انتشار Just cause 3 GAME برای پلتفرم های پلی استیشن و ایکس باکس وان

Just cause 3 GAME

Just cause 3 GAME یک بازی در سبک جهان باز است که به صورت اکشن ماجراجویی در تاریخ ۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی برای پلتفرم های ویندوز مایکروسافت، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شده است.

Just cause 3 GAME
Just cause 3 GAME

شما نمی توانید تمام بازی ها را به یک صورت نگاه کنید زیرا هر کدام از آنها بریا هدف متفاوتی ساخته شده اند و البته هر کدام یک بخش از بازار مصرف کنندگان بازی های ویدئویی را هدف قرار داده اند. Just cause 3 GAME از آن سدته بازی هایی است که به راحتی هدف خود از وارد شدن به دنیای پیچیده ی بازی های ویدئویی را دنبال می کند.

بر خلاف دیگر بازی های جهان باز مثل GTA بازی جاست کاز تنها قصد سرگرم کردن شما را دارد و باید بگوییم که این کار را به بهرتین شکل ممکن انجام داده است. داستان بازی داستانی نیست که پس از گذشت چند سال در خاطر شما بماند همچنین طراحی مراحل بازی نیز بگونه ای ساده انجام شده و هدف خاصی را دنبال نمی کند و در نهایت موسیقی بازی نیز شما را متوجه چیز خاصی نمی کند. اما گذشت از تمام این ها شاید باید بدانید که دلیل موفقیت این بازی با تمام این موارد منفی و نیمه منفی چیست.

کشش بله کشش شما به سمت Just cause 3 GAME. شاید در ابتدا عجیب به نظر برسد اما بازی جاست کاز بر خلاف دیگر موراد در این مورد بسیار موفق عمل کرده و باعث می شود شما به سمت کامپیوتر شخصی یا کنسول بازی تان بروید و آماده ی انجام بازی شوید چرا که جذابیت های بازی آنقدر زیاد هستند که شما را مجاب به انجام چنین کاری کنند و شما را برای ساعت های طولانی غرق در بازی و مشغول منفجر کردن نیروگاه های دشمن در کشور بزرگ و پهناور مدیچی کند. این نکته که بازی جاست کاز تلاش نمی کند تا در نوع خود بهترین باشد یا حرف جدید در زمنیه ی Just cause 3 GAME جهان باز و اکشن ماجراجویی داشته باشد بسیار مهم و فابل توجه است زیرا امروزه شاهد این هستیم که با توجه به گسترش روز افزون بازی های ویدئویی و بازار آن ها بعضی شرکت ها هموراه قصد داشته اند که سبک جدیدی از بازی ارائه دهند یا به دنبال یک نوآوری خلاقانه در بازی باشند که البته بسیاری از آن ها به یک شکست تجاری برای کمپانی سازنده تبدیل شده اند و با این کار نه تنها به هدف خود یعنی ارائه ی یک محصول جدید دست نیافته اند بلکه در رسیدن به اولین و ساده ترین هدف از انجام بازی های ویدئویی یعنی سرگرم کردن مخاطب هم شکست خورده اند.

Just cause 3 GAME همان هدف اولیه را دنبال کرده و به آن رسیده اما باید گفت که در حصول به این هدف مشکلات زیادی داشته که البته توانسته تمام آن ها را یکی پس از دیگری حل کند و این باعث نشده که مخاطب پس از انجام بازی خاطره ی بدی داشته باشد.در ادمه شاهد این هستیم که هر بخش از بازی چگونه شما را در رسیدن به هدف اولیه ی بازی یاری می کند.

داستان Just cause 3 GAME

داستان بازی در ابتدا طوری ساخته شده که شما با game play  داستان آشنا گردید و یک ذهنیت ساده و اولیه از داستان و سبک آن به شما خواهد داد به گونه ای که مراحل اولیه ی داستان بازی یک حالت آموزشی را دنبال می کنند و با گذشت زمان و جلو رفتن داستان و به افزایش توانایی های کاراکتر اصلی دیگر به آن احتیاجی نیست.

داستان Just cause 3 GAME در ورژن سوم بدین گونه است که یک پادشاه مستبد و ظالم به اسم دی راولو کشور مدیچی را تحت فرمان خود دارد و با تلاش زیادی در کشور به دنبال کشف ماده ای به اسم باواریوم می باشد تا بتواند از آن در ساخت و استفاده از اسلحه های نظامی کمک بگیرد و برای این امر تمامی نیروگاه های نظامی مدیچی را در اختیار گرفته است.

در این حین شخصیت اصلی بازی که شما او را کنترل می کنید به اسم ریکو رودریگز وظیفه دارد به کمک دوستان و افرادی معدودی جلوی پیش روی حاکم را بگیرد. شاید به نظرتان داستان بسیار ساده بیاید اما سازندگان برای در فکر فرو بردن شما از چند پیچش در داستان بازی استفاده کرده اند اما با این حال باید گفت که صحبت کردن درباره ی خط داستانی بازی جاست کاز به جایی نمی رسد.

با گذشتن از چند مرحله ی اول Just cause 3 GAME شاید دیگر هیچ انگیزه ای برای ادامه دادن به بازی نداشته باشید زیرا شهربازی در جلویتان قرار دارد که شما در آن می توانید خیلی از وسایل را به راحتی امتحان کنید که بسیاری از آن ها به دیگری شبیه هستند.

به غیر از مرحله هایی که به صورت خط داستانی برای شما در نظر گرفته شده است شما می توانید کار هایی مانند آزاد سازی نیروگاه های نظامی که هر کدام برای خود یک چالش محسوب می شوند را انجا دهید که البته گاهی با کار های کوچو فرعی نیز همراه هستند که شاید به زحمت وقتن شما را برای چند دقیقه بگیرند. به عنوان مثال در طی عمیلات باید یک اتومبیل را بدزدید و فردی که داخل آن اتومبیل است را به گونه ای از بین ببرید که گویی تمام داستان یک تصادف یا حادثه بوده است.

اما این تمام داستان نیست و وظیفه ی اصلی شما که قسمت زیادی از داستان را در بر می گیرد یورش به سمت منطقه هایی در بازی است که با رنگ قرمز نمایش داده شده اند. هر کدام از این منطقه ها برای دفاع از خود دارای یک سیستم متفاوت هستند  برای آزاد کردن آن ها شما مجبورید هر بار کار های خاصی را دنبال کنید مثل نابود کردن مخازن بزرگ سوخت یا نابودی مجسمه ی حاکم و یا از کار انداختن ماهواره های بزرگ. پس از آزاد کردن هر بخش چند چالش مختلف مانند تیر اندازی یا مسابقه هایی که با وسایل نقلیه انجام می شود در آن بخش یا منطقه قرار دارند که شما برای بهبود عملکرد ریکو مجبور به انجام آن ها هستید و  بهبود عملکرد شخصیت اصلی کاملا وابسته به عملکرد شما در انجام این چالش ها و میزان موفقیت شما در آن ها می باشد.

در این بازی کسی برای رسیدن به مقصد از وسایل نقلیه ی زمینی استفاده نمی کند زیرا مسیر بسیار طولانی است و طی کردن آن با ماشین بسیار خسته کننده اما با این وجود طراحان بازی در ای زمینه چیزی کم نگذاشته اند و چندین مدل ماشین وجود دارد که شما می توانید از هر کدام استفاده کنید و به غیر از ماشین ها وسایل نقلیه ی هوایی نیز مثل انواع مختلف هواپیما و کشتی برای شما در نظر گرفته شده است و با توجه به وضعیت شما استفاده از هر کدام مزیت خاص خود را دارد. به نوان مثال اگر عجله دارید و خیلی سریع میخواهید به هدفتان برسید می توانید یک هواپیما انتخاب کنید و با پرش از هواپیما با استفاده از چتر نجات به زمین فرود بیایید.

از نقطه نظر گرافیکی باید گفت که Just cause 3 GAME جایزه ی بهترین بازی سال را نمی برد اما این موردی نیست که بتوان با آن به گرافیک این بازی خرده گرفت و باید گفت از نظر زیبایی هم در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته است. برای اثبات این کار می توانید تنها چند دقیق با هواپیما بر روی شهر مدیچی پرواز کنید تا متوجه شوید که این بازی از این نظر حرف های زیادی برای گفتن دارد. دلیل این امر را باید موقعیت این شهر خیالی دانست در دریای مدیترانه قرار گرفته است و همین باعث شده پوشش گیاهی بسیار جالب و متنوعی را در اطراف شهر ها شاهد باشیم.

با تمام این ها باید گفت که جاست کاز ۳ ابدا بازی بدی نیست و شما را به اندازه ی کافی سرگرم می کند.

نکته ی قابل توجه دیگر در مورد بازی این است که بازی حتی به صورت خودکار و در نسخه ی اصلی یک کد تقلب دارد و این کار شما را برای گذر از بعضی مراحل بسیار آسان تر میکند.

Just cause 3 GAME
Just cause 3 GAME

Just cause 3 GAME تنها شامل بخش تک نفره بوده و در آن خبری از بخش چند نفره نخواهد بود. سازنده ی استودیوی بازی سازی آوالانچ به تمجید از حالت چند نفره ی بازی در سری دوم بازی جاست کاز پرداخت و گفت این امر که شما می توانید همزمان با چنید نفر دیگر بازی کنید بسیار جالب و دوست داشتنی است و به همین علت ما پشتیبانی از این حالت در نسخه ی دوم را خواهیم داشت اما در مورد ورژن سوم بازی تمام تمرکز تیم بازی سازی ما روی حالت تک نفره ی بازی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =