فروش بازی Heavy Rain از مرز ۴.۵ میلیون نسخه گذشت

بازی Heavy Rain

اگر از خانواده بزرگ سونی هستید و تا کنون بازی Heavy Rain را امتحان نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تا به سراغش بروید و از تجربه این بازی اکشن ماجراجویی لذت ببرید. افرادی که دارای کنسول پلی استیشن۳ و ۴ هستند، می توانند به دنیای جذاب بازی Heavy Rain وارد شوند.

بازی Heavy Rain
بازی Heavy Rain

Heavy Rain جز آن بازی های موفقی است که فروش قابل قبولی داشته است. این بازی توانسته است تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی یا همان ۱۱ فرودین ماه سال ۱۳۹۶ شمسی بالغ بر ۴.۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد.

البته رسیدن به این میزان از فروش اصلا چیز غیر قابل پیش بینی نبوده است. زیرا این بازی پس از این که به مخاطبان و بازار معرفی شد، مورد توجه قرار گرفت. منتقدان نگاه مثبتی به Heavy Rain داشتند و فروش ان از همان ابتدای کار خوب بود. این بازی در سال ۲۰۱۳ میلادی بالغ بر ۳ میلیون نسخه فروش داشت و توانست در مراسم های مختلف جوایز متعددی را به دست بیاورد. البته باید قبول کرد که استقبال از Heavy Rain تا سال ۲۰۱۳ میلادی بسیار گسترده تر بوده است. حالا که چند سال از تاریخ مذکور می گذرد، فروش این بازی تقریبا ۱.۵ نسخه بیشتر شده است.

لازم به ذکر است که نسخه ارتقا یافته این بازی برای پلی استیشن۴ در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار عرضه شد. این نسخه تازه داررای رزولوشن و گرافیک بهتری است. اگر از خانواده بزرگ سونی هستید و تا کنون بازی Heavy Rain را امتحان نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تا به سراغش بروید و از تجربه این بازی اکشن ماجراجویی لذت ببرید. افرادی که دارای کنسول پلی استیشن۳ و ۴ هستند، می توانند به دنیای جذاب بازی Heavy Rain وارد شوند.

بررسی بازی Heavy Rain

بسیاری از مخاطبان تنها از بازیهایی استقبال می کنند که با سر و صدای زیاد روانه بازار می شوشد. این دست از بازی ها پس از تبلیغات گسترده و متنوع به مخاطبان معرفی می شوند. باید قبول کرد که برخی از اوقات این تبلیغات تنها رنگ و لعابی مصنوعی هستند و بیشتر موجب می شوند تا مخاطب از بازی اصلی دلزده شود. گاهی اوقات کمپانی های تجاری از اغراق و مبالغه برای مطرح کردن یک بازی ویدئویی استفاده می کنند.

این کار در بازه زمانی کوتاه جواب می دهد و به محض اینکه مخاطب به دنیای واقعی بازی وارد شود، حس دلزدگی پیدا خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است تا برای مطرح کردن بازی های ویدئویی از تبلیغ های سالم و نزدیک به واقعیت استفاده شود. اگر چه برای برخی از بازی ها هزینه و زمان زیادی برای تبلغیات مصرف می شود، اما در نهایت هم آن اتفاقی که تیم سازنده توقع دارد، نمی افتد و بازی بدون استقبال  مخاطبان در این صنعت بزرگ گم می شود.

در مقابل این دست از بازی ها، عناوینی هم وجود دارند که بدون تبلیغات گسترده و حواشی وارد میدان رقابت می شوند و خیلی زود هم شناخته می شوند. Heavy Rain جز همان بازی هایی بود که در بی خبری روانه بازار شد و خیلی زود به خاطر کیفیت بی مثالش در بین بازی بازان و منتقدان شناخته شد. این بازی برای کنسول های نسل هفتمی آماده شده بود و به خاطر محبوبیت بی نظیرش، این روزها میهمان کنسول های نسل هشتمی هم شده است.

بازی Heavy Rain
بازی Heavy Rain

Heavy Rain را می توان یک بازی تمام عیار دانست که تمامی عناصر در آن به خوبی در کنار هم چیده شده است. شما در این بازی با یک بخش داستانی قدرتمند مواجه هستید. به طور کلی به نظر می رسد که هدف تیم سازنده از ساخت بازی Heavy Rain به وجود آوردن روایتی کامل و بی نقص بوده است که البته در این راه موفق هم عمل کرده است.

البته تصور نکنید که تمرکز تیم سازنده بر روی بخش داستانی بازی موجب شده است تا سایر بخش ها از کیفیت بیفتند. زیرا این بازی در بخش های دیگر از جمله گیم پلی هم حرف های مهمی برای گفتن دارد. شما می توانید در Heavy Rain ضمن لذت بردن از یک داستان فوق العاده از حضور در فضایی اکشن هم لذت ببرید و همین موضوع اعجاز اصلی بازی Heavy Rain است.

احتمالا در ابتدای بازی از مشاهده این همه تلخی که در داستان بازی گنجانده شده است، قلبتان به درد بیاید. حتما در طول بازی از خودتان می پرسید که چطور می شود که برخی از افراد بی گناه تا این اندازه درگیر مصیبت و گرفتاری می شوند؟ ناراحت شدن از اتفاقات بازی نشان دهنده قدرت روایت داستانی بازی است که توانسته است تا این اندازه شما را درگیر خودش بکند. اما همه چیز به همین شکل باقی نمی ماند. شما در بخش هایی از بازی به فضایی اکشن وارد می شوید تا از این تلخی ها دور شوید و با مزه هیجان در Heavy Rain آشنا شوید.

شما در ابتدای بازی با کاراکتری مواجه می شوید که غرق در خوشبختی های زندگی است. اما روال بازی به گونه ای پیش می رود که او تمام خوشبختی هایش را از دست می دهد تا گیمر در جریان اتفاقات تازه ای قرار بگیرد.

مطمئنا هر چقدرهم که نسبت به قصه گویی، تصویرپردازی، موسیقی و… یک بازی سخت گیر باشید هم از Heavy Rain خوشتان خواهد آمد. به طور کلی می توان Heavy Rain را جز آن بازی هایی دانست که اثرش تا سال ها در ذهن مخاطب باقی می ماند. مطمئن باشید در سال های آتی وقتی که کسی در مورد بهترین بازی های نسل هشتمی از شما سوال بپرسد، عنوان Heavy Rain در ذهنتان نقش خواهد بست.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 6 =