نحوه ساخت نقشه در Minecraft

نقشه ماینکرفت

نقشه ماینکرفت می تواند برای یک قلمرو دیجیتالی، مکان بزرگی محسوب شود. از نوع جهان “بی نهایت” استفاده کنید و زمان مجازی شما برای همیشه و در هر جهتی امتداد خواهد داشت. نقشه های مکان یاب به شما کمک می کنند وسایلتان را حفظ کنید و حتی برای بازیکنان جدیدتری که تمایل دارند از بسته های Minecraft دوری کنند هم مهم است. ما به شما نشان می دهیم که در بازی Minecraft چگونه نقشه بسازید تا هرکس بتواند راهش را به سمت هدفش پیدا کند.

اگر با استفاده از نوع “مسطح” قلمرویی را ایجاد کرده اید، به نقشه نیاز ندارید. آن ها فقط ۲۵۶ * ۲۵۶ بلوک هستند، یعنی احتمالاً هرگز خیلی از خانه دور نمی شوید و یا از لبه ای سقوط نخواهید کرد. نقشه ها برای زمین های بی نهایت عالی هستند، با پنج اندازه خاصی که می توانید ایجاد کند و فواصل کوتاه تا بسیار طولانی را ردیابی کنید.

نقشه ماینکرفت خود را مشخص کنید

Minecraft دو نوع نقشه ارائه می دهد. برای این راهنما، ما فرض می کنیم که شما Locator Map را می خواهید، زیرا این نقشه موقعیت هر بازیکن را در قلمرو ردیابی می کند و نه فقط شما را. The Basic Map (یا فقط Map) یک نقشه واقعی از قلمرو شما است، اما شامل ردیابی موقعیت نمی شود. این نسخه احتمالاً برای اینکه از دیوار آویزان شود مناسب است.

در هر دو مورد، نقشه های که ایجاد می کنید فوراً همه کوه ها، رودخانه ها و بیابان ها را نشان نمی دهد. در عوض، شبیه به نحوه پنهان کردن قلمرو کشف نشده بازی های نقش آفرینی عمل می کند و به آرامی و مادامی که به سمت جلو می روید، پوشش ابری را عقب می کشاند. در نهایت، سفرهای شما کل قلمرو را آشکار خواهد کرد. زمانی که نقشه باز شود، نقشه شروع به آشکار کردن قلمرو شما می کند – منطقه صفر. این نقطه در مرکز نقشه قرار می گیرد، خواه نقطه پخش شدن، تختخواب یا میز کارهای شما باشد.

ابزارها و مواد تشکیل دهنده نقشه شما

هم Basic Map و هم Locator Map به ابزار و مواد خاصی نیاز دارند. ما تمام این ابزارآلات را با تصاویر در زیر ارائه کرده ایم، البته فقط برای افرادی که در Minecraft تازه کار هستند.

مرحله ۱: یک میز کار (پایین سمت چپ) و یک کوره (سمت راست) بسازید یا ایجاد کنید: البته بدون یکی از این دو مورد نمی توانید چیزی بسازید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۲: چهار بلوک سنگی و یک توده خاک سنگ قرمز تهیه کنید. برای به دست آوردن خاک سنگ قرمز، به یک بلوک سنگ معدن قرمز (در پایین سمت راست) نیاز دارید، که در اعماق زمین در ۱۶ لایه پایین قلمرو قرار دارد.

زمانی که سنگ معدن قرمز را به دست آوردید، آن را با کمی سوخت داخل کوره بیندازید و گرد و خاک سنگ قرمز را به دست خواهید آورد. بلوک های سنگ آهنی (چپ) درست بالای سطح دریا قرار دارند.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۳: نه ساقه نیشکر جمع کنید. از این ساقه ها برای ایجاد کاغذ استفاده کنید. همانطور که در زیر نشان داده شده، آن ها نزدیک آب رشد می کنند.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۴: سوخت را برای سوزاندن در کوره پیدا کنید.

می توانید از یک بلوک زغال چوب، یک بلوک زغال سنگ، یا چهار بلوک چوب استفاده کنید، هرچیزی که می سوزد. زغال سنگ از سنگ معدن به دست می آید، که بیشتر در زیر زمین (یا در غارها) پیدا می شود و با استفاده از کلنگ آن را بشکنید. چوب و زغال سنگ را در کوره بسوزانید تا زغال چوب بسازید. با این حال، استفاده از چوب به عنوان سوخت احتمالاً کم هزینه ترین گزینه برای این راهنما است. با جمع آوری همه چیز، اکنون می توانید به سمت ایجاد نقشه خود حرکت کنید.

نقشه ماینکرفت

نقشه خود را بسازید

دستورالعمل های زیر باعث ایجاد یک Locator Map خالی می شود، که در نهایت مکان کنونی شما را نشان می دهد. اگر به سادگی به یک نقشه بدون موقعیت جغرافیایی نیاز دارید، می توانید دستورالعمل های ایجاد قطب نما را دور زده و از مرحله ۶ شروع کنید.

مرحله ۱: کوره را باز کنید و سنگ آهن (مربع بالا) و سوخت (مربع پایین) را اضافه کنید. در مثالی که در زیر نشان داده ایم، ما از زغال چوب به عنوان سوخت استفاده کرده ایم.

مرحله ۲: کوره به طور خودکار میله های آهنی ایجاد می کند تا زمانی که سنگ آهن یا سوخت شما تمام شود، یا از کوره خارج شوید. برای تکمیل، میله های آهنی را به سمت موجودی خود بکشید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۳: میز کار خود را باز کنید و چهار میله آهن و یک توده خاک سنگ قرمز را اضافه کنید. میز کار به صورت خودکار یک قطب نما می سازد.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۴: برای تکمیل کار، قطب نما را به سمت پایین و به داخل موجودی خود بکشید.

مرحله ۵: همانطور که میز کار باز است، سه دسته از نیشکرها را مانند شکل زیر به سمت مربع های پایین بکشید. هر دسته نیشکر سه ورق کاغذ تولید می کند، یعنی، باید سه بار دسته های نیشکر را به داخل موجودی خود بکشید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۶: همانطور که میز کار باز است، قطب نما در موجودی خود را انتخاب کنید و آن را به مربع مرکزی بکشید. همه مربع های دیگر را با یک ورق کاغذ پر کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است (کلا هشت عدد).

اگر Locator Map نمی سازید، قطب نما را با نهمین ورق کاغذ عوض کنید و هر ۹ مربع را پر کنید. این نقشه های غیر مکان یابی زمانی مفید می شود که بخواهید نقشه های پر شده را شبیه سازی کنید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۷: برای اتمام این کار، Locator Map خالی جدید به سمت موجودی خود در Hotbar بکشید.

نقشه خود را پر کنید

نقشه ماینکرفت

حالا که نقشه دارید، حرکت بعدیتان باید پر کردن آن باشد! بازهم، این مورد به همان صورت مانند نحوه پنهان کردن قلمروهای کشف نشده بازی های نقش آفرینی عمل می کند، به آرامی پرده ها را کنار می زند و شما را به سمت جلو هدایت می کند.

مرحله ۱: موجودیتان را باز کنید و Locator Map خالی که به تازگی ایجاد کرده اید را به سمت Hotbar بکشید.

مرحله ۲: نقشه را انتخاب کنید و کارهای زیر را انجام دهید تا آن را نمایش دهید:

  • کنسول: محرک سمت چپ را فشار دهید.
  • رایانه شخصی: دکمه راست کلیک روی ماوس را فشار دهید.
  • موبایل: روی صفحه نمایش ضربه زده و نگه دارید.

مرحله ۳: در قلمرو Minecraft سفر کنید تا نقشه را پر کنید.

همانطور که نقشه منطقه را رندر می گیرد، متوجه می شوید که محدودیت هایی وجود دارد. همانطور که به خارج از مرزهای نقشه حرکت می کنید، نشانگر بازیکن شما در امتداد لبه می ایستد. در وضعیت فعلی، منطقه ای به ابعاد ۱۲۸ x 128 بلوک، بر اساس منطقه ای که برای اولین بار باز شد. نصف فضای نوع جهان “مسطح” ثبت می شود. در مثالی که در بالا نشان دادیم، نقشه اصلی فقط چند بلوک شهر را در قلمرو Minecraft “بی نهایت” ثبت می کند. برای پوشش بزرگ تر و بیشتر، باید تصویر را بزرگنمایی کنیم، که نیازمند بازگشت به میز ساخت است.

نقشه خود را بزرگ کنید

می توانید چهار بار نقشه خود را بزرگ کنید. اندازه های واقعی در زیر آورده شده است:

  • بزرگنمایی ۱ – ۲۵۶ x 256 (سطح ۱/۴)
  • بزرگنمایی ۲ – ۵۱۲ x 512 (سطح ۲/۴)
  • بزرگنمایی ۳ – ۱۰۲۴ x 1024 (سطح ۳/۴)
  • بزرگنمایی ۴ – ۲۰۴۸ x 2048 (سطح ۴/۴)

گفته می شود، که شما نمی توانید یک نقشه واحد را از دنیای Minecraft بی نهایت ایجاد کنید. در اهر صورت، اگر بخواهید مناطق بزرگ خارج از نقشه اصلی سطح ۴/۴ را ردیابی کنید، می توانید نقشه های سطح ۴/۴ اضافی را ایجاد کنید. با این حال، نقشه های سطح ۴/۴ بسیار بزرگ هستند. ممکن است متوجه شوید که خواندن نقشه های سطح ۱/۴ آسان تر است و گزینه خوبی برای نقشه برداری از قلمروهای محلی هستند. از آنجایی که نوع جهان مسطح بلوک های ۲۵۶ x 256 هستند، شما می توانید به راحتی نقشه ای را ایجاد کرده و گسترش دهید که کل قلمرو را پوشش می دهد.

مرحله ۱: میز کار را باز کنید و نقشه کنونی خود را در مربع مرکزی قرار دهید و در عین حال هشت مربع باقی مانده را با کاغذ پر کنید. اگر به ساخت کاغذ بیشتر نیاز داشتید، به دستورالعمل های قبلی درباره نحوه استفاده از نیشکر بازگردید.

مرحله ۲: نقشه گسترش یافته جدید (۲۵۶ x 256، یا سطح ۱/۴) خود را به سمت موجودی خود بکشید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۳: برای داشتن نقشه بزرگ تر، نقشه بزرگ خود را دوباره به میز کار بکشید و مربع های خالی را با کاغذ پر کنید. با این کار یک نقشه ۵۱۲ x 512 (سطح ۲/۴) ایجاد می شود.

مرحله ۴: نقشه جدید بازگشایی شده را به سمت کتاب راهنمای خود بکشید.

مرحله ۵: این روند را برای نقشه ۱۰۲۴ x 1024 (سطح ۳/۴) تکرار کنید، یا آن را دو بار تکرار کنید تا به نسخه ۲۰۴۸ x 2048 (سطح ۴/۴) دست پیدا کنید.

با بزرگ شدن نقشه، اساساً همه چیز بازنشان می شود و ضبط مجدد محیط از جایی که در ابتدا باز شده بود، آغاز می شود، درحالیکه این برای شما عالی است.

نقشه خود را کپی کنید

بازیکنانی که بچه دارند، از ترس فرستادن آن ها به فضای مجازی و خطرات آن خبر دارند. آن ها خیلی دور می شوند، تا جایی که از صفحه ای به صفحه دیگر می روید و سعی می کنید مکان دقیق آن ها را مشخص کنید. با وجود Locator Map، می توانید مکان همه ی بازیکنان را در قلمرو ببینید و نه فقط خودتان.

نقشه ماینکرفت

ایده همسان سازی نقشه این است که نسخه ای از نقشه شما به همه بازیکنان ارائه شود تا آن ها بتوانند با خیال راحت به نقطه ای که برای اولین بار نقشه را باز کردید، برگردند، منطقه صفر. نقشه های کپی شده برای بازیکنان جوان تری که عاشق پرسه زدن، به خصوص در قلمروهای بی نهایت هستند، عالی و ضروری است.

برای کپی یک نقشه، شما به یک Cartography Table، که در زیر نشان داده شده و یک نقشه خالی نیاز دارید. قبل از شروع، مطمئن شوید که نقشه کنونی شما قبل از کپی کردن کامل شده است. اگر نسخه سطح ۴/۴ را دارید، این کار ممکن است مدتی طول بکشد.

مرحله ۱: Cartography Table را باز کنید و نقشه کامل شده را در مربع بالا به همراه یک نقشه خالی در مربع پایین اضافه کنید.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۲: نقشه کپی شده خود را نامگذاری کنید (اختیاری). به خاطر داشته باشید که این فرآیند نام هر دو نقشه را تغییر می دهد.

نقشه ماینکرفت

مرحله ۳: دو نقشه را به سمت موجودی خود بکشید.

مرحله ۴: سه مرحله قبلی را برای نسخه های اضافی تکرار کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفت =