حالت Hardcore Survival به بازی Uncharted 4 اضافه شد

Hardcore Survival در Uncharted 4

ناتی داگ می افزاید حالت Hardcore Survival را نباید با چشم غیر منطقی نگریست چرا که در پشت این طراحی، منظورهای هدفمندی نهفته است که در واقع به بازی جنبه ای ورای سرگرمی می افزاید.

Hardcore Survival در Uncharted 4
Hardcore Survival در Uncharted 4

حالت Hardcore Survival به بازی Uncharted 4 اضافه شد

استودیو ناتی داگ از افزودن حالت Hardcore Survival برای بازی ۴ Uncharted که برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ در دسترس بوده، خبر داده است. این حالت برای به چالش کشیدن بیشتر بازیکنان طراحی گردیده است.

حالت هاردکور، درجه ای سختی است که به بازی افزوده شده است. در این حالت، بازیکن به چالشی تک فرصتی فرا خوانده می شود که تنها یک بار فرصت رسیدن به موج دشمنان (۵۰Wave) را دارد. تک فرصتی که به تنهایی ذهن و فیزیک بازیکن را محصور خود می کند. ذهن برای استفاده از فرصت باقی مانده به دنبال مَفر می گردد و بینهایت هیجان و ترشح آدرنالین شکل می گیرد.

در واقع با افزودن حالت Hardcore Survival به بازی، در صورتی که تمامی تیم کشته شوند، فرصتی دوباره در اختیار بازیکن قرار نمی گیرد. این حالت شاید نمود بسیاری از زندگی های امروزی باشد که با از دست رفتن فرصتی، امکان احیا یا بازیابی آن وجود ندارد. اما چرا استودیو ناتی داگ این حالت را به بازی افزوده است؟

مطمئناً در پی اهدافی ورای سرگرمی منتج از بازی در بین طرفداران خود بوده است. نمودی که در بخش عمده ای از بازی های رایانه ای امروزی شاهد هستیم. گویی جنبه سرگرمی بازی های رایانه ای که جز لاینفک آن ها است کمی به حاشیه رفته و تولید کنندگان و توسعه دهندگان در پی ارتقا خود و مخاطبانشان هستند. و چه راهکاری بهتر از افزودن حالت هایی که ذهن، فیزیک و منطق مخاطب را با هوشمندی هر چه تمام تر به چالش بکشد.

حالت Hardcore Survival مبین بشری است که از ابتدا تا کنون در پی زنده ماندن و حفظ خود در این جهان می باشد. هر چه بیشتر به چنین زمینه هایی اندیشیده می شود بیشتر می توان فهمید که چرا سازندگان در پی عنوان چنین مسائلی در میان بحبوحه سرگرمی های رایانه ای هستند.

استودیو ناتی داگ از این حالت به عنوان چالشی برای سنجش شخصیت بازیکن یاد می کند که این چالش روحیه کار تیمی و استراتژی مرتبط به آن و همچنین میزان توانایی های بازیکن را به منصه ظهور می کشاند. در واقع این به چالش کشیدن دارای خمیرمایه ای منطقی است که با قدرت هر چه تمام تر کلیت شخصیت بازیکن را به خودش ثابت می کند.

شاید یکی از اهداف چنینی تولید کنندگانی به اندیشه وا داشتن مخاطبی است که با پناه بردن به بازی رایانه ای می خواهد از دنیای واقعی فاصله بگیرد. در اینصورت بازیکن در حین تجربه لذت بازی به دنیای واقعی بازگردانده شده و به تفکر واداشته می شود.

ناتی داگ می افزاید حالت Hardcore Survival را نباید با چشم غیر منطقی نگریست چرا که در پشت این طراحی، منظورهای هدفمندی نهفته است که در واقع به بازی جنبه ای ورای سرگرمی می افزاید. بازیکن در طی تجربه این حالت در خواهد یافت که واقعاً کیست؟ قابلیت ها و پتانسیل های نهفته وجودیش را برملا کرده و به زیبایی تجربه ای واقعی اما در قالب بازی را رقم خواهد زد.

شاید از ابتدای خلقت تا کنون مسئله انسان در مورد احیا و زنده نگاه داشتن خود، موضوع لاینحلی باقی مانده است. با کشتن دشمنان و از میان برداشتنشان این موضوع حل شده و ذهن برای تصمیمات و تفکرات دیگر باز خواهد شد.

اینکه ظرفیت مغز و ذهن بشر بی نهایت است بر کسی پوشیده نیست اما مسئله اینجاست که چگونه فرد با اهتمام و البته محرک های بیرونی این ظرفیت را به منصه ظهور بگذارد. حالت هاردکو در این میان ذهن بازیکن را ب راه حل یابی ها معطوف نموده و در این صورت، بخشی از قابلیت های ذهنی بازیکن قابل دستیابی خواهد بود.

Hardcore Survival در Uncharted 4
Hardcore Survival در Uncharted 4

در حالی که استودیو ناتی داگ از افزودن حالت هاردکو به بازی سخن به میان آورده است. از تغییرات دیگری در بخش بازی های چند نفره نیز یاد نموده است. تغییرات در بخش چند نفره بازی به شرح زیر ارائه و به اطلاع بازیکنان رسیده است:

* به Playlist Test Beta The حالت کلاسیک بازگردانده شده است.

* فصل جدید مسابقات Ranked آغاز گردیده و بازی با جوایز و آیتم های جدید ادامه خواهد داشت.

* زین پس بازیکنان واجد شرایط بر اساس پونت هایی که دریافت می کنند، انتخاب خواهند شد؛ تعداد بردها از این به بعد تاثیری در انتخاب بازیکنان نخواهد داشت.

* مثال مورد مذکور: به عنوان مثال برای اینکه بازیکنی بتواند از گلد ۱ به پلاتینیوم ۳ برود بایستی ۳۰ پوینت (امتیاز) کسب نماید.

* طریقه دستیابی به پوینت ها وابسته به نوع عملکرد بازیکن دارد. به عنوان مثال چنانچه بازیکن بتواند درجه s را در طول بازی به دست آورده و آنرا با برد همراه سازد، ۴۰ پوینت به وی داده می شود.

* در صورتی که با امتیازات منفی به بخش واجد شرایط وارد شوید مورد مجازات قرار خواهید گرفت

* روند دریافت پوینت (امتیاز) در مستر رنگ بازی باز طراحی گردیده است

تمامی تغییرات بالا را به حالت Hardcore Survival بیفزایید و متصور بازی پر هیجانی باشید. همانطور که خاطر نشان گردید، حالت هاردکو، درجه ای از Form Hard است که برای سنجش میزان هوشمندی بازیکن در بازی گنجانده شده است. می دانید که یکی راهکارهای روانشناختی برای به چالش کشیدن ذهن این شروعی آسان و ادامه ای سخت می باشد. این بازی به خوبی این راهکار را برای بازیکن فراهم آورده است.

شاید روند بازی برای بازیکنان راحت می نمود اما با افزودن حالت هاردکو که درجه ای از سختی است، بازی وارد مرحله ای نوین گشته و بازیکن به تجربه ای سخت وا داشته خواهد شد. روندی که برای حل پازل ها نیز مورد استفاده می باشد.

استفاده ای هوشمند از ابزار بازی برای به چالش کشیدن قدرت بی نهایت ذهن بازیکن. هوشمندی تولید کنندگان و توسعه دهندگان این بازی ستودنی است. البته ناتی داگ به تغییرات فوق اکتفا نکرده و تغییرات مازادی را نیز برای بازی در نظر گرفته است. تغییراتی که برای بازیکنان تجربیاتی جدید به همراه خواهد داشت.

همانطور که خاطر نشان گردید علاوه بر تغییرات در بخش بازی های چند نفره، یک سری تغییرات کلی نیز متوجه روند بازی گردیده است.

تغییرات کلی اعمال شده بر روی بازی ۴ Uncharted

— از میان برداشتن باگ مرتبط با بازی که برای بازیکنان غیر قابل باز شدن بودند

— از میان بردن باگ مانع که از ورود بازیکنان به بخش چند نفره ممانعت می کرد (یا دیر انجام می شد یا اصلاً انجام نمی شد)

— از بین بردن مشکل مرتبط با داده های پروفایل کاربران

— از بین بردن مشکلات مرتبط با پوسته اسلحه ها

این تغییرات برای دستیابی و سهولت بازی بازیکن در حین بازی و استفاده از حالت ۴ Uncharted اعمال گردیده است. حالتی که چالشی کم نظیر را برای بازیکن در حین بازی رقم می زند.

 علاوه بر تغییرات بالا، تغییراتی نیز بر روی بخش Survival نیز انجام پذیرفته است. تغییرات انجام گرفته بیشتر مرتبط با از میان برداشتن باگ ها و ارتقا سطح اسلحه ها می باشد که بی ربط با حالت هاردکو نیست. برای استفاده از تک فرصتی که برای بازیکن ایجاد می شود، ارتقا سطح اسلحه ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

تغییرات مرتبط با بخش Surviva

+ افزودن حالت Hardcore Surviva

+ از میان بردن باگ مرتبط با استفاده از ۴ C در مقابل بأس فایت djin

+ از میان بردن مشکلات مرتبط با دشمنان بازی

+ سطح اسلحه و بوسترهایی که در اختیار بازیکن قرار می گیرد به شکل صحیح تر محاسبه خواهد شد

+ در صورت خرید Harbinger و Barok و ۵ Desert از آرسنال، مهمات دوبل به بازیکن داده خواهد شد

+ قیمت نارنجک ها، مین ها و سی ۴ هایی که از آرسنال خریداری می شود، افزایش یافته است

+ قیمت تمامی اسلحه هایی که از آرسنال خریداری می شده است، کاهش یافته اند؛ این مورد احتمالاً به خاطرافزودن حالت هاردکو به بازی است که شکلی تک فرصت برای بازیکن فراهم می آورد. در این مورد بازیکن به احتمال زیاد به اسلحه های بسیاری نیاز خواهد داشت.

ناتی داگ از تغییرات مذکور خبرداده و به بازیکنان این تضمین را داده است که با وجود حالت هاردکو از بازی خود، لذتی مضاعف را تجربه خواهند نمود. در واقع حالت هاردکو می تواند برای به چالش کشیدن منطق بازیکن نیز به شکلی عمیق تاثیرگذار باشد.

دشمنانی که برای این حالت طراحی شده اند از میان دشمنانی هستند که مشاهده نموده اید و در عین حال موجوداتی خاص نیز در این حالت وجود خواهند داشت تا هیجانی مضاعف را نصیب بازیکن بازی نمایند. این موجودات خاص در قالب بأس فایت هایی هستند که به تازگی برای این حالت طراحی شده اند.

شاید بتوان گفت که یکی از نقاط قوت این بازی و حالت هاردکو آن وجود دشمنانی خاص می باشد که با جزییات زیادی طراحی شده اند. در حقیقت افزودن این بأس فایت ها به منظور تهییج بیشتر بازیکن بوده است. به ویژه که باگی که برای مقابله با بأس فایت های سی ۴ باز نمی شد، اکنون از میان برداشته شده و بازیکن می تواند بدون ممانعت های دست و پاگیر به بازی بپردازد.

بی گمان Hardcore Survival که به بازی افزوده شده در پی فیدبک هایی بازیکنان در شبکه های مجازی بوده است. یکی از مواردی که می تواند به موفقیت یک تیم منجر گردد، استفاده از کامنتها و نظرات مخاطبان می باشد که تیم ناتی داگ به شکلی موفقیت آمیز و هوشمندانه از آن استفاده نموده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + دو =