چگونه در Fortnite ویکتوری رویال بگیریم؟

تا به حال چند بار به برنده شدن در فورتنایت فکر کرده اید؟ بازی Fortnite یکی از محبوب ترین بازی هایی است که تاکنون ساخته شده است، که در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۳۵۰ میلیون بازیکن دست یافت. با این حال، بسیاری از بازیکنان با وجود ساعت های زیادی که صرف تیراندازی کرده اند، بازهم Victory Royale را راضی کننده نمی دانند. اما ما در سایت مرکز خرید آماده ایم تا با روش های پیشرفته به شما کمک کنیم برای قسمت های پایانی مسابقه آماده شوید.

این راهنما برای مبتدیان نیست. این نکات پیشرفته برای افرادی است که می دانند چطور یک قلعه ساده را برای دفاع از خود بسازند، چطور به سرعت صندوقچه ها را پیدا کنند، هر سلاح چه کاری انجام می دهد و غیره.

جلوه های صوتی را روشن کنید

قبل از شروع مسابقه، به قسمت تنظیمات (Setting) در Fortnite بروید و از آن جا وارد بخش Audio شوید. در اینجا، گزینه Visualize Sound Effects را پیدا خواهید کرد. این گزینه را فعال کنید و اعلان های بصری از بسیاری از صداها، شامل گام های دشمن و صندوقچه های گنج را دریافت خواهید کرد. با این کار مزایای بزرگی هم به دست خواهید آورد، زیرا همیشه نشانه مشخصی از محل حضور دشمنان وجود خواهد داشت. به علاوه، این گزینه به شما کمک می کند متوجه شوید صندوقچه ها کجا قرار دارند، زیرا داشتن یک لود اوت قوی منجر به پیروزی شما می شود.

برنده شدن فورتنایت
جلوه های صوتی را روشن کنید

باتوجه به این موارد، اینکه تنظیمات بازی را مطابق با این مورد تنظیم کنید، کاری بسیار هوشمندانه است، زیرا این مورد می تواند عملکرد شما هنگام بازی را تعیین کند و برنده شدن در فورتنایت را برای شما آسان سازد. چند لحظه به تنظیمات نگاه کنید و اگر چیزی توجهتان را به خود جلب کرد، سعی کنید آن را امتحان کنید. تغییر کنترل ها، تنظیم گرافیک و حتی تغییر حرکت می تواند نحوه بازی شما را تغییر دهد، چندین بار این کارها را انجام دهید تا کارتان بهتر شود.

انتخاب جایگاه فرود مناسب

ما قصد داریم تمامی نکات مهم حالت های اصلی بازی در بتل رویال را بازگو کنیم. قبل از این کار، اجازه دهید درباره نحوه شروع بازی صحبت کنیم. منطقه فرودی که شما در آغاز مسابقه انتخاب می کنید، همه چیز را به جریان می اندازد. اگر جای فرود اشتباهی را انتخاب کنید، احتمالاً به سرعت جانتان را از دست خواهید داد. فقط شوترهای با اعتماد به نفس و ماهر می توانند راه خود را به سمت بهترین مناطق مانند The Daily Bugle پیدا کنند. این مکان ها فقط مانند یک جشن کشت و کشتار است که اگر آماده نباشید، اتفاق خواهد افتاد.

برنده شدن فورتنایت
انتخاب جایگاه فرود مناسب

در عوض، باید خانه ها و مناطق نامشخصی را در نقشه انتخاب کنید که معمولا در کنار مکان های دارای نام قرار دارند. نمونه های این مورد شامل مناطق سمت غرب Sanctuary و بخش هایی از شمال Sleepy Sound می شود. بازیکنان کمتری به این مناطق می روند اما بازهم وجود غنیمت در آن ها تضمین شده است.

همچنین می توانید مکان های اصلی روی نقشه را انتخاب کنید که زیاد محبوب و مشهور نیستند. این مناطق هر فصل عوض می شوند، اما معمولا مناطقی مانند Condo Canyon و Camp Cuddle که روی مرز هستند، گزینه های ثابت تری به شمار می روند.

اطلاع داشتن از چیزهای جدیدی که در Fortnite رخ می دهد مهم است. آیا مکان جدیدی وجود دارد؟ آیا مکان های موجود اخیراً با تغییراتی روبرو شده اند؟ از مناطق این چنینی دور باشید. مثلاً، بخش ۳، فصل ۱ به طور کامل نقشه را تغییر داد و مناطقی مانند The Daily Bugle یا Logjam Lumberyard در آن معرفی شد. مطمئناً این مکان ها برای جذب گردشگران مسلح به سمت خودشان هستند.

نحوه پیروزی در Fortnite به صورت انفرادی

بازی انفرادی در بتل رویال به شدت چالش برانگیز است، اما اگر کارت هایتان را درست بازی کنید، به سرعت یاد می گیرید که چگونه در رقابت ها پیروز شوید. از مزیت اینکه کسی پشتیبان شما باشد بهره مند نخواهید شد و باید همه چیز را به تنهایی کامل کنید. اما می دانید که هرکسی که در اطرافتان است به نوعی در مقابلتان قرار داشته و دشمن شما است. “سوم شخص” کردن مخالفانتان هم آسان تر است، زیرا آن ها به همدیگر حمله می کنند. همچنین می توانید از این مورد استفاده کرده و در مناسب ترین زمان حمله کنید.

این مورد قابل بحث است که بازی انفرادی سخت تر از بازی گروهی است، زیرا هریک مزایا و معایب خود را دارند. مورد خوب این است که نیازی نیست نگران زیاد بودن تعداد دشمنانتان باشید، یعنی اکثر درگیری هایتان تک به تک خواهد بود و اینکه نیازی نیست نگران عملکرد هم تیمی هایتان باشید هم چیز خوبی است.

آمادگی مهم است

نمی توانیم به اندازه کافی روی اهمیت داشتن یک لود اوت خوب تأکید کنیم. پس از فرود، اولویت شما باید پیدا کردن سلاح های کمیابی باشد که برای برخوردها و نبردها مناسب است. مثلاً SMGs و تفنگ های تهاجمی و اگر برای استفاده از تفنگ تک تیرانداز هم مهارت دارید، یکی از آن ها هم پیدا کنید. معمولا، هرچقدر سلاح کمیاب تر باشد، آسیب بیشتری هم ایجاد می کند، پس حواستان به نسخه های بهتر هر سلاحی که هم اکنون دارید باشد.

برنده شدن فورتنایت
آمادگی مهم است

به همین ترتیب، همیشه مطمئن باشید انواعی از آیتم های شفا دهنده هم دارید. فرقی نمی کند کیف کمک های اولیه باشد، یک معجون محافظ باید یا هر یک از موارد قابل مصرف دیگر. سعی کنید موجودیتان خالی از آیتم های شفابخش نباشد. در هر نبرد حتماً کمی آسیب می بینید، مگر اینکه به طور کامل کسی را از پا درآورید و روی آن تسلط کامل داشته باشید، پس داشتن چند آیتم شفابخش باعث می شود مطمئن باشید که برای نبرد بعدی آماده اید. زمانی که نیاز به شفا و درمان دارید، مطمئن شوید این کار را در منطقه ای انجام دهید که از هرگونه درگیری و شلیک گلوله از سوی دیگر حریفان دور است. هدف شما باید به دست آوردن حداکثر سلاح ها و سلامتی، به همراه آیتم های درمانی و سلاح های قدرتمند باشد، تا بتوانید تا حد امکان آماده باشید.

چگونگی پیروزی با بازی تهاجمی

بیایید با ارائه نکاتی درباره نحوه برنده شدن Fortnite با بازیکنانی که عاشق شلیک گلوله هستند شروع کنیم. اگر شما هم از آن دسته بازیکنان تهاجمی هستید، پیروزیتان غیرممکن نیست، اما حداقل در ابتدا، کار کمی سخت است.

بزرگ ترین مشکل با انجام بازی تهاجمی این است که وقتی روی یک هدف واحد به دست آوردن غنیمت یا کشتن دشمنان تمرکز کرده اید، به راحتی دیدتان نسبت به اتفاقات اطراف را از دست می دهید. وقتی در اطراف نقشه می چرخید، پیشنهاد می کنیم که هر چند ثانیه بپرید تا تک تیراندازهای مزاحم را از حضورتان مطلع کنید. حتماً از هدفون خوبی استفاده کنید تا از صدای اطراف هم پشتیبانی کند. احتمالاً می خواهید هر صدایی از صدای گام ها تا گلوله ها را بشنوید و بفهمید از کدام جهت می آیند.

برنده شدن فورتنایت
چگونگی پیروزی با بازی تهاجمی

صحبت از جهت شد، همیشه از موقعیت طوفان ها آگاه باشید. اگر توجه نکنید ممکن است به راحتی در طوفان ها غرق شده و نابود شوید. از نظر مسیرتان، ماندن در مرکز دایره در مقابل چسبیدن به اطراف، مزایا و معایبی هم دارد.
خیلی از بازیکنان ترسو تا آخرین لحظه صبر می کنند تا وارد میدان شوند، می توانید از این مورد هم استفاده کنید.

مورد دوم این است که بازیکنان محتاط تر می شوند. اگر در مرکز دایره با قلعه ای محکم بمانید، نقطه دید بسیار خوبی از محیط اطراف خواهید داشت، اما به راحتی توسط دشمنان مشاهده می شوید. باید موقعیتتان را بر اساس مهارت و اعتماد به خودتان در بازی مشخص کنید. اگر فکر می کنید می توانید از پس چند دشمن بربیایید، مرکز دایره جای بدی نیست.

مهم تر از همه، همیشه از نزدیک ترین بخش پوششی مطلع باشید. حتی اگر بازیکن با مهارتی هستید، بازهم خلع سلاح شدن توسط یک یا چند دشمن که موقعیت بهتری نسبت به شما دارند، کار سختی نیست. اگر منطقه پوششی اطراف را بشناسید، غافلگیر کردنتان کاری سخت خواهد بود. اگر پوشش و پناهگاهی نداشته باشید، باید دیوارهایی را در اطرافتان بسازید تا بتوانید جنگ با تفنگ را دوباره تنظیم کنید. این امر برای بازیکنان محتاط یا تهاجمی صادق است.

آخرین تلاش

این می تواند به شما کمک کند تا برج محکمی بسازید و وقتی تنها ۱۰ نفر در بازی باقی مانده اند، بتوانید بقیه بازیکنان را ردیابی کنید. با این حال، باید این کار را به درستی انجام دهید. یعنی یک پایگاه محکم بسازید تا بلافاصله به دام مرگ نیفتید. این کار را با ساختن دیوار در اطرافتان شروع کنید، سپس آن ها را بالا ببرید، دیوارهای بیشتری بسازید، آن ها را بلند کنید و به این کار ادامه دهید. همچنین در انجام این کار باید از تله ها هم استفاده کنید.

چند تله در پایین قلعه خود بسازید تا قاتلان بی خبر را نابود کنید. با این کار آرامش می گیرید و می توانید روی نابودی بازیکنان و حفظ تاج و تختتان در وسط دایره تمرکز کنید. زمانی که به این نقطه از مسابقه رسیدید، باید حداقل یک تفنگ تک تیرانداز، یک شاتگان و یک موشک انداز داشته باشید. مواد منفجره دیگری مانند نارنجک هم مزیت به شمار می روند، پس داشتن آن ها هم بد نیست.

برنده شدن فورتنایت
آخرین تلاش برای برنده شدن در فورتنایت

وقتی در قلعه خودتان هستید، احتمالاً می خواهید با تفنگ تک تیرانداز خود تیرهایی را به سمت دشمنان بی دفاع شلیک کنید و از موشک انداز برای نابودی قلعه آن ها استفاده کنید. نکته مهم این است که در نهایت مجبور نیستید یک قلعه بسازید. انجام این کار مزایا و معایبی دارد، اما بازیکنان می توانند بدون ساخت هم خوب عمل کنند و در نهایت همه چیز خوب پیش می رود. البته بازیکنان حرفه ای روی روش های ساخت مهارت دارند و این باعث پیروزی آن ها می شود. اما در مسابقات معمولی، کاملاً قابل قبول است که بدون ساخت به نتیجه دلخواه برسید. خط پایانی: در نهایت به شما توصیه می کند که ساخت سریع را تمرین کنید، چون اگر روی این کار مسلط شوید، بهتر عمل خواهید کرد.

در این فصل، SMGها بهترین دوستانتان در دوئل های نهایی با فاصله کوچک، یا وقتی که فردی به دلایل خاصی بخواهد پنهانی به شما حمله کنند، هستند. اما مطمئن شوید که مجهز به سلاح هایی هستید که برای تمام موقعیت ها مناسب است. در پایان مسابقه، داشتن یک SMG یا تفنگ تک تیرانداز در زرادخانه اصلاً غیر معمول نیست. تک تیراندازها هم خوب هستند، اما استفاده از آن ها سخت تر بوده و باید بیشتر تمرین کنید تا روی آن ها مسلط شوید.

چگونگی پیروزی با بازی پنهانی و مخفی

هیچ ایرادی ندارد که دزدکی در اطراف پرسه بزنید و در مکان های مختلف کمپ بزنید. اگر بازیکنی هستید که این سبک از بازی را ترجیح می دهید، بهترین دارایی شما صبر است. وقتی به سمت دایره بعدی می روید، باید در مرز منطقه فعلی بمانید، برخلاف بازیکنان تهاجمی، باید تا جایی که ممکن است از اقدامات اکشن دوری کنید.

این بدان معنا است که باید به سمت مکان هایی که خالی هستند بروید و برای آن دوئل های پایانی در انتخاب مسابقه، غنیمت جمع کنید. اگر صدای شلیک را در اطرافتان شنیدید، به سمت مختلف بروید، یا یک بوته پیدا کنید و در آن پنهان شوید. یکی از بزرگ ترین اشتباه هایی که بازیکنان درباره Fortnite دارند این است که باید به هر بازیکنی که می بینند حمله کنند. بقاء، نه تعداد کشتار، پیروزی را برایتان به همراه دارد.

برنده شدن فورتنایت

پیشنهاد می کنیم وقتی درگیری می بینید در سایه ها پنهان شوید و صبر کنید تا همه چیز تمام شده و سپس حرکت کنید. با نزدیک شدن به پایان مسابقه، بسیاری از بازیکنان عجله دارند تا موجودی کامل تری داشته و پشت سلاح های ارزشمند خود پنهان شوند. از این مورد بهره ببرید. این مورد درباره دراپ ها (دراپ ها جعبه هایی از مهمات هستند که در میدان های نبرد انداخته می شوند) هم صدق می کند. هرگز در همان ابتدا به یک دراپ نزدیک نشوید، حداقل نه بلافاصله. در عوض، در اطراف منتظر بمانید و همه جا را چک کنید. اگر کسی ظاهر نشد، به سمت آن بروید.

با این سبک، احتمالاً می خواهید از ساخت قلعه به جای حمله بیشتر برای دفاع استفاده کنید. فقط وقتی دیوارها را بسازید که می دانید دیده خواهید شد، یا از port-a-fort (آیتمی نادر در بتل رویال است، این آیتم پس از انفجار یک ساختار بزرگ ۳ کاشی می سازد که از آن می توان به عنوان قلعه استفاده کرد) استفاده کنید. به این منظور، چند ثانیه وقت بگذارید و به هر درخت و سنگی که در طول مسابقه از آن ها گذشته اید، ضربه بزنید. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما اگر به طور مداوم به چیزی که از آن می گذرید ضربه بزنید، تک تک مواد به موجودیتان اضافه می شوند. نیازی نیست به طور کامل درخت یا صخره ای را نابود کنید. در واقع، انجام این کار می تواند به سرعت موقعیت شما را از بین ببرد. فقط مطمئن شوید مواد کافی برای پیروز شدن در بازی را دارید.

لحظات پایانی

در لحظات پایانی مسابقه، احتمالاً می خواهید تا آخرین لحظه صبر کنید و سپس وارد دایره بعدی شوید. بهتر است حتماً تا لحظات آخر صبر کنید و سپس به طور امن به هر چیزی که می خواهید نزدیک شوید. اگر وقت دارید باید مسیر طولانی در اطراف کوه ها و شهرها را طی کنید. به طور مکرر از پناهگاهی به پناهگاه دیگر بروید تا مسیر دشمن را پیدا کنید. از درگیری دوری کنید تا در نهایت پنج نفر یا کمتر باقی بمانند. حتی در این صورت، باید از مبارزات استفاده کنید. درحالیکه حواس بازیکنان پرت مبارزه با افراد دیگر است، به طور پنهانی به سمت فردی که به نظر برتر است بروید و وارد قلعه او شوید. وقتی آن ها برنده شدند، همه ی چیزهایی که دارید را رها کنید. پایگاه زیر آن ها را نابود کنید، از مواد منفجره و SMG برای نابودی آن ها استفاده کنید.

برنده شدن فورتنایت

اگر اشتباه کنید و فردی که به او نزدیک هستید در نبرد شکست بخورد هم خوب است. دشمن شما انتظار ندارد که شما هم در همان نقطه باشید، پس از ثانیه های ارزشمند استفاده کنید تا یا قلعه دشمن شکست خورده را تسخیر کنید و یا پنهانی به سمت دشمن نهاییتان بروید. اگر نزدیک باشید، SMG بهترین دوست شما در به دست آوردن پیروزی نهایی است. در غیر این صورت می توانید از دشمنانی که دورتر هستند و در مقابل هم مبارزه می کنند استفاده کنید و یکی از آن ها را از دور بزنید. سپس، دشمن دیگری که سلامتی کمتری دارد را نابود کنید. همیشه استفاده از بازیکنی که سلامتی کمی دارد و به تازگی با دشمن دیگری درگیری داشته، کاری هوشمندانه است.

نحوه پیروزی در Fortnite Duos ،Trios یا Squads

برنده شدن فورتنایت

از نکات بالا استفاده کنید تا مشخص کنید چه نوع بازیکنی هستید؛ تهاجمی، پنهانی یا چیزی مابین این دو مورد. این مسئله مهم است زیرا جدایی ناپذیرترین بخش پیروزی در مسابقات بازی Fortnite، استفاده از بهترین کاری که شما و هم تیمی هایتان انجام می دهید و همچنین برقراری ارتباط مؤثر است. اگر تیم شما نداند گام بعدی شما نیست، هیچ فایده ای ندارد.

ارتباط مهم است

ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما ارتباط در Fortnite بسیار مهم است. این کار با تقسیم نقش ها بین شما شروع می شود. باید به طور مداوم ارتباط برقرار کنید. اگر در یک شهر فرود آمدید، یک خانه بگیرید، هم تیمی هایتان باید خانه های دیگر را بگیرند. اگر در یک تیم هستید، مطمئن شوید که هر شخص یک شریک دارد که مراقبش باشد. رهبر تیم را بشناسید و از دستورات او پیروی کنید. این شخص باید در استراتژی ها و مهارت هایش مطمئن و سریع باشد.

پیروز شدن در Fortnite به عنوان یک تیم، راحت تر از پیروزی به صورت انفرادی است. جدایی به مدت طولانی و ایجاد یک بازی درام هرگز پایان خوبی به همراه نخواهد داشت. یکی از بهترین روش ها این است که فردی کارهای انحرافی را انجام دهند و در عین حال دیگران نقش تیرانداز را بازی می کنند. این، یک استراتژی عالی برای وقتی است که به پایان رقابت نزدیک می شوید، به خصوص اگر حریف نداند چند نفر از اعضای تیم شما باقی مانده اند.

بازیکن انحرافی رو در رو با دشمنان ملاقات می کند و توجه آن ها را به خود جلب می کند، درحالیکه بازیکن اصلی یواشکی به سمت آن ها رفته و منتظر لحظه عالی برای حمله از پشت یا ضربه از جناح می ماند. این، یک راه فوق العاده برای کسب پیروزی در زمانی است که یک تیم مقابل تیم دیگر قرار دارد. زمانی که تعداد اعضای تیم شما از تیم دیگر بیشتر باشد، می توانید تمام قدرت نیروها را در یک حمله آزاد کنید و در Fortnite پیروز شوید.

فراخوانی مؤثر

به خاطر داشته باشید، که نحوه فراخوانی مؤثر هم ضروری است. معمولا وقتی بازیکنان حرفه ای هم تیمی هایشان را فرا می خوانند، همه چیز مؤثرتر و کارآمدتر پیش می رود. کلمات کلیدی مانند “با من” برای نشان دادن اینکه دشمن نزدیک شما است نیز در طول نبرد بسیار مؤثر است. نیازی نیست از کلمات واضح استفاده کنید، اما هدف این است که با حداقل کلماتی که می توانید بگویید منظورتان را برسانید. اگر دشمن سطح سلامتی کمی دارد هم باید به هم تیمی هایتان اطلاع دهید. در این موقعیت “آن ها ضعیف هستند” عبارت خوبی برای استفاده است. برقراری ارتباط مؤثر و سریع ضروری است، زیرا حتی یک اطلاع رسانی چند ثانیه ای هم می تواند منجر به پیروزی تیم شما در مقابل تیم حریف مدعی پیروزی شود. فقط اگر مطمئن نیستید نباید در اطراف بچرخید و بگویید این دشمن “با یک تیر می میرد” (تا نشان دهید فقط یک گلوله با نابودی دشمن فاصله دارید). این ممکن است باعث شود هم تیمی هایتان در موقعیت بدی قرار بگیرند. برنده شدن در فورتنایت را با مطالعه این مقاله آسان شازید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 5 =