نحوه ارتقاء حافظه داخلی نینتندو سوییچ

ارتقاء حافظه داخلی نینتندو سوییچ

اگر به خاطر پر بودن حافظه داخلی نمی توانید بازی دانلود کنید، می توانید داده ها را در سرویس ابری نینتندو بایگانی کنید. در این راهنما از سایت مرکز خرید دات کام قصد داریم نحوه ارتقاء حافظه داخلی روی نینتندو سوییچ با کارت microSD را به شما آموزش دهیم. همچنین می توانید با نینتندو سوییچ آنلاین از بازی های خود پشتیبان گیری کرده و داده ها را ذخیره کنید.

وارد System Settings > Data Management > Quick Archive شوید. بازی هایی که می خواهید بایگانی کنید را انتخاب کرده و سپس Archive Data را انتخاب کنید. وقتی بازی هایی که از فروشگاه نینتندو خریداری کرده اید را بایگانی می کنید، می توانید آن ها را دوباره به صورت رایگان دانلود کنید. داده های ذخیره شده بازی در کنسول ذخیره می شوند. برای پشتیبان گیری از داده های آنلاین ذخیره شده، باید هزینه اشتراک ماهانه را به نینتندو سوییچ آنلاین پرداخت کنید.

ارتقاء حافظه داخلی نینتندو سوییچ
System Settings

همچنین می توانید حافظه داخلی سوییچ را با یک کارت microSD سازگار، افزایش دهید. در این صورت، نیازی نیست نگران حذف یا دانلود مجدد بازی ها باشید.

ارتقاء حافظه داخلی نینتندو سوییچ

برای ارتقاء فضای ذخیره سازی روی نینتندو سوییچ خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- در حالت دستی، سوییچ را خاموش کنید. دکمه پاور را نگه داشته و گزینه های پاور > خاموش را انتخاب کنید.

۲- پشت سوییچ، پایه را بلند کرده و درگاه microSD را آزاد کنید.

ارتقاء حافظه داخلی نینتندو
مرحله ۲

۳- به آرامی کارت microSD را با پین های فلزی رو به پایین وارد کنید. وقتی کارت به طور امن در جای خود قفل شد، احتمالاً صدای کلیک را خواهید شنید.

حافظه داخلی نینتندو سوییچ
مرحله ۳

۴- دکمه پاور را فشار دهید تا سوییچ روشن شود.

حافظه داخلی نینتندو
مرحله ۴

۵- در صفحه اصلی سوییچ، تنظیمات سیستم را انتخاب کنید.

ارتقاء حافظه داخلی نینتندو سوییچ اولد
مرحله ۵

۶- مدیریت داده را انتخاب کرده و سپس انتقال داده بین سیستم/ کارت microSD (Move Data Between System/microSD Card) را انتخاب کنید.

ارتقاء حافظه نینتندو سوییچ
مرحله ۶

۷- انتقال به کارت microSD را انتخاب کنید.

۸- بازی هایی که می خواهید به microSD انتقال دهید را انتخاب کرده و سپس انتقال داده را انتخاب کنید.

ارتقاء حافظه نینتندو
مرحله ۸

اکنون فضای بیشتری برای بازی ها روی سوییچ دارید. وقتی حافظه ذخیره سازی پر شد، دانلودهای جدید به طور خودکار وارد کارت SD خواهند شد. برای مشاهده همه بازی های روی کارت microSD و خود کنسول، وارد تنظیمات سیستم > مدیریت داده > مدیریت نرم افزار شوید. در قسمت راست، میزان فضای موجود در کارت microSD و خود سیستم را مشاهده خواهید کرد.

برای انتقال داده بازی از کارت microSD به سوییچ، وارد تنظیمات سیستم > مدیریت داده > انتقال داده بین سیستم/ کارت microSD > انتقال به حافظه سیستم (System Settings > Data Management > Move Data Between System/microSD Card > Move to System Memory) بروید.

کدام کارت های SD با سوئیچ سازگار هستند؟

نینتندو سوییچ فقط از کارت های microSD پشتیبانی می کند. این کارت های کوچک همچنین در گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال نیز استفاده می شوند. برای دسترسی به کارت های microSD در رایانه شخصی معمولاً به یک آداپتور نیاز خواهید داشت. کارت های microSD محبوب برای سوییچ شامل Samsung EVO+ 256GB و SanDisk Ultra 400GB هستند.

آیا می توان از هر میکرو SD برای سوییچ استفاده کرد؟

هر کارت حافظه microSD ،microSDHC یا microSDXC باید با نینتندو سوییچ کار کند. اگر می خواهید از کارت microSDXC استفاده کنید، با رفتن به تنظیمات سیستم > سیستم > ارتقاء سیستم، نرم افزار سیستم را به روز کنید.
می توانید بازی ها، دموها، به روزرسانی نرم افزار، محتوای قابل دانلود، اسکرین شات ها و ویدیوها را در کارت microSD ذخیره کنید، اما نمی توانید داده های ذخیره شده را ذخیره کنید. با این حال، امکان انتقال داده ذخیره شده بین کنسول های سوییچ، با استفاده از قابلیت NFC داخلی وجود دارد.

می توانید فایل های بازی را روی کارت SD روی رایانه کپی کرده تا از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کنید، اما نمی توانید بازی ها را روی کنسول سوییچ دیگری اجرا کنید. برای انجام این کار، باید با افزودن کاربر به نینتندو سوییچ خود، داده کاربر را بین کنسول ها وارد کنید.

ارتقاء کارت SD سوییچ

اگر تصمیم دارید کارت microSD خود را با کارت بزرگ‌تری عوض کنید، ابتدا باید پوشه نیننتندو را روی کارت SD قدیمی در رایانه ذخیره کنید. سپس، قبل از قرار دادن آن در سوییچ، پوشه نینتندو را به کارت جدید روی رایانه شخصی منتقل کنید. وارد تنظیمات سیستم > مدیریت داده > مدیریت نرم افزار شوید تا مطمئن شوید تمام داده بازی ها آن جا وجود دارد.

سؤالات متداول

سوییچ چه مقدار فضای ذخیره سازی دارد؟

هر سوییچ OLED دارای فضای ذخیره سازی ۶۴ گیگابایت است، درحالیکه سوییچ اصلی و سوییچ Lite هر دو با فضای داخلی ۳۲ گیگابایت عرضه می شوند. با این حال، کاربران می توانند فضای ذخیره سازی را با کارت های SD افزایش دهند.

آیا می توان فضای ذخیره سازی Switch Lite را ارتقاء داد؟

بله، می توانید! Switch Lite درست مانند سوییچ اصلی، دارای اسلات کارت microSD است. مانند سوییچ اصلی، Lite دارای فضای داخلی ۳۲ گیگابایت است. کارت های SD سازگار با سوییچ با سوییچ Lite نیز سازگار خواهند بود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هشت =