بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga اثری بسیار عظیم خواهد بود

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

البته سازندگان بازی به علت حساسیت هایی که در مورد قسمت نهم یعنی جنگ ستارگان: رستاخیز اسکای واکر یا همان Lego Star Wars: The Rise of Skywalker وجود دارد، به سراغ آن نرفتند.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga
Lego Star Wars: The Skywalker Saga

بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga اثری بسیار عظیم خواهد بود

جنگ ستارگان که جز یکی از محبوب ترین مجموعه  های سینمایی است که تابه  حال آثار سینمایی و بازی  های ویدیویی مختلفی بر اساس این مجموعه ساخته شده اند. حال طبق جدیدترین اخبار بازی و کنفرانس خبری مایکروسافت در نمایشگاه E3 2019، بازی جدیدی با محوریت جنگ ستارگان و شخصیت های لگو معرفی شد.

طبق خبر های به گوش رسیده کمپانی لوگو از اثر جدید خود به زودی زود پرده برداری می کند.این اثر به اسم جنگ ستارگان اثری متفاوت نسبت به نسخه های قبلی که این کمپانی انتشار داده بود می باشد و خبر از تحولی عظیم در این سری بازی ها خواهد داد.

عنوان Lego Star Wars: The Skywalker Saga این انتظار را در مخاطبین ایجاد کرده است که به بزرگترین اثر این کمپانی باشد. درست یک ماه و نیم پیش بود که طی مراسم E3  شاهد معرفی Lego Star Wars: The Skywalker Saga  از سمت لوگو بودیم که از همان روز اخبار و حواشی زیادی پیرامون آن به گوش می رسد. نسخه ی جدید و جذاب از لگو تحت عنوان جنگ ستارگان (Lego Star Wars) که در غرفه شرکت مایکروسافت  به نمایش در آمد و توانست به کمک تریلر خیره کننده خود با استقبال زیادی از سمت طرفداران دنیای گیم مواجه شود.که این به نوبه خود یک موففیت دیگر برای این استودیو بازی سازی رقم زد. هرچند گیم پلی و خط داستانی این بازی برای تمامی طرفداران به نمایش در نیامد اما کمپانی برادران وارنر قسمت های از آن را پشت در های بسته برای رسانه ها به پرده نمایش دراورد و طبق خبر آن ها، این گونه به نظر می  رسد باید خودمان را با یک اثر بی نظر آماده کنیم چرا که با اثری متفاوت و بسیار گسترده تر از قبل مواجه خواهیم بود. به هر حال لگوهای دوست داشتنی این بار پابه  جهان استاروارز گذاشته  اند تا کاربران ازطریق بازی Lego Star Wars the Skywalker Saga تجربه ی متفاوتی را کسب کنند.

هر چند که نخواستند خبر های زیادی از آن لو برود اما خبر های در رسانه ها دست به دست می شود که این چنین است : اما در گزارش لو رفته از وود در مورد بازی جدید Lego Star Wars سایت یوروگیمر اضافه کرد که بازی بعدی یک «پروژه بلندپروازانه» خواهد بود. در عین حال که قسمت جدید سری مطمئناً حول جریانات The Last Jedi و The Rise of Skywalker جریان دارد، شایعاتی شکل گرفته که بازی آینده Lego مجموع همه این داستان های حماسی را در خود خواهد داشت. دلیل خوبی هم برای این شایعه وجود دارد. بعد از دو بازی اول که هر کدام یکی از سه ‎ گانه  های پیش  درآمد و اصلی را در خود داشتند، اثر دیگری تحت عنوان The Complete Saga منتشر شد که بازی های گذشته را با یکدیگر ترکیب می کرد. حالا کافی است سه گانه دنباله ‎ هم به آن  ها اضافه شود تا کامل  ترین حماسه Star Wars را شاهد باشیم. Traveller’s Tales که استودیو سازندها بازی است از زیر مجموعه  های TT Games  می باشد که خالق حماسه اسکای واکر (Lego Star Wars: The Skywalker Saga) را روانه بازار این روز های صنعت گیم می کند واژه ای که خیلی از استودیو ها دوست دارند در مورد  عناوین خود به کار ببرند تازگی است

Lego Star Wars: The Skywalker Saga
Lego Star Wars: The Skywalker Saga

اما نمایش بخش  هایی از بازی برای خبرنگاران نشان داد که سازندگان این اثر خیلی هم در این زمینه اغراق نمی  کنند. با شروع بازی، صفحه  ای پیش روی گیمر قرار می  گیرد که شامل ۹ دایره می  شود و هر دایره هم صحنه ی معروفی از یکی از ۹ قسمت فیلم  های جنگ ستارگان را نمایش می  دهد.

قابلیت انتخاب آزادانه از بین ۹ قسمت جنگ ستارگان وجود دارد و بازیکن می تواند بازی را از هر قسمتی که خواست شروع کند به دین صورت  که برای انتخاب قسمت مورد نظر، هیچ اجباری در کار نیست و مخاطب می  تواند هر قسمتی را که دوست دارد شروع کند و بازی را به ترتیب زمانی یا شکل دلخواه خود پیش ببرد ؛ موضوعی که اجازه می  دهد علاقمندان Machete Order هم از آن لذت ببرند (Machete Order روش عجیبی برای تماشای فیلم  های جنگ ستارگان است که چند سال قبل و پیش از اکران سه  گانه سوم از طرف یکی از علاقمندان این مجموعه معرفی شد. در این روش به مخاطب پیشنهاد می  شود قسمت اول را تماشا نکند و سایر قسمت  ها را هم به این ترتیب ببیند: چهار، پنج، دو، سه، شش).

البته سازندگان بازی به علت حساسیت هایی که در مورد قسمت نهم یعنی جنگ ستارگان: رستاخیز اسکای واکر یا همان Star Wars: The Rise of Skywalker وجود دارد، به سراغ آن نرفتند و برای نمایش بازی قسمت ششم یعنی بازگشت جدای را انتخاب کردند که یکی از قسمت های پرطرفدار این مجموعه محسوب می شود. بازی به جای اینکه با یک میان پرده آغاز شود، یک راست از درون سفینه معروف این مجموعه یعنی Millennium Falcon شروع می شود و به بازیکن امکان انتخاب آزادانه بین سیاره های مختلف را می دهد؛ موضوعی که نشان دهنده ی عظمت بازی است و شاید بتواند آن را به یکی از بزرگ ترین آثار جنگ ستارگان در این صنعت تبدیل کند. در دموی مربوطه، سیاره تاتویین انتخاب می شود و فالکون بعد از کمی درگیری با سفینه عظیم متعلق به امپراتوری، روی سطح شنی این سیاره فرود می آید. در اینجا یکی از نگرانی های طرفداران بازی هم برطرف می شود و به گفته ی افرادی که آن را تجربه کرده اند، مرحله تاتویین کاملاً جدید خواهد بود و ریمیکی از نسخه های قبلی نیست. دوربین بازی هم نسبت به گذشته دستخوش تغییرات عظیمی شده است و به جای حالت ایزومتریک، به شکل سوم شخص و از روی شانه دنبال می شود؛ موضوعی که باعث می شود بیشتر از قبل به شخصیت های بازی نزدیک شویم و با آن ها ارتباط برقرار کنیم. تاتویین در این بازی بسیار عظیم طراحی شده است و آزادی عملی بیشتر از همیشه به مخاطبان خود می دهد؛ سیاره ای که مثل فیلم های جنگ ستارگان شامل محیطی پُر از صخره های بزرگ و تل ماسه ها است و موجودات مختلفی هم در آن زندگی می کنند. مواردی چون ،مزارعی که از رطوبت محیط، آب تولید می کنند  (وسیله نقلیه عظیم هم در بازی به چشم می خورند و البته به گفته ی سازندگان آن، ممکن است نسبت به نحوه ی انتخاب مراحل شاهد این موارد باشیم یا خبری از آن ها نباشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 9 =