اتصال حساب PSN به دیسکورد

اتصال حساب PSN به دیسکورد

دیسکورد اعلام کرد که اکنون دارندگان پلی استیشن می توانند حساب Playstation Now خود را به این پلتفرم اجتماعی محبوب متصل کنند. این ویژگی که مدت ها توسط مردم درخواست می شد، بالاخره توسط پست بلاگی از دیسکورد تائید شد. در این پست اعلام شد توانایی اتصال حساب PSN به دیسکورد برای کاربران ایالت متحده فعال شده و به زودی برای کشورهای دیگر نیز راه اندازی می شود.

دیسکورد توضیح داد: «زمانی که حساب دیسکورد شما متصل شود، بازی هایی که در حال حاضر روی پلی استیشن ۴ یا پلی استیشن ۵ انجام می دهید به عنوان فعالیت شما نشان داده می شوند. شما حتی می توانید انتخاب کنید که ID آنلاین Playstation Network شما هم روی پروفایلتان نمایش داده شود تا از این طریق دوستان دیسکوردتان بتوانند شما را اضافه یا تگ کنند.

دیسکورد به ابزاری محبوب برای بازیکنان به منظور همکاری در پلتفرم های بازی تبدیل شده است، پس این ویژگی برای همراهی در جلسات بازی در عناوین کراس پلی (یعنی بازیکنان صرف نظر از نوع کنسول می توانند با هم بازی کنند) مفید خواهد بود. پس از سرمایه گذاری شرکت سونی در این پلتفرم در ماه می سال ۲۰۲۱، احتمال ادغام بیشتر دیسکورد و پلی استیشن وجود دارد. توانایی اتصال حساب PSN به دیسکورد احتمالاً اولین مورد از چندین موردی است که به دلیل این همکاری ارائه خواهد شد.

نحوه اتصال دیسکورد به پلی استیشن

اتصال حساب PSN به دیسکورد یک فرآیند تقریباً آسان است که فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد. کار را با ورود به تب User Setting شروع کنید، سپس Connections را انتخاب کنید. هم از طریق دسکتاپ و هم به کمک گوشی می توانید به این منوی فرعی دسترسی پیدا کنید. در صفحه Connections، آیکون جدید پلی استیشن را مشاهده خواهید کرد. آن را انتخاب کنید تا فرآیند شروع شود. در این بخش مجوز اتصال دو حساب از شما خواسته می شود، که لزوماً باید از طریق پنجره باز شده وارد حساب PSN خود شوید. زمانی که این کار را انجام دادید، PSN و حساب های دیسکورد با موفقیت متصل خواهند شد.

اتصال حساب PSN به دیسکورد

زمانی که اتصال انجام شد، دو گزینه جدید “Display on profile” و “Display Playstation Network as your status” ظاهر می شود. گزینه اول به بقیه کاربران دیسکورد اجازه می دهد PSN ID شما را روی پروفایلتان مشاهده کنند و با انتخاب گزینه دوم، فعالیت بازی شما در دیسکورد نمایش داده می شود تا دوستان ببینند چه بازی هایی می کنید.

اتصال حساب PSN به دیسکورد

توجه کنید، برای اتصال موفق حساب هایتان، ممکن است مجبور شوید تنظیمات حریم خصوصی PSN را تغییر دهید. “PSN Online Status” و “Now Playing” باید روی “Anyone” قرار داده شود. این تنظیمات را می توانید در کنسول پلی استیشن ۵ یا پلی استیشن ۴ و یا از طریق مرورگر انجام دهید. اگر به مشکل برخوردید، سونی راهنمای مفیدی را ارائه کرده است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =