نحوه نصب افزونه Minecraft Forge

نصب افزونه Minecraft Forge

در این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام قصد داریم نحوه نصب افزونه Minecraft Forge را برایتان توضیح دهیم. در واقع Minecraft Forge افزونه ای برای نسخه Minecraft: Java Edition بوده که به شما امکان می دهد تا مادهای گوناگون را نصب و فعال کنید.

نحوه نصب Minecraft Forge

فرآیند نصب و دانلود Minecraft Forge بسیار ساده است. ابتدا باید افزونه قابل نصب را از وب سایت رسمی Forge دانلود کنید و سپس افزونه را با انتخاب گزینه های صحیح اجرا نموده و سپس Minecraft را راه اندازی کنید. وقتی این کار را انجام دادید، می توانید همه مادهای سازگار با Forge که دوست دارید را نصب و اجرا نمایید. جهت نصب Minecraft Forge، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

مرحله ۱

نصب افزونه Minecraft Forge
مرحله ۱

به وب سایت رسمی Forge بروید. اگر Windows دارید باید افزونه مخصوص ویندوز را دانلود نموده و اگر کامپیوترتان Mac یا Linux است بر روی گزینه Installer کلیک نمایید.

مرحله ۲

نحوه نصب افزونه Minecraft Forge
مرحله ۲

اگر ماد خاصی مدنظرتان نیست، نسخه پیشنهادی را دانلود کنید. برخی از مادهای قدیمی فقط با نسخه های قدیمی Forge کار می کنند، در این صورت باید گزینه نمایش تمام نسخه ها را انتخاب کنید و سپس نسخه سازگار را پیدا نمایید.

مرحله ۳

آموزش نصب افزونه Minecraft Forge
مرحله ۳

در صفحه بعدی یک تبلیغ نشان داده می شود. صبر کنید تا تایمر آگهی تمام شود و سپس دکمه Skip که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. در این صفحه روی هیچ چیز دیگری کلیک نکنید.

مرحله ۴

نصب افزونه ی Minecraft Forge
مرحله ۴

اگر اد بلاکر/ ad blocker (مسدود کننده تبلیغات) دارید و یا مرورگرتان به صورت خودکار تبلیغات را مسدود می کند، شما با یک صفحه خالی مواجه خواهید شد. روی چیزی کلیک نکنید. فقط صبر کنید و بدین ترتیب پس از چند دقیقه صفحه بعدی بارگذاری خواهد شد.

مرحله ۵

نحوه ی نصب افزونه Minecraft Forge
مرحله ۵

صبر کنید تا Forge دانلود شود و سپس فایلی که دانلود کرده اید را باز نمایید. پس از باز شدن افزونه، گزینه Install Client را انتخاب نموده و سپس روی گزینه OK کلیک کنید. کلاینت Minecraft خود را راه اندازی کنید و برای باز کردن منوی پروفایل، نماد فلش رو به بالایی که در کنار گزینه Play قرار دارد را انتخاب نمایید.

مرحله ۶

نصب Minecraft Forge
مرحله ۶

افزونه Forge فقط با نسخه Minecraft: Java Edition کار می کند. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، یادتان باشد که باید Minecraft: Java Edition را نصب نمایید و نباید نسخه Minecraft که در فروشگاه مایکروسافت فروخته می شود را نصب کنید.

مرحله ۷

پروفایلی به نام Forge را انتخاب کنید و سپس گزینه Play را انتخاب نمایید. صبر کنید تا بازی به طور کامل بارگذاری شود و سپس از Minecraft خارج شوید. بارگیری و خروج از Minecraft با استفاده از پروفایل انتخابی Forge موجب تکمیل فرآیند نصب افزونه Forge خواهد شد. پس از اتمام فرآیند، می توانید به نصب مادهای Minecraft وابسته به Forge بپردازید.

افزونه Minecraft Forge چیست؟

Minecraft Forge یک رابط برنامه رایگان (API) و یک بارگزار ماد برای نسخه Minecraft: Java Edition است. سازندگان ماد در انجمن بازی Minecraft از این API جهت ساده سازی فرآیند ساخت مادهای خود استفاده می کنند و سپس بازیکنان از این افزونه Forge جهت بارگذاری خودکار مادهای سازگار استفاده می نمایند.

بازی Minecraft به خودی خود عالی است، اما نصب مادهای مخصوص Minecraft که توسط جامعه طرفداران این بازی ساخته شده است، راه های جدیدی برای بازی فراهم می آورد و برخی از بهترین مادها در Minecraft Forge ساخته شده اند. مادها درواقع تغییراتی هستند که توسط کاربران برای بازی ساخته شده اند و محتوای جدیدی را به Minecraft اضافه می نمایند و همچنین باعث می شوند که بازی بهتر اجرا شده و ظاهر بهتری نیز داشته باشد و زندگیتان درون بازی را آسان تر نموده و هزاران مزایای دیگر دارند. برای اینکار ابتدا به Forge نیاز خواهید داشت، بنابراین ما نحوه نصب افزونه Minecraft Forge را به شما توضیح می دهیم و سپس درباره کارهایی که پس از نصب باید انجام دهید توضیح خواهیم داد.

افزونه Minecraft Forge چه کاری انجام می دهد؟

به زبان ساده، افزونه Minecraft Forge نصب مادهای سازگار با بازی Minecraft را آسان می کند. اگر یک ماد از Forge پشتیبانی کند، به سادگی پس از نصب Forge می توانید آن ماد را کشیده و درون این افزونه بیاندازید تا اجرا شود.

افزونه Forge در مقابل نسخه پیش فرض بازی

وقتی Minecraft Forge را دانلود و نصب می کنید، هر بار هنگام اجرای بازی Minecraft: Java Edition دو گزینه نسخه پیش فرض و نسخه ماد شده توسط Forge را به شما پیشنهاد می دهد. انتخاب گزینه ماد شده توسط افزونه Forge باعث می شود که Minecraft Forge به طور خودکار همه مادهایتان را بارگذاری کند، در حالیکه با انتخاب گزینه پیش فرض بدون هیچ مادی بازی خواهید کرد.

نصب افزونه Minecraft Forge
افزونه Forge در مقابل نسخه پیش فرض بازی

باتوجه به اینکه هر بار قبل از اجرای بازی می توانید نحوه اجرای بازیتان توسط Forge یا پیش فرض را انتخاب کنید، لازم نیست نگران افزونه Forge یا خراب شدن بازیتان توسط یک ماد خاص باشید. اگر اتفاق عجیبی رخ داد، همیشه می توانید همان نسخه پیش فرض Minecraft را بازی کنید تا یک پچ جدید برای Forge، ماد مخرب و یا خود بازی Minecraft از راه برسد.

به روزرسانی های اصلی Minecraft اغلب باعث ایجاد اشکال در Forge یا مادها می شوند. هنگامیکه این اتفاق افتاد، می توانید نسخه پیش فرض بازی را اجرا کنید تا زمانیکه پچ های جدید از راه برسند. همچنین می توانید همه مادهایتان را حذف کرده و سپس آن ها را یکی یکی اضافه کنید تا ببینید که کدامیک از آن ها مشکل ساز است.

افزونه Minecraft Forge یک بارگزار ماد است

افزونه Minecraft Forge یک بارگزار خودکار ماد است. این افزونه مادهای سازگار را بررسی کرده، سپس هر بار که بازی را اجرا می کنید آن ها را بارگذاری می نماید، البته تنها زمانی این کار را انجام می دهد که از منوی پروفایل Minecraft: Java Edition گزینه Forge را انتخاب نمایید. شما می توانید هر تعداد مادی که دلتان می خواهد را اجرا کنید، البته اجرای تعداد زیاد ماد می تواند باعث ایجاد مشکلات عملکردی در بازی شود و برخی از مادها در کنار مادهای دیگر به خوبی کار نمی کنند.

مادها می توانند گرافیک بازیتان را بهبود بخشیده و یا آن را تغییر دهند، همچنین حالت های مختلف بازی و مکانیک های جدیدی ارائه می دهند و بخش موجودی و سیستم ساخت و ساز بازی را بهبود می بخشند. حتی مادی وجود دارد که عملکرد واقعیت مجازی مشابه نسخه Minecraft مخصوص Windows 10 را برای نسخه Minecraft: Java Edition ارائه می دهد.

نحوه استفاده از مادها در Forge

بهترین بخش استفاده از Forge آن است که از آنجایی که این افزونه یک بارگزار خودکار است، تنها کاری که جهت استفاده از ماد باید انجام دهید این است که ماد مورد نظرتان را دانلود کرده و آن را درون پوشه Minecraft خود قرار دهید و سپس Minecraft را راه اندازی کنید. تا وقتیکه پروفایل Forge را انتخاب می کنید، ماد مدنظرتان بدون نیاز به تنظیمات اضافی یا کاری از جانب شما، بارگذاری خواهد شد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 15 =