آشنایی و بررسی با Mad Max GAME توسط استودیوی اوالانچ

Mad Max GAME

Mad Max GAME توسط استودیوی اوالانچ طراحی شده است. چندی قبل از انتشار بازی استودیوی طراح اعلام کرده بود که Mad Max برای دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر می شود.

Mad Max GAME
Mad Max GAME

Mad Max GAME قرار است با رزولوشن ۱۰۸۰p منتشر شده است. این جمله توسط جان فیولر تهیه کننده ی اوالانچ تأیید شده است.

این امر باعث می شود تا هر دو کنسول  به یک اندازه کیفیت تصویری داشته باشند. فیولر در ادامه صحبت های خود از نقشه های جدید Mad Max نیز سخن گفت. به گفته ی او نقشه های بازی بسیار بزرگ است به طوری که نمی توان انتهای آن را یافت. این امر به بازی کننده اجازه می دهند تا آن جایی که دوست دارد  با ماشین خود روی شن های بیابان گاز بدهد.

Mad Max در سال ۲۰۱۵ برای کنسول های پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان و پی سی ها منتشر شد. برای اینکه بتوانید Mad Max را در پی سی تجربه نمایید باید ویندوز هفت و هشت روی سیستم خود نصب داشته باشید. کارت گرافیک شما هم باید از نوع انویدیا GeForce GTX 660ti  باشد. برای نصب این بازی نیز به ۳۲ گیگ حافظه نیاز دارید.

آشنایی با Mad Max GAME

Mad Max GAME در سه فصل منتشر شده است و یک بازی اصیل و پر طرفدار است. این بازی در کنار بازی just cause منجر به محبوب شدن استودیوی آوالانچ شده است. جالباست بدانید که Mad Max از روی فیلم Mad Max: Fury Road ساخته شده است. باید بدانید که جورج میلر در طراحی بهترین قسمت های بازی حضور داشته است.

این بازی از دنیای ساخته شده توسط جورج میلر الهام گرفته است. با اینکه داستان Mad Max همان داستان فیلم است ولی هیچ تکراری در بازی ایجاد نمی کند. تمام جزئیات فیلم در بازی نیز موجود است حتی کاراکترهای بازی نیز همان افراد هستند و این امر می تواند جذابیت بازی را دو چندان کند. در این بین رخدادهای بازی با فیلم متفاوت است.

 داستان Mad Max GAME حال و هوای یک زمین رو به مرگ را نشان می دهد و داستان بازی در یک بیابان گرم و بی اب و علف روایت می شود. در این بیابان مکس را می بینیم که تنهاست و باید برای زنده ماندن تلاش کند و جان بکند. علاوه بر این دشمنان و خطرات خیلی زیادی در کمین او است. با پیشروی در بازی مکس توانایی چامباکت را یاد می گیرد.

این امر به شما که نقش مکس را بر عهده دارید کمک می کند تا یک وسیله ی نقلیه بسازید. این توانایی که به آن چام نیز گفته می شود در مبارزات نیز شما را یاری می کند. شما با استفاده از این مکانیزم می توانید به پشت ماشین رفته و با اسلحه هایی که دارید دشمن را نابود می کنید. وقتی هم که ماشین دچار نقص فنی می شود مکس کاپوت ماشین را بالا زده و به تعمیر سریع مشغول می شود.

جهان بازی همانند واقعیت شبیه سازی شده است تا جایی که آب اصلی ترین مایع حیات به حساب می اید. به همین خاطر اب در بازی خیلی کم است. همچنین بنزین نیز در بازی کم است ولی برای زنده ماندن مکس اهمیت بالایی دارد.

توجه داشته باشید که پیدا کردن اب می تواند زنده ماندن مکس را تضمین کند. ممکن است در مبارزات زخمی شوید و این امر طبیعی است اما راه بهبودی مکس فقط خوردن آب و غذا است. غذا می تواند انرژی و قدرت مکس را دوباره قوی کند. متاسفانه غذا هم مانند آب و غذا سخت پیدا می شود.

اما غذایی که از آن یاد می شود با شکار کردن و تغذیه کردن از گوشت حیوانات و خزندگان بدست می آید. مکس حتی به کرم ها هم رحم نمی کند و آن ها را می خورد. اتمسفر بازی طوری طراحی شده است که به راحتی محیط سخت و گرم بازی را برای بازی کننده تداعی می کند. همان طور هم که گفته شد نقشه های بازی بسیار بزرگ هستند.

این امر باعث می شود تا کاوش های طولانی مدتی را تجربه کنید. Mad Max هم می تواند برای دوستداران مبارزه جذاب باشد و هم برای دوستداران مبارزه چون بازی ترکیبی از دو نوع سبک است. می توان گفت که پنجاه درصد Mad Max GAME در همین مراحل جریان دارد. پنجاه درصد مابقی نیز در کاوش کردن در محیط جریان دارد.

Mad Max GAME نیز همانند بازی های دیگر در مراحل بالاتر آیتم ها و تجهیزات بیشتری را به بازی کننده ها ارائه می دهد به جز این امر می توانید توانایی های مکس را نیز ارتقا دهید. بازی در دقایق نخستین خود یک بازی جذاب  و پر هیجان را به نمایش می گذارد. کمی که از بازی می گذرد به لحظات خسته کننده ای می رسیم. این امر در قدم اول در داستان بازی نمود پیدا می کند.

داستان بازی از موضوع اصلی فاصله می گیرد. بازی با همین منوال ادامه پیدا می کند تا به لحظات پایانی خود نزدیک شود. در اواخر بازی رخدادهای متفاوت و هیجان انگیزی می افتد و خستگی را از ذهن ما دور می کند. کنترل ماشین ها در بازی آن هم در این محل پر پیچ و خم در اوایل بازی کمی دشوار است.

در طول بازی نیز تجهزاتی به ماشین شما افزوده می شود که کنترل ماشین را راحت تر می کند. هر چه این به روز رسانی بیشتر باشد کنترل ماشین راحت تر می شود. شما در ابتدای بازی می توانید از بین پنج ماشین یکی را انتخاب نمایید. جالب است که باید ماشین مورد نظر خود را به سرقت ببرید و سپس در پی بازی آن را ارتقا داده و به یک ماشین قدرتمند تبدیل نمایید.

گاهی روند بازی و مراحل می تواند ما را ازار دهد. روند بازی نیز همانند داستان بازی در نخستین لحظات بازی هیجان انگیز است و رفته رفته ازادهنده می شود. مأموریت های بازی تنوع آنچنانی ندارد. مراحل هدف جذابی ندارد. برای اینکه مراحل را تمام کنید باید مراحل فرعی را تمام کنید که جذابیت آن چنانی ندارد.

این امر در بازی های جهان باز غیر عادی به نظر می رسد چون در این بازی ها بازی کننده باید کاملا در انتخاب ازادی داشته باشد. این امر باعث می شود تا مراحل زمان بیشتری را برای تمام شدن صرف کنند. شما هم با بازی و هم با پای پیاده می توانید به مبارزه بپردازید.

این امر می تواند به کل فضای بازی را تغییر دهد. هرکدام از مبارزات جذابیت های خاص خود را دارد. سلاح های مکس نیز همانند ماشین او قابل  ارتقا هستند. گرافیک هنری بازی فوق العاده است. این امر در مناظر بازی نمود پیدا کرده است. همچنین افکت های تصویری مثل تکان خوردن شن ها در اثر باد زیبایی خاصی دارد.

نور پردازی نیز در بازی به خوبی انجام شده است و این امر را می توان در مراحل شب هنگام بازی در زیر نور مهتاب مشاهده کرد. متاسفانه در بخش گرافیک فنی مشکلاتی می بینیم و این امر در مراحل شلوغ باعث کاهش کیفیت تصویر می شود. همچنین در مراحل انفجاری هم شاهد کاهش کیفیت تصویر هستیم.

Mad Max GAME
Mad Max GAME

در مقابل سیستم دیالوگ و صداگذاری بازی فوق العاده است. همچنین افکت های صوتی نیز به وبی در بازی تعبیه شده است. موسیقی هم آن طور که باید باشد هست و هماهنگی خوبی با رخدادهای بازی دارد. اگر Mad Max را تجربه نمایید پشیمان نمی شوید، علی رغم تمام نقص هایی که دارد به بازی کردن می ارزد.: ز روی فیلم ب شدن استودیوی آوالانچ شده است. جالباست بدانید که صب داشته باشید. 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 4 =