بازی LEGO Batman 3: Beyond Gotham رده بندی سنی E را کسب کرد

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

زمانی که بازی LEGO Batman 3: Beyond Gotham منتشر شد، توانست برای سبک بازی خود از ESRB، رتبه سنی E را بدست بیاورد که شامل تمامی سنین، بدون محدودیت می شود.

LEGO Batman 3: Beyond Gotham
LEGO Batman 3: Beyond Gotham

بازی LEGO Batman 3: Beyond Gotham رده بندی سنی E را کسب کرد

شنیده ها نشان از این دارد که، جوخه انتحار بازی هیجان انگیزی که کاراکترهای آن، بر اساس کتاب های کمیک dc شکل گرفته اند، به همراه آخرین نسخه دانلودی LEGO Batman ۳: Beyond عرضه شود.

این اکیپ ماجراجو که در بازی به جای The Suicide Squad، به اسم The Squad نام گذاری شده اند از کاراکترهای مطرح و شناخته شده ی کتاب های dc هستند که در میان آن ها شخصیت هایی مثل:، Deathstroke، Captain Boomerang، Deadshot،Harley Queen به چشم می آیند.

زمانی که بازی LEGO Batman 3: Beyond Gotham منتشر شد، توانست برای سبک بازی خود از ESRB، رتبه سنی E را بدست بیاورد که شامل تمامی سنین، بدون محدودیت می شود. پس مشخصاً روایت و حوادثی که در طی بازی اتفاق خواهد افتاد بر اساس همین رده بندی شکل گرفته است. اگر مایل به افزودن این گروه به بازی هستید، با پرداخت ۳ دلار این امکان برایتان میسر خواهد شد. ولی اگر خواهان هر ۶ قسمت بازی باشید، برای این محتوای دانلودی کامل باید ۱۵ دلار بپردازید.

در ادامه قصد داریم اخبار و حاشیه هایی جالب توجه در مورد این بازی، که از سومین قسمت فیلم های dc است برای شما علاقه مندان شرح دهیم.

جوخه انتحار از سری فیلم های DC Extended Universe به شمار می آید که کارگردانی آن توسط دیوید آیربه انجام رسیده. روایتی اکشن و سراسر حادثه درباره ی تیم خلافکاران خطرناکی که، به خاطر سیاست های دولت ایالات متحده به منظور انجام یک سری مأموریت هایی که افراد عادی قادر به انجام آن گرد یکدیگر جمع آمده اند.

در نسخه اولیه جوخه انتحار، سکانس اول فیلم با داستان جون مون (انچنترس) استارت می خورد که در تدوین نهایی، صحنه های تمرین مشت زنی ددشات به عنوان سکانس اول انتخاب می شود. و سکانس های مربوط به جون مون با ریزش فراوان و حذف اکثریت قسمتها، تنها به صورت فلش بک درفیلم نشان داده می شود.

از صحنه های بازی کیلرکراک نیز بخش های زیادی حذف شده است که از میان آن ها می توان به سکانس هایی مثل: قسمت هایی که کراک به خاطر فیزیک عجیب و ناموزون خود از جامعه کنار رفته و توسط مردم مطرود شده است، اینکه با روش خودش و طی اتفاقاتی که برای او پیش می آید به این نتیجه می رسید که باید خودش را دوست بدارد و با همین ظاهر هم بسیار زیباست. قسمتی که با بتمن رو در رو می شود، و صحنه جالبی که در آن کراک را در حالی نشان می دهد که مشغول ساخت مجسمه با زباله ها و مواد دورریختنی است و به این کار علاقه فراوانی دارد.

ویل اسمیت کاراکتر دوست داشتنی این بازی که کارنامه ی درخشان و البته پر فراز ونشیبی در دنیای بازیگری به همراه دارد ودر این فیلم از نقاط عطف به شمار می رود، برای هرچه بهتر بازی کردن در نقش خود مدتی را همراه با تکاوران ارتش ایالات متحده آمریکا، برای یادگیری استفاده از اسلحه ی گلاگ ۹ میلی متری و AR-15 گذراند. نکته جالب این است که اسمیت استعداد خیره کننده ای را در این زمینه از خود به نمایش گذاشت و خیلی سریع تر از آنچه انتظار می رفت کار با اسلحه، وشلیک به فاصله های دور را با دقتی بالا آموخت.

شخصیت های زیادی برای نقش ددشات مورد بررسی وتحلیل قرار گرفت که در میان این لیست اسامی درخشانی دیده می شد، فرادی مثل: دنیل کریگ، برد پیت، مایکل فاسبندر، جوزف گوردون، ادریس البا، لئوناردو دی کاپریو، رابرت پتینسون، جانی دپ،، جیسون استاتهام، ایوان مک گرگور، اسکار ایزاک، مت دیمون و کیانو ریوز افسانه ای در میان این لیست حضور داشتند.

کارگردان فیلم، دیوید آیر می گوید: زمانی که مشغول خواندن کتاب های کمیک هارلی کویین بودم، در تمام مدت مارگو رابی را برای این نقش متصور می شدم وهرگز نمی توانست شخصیت دیگری به غیر از او را برای این نقش، در ذهن خود داشته باشم. با اینکه پافشاری کارگردان برای به بازی گرفتن مارگو، نظر استودیو این بود که به جای او اما رابرتز ایفاگر این نقش باشد. ولی رابرتز به خاطر مشغله ی کاری و نقش آفرینی در سریال ملکه های جیغ، این پیشنهاد وسوسه برانگیز را رد کرد. بی شک نظر کارگردان بسیار به جا بود زیرا با اکران فیلم نظریات بر این بود که مارگو رابی در نقش خود خوش درخشیده و کسی جز او مناسب بازی برای این کاراکتر نبوده است. نقشی که ایفاگر پزشکی عاشق پیشه است که عشق بی حد ومرز او به جوکر، دیوانگی و جنون عجیب و غریبی برای او به ارمغان می آورد در طی بازی او در روند فیلم، شاهد شخصیت دوقطعی این کاراکتر و البته شیطنت و شیرینی های او خواهیم بود.

LEGO Batman 3: Beyond Gotham
LEGO Batman 3: Beyond Gotham

کاندیدهای زیادی برای ایفای نقش هارلی کویین پیشنهاد شده بود، ایوان ریچل وود، سارا پکستون، اما واتسون، آلیسون بری، مری الیزابت وینستد،، اولیویا وایلد، اولیویا تریلبی، امیلی براونینگ و آماندا سیفرید، لیلی کالینز، رونی مارا، ایموجن پوتس، زویی دشانل از بازیگران به نامی بودند که برای بازی درنقش شخصیت هارلی کاندیدا بودند.

طبق روال هر فیلمی، بازیگران باید قبل از شروع فیلمبرداری به شناخت از پارتنرهای خود برسند و برای صحنه هایی که با یکدیگر ایفا خواهند کرد تمرین داشته باشند. مارگو رابی و جرد لتو در این باره دیوانگی محضی از خودشان دادند و تصمیم گرفتند هیچ گونه تمرینی با یکدیگر نداشته باشند زیرا به این معتقد بودند در جریان فیلم که تمرینی برای آن نداشته اند، می توانند صحنه های غیرقابل انتظاری خلق کنند و همان احساس دیوانه واری در وجود خودشان در همان لحظه خلق شده به بیننده خود منتقل کنند. خب این روش کاملاً جواب داد و در سکانس های مشترک این دو دلداده ی روان پریش، تماشاگر احساسات متضادی را حس کرد.

به حدی بازی در این فیلم موجب افتخار بود که بیشتربازیگران جوخه انتحار تصمیم گرفتن کلمه ی SKWAD را به روی بدن خود خالکوبی کنند.

تام هاردی، پدیده ی سینمای هالیوود که در زمان استارت اولیه و انتخاب بازیگران فیلم جوخه انتحار در حال بازی در فیلم ازگور برخاسته (The Revenant) بود، پیشنهادی که برای بازی در کاراکتر ریک فلگ به او داده بودند را قبول نکرد. قبل تر از این، تام هاردی در فیلم شوالیه ی تاریکی بر می خیزد (The Dark Knight Rises) در کنار اسطوره هایی همچون کریستین بیل، هث لجر و گری اولدمن، ایفاگر کاراکتر” بین ” بود.

حرفه ای بازیگران این فیلم همچنان قابل بحث است، جرد لتو که پس از مرگ هث لجر، برای نقش جوکر انتخاب شده بود از دیدن فیلم شوالیه تاریکی خود داری کرد زیرا معتقد بود که نباید بک گراندی از جوکر هث لجر در فکرش بلشد زیرا ممکن است ناخودآکاه دست به تقلید و شباهت سازی بزند و نقش جوکر جوخه انتحار شخصیت واحدی برای خود پیدا نکند. او برای شناخت نقش خود به بررسی این نقش در کتاب های کمیک پرداخت، با تبه کاران بسیاری دیدن کرد و به زندگی خصوصی، طرز تفکر و حالات روحی روانی آنها نزدیک شد.

لتو در تمام مدتی که فیلمبرداری در حال اجرا بود، هرگز از نقش خود خارج نشد و تمام مدت در قالب جوکر دیوانه رفتار می کرد. کاراکتر منزوی خود را حفظ کرد و کارهایی که شخصیت جوکر انجام می داد تکرار میکرداز این گونه کارها، ارسال هدیه های عجیب برای بازیگران دیگر بود. او برای ویل اسمیت گلوله ی اسلحه و برای مارگو، عاشق دیوانه اش، موش زنده فرستاد. اسکات ایستوود درباره ی جوکر جوخه انتحار گفت: لتو در تمام مدت در نقش جوکر فرو رفته بود و گاهی رفتارهای ترسناکی را از خود نشان می داد و لتو را به طور کل کنار گذاشته بود. ویل اسمیت در ادامه ی صحبت های ایستوود اذعان داشت چه جلو و چه پشت دوربین همه ی ما فقط جوکر را می دیدیم و تا آخر کار لتو واقعی وجود نداشت. لازم اسم بگوییم که رایان گاسلینگ اولین گزینه برای نقش جوکر بود که البته توانایی وقدرت بازی او غیر قابل کتمان است ولی ظاهر معصوم و آرام او با آن شخصیت خونسرد، هرگز گزینه مناسبی برای دیوانه بازی های جوکر نبود.

گریم سنگین شانه ها و سر آدواله آکینویه آگباجه در نقش کیلر کراک، که فقط ۸ جمله در فیلم دیالوگ دارد، در هر بار فیلم برداری در حدود ۶ ساعت طول می کشید. جی هرناندز و لتو برای گریم خود ابروها را تراشیدند و همین حرکت باعث شد حداقل کار گریم آن ها نیم ساعت زودتر پایان گیرد. گریم کرا دلوین چیزی نزدیک به ۴ ساعت، و مارگو رابی ۳ ساعت به طول می انجامید.

جوخه انتحاردر میان فیلم های فرا اسانی و ابرقهرمانه، چهارمین فیلمی است که موفق شد جایزه ی اسکار را ازآن خود کند و فیلم های بتمن، مرد عنکبوتی ۲ وشوالیه ی تاریکی در رتبه های اول تا سوم کسب جایزه ی معتبرترین رویداد سینمایی هستند.

قبل از شروع سکانس درگیری پایانی تیم جوخه انتحار و انچرس، جوکر که نیمی از صورتش طی حادثه ای که با دیدن فیلم متوجه خواهید شد، سوخته است به سراغ هارلی می آید اما هارلی تصمیم دیگری می گیرد و به جای همراهی با جوکر به سمت هم تیمی های خود می رود تا به آنها برای نبرد با انچرس کمک کند در ادامه ی این حوادث اکشن، جوکر با درگیری مختصری، نارنجکی را به سوی تیم جوخه پرتاب می کند و می گریزد، قسمتی از این سکانس ها در نمایش تریلر سوم نشان داده شده است ولی بنا به دلایلی این بخش به کلی در نمایش اصلی حذف شده است و سکانس انتهایی در زندان به جان آن جایگزین شده.

نکات بسیار زیادی در مورد این فیلم وجود دارد که نوشتن آن در قالب یک مقاله نمی گنجد، شناخت فیلم جوخه انتحار باعث می شود با پیش زمینه ی مناسبی بازی آن را انجام دهید و مطمئن باشید با دیدن این فیلم هیجان بازی برای شما صدچندان خواهد شد.

در ادامه به برسی بازی LEGO Batman 3: Beyond Gotham خواهیم پرداخت. روایت بازی بر اساس سری های قبل ساخته و پرداخته شده و این چنین نشان میدهد که باقی ماجرای داستان را ادامه خواهید داد. اگر علاقه مند به بازی های جهان باز هستید، LEGO Batman 3: Beyond Gotham

انتخاب خوبی برای شما نیست چون مکان های متوعی را در اختیار کاربر قرلر نمی دهد. داستان گیم به طور کلی جذاب است و شما را تشویق به ادامه می کند. این بازی با سبک اکشن و ماجراجویی خودکه توسط استودیو Traveller’s Tales ارائه شده، گیمررا به چالش های گوناگونی در سراسر بازی می کشد. ماجرای این ورژن از این قرار است که تیمی متشکل از قهرمانان DC به منظور جلوگیری از اعمال مخرب فردی به نام Brainiac که می خواهد زمین را از بین ببرد وهمه چیز را به نابودی بکشد، وارد عمل می شوند تا از خرابکاری های او جلوگیری کنند و در جریان بازی دائما با او به نبرد می پردازند.

Brainiac با داشتن قدرت حلقه، اکثر مناطق و شهرهای کل دنیا را تسخیر کند و به نابودی بکشاند و الان وقت آن شده که قهرمانان برای به پایین کشیدن او دست به اقدام زده و قبل از دیر شدن برای نجات زمین، حلقه را از چنگال Brainiac بیرون بکشند. گیمر ها این اختیار را دارند که بیشتر از ۱۵۰ شخصیت دی سی را از اقصی نقاط جهان انتخاب کنند از جمله نفرات لیگ Justice وافراد بدجنس و خراب کار تیم LEGO مثل Solomon Grundy و Killer Croc. همه ی علاقه مندان به این سبک بازی در هر سنی می توانند هد کاراکتری که می خواهند برگزینند و از شاخصه های مربوط به هرکدام از آن ها رد بازی و برای پیشبرد نقش خود استفاده کنند. فضاعایی برای بازی تعریف شده است که گیمر ها با انتخاب هرکدام، می توانند در آن جا بازی کنند. این اماکن شامل: Hall of Justice, the Batcave, the Justice League Watchtower, Lantern Planets، Moon هستند. به جز این کاربر این امکان را دارد مدل هایی از تمرین بتمن را داشته باشد و با آن در نبردها، مسابقات و در کل چالش های ساخته شده در بازی شرکت کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =