نحوه ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

خوشبختانه نحوه ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵ زیاد سخت نیست. به هر حال، برخی از بهترین بازی های پلی استیشن ۵ احتمالا به بیش از ۱۰۰ گیگابایت از فضای داخلی ۸۲۵ گیگابایتی کنسول، که تنها ۶۶۷ گیگابایت آن قابل استفاده است، نیاز دارند. این کنسول از زمان راه اندازی از برخی از بهترین هارد دیسک های اکسترنال پشتیبانی کرده است، اما افزودن حافظه داخلی بیشتر در اولین نسخه بتا نرم افزار پلی استیشن ۵ در دسترس قرار گرفته است. این ویژگی پس از بررسی کامل توسط آزمایش کنندگان نسخه بتا، در هفته های آینده در دسترس دارندگان پلی استیشن ۵ قرار خواهد گرفت.

بزرگ ترین مزیت ارتقاء حافظه داخلی کنسول این است که SSD اضافی می تواند بازی های اصلی پلی استیشن ۵ که روی آن ذخیره شده اند را اجرا کند. درحالیکه هارد اکسترنال فقط برای ذخیره بازی های نسل بعدی قابل استفاده خواهد بود. شما باید آن ها را به حافظه داخلی کنسول انتقال دهید تا قابل پخش شوند. با این حال، یک هارد اکسترنال می تواند عناوین پلی استیشن ۴ را ذخیره و اجرا کند، پس به خواندن ادامه این مقاله درباره نحوه انتقال بازی ها به هارد اکسترنال پلی استیشن ۵ ادامه دهید.

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵

روند ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵ کمی سخت است و برای این کار باید یک درایو SSD سازگار (یک هیت سینک نیاز دارید، برخی کنسول ها دارند و برخی ندارند) داشته و خودتان آن را به کنسول وصل کنید. درحالیکه ممکن است این کار کمی ترسناک به نظر برسد، اما تا زمانی که کار با پیچ گوشتی برایتان راحت باشد، احتمالا مشکلی نخواهید داشت.

در واقع، سخت ترین بخش این فرآیند به دست آوردن یک SSD است که مطابق با نیازها و الزامات سونی باشد. این بدان دلیل است هارد دیسک اصلی کنسول دارای سرعت خوانش بسیار بالایی است، بنابراین به یک SSD نیاز دارید که همان سرعت را داشته باشد. ما در زیر برخی از هارد دیسک های مناسب را لیست کرده ایم که در خرید به شما کمک کنیم. اگر فکر می کنید قرار است درگیر مشکلات زیادی شوید، نگران نباشید، ما در ادامه راهنمای نحوه ارتقاء حافظه داخلی کنسول پلی استیشن ۵ را آماده کرده ایم که در این فرآیند به شما کمک خواهد کرد.

کدام SSD ها با پلی استیشن ۵ سازگار هستند

اکثر SSD ها با پلی استیشن ۵ سازگار نیستند. این بدان دلیل است که سرعت خوانشی که بازی های اصلی پلی استیشن ۵ به آن نیاز دارند بسیار سریع است و اکثر هارد دیسک ها این سرعت را ارائه نمی دهند. نوع خاصی از درایو SSD داخلی که به آن نیاز دارید PCle Gen4 x4 M.2 NVMe SSD است. این نوع هارد درایوها کمیاب نیستند و سازندگان بزرگی چون سامسونگ، وسترن دیجیتال و سیگیت همگی این نوع درایوها را تولید می کنند.

سونی لیست طولانی از نیازها و الزامات را در وب سایت خود ارائه کرده که در جدول زیر مشاهده خواهید کرد. مهم تر از همه، باید مطمئن شوید که SSD منتخب شما با همه این موارد سازگار است زیرا سونی تأکید می کند که اگر SSD شما مناسب نباشد، ممکن است به کنسول آسیب برساند.

رابط PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD
ظرفیت ۲۵۰ گیگابایت- ۴ ترابایت
سرعت خوانش متوالی ۵۵۰۰ مگابایت بر ثانیه یا سریع تر
مشخصات ظاهری M.2 type 2230, 2242, 2260, 2280 and 22110
نوع سوکت سوکت ۳ (Key M)
اندازه کلی شامل ساختار سرمایش کوچک تر از ۱۱۰mm (L) x 25mm (W) x 11.25mm (H)
طول های پشتیبانی شده ۳۰ میلی متر، ۴۲ میلی متر، ۶۰ میلی متر، ۸۰ میلی متر، ۱۱۰ میلی متر

Seagate FireCuda 530 NVMe M.2 PCle Gen 4 SSD قبلاً به عنوان Samsung 980 PRO SSD سازگار با پلی استیشن ۵ توسط سونی تائید شده است. دیگر درایوهای سازگار عبارت اند از Corsair MP600 Pro LPX، که ما شخصاً آن را بررسی کردیم. XPG GAMMIX S70 Blade ،WD_BLACK 1TB SN850 و Sabrent Rocket 4 Plus. تمام این درایوها با یک هیت سینک همراه هستند، چیزی که سونی برای حفظ دما به آن نیاز دارد

تمام SSD های مذکور هیت سینکی دارند که داخل پلی استیشن ۵ قرار می گیرد. ممکن است هیت سینک هایی برای دیگر SSD ها وجود داشته باشد که با پلی استیشن ۵ سازگار نباشند، پس حتماً با کاربران دیگر مشورت کنید و مطمئن شوید آیا SSD که خریداری کرده اید مناسب است یا خیر. درایو با هیت سینک متصل نباید عرض بیش از ۲۵ میلی متر و ارتفاع ۱۱.۲۵ میلی متر داشته باشد تا بتواند در اسلات توسعه داخلی پلی استیشن ۵ جای بگیرد.

نحوه ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵

برای ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن ۵، به سطح صافی برای کار، یک پیچ گوشتی فیلیپس شماره ۱ یا پیچ گوشتی چهارسو نیاز دارید و بد نیست اگر از یک چراغ قوه کوچک یا چراغ قوه گوشی خود برای اینکه درست ببینید چه کاری می کنید استفاده کنید.

مرحله ۱

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

کنسول خود را به صورت وارونه روی سطح صافی قرار دهید. لوگوی حک شده پلی استیشن بالای کنسول باید رو به پایین باشد. قبل از شروع تمام کابل ها را به طور کامل جدا کنید.

مرحله ۲

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

حالا باید صفحه پوششی پایین پلی استیشن ۵ را بیرون بکشید. کف دست خود را نزدیک گوشه های بالایی قرار داده و لبه پوشش را بگیرید. به آرامی آن را به سمت بالا و خودتان بکشید. شنیدن صدای کلیک امری عادی است.

مرحله ۳

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

وقتی صفحه پوشش را برداشتید، پیچ ها را از درپوش اسلات برداشته و سپس خود پوشش را بردارید.

مرحله ۴

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

پیچ های زیر و جدا کننده را بردارید. جدا کننده را به اندازه M.2 SSD تنظیم کنید.

مرحله ۵

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

لبه M.2 SSD خود را نگه دارید، آن را با متصل کننده تراز کنید و سپس به صورت مورب از بالا SSD خود را به طور کامل داخل آن قرار دهید.

مرحله ۶

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

به آرامی M.2 SSD را به سمت پایین فشار داده و آن را با پیچی که داخل پلی استیشن ۵ بود ببندید.

مرحله ۷

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

پوشش اسلات را دوباره وصل کنید و پیچ ها را سفت کنید. همچنین، صفحه پوشش پایین پلی استیشن ۵ را با کشیدن دوباره در جای خود قرار دهید. وقتی پوشش محکم شد، صدای کلیک خواهید شنید.

مرحله ۸

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

کابل برق و کابل HDMI را دوباره وصل کرده و پلی استیشن ۵ خود را روشن کنید. راهنمای فرمت به طور خودکار ظاهر می شود. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا M.2 SSD را فرمت کنید. ادامه دهید و دکمه X را فشار دهید تا M.2 SSD فرمت شود.

مرحله ۹

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

زمانی که فرمت کامل شد، باید سرعت خوانش SSD درایو به شما نشان داده شود. اگر این مقدار بیش از ۵۵۰۰ مگابایت بر ثانیه باشد، خوب است.

مرحله ۱۰

ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5

برای شروع انتقال بازی به SSD، وارد Setting> Installation Location شوید. از آنجا روی بازی یا برنامه خاص کلیک کرده و فایل ها را منتقل کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + نه =