰ فریم تبدیل به ۶۰ فریم شده است که به شما یک تجربه واقعیت مجازی را خواهد داد در بخش آنلاین این بازی شما می توانید حس رقابت را مو به مو با تک تک سلول های بدنتان حس کنید و این جزء جذابیت های این نسخه می باشد؛ بدون شک میتوان گفت این بهترین نسخه خانواده Gra Turismo می باشد.

استودیو پالیفونی در طراحی این نسخه دو اشتباه بزرگ را انجام داده است، اول تعداد کم ماشین ها که به آن پرداختیم و دوم پیست های بازی؛ بله دو نکته ای که کاملا جلوی چشم سازندگان بوده است کاملا دچار فراموشی شده است، تصور کنید در یک بازی ویدیویی همراه با سطح بالای انتظارات تنها ۱۷ پیست وجود دارد! حتی کراش ماشینی هم تعداد بیشتری زمین مسابقه را در خود جای داده بود، این یک بازی شبیه ساز است و باید تمامی پیست های معروف جهان را در خود جای دهد، اما در بازی مشاهده می کنیم که چند پیست معروف حضور دارند و باقی پیست ها بصورت مجازی هستند و واقعیت ندارند، بدون شک این وسعت کم و تکراری چندان به مزاغ کاربران خوش نخواهد آمد و باعث تکراری شدن و دلزده شدن کاربران از نسخه آلفا آن خواهد شد مسئله ای که این استودیو با بسته های الحاقی متعدد خود قصد رفع آن را خواهد داشت.

البته نباید از این موضوع گذشت که طراحی این زمین ها فوق العاده زیبا هستند و به شما یک تجربه آفرودی فوق العاده از آن را ارائه خواهد کرد. در بخش آنلاین شما می توانید مسابقاتی با حضور نهایت ۱۲ کاربر را داشته باشید و مهم ترین و اصلی ترین ویژگی آنلاین بازی ویدیویی بخش لابی آن می باشد، تصور کنید که یک لیگ و چمپیونشیپ را می سازید و از دوستان خود دعوت می کنید تا به این لیگ بپیوندند و به شما این امکان را می دهد که با بستگان خود به مسابقه بپردازید که جزء امتیاز های این نسخه محسوب می شود، چرا که این آپشن در نسخه های قبلی وجود نداشته است.

Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport

در کل می توان گفت  Gran Turismo Sport توانسته یک قدم جدید از مسیری که نسخه های قبلی طی می کردند، بردارد و تجربه متفاوتی از آنها را برای یک کاربر به ارمغان بی آورد، بخش آفلاین آن را می توان ساعت ها بدون خستگی بازی کرد و ایراداتی نیز به بخش آنلاین این بازی وارد می شود که صحبت کردن در مورد آن کمی بی لطفی می باشد چرا که با آپشن های فوق العاده دیگر بخش آنلاین آن را جبران کرده است، از طراحی بی نظیر خودرو ها و ظاهر فوق العاده پیست های آن نیز نمی توان گذشت.

به طور کلی می توان گفت که اگر دو بخش کمبود پیست های این بازی و تعداد کم خودرو های نسخه آلفا را که بزودی با بسته های الحاقی بروزرسانی خواهند شد را در نظر نگیریم و چشمانمان را بر روی یک  سری محدودیت های آن در بخش آنلاین ببندیم در کل یک تجربه مناسب از یک بازی ویدیویی شبیه ساز می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =