معرفی بازی Halo 5 و توضیحاتی در مورد این بازی و ویژگی های آن

Halo 5

بازی Halo 5 یک بازی بسیار هیجان انگیز که آدرنالین کاربران را بالا می برد. این بازی منحصرا برای کنسول بازی Xbox One تولید و عرضه شده است. این بازی در واقع اولین سری اصلی این بازی است که مایکروسافت فقط برای ایکس باکس وان عرضه کرده است.

Halo 5
Halo 5

Halo  (هِیلو) از سری بازی های علمی تخیلی است که در سبک تیر اندازی اول شخص ساخته شد. این بازی در ابتدا توسط کمپانی بانجی و سپس توسط شرکت ۳۴۳ اینداستریز ساخته شده است. فضای بازی، در قرن ۲۶ در جریان است. انسان ها در محدوده ای خارج از کره ی زمین در کشاکش نبرد و مبارزه هستند. این بازی توسط استودیو ی مایکروسافت وارد دنیای بازی های رایانه ای شد. اولین سری آن با نام Halo: Combat Evolved  در سال  ۲۰۰۱ عرضه شد. دومین و سومین سری این مجموعه بازی در تحت عنوان های Halo 2  و Halo 3 به ترتیب در ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ منتشر شدند. Halo 4  در ۲۰۱۲ منتشر شد و نهایتا Halo 5: Guardians  در سال ۲۰۱۵ وارد بازار بازی های کامپیوتری شد. Halo wars، ODST، Halo: Reach از دیگر بازی های این مجموعه هستند که پس از سری سوم این بازی ها منتشر شدند.

حالا سری پنجم این بازی ها، تنها سری از این مجموعه است که منحصرا برای کنسول ایکس باکس وان از پلیه طراحی و عرضه شده است.

توضیح بازی Halo 5

روند بازی Halo 5 این طور است که گیمر ها کنترل دو شخصیت از بازی را عهده دار هستند. سه شخصیت مهم بازی که کاربران تقریبا تمام وقت خود را با آنها سپری می کنند. اسپارتان جیمسون لاک، مستر چیف و ادوارد باک هستند. وقتی کاربران شروع به بازی می کنند، گوئی از آنها انتظار می رفته است که از پیش با تمامی داستان ها، کتاب ها، کمیک ها و جریان های مجموعه ی Halo آشنایی داشته باشد. در نتیجه تیم طراحی بازی اهمیت زیادی به معرفی شخصیت های بازی نداده است. در واقع اگر کاربری فقط سری قبلی مجموعه را بازی کرده باشد، یا سری پنجم اولین تجربه ی او از این مجموعه بازی ها باشد، درگیر سوالات زیادی از روند بازی، گیم پلی و خط داستانی آن می شود. در عوض اگر گیمر یک کاربر حرفه ای باشد و تجربه ی بازی تمامی این سری بازی ها را داشته باشد، حالا در سری پنجم؛

یادآوری مکالمات و تکیه کلام های شخصیت های بازی Halo 5 در سری های قبلی آن، بسیار نوستالژیک و لذت بخش خواهد بود. این سری جدید از مجموعه ی هیلو، قابلیت های جذابی دارد که با استقبال کاربران مواجه شده است. تصور کنید که کنترل یک اسپارتان را بر عهده دارید. شما در فضا معلق هستید و از بالا بر روی دشمنانتان نظارت دارید. قابلیتی تحت عنوان Ground Pound در بازی وجود دارد که به شما این اجازه را می دهد از آن بالا هر زمان که اراده کردید، دشمنان خود را نابود کنید. قابلیت جذاب دیگر بازی، توانایی زوم کردن با هر نوع اسلحه ای است. این قابلیت با نام Smart Scope  در بازی قابل اجرا و استفاده است. در این سری همچنین قابلیت هایی نهادینه شده است که در نهایت مجموعه ی آن ها باعث افزایش سرعت بازی می شوند و به هیجانی تر شدن بازی کمک می کنند.

مثلا شما می توانید در طول بازی Halo 5 از اسپارتان های دیگر درخواست کمک کنید. این قابلیت با عنوان Revive در بازی مشاهده می شود. نکته ی مثبت دیگر سری پنجم بازی های Halo، گستردگی و تفاوت در انواع اسلحه ها و وسایل نقلیه است. حتی اسلحه های قدیمی نیز تغییراتی داشته اند و بسیار جذاب شده اند. وسیله های حمل و نقل جدیدی نیز به بازی اضافه شده اند. قابلیت جالب دیگر بازی، بازی چند تفره به صورت آنلاین در قسمت داستانی بازی است.

به پایان رسانیدن بخش داستانی بازی Halo 5 خیلی طول نمی کشد و این ممکن است برای کاربران جالب نباشد. اما می توان این قسمت از گیم پلی بازی را با روش های گوناگون از ابتدا تا انتها بازی کرد و این امکان کمی از کوتاه بودن زمان روند به پایان رساندن بازی، می کاهد.

Halo 5
Halo 5

بازی Halo 5 به لحاظ گرافیک و طراحی فضای درونی نیز قوی عمل کرده است. فضایی که کاربران در آن به بازی نی پردازند بسیار مهم است و استودیو ۳۴۳ اینداستریز به خوبی از پس طراحی و ساخت و پرداخت آن برآمده و رضایت کاربران را جلب نموده است. طراحان بازی Halo 5: Guardians در بخش صداگذاری بازی نیز بسیار خوب عمل کرده اند و بازی در این قسمت نیز جذاب و هیجان آور است. موسیقی بازی نیز عالی ظاهر شده است و از دیگر جذابیت های بازی به شمار می رود.

اگر بخواهیم بازی Halo 5 را از نظر جلوه های بصری بررسی کنیم، باز هم می توان گفت عملکرد تیم سازنده عالی بوده است و مخاطبین را راضی می کند. یکی از عالی ترین ویژگی های بازی، قابلیت فریم ۶۰ ثانیه ی ثابت آن است. این ثابت بودن فریم بازی به گونه ای است که کاربران تقریبا در تمام مراحل بازی و تمامی میادین نبرد و کشت و کشتار شاهد کیفیت آن هستند و این فریم تغییر نمیکند.

به طور کلی، در این سری بازی Halo 5 همان طور که از استودیو ۳۴۳ اینداستریز انتظار می رفت؛ کاربران شاهد تغییرات نسبتا بزرگی هستند که البته بر جذابیت بازی افزوده اند.

کاربرانی که این بازی را تجربه کرده اند از این تجربه آن بسیار لذت برده اند و سری جدید بازی را بسیار سرگرم کننده می دانند. یکی از کاربران این بازی از قابلیت سفارش زره در بازی بسیار استقبال کرده و می گوید این قابلیت ذهن گیمر را به بازی معتاد می کند. این کاربر این بازی را شگفت انگیز می داند و معتقد است این بازی در بین بازی هایی از این سبک از بهترین هاست.

نظر یکی دیگر از مخاطبین بازی Halo 5 این است که خط داستانی بازی کمی گیج کننده اما قابل درک است. طبق گفته ی استودیو ی سازنده ی این بازی قرار بوده است سلاح های بازی بهتر شوند و این اتفاق هم افتاده است. سلاح های بازی قوی تر، مفید تر و بهتر شده اند.

کاربران همچنین از بخش های چند نفره ی بازی رضایت کامل داشته اند و تجربه سری جدید مجموعه ی هیلو را به شدت پیشنهاد می کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 15 =