۸ بازی مهیج مخصوص هالووین

بازی هالووین

اکتبر ماه ترسناکی است که مخصوص بازی های هالووین است. جایی که خون آشام ها، زامبی ها و گربه سانان برای بازی بیرون می آیند. بسیاری از مردم برای هالووین زندگی می کنند و هر سال منتظر این جشن وحشتناک هستند. متاسفانه، ما ترسو هستیم و از وحشت خوشمان نمی آید. با این حال، دوست داریم چند بازی مناسب انجام دهیم تا روح این فصل را حس کنیم. پس چند بازی که ترس کمتری داشتند را پیدا کردیم. این ها، بازی هایی هستند که فقط حس راحتی به شما داده و در محیط پاییزی زیبایی اتفاق می افتند و برای هدایت حس هالووینی شما مناسب هستند.

همچنین بازی های تحسین برانگیزی هستند که حداقل می توانید راجع به آن ها با دوستانتان صحبت کنید، حتی اگر در نهایت آن ها را دوست نداشته باشید. از همه بهتر اینکه، آن ها باعث نمی شوند شب ها بیدار بمانید، یا بازی را به خاطر اینکه می ترسید به اطرافش نگاه کنید، به سختی به پایان برسانید.

۱- بازی Luigi’s Mansion 3

Luigi’s Mansion 3 عمارت های خالی همیشگی را با هتلی خالی جایگزین کرده است. Luigi ،Mario و Princess Peach دعوت به این اقامتگاه مجلل را قبول می کنند، اما نمی دانند که آنجا در واقع بستری از فعالیت های ماوراء طبیعی است. قهرمان ما یعنی Luigi در اتاق هتل از خواب بلند می شود و می بیند همه رفته اند و هتل توسط اشباح اشغال شده است. او، به همراه سگ روح قابل اعتمادش Polterpup، باید هتل را از هجوم شبح های هتل پاک کنند و برادر و دوستش را از دست King Boo انتقام جو نجات دهند.

بازی هالووین
بازی Luigi’s Mansion 3

عمارت Luigi با وجود حال و هوای خالی اش با تم هالووین سازگار است – به Casper و شبح دوستانه اش فکر کنید. هدف از گفتن داستانی که روایت می شود و اتفاقا ارواح هم در آن هستند، ترساندن بازیکن نیست. به علاوه، گرافیک کارتونی آن باعث می شود هنگام ترس و وحشت، همه چیز کمتر ترسناک به نظر برسد. وقتی یک لوله کش کارتونی با دماغ توپی اش در حال جارو کردن ارواح است، کوچک و کم جلوه دادن هرگونه ترسی راحت تر می شود. در این سالن های خالی، نه پوست های بریده شده، نه موزیک پس زمینه سرد، یا حمام خون دیده نمی شود.

Luigi’s Mansion 3 در نینتندو سوییچ در دسترس است. بقیه بازی های Luigi’s Mansion نیز برای هالووین گزینه های مناسبی هستند، اما Luigi’s Mansion 3 نسخه ای مدرن است. همانطور که در بررسی Digital Trends آمده “کاوش همه اتاق های مختلف با تمام جزئیات اضافه شده و مواجهه هوشمندانه با ارواح تأثیر بیشتری نسبت به بازی های قبلی دارد.”

۲- بازی Little Nightmares 2

Little Nightmares 2 در جهان تاریک و به هم ریخته ای اتفاق می افتد که به طرز وحشتناکی شبیه دنیای خودمان است. Mono پسر جوانی که یک کیسه کاغذی روی سرش گذاشته، در این جهان به دام افتاده و این جهان توسط برج سیگنال مرموزی دچار بهم ریختگی شده است. او با Six ملاقات می کند، دختر کوچکی که بارانی زردی از Little Nightmares پوشیده و این دو باهم کار می کنند تا اسرار برج را فاش کرده و Six را از سرنوشتش نجات دهند.
این پیش درآمد برای Little Nightmares، بازیکنان را به طرز وحشتناکی نگران می کند. محیط سایه ای، تاریک و قهرمان های ساکت آن در اطراف محیط خطرناک پر از ساکنان شبح مانند حرکت کرده و حس ناراحتی ایجاد می کنند.

بازی هالووین
بازی Little Nightmares 2

به دلیل اینکه داستان پر از تعلیق ما را متقاعد کرد که بازی را حتی با اینکه بیش از قبل ترسیده بودیم، ادامه دهیم، این بازی را در این لیست جای دادیم. می توانید از طریق کنسول های رایانه شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، Xbox One، Xbox Series X\S، نینتندو سوییچ و گوگل استادیا وارد این قلمرو کابوسی شوید. همچنین، می توانید Very Little Nightmares را روی دستگاه های موبایلتان انجام دهید که البته گیم پلی و گرافیک به دلیل ماجراجویی راحت و سریع تر کمی تغییر می کند.

۳- بازی Famicom Detective Club

Famicom Detective Club یک مجموعه است و فقط یک عنوان نیست. Famicom Detective Club: The Missing Heir قهرمان فراموش شده ای را معرفی می کند. کسی که می فهمد یک کارآگاه در میان حل راز یک قتل مربوط به خانواده ثروتمند Ayashiro است. از سوی دیگر، Famicom Detective Club: The Girl Who Stands Behind نیز همین قهرمان را قبل از رویدادهای Missing Heir نشان می دهد. او در مورد قتل دانش آموزش دختری در کنار بهترین دوستش و رهبر Detective Club، یعنی Ayumi Tachibana تحقیق می کند.

بازی هالووین
بازی Famicom Detective Club

هر دو بازی به عنوان رمان های بصری رمز و رازی قتل محسوب می شوند. آن ها به گونه ای ساخته نشده اند که مانند برخی دیگر از عناوین این لیست که حس ناراحت کننده و وحشت را بر می انگیزند، باشند. با این حال، هنوز هم قتل و افراد مرده را به گونه ای در خود جای داده اند که ممکن است برای بازی های شبانه سرگرم کننده باشد. قتل ها مربوط به برخی داستان های ارواح افسانه ای شهری هستند، که با روحیه هالووین سازگاری دارند. به طور کلی، اکثر عناصر داستان های ترسناک در بازی وجود دارد و در کنار آن بازی روشن و واضح است.

هر دو بازی Famicom Detective Club در نینتندو سوییچ در دسترس هستند. می توانید یک بازی را اول بخرید تا آن را امتحان کنید، یا می توانید کل بسته را با قیمت ارزان تر از خرید جداگانه تهیه کنید.

۴- بازی What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch از دیدگاه Edith Finch اتفاق می افتد، آخرین بازمانده از خانواده Finch. Edith عمارت متروکه Finch را بررسی می کند تا بفهمد چرا او تنها فرد بازمانده است. این بازی لزوما گلچینی از داستان های مربوط به خانواده Finch است. شما زندگی هر Finch را از طریق ابزارهای مختلف تعاملی مختلف بازی می کنید تا در نهایت با مرگ نابهنگام آن ها مواجه شوید.

بازی هالووین
بازی What Remains of Edith Finch

Edith Finch حال و هوای بارانی شب را دارد. به نظر نمی رسد Edith در خطر فوری و خونینی قرار بگیرد، اما او در حال تحقیق درباره نفرین وحشتناک خانوادگی اش است. داستان این موضوع و تم را بررسی می کند که چه کسانی پشت سر مانده اند، اما به شکل دلخراشی که به ما یادآوری می کند که زندگی زودگذر است و همه ی کارهای ما عواقبی دارند. همانطور که Creative Director Ian Dallas گفت: “آنچه ما واقعا به آن علاقه داریم، کاوش و جستجوی لحظه ای است که بسیار زیبا به نظر می رسد، اما همه چیز کمی نگران کننده است.” شما می توانید Edith Finch را در رایانه شخصی، پلی استیشن ۴، Xbox One، نینتندو سوییچ و iOS بازی کنید و ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد.

۵- بازی Lost in Random

Lost in Random داستان مأموریت یکی از خواهران را برای نجات خواهر و برادرش از یک افسانه پیچیده روایت می کند. در Kingdom of Random، کودکان در دوازدهمین سال تولدشان یک تاس جادویی می اندازند تا تصمیم بگیرند می خواهند تا آخر عمرشان کجا زندگی کنند. شماره شش نصیب Odd می شود، که به معنای زندگی لوکس در قلعه ملکه می باشد. با این حال، یک سال بعد، خواهرش Even سیگنالی دریافت می کند که نشان می دهد Odd ممکن است در خطر باشد. Even فرد حساسی به نام Dicey را ملاقات می کند و این دو در مناطق مختلف برای نجات Odd مبارزه می کنند.

بازی هالووین
بازی Lost in Random

این یک ماجراجویی سبک Tim Burton با شخصیت های سه بعدی، محیط رویایی و هیولاهای زشت است. Lost in Random شاید فرضیه وحشتناکی باشد، اما همچنین بدون قرارگیری در قلمرو کابوسی و وحشتناک، داستان دلچسبی را روایت می کند. حتی موارد تبلیغاتی مانند تریلر نیز نشان می دهند که یک کتاب داستان وارد زندگی شده است. منتقد Digital Trends به برخی از معایب بازی اشاره کرده است، اما این بازی با داشتن شخصیت های خوب و یک راز جذاب در سرگرم کردن افراد موفق بوده است.

Lost in Random در نینتندو سوییچ، Xbox Series X\S، مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۵، Xbox One، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ عرضه شده است.

۶- بازی Night in the Woods

Night in the Woods، دانشجو Mae Benson را در راه بازگشتش به زادگاه قدیمی اش یعنی Possum Springs قرار می دهد. بازیکنان باید به Mae کمک کنند تا به حس بی هدفی خود غلبه کند و در عین حال چیز شومی که پشت عادی بودن شهر Western Pennsylvania قرار گرفته را کشف کند. این یک بازی ماجراجویی ژانر ترکیبی است که مطمئناً با انواع مینی بازی ها و دیالوگ های طنز و متفکرانه، بازیکن را سرگرم می کند.

بازی هالووین
بازی Night in the Woods

این بازی در پاییز اتفاق می افتد، اما این تنها دلیلی نیست که بازی، به یک بازی هالووینی تبدیل شده است. پشت این داستان، یک طرح مرموز قتل وجود دارد. رویدادهای هالووین را تا زمستان بازی کنید تا با دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کرده و اتفاقات مبهمی که مربوط به افراد گمشده در Possum Springs را کشف کنید.

اگر به دنبال یک بازی جوان پسندانه به شکل بازی ماجراجویی ترکیبی مستقل با مشخصه های شبح انگیز است، پس این بازی مناسب شما است. این بازی تقریباً در تمامی پلتفرم های گیمینگ از جمله رایانه شخصی، پلی استیشن ۴، Xbox One، نینتندو سوییچ و دستگاه های موبایلی در دسترس است. این بازی قطعاً یکی از بهترین بازی های مستقلی است که در سال ۲۰۲۱ ارزش بازی و تجربه دارد.

۷- بازی Doki Doki Literature Club

به نظر می رسد Doki Doki Literature Club مانند یک دوستی دبیرستانی بی گناه است، اما در واقع یک بازی ترسناک روانی است که این ژانر را واژگون می کند. شما به عنوان قهرمان بدون چهره ای بازی می کنید که قادر به انتخاب بین سه دختر است: Sayori، دوست شاد دوران کودکی شما، Yuri، دختر زیبای خجالتی با حس تملک و Natsuki، دختر کوچک تندخو. همچنین Monika، رئیس دانشگاه که اصلا دوست داشتنی نیست هم وجود دارد.

بازی هالووین
بازی Doki Doki Literature Club

این بازی به عنوان یک شبیه سازی استانداردی شروع می شود که در آن بازیکن شعرهایی را با کلماتی می نویسد که نشانگر هر دختر است تا پیوند بینشان را تقویت کند. سپس، وقتی رویداد فاجعه بار کل بازی را خراب می کند، همه چیز تغییر می کند. سپس بازیکنان شاهد روایت تاریکی برای هر صحنه هستند تا زمانی که در “پایان” افشای بزرگی رخ دهد. اگر استعاره های انیمه، بحث های فلسفی و محتوای ترسناک را دوست دارید، شاید این بازی برای شما مناسب باشد.

Doki Doki Literature Club یکی از بهترین بازی های رایگانی است که می توانید در کنسول های رایانه شخصی، پلی استیشن ۴ و Xbox One با آن بازی کنید. این بازی همچنین دارای توسعه ای به نام Doki Doki Literature Club Plus! است، که شامل محتوای اضافی است. علاوه بر پلتفرم های مذکور، این بخش توسعه در نینتندو سوییچ هم در دسترس است.

۸- بازی Oxenfree

بازی Oxenfree به عنوان یک داستانی در مرحله بلوغ و پیش از اینکه شخصیت اصلی شکاف شبح را پیدا کند، شروع می شود. شما به عنوان دختر جوانی به نام Alex بازی می کنید، که با دوستش Ren و برادر ناتنی جدیدش Jonas در سراسر Edwards Island سفر می کند، تا سفر آخر هفته ای داشته باشند. در آنجا آن ها با Clarissa، دوست قبلی برادر مرده Alex و Nona بهترین دوست Clarissa روبرو می شوند. اما، زمانی که این دوستان شروع به کشف و جستجوی جزیره متروکه می کنند، تعطیلات آخر هفته آن ها به چیزی وحشتناک تبدیل می شود.

بازی هالووین
بازی Oxenfree

بازی Oxenfree بر تصمیمات Alex متکی است تا روایت بازی را به یکی از پایان های متعدد خود برساند. بازیکنان گذشته تاریک Edwards Island را کشف کرده و تعیین می کنند در نهایت چه اتفاقی برای این گروه از دوستان بیافتد. تصمیمات ممکن است پیچیده باشند، به خصوص با عناصر ماوراء طبیعی مانند سفر در زمان، ابعاد کوچک جیبی و روح های موجود در داستان. البته هیچگاه خونین و وحشتناک نیست، اما لحظات ترسناک و وحشت و تعلیق ممکن است باعث شود بازیکن از جای خود بپرد.

Oxenfree در رایانه شخصی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، Xbox One، Xbox Series X/S و نینتندو سوییچ در دسترس است. دنباله این بازی تا سال ۲۰۲۲ عرضه نمی شود، پس فرصت زیادی دارید تا بازی اصلی را روی پلتفرم منتخب خود اجرا کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =