بهترین بازی های مترویدوانیا در نینتندو سوییچ

بازی مترویدوانیا

نینتندو سوییچ برای اجرای نوع خاصی از بازی به نام مترویدوانیا عالی است. ژانری که به شدت تحت تأثیر مجموعه های Metroid و بازی های Castlevania از Symphony of the Night به بعد است. بازی های مترویدوانیا مکانیک های پلتفرمی، اکتشافی، نقش آفرینی، شخصی سازی و مبارزه را در یک ماجراجویی گسترده ترکیب می کند. هیچ قانون مشخصی برای این ژانر وجود ندارد، اما به طور کلی، بازی مترویدوانیا شامل مبارزه با دشمنان، یافتن راهی برای پیشرفت و گذر از درب های قفل شده و یا دسترسی به مناطق غیر قابل دسترسی و یادگیری توانایی های جدید است. سبک پیمایشی جانبی دو بعدی باعث شده این بازی ها برای سوییچ عالی باشند و ما بهترین بازی های این نوع روی کنسول را جمع آوری کرده ایم. این ها بهترین بازی های مترویدوانیا در سوییچ هستند.

بازی Hollow Knight

بازی مترویدوانیا
بازی Hollow Knight

Hollow Knight یکی از بهترین و جذاب ترین بازی های موجود در نینتندو سوییچ است و به خوبی می داند بازی مترویدوانیا چگونه کار می کند. جهان بازی پر از مسیرها و انحرافاتی است که شامل اسرار پنهان، دشمنان و ارتقاء ها است، مبارزه به قدری ساده است که شما را تحت تأثیر قرار ندهد، اما حرکات ویژه ای وجود دارند که باعث جذابیت آن شده است.

در دنیایی که پر از حشرات است، بسیاری از آن ها که می خواهند شما بمیرید، باید همیشه روی پای خود بایستید. دوستی ها را می توان در مکان های غیر منتظره ای ایجاد کرد و به نظر می رسد همیشه راهی است که آن را طی نکرده اید. استفاده Hollow Knight از سیستم کاهش ارزی مانند Souls باعث می شود هر لحظه خطرناکی بیش از حد خطرناک شود.

بازی Metroid Dread

بازی مترویدوانیا
بازی Metroid Dread

جدیدترین عنوان در مجموعه ای که همه چیز را شروع کرد، Metroid Dread در نهایت این مجموعه را با پایانی برای مجموعه اصلی به نینتندو سوییچ بازگشته و راه خود را در NES باز کرد. ما به نقش شکارچی Samus Aran باز می گردیم. او با تهدید جدیدی روبروی می شود که در طول این ماجراجویی می خواهد او را شکار کند. برخی موارد اصلی مجموعه شامل ارتقاء های آشنا برای جستجو به این مجموعه بازگشته اند، اما این جدیدترین بازی کارهای زیادی برای مهیج تر کردن فرمول اصلی بازی انجام داده است.

مبارزه سخت تر، سریع تر و سینمایی تر از همیشه شده است. اکتشاف به لطف حرکت روان و پلتفرم راضی کننده سریع شده و رئیسان در بهترین حالت های خود از بین بازی های قبلی Samus هستند. اینکه بازی را به صورت دستی انجام دهید یا روی صفحه نمایش بزرگ فرقی ندارد، Metroid Dread به طور کامل ژانری که ساخته را بازسازی نمی کند، اما مطمئنا یکی از بهترین بازی ها است.

بازی Super Daryl Deluxe

بازی مترویدوانیا
بازی Super Daryl Deluxe

دنیای فانتزی؟ وقتی یک دبیرستان نمونه آمریکایی داشته باشید، چه کسی به آن نیاز دارد؟ Super Daryl Deluxe قهرمان خاموشی را نشان می دهد که اساسا می خواهد هرکاری که دانش آموزان از آن ها می خواهند را انجام دهند، که معمولاً شامل رفتن به کلاس و ورود به سطحی است که از رشته ها و موضوعات آن الهام گرفته است.

شما معمولاً هنگام مبارزه با هیولاهایی که مانع ورودتان به مدرسه می شوند با شخصیت های تاریخی کلاسیک مانند Genghis Khan و Georgia O’Keefe روبرو می شوید. اما جذابیت واقعی Super Daryl Deluxe حاصل نوشتار عالی آن است، که ترکیبی عالی از طنز و موارد تاریخی است. این بازی در یک بسته به سبک نوشتار ساخته شده که دارای مقداری کشتار و قتل هم می باشد.

بازی Bloodstained: Ritual of the Night

بازی مترویدوانیا
بازی Bloodstained: Ritual of the Night

اصطلاح “مترویدوانیا” در ابتدا پس از Castlevania: Symphony of the Night آمده و این مجموعه را از اکشن اکثراً خطی وارد یک محیط پایان باز کرد و کارگردان یعنی Koji Igarashi با این ایده بازی های بعدی را هم اجرا کرد. با توجه به اینکه Konami علاقه زیادی به ایجاد عنوان Castlevania جدید با این سبک نشان نداد، Igarashi تصمیم گرفت از آن به عنوان جانشین معنوی خود استفاده کرده و Bloodstained: Ritual of the Night را طراحی کند.

این بازی که از محیطی شبح وار و دشمنانی الهام گرفته از وحشت برخوردار است، مانند Symphony of the Night مدرنی است که تاکنون وارد آن نشده ایم و سیستم شخصی سازی دقیق آن انتخاب های بسیاری درباره نحوه رویارویی با دشمنان به شما می دهد.

بازی Dead Cells

بازی مترویدوانیا
بازی Dead Cells

Dead Cells از این لحاظ نسبت به بسیاری از بازی های مترویدوانیا متفاوت است که از ژانر روگو لایک الهام گرفته است – این بازی دارای مرگ دائمی است، پس نمی توانید هر منطقه ای که در آن درگیری شده اید را به راحتی و به سرعت بازیابی کنید. در عوض، باید با هر “اجرای” بعدی در دنیای آن پیشرفت کنید، بر الگوهای دشمنان و رئیسان مختلف غلبه کرده و ارتقاء هایی که به آن ها نیاز دارید را انتخاب کنید.

اگرچه Dead Cells از هنر پیکسلی که اغلب مربوط به عصر ۱۶ بیتی است استفاده می کند، اما روان بودن انیمیشن ها و رنگ ها چیزی است که آن را در دهه ۹۰ نمی دیدیم و حس منحصر به فردی را به بازی داده است.

بازی SteamWorld Dig 2

بازی مترویدوانیا
بازی SteamWorld Dig 2

Image & Form بدون سر و صدا به یکی از با استعدادترین و تحسین برانگیزترین سازندگان در اروپا تبدیل شد و SteamWorld Dig 2 یکی از بهترین خلاقیت های این سازنده است. بازی در زیر زمین پخش می شود و شما تلاش می کنید علت زمین لرزه را کشف کنید، جهان گسترده یک مترویدوانیای کلاسیک است، انواع مختلف دشمنانی در این بازی وجود دارند که با آن ها روبرو می شوید و ارتقاء تجهیزاتی که به دستشان می آورید.

با این حال، یکی از مواردی که این بازی را از بقیه بازی ها در این مجموعه جدا می کند، مکانیک هوک شات (hook-shot) است که می توانید از آن برای رفتن به مناطق مختلف استفاده کنید، گویی در Link in Ocarina of Time هستید. سبک هنری کارتونی و ترکیب محیط ها به شما کمک می کند همه چیز روشن و با طراوت باشد، حتی اگر گدازه های داغ زیر پای شما باشد.

بازی Guacamelee! 2

بازی مترویدوانیا
بازی Guacamelee! 2

Guacamelee اصلی نامه عاشقانه ای برای ژانر مترویدوانیا محسوب می شد، اما این بازی با سیستم مبارزه ای کمبو محور و دقیقی ساخته شده و قهرمان جوان آن یعنی Juan بازگشته است. این دنباله چیزی که نشکسته بود را تعمیر نمی کند، همان حملات درخشان وجود دارند، اما این بازی شامل سیستم ارتقاء جدیدی است و حتی تصاویر واضحی وجود دارد که از فولکلور مکزیکی الهام گرفته است.

این بازی همچنین دارای بازی تعاملی چهار نفره است، بنابراین دوستان و خانواده شما نیز می توانند هرگاه بخواهند وارد این بازی شده و سرگرم شوند و رئیسان جدیدی وجود دارند که باید با آن ها مبارزه کنید. DrinkBox Studios توانایی ایجاد حسی عالی را در هر ضربه دارد، پس از نبرد و مبارزه حتی با معمولی ترین دشمنان هم لذت خواهید برد.

بازی Axiom Verge 2

بازی مترویدوانیا
بازی Axiom Verge 2

Axiom Verge اصلی در مورد پنهان کردن الهامات Metroid به هیچ وجه ظریف عمل نکرد. همه چیز، از سبک هنری، اکتشاف و حتی محیط، طوری به نظر می رسید که می توان آن را از یک عنوان Metroid منتشر نشده جدا و حذف کرد. این دنباله بر اساس همه چیزهایی که نسخه اصلی ساخته بود ایجاد شده و این تجربه شگفت انگیز را در سطح بالایی قرار داده است.

Axiom Verge 2 یک بازی مغزی و عمیق است که با داستان پیچیده، توانایی های جدید و نقشه ای که به صورت هوشمندانه ای طراحی شده، بر گیم پلی مبتنی بر Metroid ساخته شده است. این بازی نشان می دهد شما می توانید چیزی کاملا ویژه را حتی هنگام استفاده از کارهای قبلی ایجاد کنید. اگرچه بازی از همه لحاظ عالی است، اما Axiom Verge 2 مطمئنا در نینتندو سوییچ جایگاه ویژه ای داشته و حس خوبی القاء می کند.

بازی Owlboy

بازی مترویدوانیا
بازی Owlboy

چرا وقتی می توانید پرواز کنید، می دوید؟ در بازی Owlboy می توانید برای غلبه بر موانع به آسمان بروید و برای رسیدن به اهدافتان می توانید تقریبا هر چیزی را با خود حمل کنید و می توانید از یک حمله چرخشی ویژه برای شکست دشمنان و یا فرستادن موشک به سمت آن ها استفاده کنید. پرواز کردن یک پیچیدگی جدید به حل معماها افزوده است و دنیای آسمانی که در آن کاوش می کنید دارای حس وهم آلود و جذابیتی است که برای سیستم نینتندو بسیار مناسب است.

کمپانی توسعه دهنده بازی یعنی D-Pad Studio همچنین بیش از آنچه که در این ژانر می بینیم بر قصه گویی تاکید کرده است، زیرا پروژه ای که ساخت آن یک دهه طول کشیده است بر مبارزات قهرمان داستان یعنی Otus با سکوت و همچنین دشمن جدیدی که با او روبرو می شود، تمرکز کرده است.

بازی The Messenger

بازی مترویدوانیا
بازی The Messenger

بازی The Messenger همانند چند بازی دیگر درون لیست‌ مان، قدردان یک بازی اکشن پلتفرمر کلاسیک به نام Ninja Gaiden است، اما بازی های اصلی کنسول نینتندو سوییچ در واقع جزو ژانر مترویدوانیا محسوب نمی شدند. همین موضوع در گیم پلی این بازی مشخص است، که ابتدا به عنوان یک بازی اکشن خطی ۸ بیتی آغاز می شود و در نهایت به یک بازی هنری ۱۶ بیتی تغییر می یابد.

هنگامی که این اتفاق می افتد، بازی گسترش می یابد و به یک بازی مترویدوانیا تبدیل می شود و عملا یک بازی ماجراجویی کاملا جدید ارائه می دهد. تعداد زیادی سطوح پنهان برای جستجو و آپگریدهای زیادی برای شخصیتتان وجود دارد و همه این موارد در یک تجربه جدید گردهم آمده اند که کنترل های دقیق آن نسبت به بازی هایی که از آن الهام گرفته است چشمگیرتر است.

بازی Super Metroid

بازی مترویدوانیا
بازی Super Metroid

احتمالا Super Metroid بزرگ ترین بازی در این سبک است. نسخه اولیه این بازی در کنسول نینتندو سوییچ در دسترس نبود. در حقیقت، سرانجام در پایان سال ۲۰۱۹ بود که سرویس Nintendo Switch Online ارائه بازی به مشتریان را به عنوان پاداش رایگان آغاز کرد و کنسول کلاسیک Super NES هنوز یک دستاورد افسانه‌ ای باقی مانده است. محیط وهم انگیز نینتندو با وجود چنین سخت‌ افزار محدودی از بسیاری از بازی های مترویدوانیای اخیر پیشی گرفته است و ساختار و طراحی دقیق جهان آن با ابزارها و توانایی های خلاقانه اش برای شخصیت Samus گردآوری شده اند.

ممکن است بازی Super Metroid از نظر فنی یک بازی نینتندو سوییچ نباشد زیرا فقط یک شبیه ساز SNES است. با این حال، این نشان دهنده کیفیت بازی است و حتی با وجود گزینه های بیشمار دیگری که درون سیستم داریم باعث می شود که دلمان بخواهد بازهم به سراغ این بازی برویم. Super Metroid نشان داد که سبک علمی تخیلی استثنایی در بازی ها نیز به انداره فیلم ها قابل دستیابی است و استاندارد طلایی برای کل این ژانر محسوب می شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =