نحوه اضافه کردن چند حساب به Oculus Quest 2

اضافه کردن چند حساب Oculus Quest 2

با وجود ویژگی حساب چند کاربره، Meta به شما اجازه می دهد تا حداکثر سه حساب بیشتر به جز حساب ادمین اصلی را اضافه کنید. شما می توانید این حساب ها را آزادانه اضافه یا حذف کنید، پس نگران قفل شدن یا رد شدن از محدودیت ها نباشید. در این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام قصد داریم نحوه اضافه کردن چند حساب به Oculus Quest 2 را به شما توضیح دهیم.

نحوه اضافه کردن چند حساب Oculus Quest 2

از آنجایی که این ویژگی آزمایشی است، این فرآیند ممکن است در هر زمانی تغییر داده شده یا حذف شود. اگر این گزینه را نمی بینید، ممکن است هنوز برای هدست شما در دسترس قرار نگرفته باشد، یا حذف شده باشد. در ادامه نحوه اضافه کردن دومین، سومین و حتی چهارمین حساب به Quest 2 آماده است:

۱- تنظیمات (نماد چرخ دنده) را از نوار پیمایشی اصلی انتخاب کنید.

اضافه کردن چند حساب Oculus Quest 2
مرحله ۱

۲- ویژگی های آزمایشی را انتخاب کنید.

اضافه کردن چند حساب به Oculus Quest 2
مرحله ۲

۳- تاگل چند حساب و به اشتراک گذاری لیست (Multiple Accounts and Library Sharing) را انتخاب کرده و آن را به رنگ آبی در آورید.

اضافه کردن چند حساب Oculus Quest
مرحله ۳

وقتی این تاگل را فعال کنید، گزینه حساب جدید در منوی تنظیمات ظاهر می شود.

۴- حساب ها را انتخاب کنید.

اضافه کردن چند حساب به آکیلیوس کوئست
مرحله ۴

۵- تائید انتخاب کنید.

اضافه کردن چند حساب آکیلیوس کوئست 2
مرحله ۵

۶- افزودن حساب را انتخاب کنید.

اضافه کردن حساب Oculus Quest 2
مرحله ۶

۷- گذراندن را انتخاب کنید تا اجازه حساب اضافی به شما داده شود، اما از استفاده از برنامه هایتان جلوگیری کرده یا “فعال سازی” را انتخاب کنید تا حساب های اضافی بتوانند از برنامه ها استفاده کنند.

اضافه کردن حساب به Oculus Quest 2
مرحله ۷

۸- به دنبال درخواست های روی صفحه باشید، کد بازگشایی دستگاه را تنظیم کنید تا حساب خود را ایمن کنید.

۹- ادامه را انتخاب کنید، سپس هدست را به شخصی که دارای حسابی است که می خواهید آن را به Quest 2 اضافه کنید، بدهید.

نحوه اضافه کردن چند حساب Oculus Quest 2
مرحله ۹

۱۰- شخصی که می خواهید اضافه کنید باید از دستورات روی صفحه پیروی کرده تا وارد حساب فیسبوک خود شود، تناسب هدست و فاصله لنز را تنظیم کرده و سرپرست (Guardian) را راه اندازی کنید.

چند حساب چگونه روی Quest 2 کار می کنند؟

قبل از معرفی ویژگی های چند کاربره، هر Quest 2 تنها می تواند یک حساب کاربری داشته باشد. این بدان معنا است که اگر بخواهید به شخصی اجازه استفاده از Quest 2 خود را بدهید، یا یک هدست را با خانواده یا گروهی از دوستانتان به اشتراک بگذارید، هر کاربر دستگاه باید از یک حساب اصلی کاربر استفاده کند.

هیچ سفارشی سازی برای هر کاربر وجود ندارد. هر خرید برنامه و بازی باید توسط ادمین انجام شود. هر کاربر نمی تواند فرآیند بازی یا امتیازات بالا را ذخیره کند و تمام ویژگی های اجتماعی به حساب فیسبوک کاربر اصلی متصل است. تنها راه برای تغییر حسب ادمین، با انجام بازیابی کارخانه ای در Oculus Quest است!

حساب ادمین

Quest 2 می تواند یک حساب ادمین و سه حساب اضافی با ویژگی چند کاربره داشته باشد. هر حساب می تواند از طریق ویژگی به اشتراک گذاشتن بازی Oculus، به بازی ها و برنامه های حساب ادمین دسترسی داشته باشد. حساب ها همچنین می توانند بازی ها و برنامه هایی را خریداری کنند، تجربه واقعیت مجازی را مطابق با مشخصات خود سفارشی سازی کرده، پیشرفت بازی و امتیازات بالا داشته باشند و در صورت انتخاب فعال کردن، از یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

درحالیکه حساب ادمین می تواند بازی ها و برنامه های خود را با حساب ثانویه به اشتراک بگذارد، اما برعکس عمل نمی کند. اگر یک حساب ثانویه بتواند بازی یا برنامه ای را خریداری کند، فقط آن ها می توانند به آن بازی یا برنامه دسترسی داشته باشند.

حساب اصلی ادمین که Quest 2 را فعال کرده در موقعیت خود قفل می شود، مگر اینکه شما بازیابی کارخانه را انجام دهید، اما حساب های اضافی در هر زمانی قابل اضافه یا حذف شدن هستند. این بدان معنا است که می توانید به راحتی از این ویژگی ها برای ارائه یک تور واقعیت مجازی به یک دوست استفاده کرده و سپس حساب او را حذف کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =