معرفی بازی Grid Legends

بازی Grid Legends

بازی Grid Legends مانند بازی های ماشینی است که از روی ضرورت خریداری می شوند. این بازی، یک بازی ماشینی اسپرت زیبا نیست که مانند بازی Gran Turismo یا یک وسیله نقلیه قوی و محکم که بتواند هر چیزی که بیرون جاده است را مانند بازی Forza Horizon به سمت شما پرتاب کند. این همان ماشینی است که هر روز با آن سرکار می روید، اما چیزی نیست که بخواهید به خانواده یا دوستانتان نشان دهید.

از گرافیک گرفته تا صدا و گیم پلی، Grid Legends کاملاً عالی و مناسب است. سازندگان می دانند که بازی در این بخش ها قابل قبول است، بنابراین سعی کرده اند با رویکرد منحصر به فرد خود در بخش روایت داستان، برجسته شوند. سازنده Codemasters همیشه در بازی های مسابقه ای خود بیشتر از رقابت به داستان اهمیت می دهد. Grid Legends نقطه اوج آن است زیرا حالت داستانی آن یک مستند زنده اکشن درباره یک تیم مسابقه ای ضعیف است. هرچند استفاده از این دستگاه برای روایت نوآورانه و خلاقانه است، اما خط داستانی Driven to Glory در نهایت با شکست مواجه می شود. Grid Legends یک بازی مسابقه ای لذت بخش است، البته اگر این بازی ناامید کننده تحت الشعاع بازی های جدیدی مانند Forza Horizon و Gran Turismo که بین آن ها منتشر شده قرار گیرد.

رانندگی برای پیروزی

Grid Legends همه ی چیزهایی که بازیکنان از یک بازی مسابقه ای انتظار دارند، را دارد. بیش از ۱۰۰ مسیر در سراسر جهان و بیش از ۱۰۰ ماشین از هر نوعی و با برندهای معروف وجود دارد که باید با آن ها رانندگی کرد. البته این ماشین ها از مدل های با کیفیت نیستند و جهان باز گسترده ای برای کشف وجود ندارد، اما خیلی هم زشت نیست. بازیکنانی که به دنبال یک بازی مسابقه ای استاندارد هستند، زمان بدی را سپری نخواهند کرد.

چند نوع مسابقه مختلف وجود دارد که بازیکنان در طول کمپین داستانی Driven to Glory و حالت Career می توانند تجربه کنند، که در آن ها باید مسابقات را کامل کرده و چالش هایی را انجام دهند تا ارز به دست آورده و توانایی های جدید کسب کنند، آمار خود و ماشین ها را ارتقاء دهند. یک مسابقه عالی Elimination است، حالتی که در آن رانندگان در جایگاه آخر فصل در بازه های زمانی معینی رد صلاحیت می شوند، بنابراین بازیکنان باید برای حضور در جایگاه اولی گروه تا حد ممکن مبارزه کنند.

Grid Legends مانند بازی Forza Horizon آرکید نیست و یک شبیه سازی تنبیه کننده نیست که اگر بازیکنان در زمان نامناسبی به شدت ترمز کنند، محکوم به شکست شوند. حتی اگر بازیکنان خرابکاری کنند، بازهم ویژگی های فلش بک خوبی وجود دارد که می تواند دوباره زمان را تا سه بار در مسابقه به عقب برگرداند. به نظر خوب می رسد و بازی خوبی است، اما چند چیز وجود دارد که Grid Legends در آن ها بهتر از بازی های مسابقه ای دیگر عمل کرده است.

رقبای سرسخت

بازی Grid Legends

برگ برنده Grid Legends این است که در ایجاد حس بازیکنان برای پیروزیشان، خیلی عالی عمل کرده است. این بازی دارای یک سیستم Nemesis است که نشان می دهد آیا بازیکنان کمی تهاجمی رفتار می کنند یا دائما به دیوارها و رانندگان دیگر برخورد می کنند. اگر نسبت به یک راننده هوش مصنوعی تهاجمی رفتار کنند، آن راننده این را به خاطر خواهد داشت و بعدا با بریدن راه راننده و تهاجمی رفتار کردن، انتقام می گیرد.

این باعث می شود بازیکنان مجبور شوند تمایلات تهاجمی بودن راننده های هوش مصنوعی را در نظر بگیرند، هرچند این تجربه ای است که اغلب برای بازی های چند نفره در بازی های مسابقه ای حفظ می شود. برای آن هایی که مشتاق هستند، باید بگوییم که بازی Grid Legends دارای بازی چند نفره بین پلتفرمی قوی است که بازیکنان در هر زمانی می توانند وارد بازی و یا از آن خارج شوند.

بهترین لحظات در کمپین ها و حالت حرفه ای وقتی است که از پشت گروه شروع به کار کرده و باید برای باز کردن راه بجنگید، با سیستم Nemesis مقابله کرده و در طول مسیر به راننده هم تیمی فرمان دهید. Grid Legends باعث می شود بازیکنان رانندگان فردی را با این سیستم به خاطر بسپارند، حتی اگر آن ها شخصیت های هوش مصنوعی بدون چهره باشند، پس اصلاً جای تعجبی نیست که Codemasters بخواهد یک قدم فراتر رفته و به آن موارد شخصیت و چهره بدهد. متأسفانه، Codemasters به طور کامل این کار را انجام نداده است.

مستندسازی

ایده روایت یک بازی ورزشی یا مسابقه ای که خود را به عنوان یک مستند نشان دهد به نظر امیدوار کننده می آید. فرمت مستند از اکثر بازی ها منحصر به فرد بوده و به گیم پلی و مصاحبه ها اجازه می دهد هرچند با هم گره خورده اند، اما در مسیر هم قرار نگیرند. می توانیم بازی هایی مانند Madden یا FIFA را ببینیم که با موفقیت حالت داستانی این چنینی را پیاده کرده اند. متأسفانه، Grid Legends مستند خوبی را نساخته است.

Driven to Glory داستان Seneca را دنبال می کند، تیمی در مجموعه خیالی Grid World که آخرین تلاش خود را برای کسب قهرمانی و پیروزی می کنند. برای این کار، Seneca باید بر راننده جدیدی تکیه کند و از Ravenwest، یک تیم بدجنس با رانندگان و صاحبان خودسر سبقت بگیرد. متأسفانه، Grid Legends هرگز عمیق تر از آن نخواهد بود. این یک داستان ضعیف ساده است که هرگز بازیکن را با پیشرفت ها و پیچش ها متعجب نمی کند، حتی اگر عملکردهای برجسته خوب باشند.

بازی Grid Legends

Codemasters همچنین با استفاده از همان فناوری واقعیت توسعه یافته مورد استفاده در The Mandalorian، فیلمبرداری را تقویت کرده است، اما فقط چند مکان وجود دارد، پس تفاوت چندانی نسبت به اینکه استودیو از مجموعه های عملی استفاده می کرد، نخواهد داشت.

بزرگ ترین آسیب به روایت این است که بازیکنان عامل مهمی نیست (تأثیری بر نتیجه ندارد). علیرغم اهمیت “Drive 22” در داستان، مستندسازان تخیلی هرگز فکر نکردند که مصاحبه با آن شخص ایده خوبی باشد. به نظر می رسد که مستند Val فقط Val Kilmer را به نمایش گذاشته و در تمام مدت از او به عنوان “Batman 2” یاد می کرد. خوشبختانه، قالب مستند باعث شده برخی از رانندگان به یادماندنی شوند. همچنین به خوبی با سیستم Nemesis جفت شده، زیرا رانندگان مانند Nate McKane از Ravenwest پس از حذف بازیکنان در یک مصاحبه، در مسابقات تهاجمی رفتار خواهند کرد.

اگر او پوشش Driver 22 را می گرفت و در اصل روایت مستند جعلی زندگی می کرد، یا اگر نسبت به اقدامات بازیکنان، واکنش های بیشتری نشان می داد، شاید این داستان بهتر می شد. در نهایت، استفاده از اکشن زنده در این بازی ماجراجویی ها به اندازه ای که به واقع گرایی اضافه می کند، محدود کرده است. پایان بازی یک دنباله ای را هم نشان می دهد، امیدواریم Codemasters از نواقص Grid Legends درس بگیرد زیرا قاب بندی مستندی ایده عالی است.

برداشت ما

Grid Legends زیباترین گرافیک ها یا گسترده ترین دنیاها را در ژانر بازی مسابقه ای ندارد. داستان مستندی نیز به اندازه ای که Codemasters امیدوار بود، انقلابی عمل نکرده است. با این حال، مکانیک های قوی مانند سیستم Nemesis اطمینان می دهد که طرفداران بازی های مسابقه ای از این بازی لذت خواهند برد، حتی اگر نواقص و کمبودهایی وجود داشته باشد. این یک وسیله نقلیه مناسب رفت و آمد است و نه یک ماشین ورزشی لوکس.
جایگزین بهتری وجود دارد؟

Forza Horizon 5 در Xbox Game Pass در دسترس است و دنیای باز گسترده ای را برای کاوش در اختیار بازیکنان قرار می دهد. برای کسانی که به دنبال یک شبیه سازی هاردکور هستند، Grid Legends تنها یک هفته قبل از عرضه Gran Turismo 7 در ۴ مارس، تازگی داشت.

مدت زمان بازی

به طور کلی، حالت داستانی Driven to Glory شش ساعت و نیم طول می کشد، اگرچه ما مجبور بودیم چند سطح را دوباره امتحان کنیم. فراتر از آن، یک حالت حرفه ای طولانی با چالش های زیاد و تجربه آنلاین کاملی وجود دارد که می تواند بازیکنان را در صورتی که به سمت بازی های مسابقه ای دیگری نروند، چند ساعت درگیر کند. کسانی که هنوز Forza Horizon 5 را بازی می کنند یا منتظر Gran Turismo 7 هستند، احتمالا از بازی نکردن آن حس بدی نخواهند داشت.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 5 =