نحوه استفاده از دیسکورد روی Xbox One

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

سرویس چت در Xbox Live بسیار قوی است، اما گاهی به یک سرویس اختصاصی با ویژگی های بیشتر نیاز دارید پس وارد دیسکورد شوید. دیسکورد، به خاطر ادغام با Xbox One، که در حقیقت به لطف Xbox Series X و Xbox Series S بوده، یکی از بهترین راه ها برای حفظ ارتباط با دوستان، در زمانی است که درگیر یک جلسه طولانی بازی هستید. همچنین به لطف قدرتمندی و دامنه دیسکورد، می توانید با مردمی در پلتفرم های مختلف، با یک حساب کاربری در تماس باشید. به علاوه، راه اندازی دیسکورد در Xbox One بسیار ساده است، در ادامه به بررسی نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

مرحله ۱

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

مهم ترین مرحله ایجاد یک حساب شخصی دیسکورد است، انجام این کار آسان و رایگان است. کافی است یک نام کاربری و گذرواژه انتخاب کنید و مطمئن شوید که آدرس ایمیل واقعی خود را وارد کرده اید تا دیسکورد آن را تائید کند. همه این کارها هم با گوشی تلفن همراه، هم با رایانه و هم از طریق سایت دیسکورد قابل انجام است.

مرحله ۲

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

سپس باید حساب هایتان را متصل کنید. برای اتصال حساب ها به همدیگر باید وارد Xbox One خود شوید، تگ بازی خود را از گوشه بالا سمت چپ صفحه نمایش انتخاب کنید. تنظیمات را از منوی Home و System انتخاب کرده و سپس روی Account ضربه بزنید. از اینجا باید حساب های اجتماعی متصل شده را انتخاب کنید، که از شما می خواهد رمز عبور حساب Xbox را وارد کنید. از آنجا دیسکورد را انتخاب کنید و فرآیند اتصال شروع می شود.

مرحله ۳

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

وارد برنامه دیسکورد شوید و Setting را انتخاب کنید، مانند یک چرخ دنده است. از آنجا Connections و سپس Add را انتخاب کنید. سپس لوگوی Xbox را انتخاب کنید.

مرحله ۴

راه اندازی دیسکورد روی Xbox One

زمانی که آن را انتخاب کردید، یک PIN روی صفحه نمایش به شما نشان داده می شود. آن را در برنامه دیسکورد وارد کنید و حساب های شما فورا به هم متصل می شوند.

بررسی کلی دیسکورد در Xbox One

به همان اندازه که داشتن پروفایل های Xbox و دیسکورد مرتب و درست است، ادغام دیسکورد Xbox به طرز باورنکردنی محدود است. با توجه به اینکه این برنامه بیش از سه سال است که در Xbox One در دسترس است، اما نمی توان گفت که چه زمانی وضعیت بهبود خواهد یافت. در حال حاضر تنها کاری که ادغام دیسکورد بین پلتفرمی می تواند انجام دهد نشان دادن این است که شما و دوستانتان در حال بازی روی Xbox One هستید.

این امر ممکن است برای هماهنگ کردن جلسات بازی شما و دوستانتان مفید باشد، اما تنها نمونه کوچکی از چیزی است که دیسکورد می تواند روی رایانه شخصی ارائه دهد. در واقع، فقدان چت صوتی بین پلتفرمی، در زمانی که مایکروسافت این سرویس را وارد اکوسیستم Xbox One کرده است، غفلت بزرگی است. ارتباط بخش بزرگی از علت محبوبیت دیسکورد به شمار می رود. بدون این ویژگی و بدون مهمانی ها و گروه ها، ادغام دیسکورد در Xbox One به سختی به چیزی ضروری تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر، هم از برنامه موبایلی و هم رایانه ای دیسکورد، تنها قابلیت این ادغام بین پلتفرمی این است که می بینید دوستانتان در Xbox One در حال انجام چه بازی ای هستند. بازهم، اگر یک گیمر Xbox هستید و دوستان زیادی دارید که دوست دارند روی رایانه شخصی بازی کنند، صرف ۵ دقیقه زمان تنظیمات برای اتصال حساب ها و ارائه راهی آسان به دوستان برای دیدن زمان بازی شما، ارزشش را دارد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =