جزئیات و بررسی بازی Halo 5: Guardians sh ساخت ۳۴۳ اینداستریز

Halo 5: Guardians

ستدیو ۳۴۳ اینداستریز که سکان هدایت سری Halo را به دست گرفته است، مقداری موجب دوری این بازی از گذشته شده است، در هر حال آنان از نظر گیم پلی و مکانیزم موجب پیشرفت های بسیار خوبی در این سری شده اند و در حال حاضر روی نسخه ی Halo infinite کار می کنند. این استدیو در بازی های Halo4 و Halo 5: Guardians نتوانست همچون شکوه سابق، این مجموعه را ادامه دهد.

Halo 5: Guardians
Halo 5: Guardians

جزئیات و بررسی بازی Halo 5: Guardians sh ساخت ۳۴۳ اینداستریز

اولین نمایش مایکروسافت در E3 2015 را Halo 5: Guardians به خود اختصاص داده است. در این کنفرانس استدیوی ۳۴۳ اینداستریز علاوه بر نمایش بخش داستانی، به معرفی بخش چند نفره ی آن با نام Warzone Multiplayer پرداخته است. سری بازی های هالو همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی های بخش چند نفره شناخته شده است و نسخه ی پنجم این سری نیز بر این برتری دامن زده است و بیش از پیش این ویژگی را به نمایش همگان می گذارد. بخش چند نفره ی Halo 5 که هم زمان با عرضه ی بازی در دسترس خواهد بود، از ۲۴ نفر پشتیبانی می کند. مانند بازی PlanetSide بازی سبکی دارد با این تفاوت که این بار اسپارتان ها در متن اجرا هستند.

چند سالی است که اولین گام کنسول های نسل هشتم، به صنعت گیم اختصاص دارد. شرکت های مایکرو سافت و سونی سعی میکنند با ایکس باکس وان ایکس و کنسول های پلی استیشن ۴ پرو، عمر کنسول های نسل هشتم را بالا ببرند و به سازندگان و بازیکنان قدرت بالاتری بدهند. در این میان بازیکنانی هستند که به تازگی کنسول های نسل هشتمی این شرکت ها را خریداری کرده اند و برای آن ها قابل اهمیت است که کدام بازی ارزش پولی را که خرج می کنند، خواهد داشت.

وقتی به تاریخ بازی های ویدئویی نگاهی می اندازیم، همیشه نامی از سری Halo در میان است. سری Halo توانست بسیاری از المان ها وسبک هایی که امروزه در بازی های ویدئویی و به خصوص در تیر اندازی های اول شخص می بینیم، را در بازی ها بیاورد و جزء اولین ها باشد. زمانی کسی حتی فکرش را هم نمی کرد که بتوان با کنسول ها و کنترلر یک بازی اول شخص تیر اندازی حرفه ای انجام داد. نسخه ی اول هیلو به نام Combat Evolved توانست به همه ثابت کند که این کار شدنی است، از قضا یکی از بهترینپر طرفدار ترین بازی های صنعت گیم را هم نیز تحویل داده است. بازی سه گانه ی اول

سری Halo را میتوان جزو اولین و بهترین بازی های اول شخص تیر اندازی دانست، که پیشنهاد میکنیم حتی برای یک بار آن را تجربه کنید.

استدیو ۳۴۳ اینداستریز که سکان هدایت سری Halo را به دست گرفته است، مقداری موجب دوری این بازی از گذشته شده است، در هر حال آنان از نظر گیم پلی و مکانیزم موجب پیشرفت های بسیار خوبی در این سری شده اند و در حال حاضر روی نسخه ی Halo infinite کار می کنند. این استدیو در بازی های Halo4 و Halo 5: Guardians نتوانست همچون شکوه سابق، این مجموعه را ادامه دهد.

در اقدام قابل تقدیری نسخه های گذشته ی سری هالو در قالب کالکشنی با ارزش به نام Halo: The Master Chief Collection را بازسازی کرده و ریمستر آن را عرضه کردند. این نسخه در ابتدا مشکلات عجیب و غریبی داشت درست شبیه سرور های بخش چند نفره، که موجب ناراحتی طرفداران شده بود. از سال ۱۳۹۲ که این بازی منتشر شده تا الان این استدیو همچنان از این بازی همایت می کند. حالا این کالکشن بیش از پیش با ارزش است که دیگر مشکلی ندارد. اگر دوست دارید یکی از بهترین بازی های اول شخص تیر اندازی تاریخ را تجربه کنید، ابازی Halo: The Master Cheif Collection را به هیچ عنوان از دست ندهید.

در اینجا به بخشی از نقد های وارد بر بازی ۵ Halo شده است را با هم می بینیم.

بازی Halo 5: Guardians یکی از انواع بازی شوتر (اول شخص) است که توسط استودیو ۳۴۳ Industries ساخته شده و توسط کمپانی مایکروسافت برای کنسول اکس باکس وان عرضه شده، این بازی در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۱۵ عرضه شده است و داستان دو تیم از ابرسربازهای انسان را به نمایش می گذارد. تیم آبی به رهبری مستر چیف به صورت خیلی عادی در جستجوی موجودی هوش مصنوعی به نام کورتانا است و تیم اوسایریس مأمور است تا مسترچیف را پیدا کرده و او را برگرداند.

استودیو ۳۴۳ Industries موضوع اصلی و داستان بازی Halo 5 را مدتی پس از عرضه بازی Halo 4 برای تولید آماده کرده است. اواخر سال ۲۰۱۲، این تیم تصمیم گرفت که یک بازی با کمپین و بخش چند نفره بزرگ تر تولید کند. شرکت مایکروسافت در نمایشگاه E3 2013 رسماً اعلام کرد که این بازی برای کنسول اکس باکس وان عرضه می شود. بازی Halo 5 موتوری به صورت دینامیک دارد که، رزولوشن بازی را تغییر می دهد که فریم ریت بازی از روی ۶۰fps حرکت نکند.

Halo 5: Guardians
Halo 5: Guardians

زمان عرضه، بازی halo 5: Guardians کاربران انتقاد های مثبت بسیاری به این بازی داشته اند و منتقدان از گیم پلی، گرافیک، طراحی مراحل و بخش چند نفره بازی بسیار تقدیر و تشکر کرده اند. نظرات متناقض بسیاری درباره بخش داستانی بازی نوشته شده و اکثراً به داستان و طول بخش تک نفره انتقاد داشته اند. بازی Halo 5: Guardians یکی از انواع موفقیت های تجاری به حساب می آید و فروش آن پس از یک روز به ۴۰۰ میلیون دلار و پس از یک هفته، به ۵۰۰ میلیون دلار سود در پی داشته است.

گیم پلی

بازی Halo 5: Guardians یک بازی شوتر اول شخص بوده است که در بعضی از سکانس های سینماتیک و بخش هایی از گیم پلی، دوربین بازی به سوم شخص تغییر کرده است. این بازی بسیاری از ویژگی های متفاوت فرانچایز Halo را حفظ کرده است. گیم وارد زره قدرتی MJOLNIR سربازهای اسپارتان شده و کنترل کاراکتر های بازی را به دست می گیرد. زره MJOLNIR یک سپر بازتاب دهنده دارد که با هر بازتاب، مقداری از قدرت آن کم شده و به شارژ مجدد نیاز دارد. اسپارتان ها دو سلاح دارند آن ها در هر لحظه می توانند سلاح های خود را عوض کنند، همچنین می توانند با خود یک سلاح کشتار جمعی نیز حمل کنند. اسپارتان ها علاوه بر این سلاح ها، نارنجک نیز با خود حمل می کنند و می توانند با سلاح خود به صورت فیزیکی، دشمن را زمین گیر کنند. در این بازی گیمر می تواند از وسایل نقلیه و اسلحه آن ها بهره ببرد.

یکی از ویژگی های جدید این بازی Spartan Abilities است که به جای ویژگی Armor Abilities به گیمر ها معرفی می شود. البته در دنیای بازی، زره MJOLNIR با موتورهایی تقویت شده است و قابلیت های حرکتی گیمر برای حرکت در ۶ جهت افزایش یافته، این زره ها قابلیت سازگاری با شرایط مختلف را دارند و می توان از این زره ها برای حمله، دفاع و جاخالی دادن استفاده کرد. همچنین، تمام اسلحه های بازی Halo 5 این قابلیت را دارند که هدف گیری دقیق انجام دهند این در برابر بازی های قبلی که محدود به برخی از اسلحه ها بود یک مزیت است.

 در بازی های قبلی سری Halo، گیمر بعضی اوقات با NPC هایی در قالب شوتر های نیروی فضایی سازمان ملل متحد و شخصیت هایی چون the Arbiter همراه می شد، در بازی Halo 5 گیمرها با یک گروه بزرگ همراه می شوند و می توانند به آن ها دستور دهند. درتمامی مراحل این بازی تیمی، گیمرها این توانایی را دارند که کنترل دیگر اسپارتان ها را بر عهده بگیرند و هر اسپارتان وظایف متفاوتی نیست به سایرین دارد. اگر اسپارتانی بیش از حد آسیب ببیند، وارد وضعیت ناتوانی می شود و هم تیمی های او وظیفه دارند هستند او را نجات دهند.

بر عکس دیگر بازی های Halo، بازی halo 5: Guardians قابلیت بازی چند نفره آفلاین را ندارد همچنین کمپین دو نفره اسپلیت اسکرین و بخش چند نفره و قابلیت بازی شبکه داخلی ندارد. شرکت مایکروسافت اعلام کرده است، علت اینکه این ویژگی ها را حذف کرده این است که کاربران از سرویس Xbox Live بیشتر استفاده کنند و به تجربه های عملی خود در بخش آنلاین بیافزایند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =