بازی جذاب و مهیج Journey پرفروش ترین بازی پلی استیشن ۴

Journey

با این حال که بازی  Journey به تازگی برای پلتفرم پلی استیشن ۴ انتشار یافته یک نمونه بروزرسانی شده ازبازیی که در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است، اما با این حال توانست که در رده اول پر فروش ترین بازی ماه جولای پلی استیشن ۴ را کسب کند.

Journey
Journey

در میان بازی هایی که بیشترین فروش را در ماه جولای در پلتفرم پلی استیشن ۴ را داشته اند وبسایت پلی استیشن لیستی را منتشر کرده که نشان دهند این است که بازی Journey که بازی مستقل شرکت دت گیم کمبانی است در صدر این جدول قرار گرفته. بازی های Bastion و Batman Arkham Knight مقام های دوم و سوم را به دست آورده اند. در کنار این دستاورد استودیوی سانتا مونیکا سونی این خبر را منتشر کرد که طرفداران بازی Journey میتوانند نمونه ی محدود مجسمه این بازی را بخرند اما در خرید آن باید که عجله کنند چون از این مجسمه کمتر از ۱۰۰ عدد باقی مانده است. استودیوی That Game Company هم با انتشار یک توییت در حساب توییتر این شرکت از تمامی کسانی که از این بازی پشتیبانی کردند و آن را خریدند تشکر کرد.

در پلتفرم پلی استیشن ۳ نیز پرفروش ترین بازی های ماه جولای به ترتیب بازی Minecraft در رتبه اول، Mortal kombat و J-STARS Victory VS plus  توانستند در رتبه های دوم و سوم قرار بگیرند.

در لیستی که مربوط به محتوای اضافی DLC برای بازی های کنسول پلی استیشن ۳ بود، شرکت بازی سازی اکتیویژن توانست با انتشار دو DLC برای بازی های Call Of Duty و Destiny به ترتیب توانستند رتبه اول و دوم این لیست را به خود اختصاص دهند.

همچنین در لیست پر فروش ترین بازی های کلاسیک نیز بازی های Resident Evil 3 nemesis، Grand Theft Auto San Andreas و Bully در رتبه های اول تا سوم قرار گیرند. همچنین طبق معمول بازی Final Fantasy VII هم که از موقع تولید آن یعنی سال ۲۰۰۹ تا الان توانسته در این لیست وجود داشته باشد.

آشنایی با بازی Journey

از بازی Journey که بخواهیم تعریف کنیم ؛ این بازی علاوه بر دستیابی به رتبه ی اول در لیست پر فروش ترین بازی ماه جولای توانسته که ۸ جایزه که سه جایزه در VGX ۲۰۱۲، چهار جایزه در BAFTA Games Award و یک جایزه از British Academy Games Award دریافت کند. این بازی برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳ و مایکروسافت ویندوز معرفی شد و سبک این بازی ماجراجویی است و شما میتوانید این بازی را به صورت تک نفره و مولتی پلیر بازی کنید. همچنین این بازی توانست نمره ی ۹۲ از ۱۰۰ را از وبسایت متاکریتیک بگیرد که این نمره بسیار خوبی است و این برای شرکت سازنده ی آن یک امتیاز بزرگ محسوب میشود.

گرافیک این بازی حالت انیمیشنی دارد که این گرافیک و موسیقی متن توانسته احساس آرامشی را در شما در هنگام بازی کردن ایجاد کند. گرافیک این بازی به طوری است که وقتی شما عکسی را از این بازی میبینید فکر میکنید که این عکس جزو عکس های است که در هنگام انتشار آن گرفته شده ولی این عکس را فقط یک کاربر توانسته بگیرد.

در اولین صحنه بازی شما یک کاراکتر انسان مانند را میبینید که لباسی قرمز به تن کرده و در بیابانی شنی قرار دارد که در فاصله ای بسیار دور از او یک کوه بزرگ نمایان است که از آن نوری درخشان منتشر میشود. هدف شما در این بازی این است که از بیابان به سمت آن نور بروید آن را کشف کنید. کمی که از بیابان دور میشوید به قسمتی از بازی میرسید که در آن برف وجود دارد و گرافیک این بازی به قدری قابل توجه است که در هنگام رد شدن از آنجا احساس سرما را به شما القا میکند. کاراکتر این بازی یک شالی قرمز نیز به سر دارد که در هین بازی طول این شال افزایش میابد ؛قابلیت این شال برای شما پرواز کردن است هرچه این شال دراز تر باشد شما میتوانید که مسافت بیشتری را با آن پرواز کنید. تمامی حرکت هایی که شما میتوانید در این بازی بکنید راه رفتن پریدن و پرواز کردن است. همانطور که گفته شد موسیقی این بازی یک حس آرامشی را به شما میدهد. آستین وینتوری نوازنده موسیقی این بازی توانسته با ساخت موسیقی متن این بازی نامزد جایزه گرمی شود و نامش در کنار هنرمندان دیگر این سبک موسیقی قرار گیرد. آلبوم موسیقی این بازی نیز توانست در هفته ی اول ۴۰۰۰ نسخه را به فروش برساند و تبدیل به رتبه دوم پر فروش ترین آلبوم موسیقی متن بازی شد.

این سبک بازی طرفدار بخصوصی ندارد و همه خوششان نمیاید اما نمیتوان گفت که هیچ کس از آن خوشش نمی آید. این بازی توانسته که بخش آنلاین آن را نیز به طوری بسازد که آرامشی که در بخش تک نفره دارید را بهم نزند به طوری که وقتی شما کسی را در بازی میبینید نه آی دی آن شخص مشخص میشود و نه شکل آن با شما فرقی دارد او هم همانند شما یک شالی بلند برو او آویزان است و هرکدام از شما راهی مشخص را دارید که میتوانید برای این که احساس تنهایی نکنید این راه را با هم برید ؛ البته که این بازی طوری ساخته شده که باید در آن تنها باشید ولی کسی شاید از این موضوع خوشش نیاید و دوست داشته باشد که به همراه کسی  این راه را همراه شود. البته این را هم بگوییم که اگر شما راهتان را همراه با کسی بروید شال شما با سرعت بیشتری رشد میکند و میتوانید مقدار بیشتری روی هوا بمانید.

Journey
Journey

میتوان گفت که بازی Journey سخت است.سخت نه به معنای این که شما در قسمتی ازبازی گیر کنید، این بازی از نظر اینکه بازیکن بتواند با بازی ارتباط برقرار کند سخت حساب میشود و هرکسی نمیتواند این بازی را درک کند.

درکل میتوان گفت که تجربه این بازی یک مقدار عجیب است و شما باید بتوانید که با آن ارتباط برقرار کنید تا این بازی برای شما لذت بخش شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + سه =