سریال Narcos منبع الهام توسعه ی بازی GTA 6 خواهد بود

Narcos - GTA 6

به گفته کاربر، جی تی ای ۶، الهامات و برداشت های زیادی از سریال Narcos داشته است. مارتین مادرازو، کاراکتری که بازیکنان GTA V با آن آشنایی دارند، در حالی که سن و سال کمی دارد در بازی حضور خواهد داشت و پدر او، یکی از بزرگ ترین تاجران مواد مخدر است که بازیکنان باید ماموریت هایی برای وی انجام بدهند.

Narcos
Narcos – GTA 6

بی تردید، یکی از بزرگ ترین شرکت های بازی سازی، شرکت راک استار گیمز است. که آثارش از سری GTA تا مجموعه Red Dead Redemption  همیشه در صدر بازی های برتر بوده اند و حرف های زیادی برای گفتن داشته اند. بعد از بازی Red Dead Redemption در سال قبل، این گونه به نظر می رسد که بازی بعدی کمپانی راک استار، GTA 6 خواهد بود. به تازگی دو کاربر سایت ردیت، اطلاعاتی از بازی جی تی ای ۶ مانند الهام گیری از سریال Narcos ارائه کرده اند که اطلاعات منتشر شده، به شرح زیر هستند:

به این ترتیب، کار توسعه ابتدایی جی تی ای ۶ از سال ۲۰۱۲ آغاز شده است؛ اما کار توسعه پروژه، از سال ۲۰۱۵ میلادی، شکل جدی تری به خود گرفته است. این بازی، اکنون تمرکز اصلی سازندگان و توسعه دهندگان شرکت راک استار است و همینطور این شرکت بر روی پروژه بازی Bully 2  هم کار می کند. بازی GTA 6  قرار است در انحصار نسل بعدی کنسول ها باشد.

قسمت جدید بازی GTA هم اکنون با اسم project America ساخته می شود و در محیط های مختلف جریان خواهد داشت به گونه ای که بخشی از این بازی در شهر vice city جریان دارد. این بازی همینطور در شهر دیگری نیز جریان دارد، که با الهام گرفتن از شهر ریو دو ژانیرو برزیل طراحی و ساخته شده است.

این بازی شخصیت اصلی مرد خواهد داشت و شخصیت دیگری به نام کیسی هم، قرار است نقش مهمی در این بازی داشته باشد. داستان بازی از جایی شروع خواهد شد که ریکاردو، یک قاچاقچی مواد مخدر است و قصد دارد مواد را از vice city به شهری واقع در امریکای جنوبی منتقل کند و در ادامه و روند داستان، ارتباط برقرارکردن ریکاردو با قاچاقچیان مواد بزرگتری سبب می شود، تا ماجرا های مهم تر و پیچیده تری برای او رخ بدهد. برخلاف بازی قبلی این مجموعه، Red Dead Redemption 2 که پروژه ای با تمرکز بالا روی واقع گرایی بود، جی تی ای ۶ تصمیم دارد ترکیبی از واقع گرایی و حس و حال آرکید باشد.

بر طبق اطلاعات عرضه شده توسط این کاربر،در جی تی ای ۶، یک زندان بزرگ هم وجود دارد که در روند داستان بازی نقش مهمی ایفا می کند و بازی همانند Red dead redemption 2 فضای داستانی مختلف خواهد داشت. در این نسخه کمپانی سازنده راک استار بیشتر از همیشه به شبیه سازی کردن آب و هوای واقع گرایانه اهمیت داده و به همین علت، ما شاهد شرایط جوی مختلفی در بازی خواهیم بود.

یکی از جذاب ترین ویژگی های این بازی، جریان داشتن آن در طول سال های تقریبا طولانی است و این گذر زمان، تاثیر خودش را بر روی مواردی مثل ساختمان ها یا ماشین ها در داخل بازی می گذارد و شرایط بازی به گونه ای می شود که با گذشت زمان، برخی از ماشین ها به خاطر تبدیل شدن ماشین های کلاسیک و قدیمی، قیمت بالاتری خواهند داشت.

به گفته کاربر، جی تی ای ۶، الهامات و برداشت های زیادی از سریال Narcos داشته است. مارتین مادرازو، کاراکتری که بازیکنان GTA V با آن آشنایی دارند، در حالی که سن و سال کمی دارد در بازی حضور خواهد داشت و پدر او، یکی از بزرگ ترین تاجران مواد مخدر است که بازیکنان باید ماموریت هایی برای وی انجام بدهند.

Narcos - GTA 6
Narcos – GTA 6

Narcos مجموعه تلویزیونی آمریکایی در ژانرجنایی است که از ۲۵ اوت ۲۰۱۵ در نتفلیکس شروع به پخش شد. دو فصل ابتداییِ این سریال بر اساس زندگی پابلو اسکوبار، قاچاقچی معروف مواد مخدر کلمبیایی ساخته شده است. در زبان اسپانیایی نارکو مخفف نارکوترافیکانته است؛ بنابراین عنوان مجموعه به قاچاقچیان مواد مخدر اشاره دارد.

در این قسمت از بازی، بازیکنان می توانند یک سلاح را حمل کنند و همچنین قادر خواهند بود که سلاح و تجهیزات مختلف را در ماشین خود قرار دهند. جلیقه ضد گلوگله نیز در بازی موجود است که اسفاده از آن حالت نامرئی ندارد و پوشیدن آن توسط شخصیت را در بازی شاهد خواهیم بود.

در زمانی که روند بازی در برزیل در جریان است، تعداد افراد کمی به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد و در این لحظات باید از زیرنویس استفاده کنید؛ در Vice city هم حتی افرادی با زبان های مختلف حضور داشتند اما بیشتر مردم شهر، با زبان انگلیسی صحبت می کنند. از آخرین موضوعات منتشر شده در بازی، این خبر به دست می آید که جی تی ای ۶ به موضوعات و مسائلی مانند بحران مهاجرت یا HIV می پردازد.

جی تی ای ۶ در حال حاضر در مرحله پری آلفا قرار دارد. مرحله پری آلفا، به مدت زمان آغاز توسعه نرم افزار تا زمان عرضه نسخه آلفا گفته می شود. گاهی اوقات نسخه ای از برنامه نیز تحت همین عنوان، قبل از نسخه آلفا یا بتا عرضه می شود تا توسعه دهندگان شاهد طریقه کار برخی از امکانات نرم افزار در محیط عملی باشند.

در مقایسه با نسخه آلفا و بتا، نسخه پری آلفا از نظر امکانات کامل نیست و هنگام تست آن ممکن است به تمام کارهایی که قبلا انجام شده، از قبیل تحلیل نیازمندی ها، طراحی و توسعه نرم افزار و آزمون بخش های برنامه ارجاع داده شود. به همین دلیل ممکن است اسامی شخصیت ها و محیط ها در نسخه نهایی بازی تغییر کند. اما Fireden  اطلاعات دیگری را از بازی منتشر کرده است که از اطلاعات منتشر شده توسط کاربر ردیت، کمی متفاوت است و در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

به گفته او، جی تی ای ۶ قرار است در دوران مدرن شهر لیبرتی سیتی جریان داشته باشد و شیوه شروع داستان بازی هم شباهت زیادی به سریال The Wire خواهد داشت.

The Wire یک مجموعه تلویزیونی جنایی-درام آمریکایی می باشد که توسط دیوید سیمون نوشته شده است. نخستین قسمت این مجموعه در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۰۲ از شبکه اچ بی او پخش شد و در تاریخ ۹ مارس ۲۰۰۸ در پنج فصل و ۶۰ قسمت به پایان رسید. هر فصل از وایر جنبه های مختلف شهر بالتیمور را معرفی می کند که شامل تجارت غیر قانونی مواد مخدر، سیستم مدرسه، رسانه های خبری و … می شود. وایر توسط بسیاری از منتقدان به عنوان یکی از بزرگترین سریال های تلویزیونی در تمام دوران توصیف شده است.

داستان بازی، با محوریت تقابل و درگیری نیروهای پلیس و قاچاقچیان مواد مخدر است. بازی چهار شخصیت قابل بازی خواهد داشت که دو پلیس و دو فروشنده مواد را شامل می شود. پس از مدتی از جلو بردن بازی، شاهد تغییراتی در حال و هوای بازی خواهیم بود.

به این صورت که در حین کنترل فروش موادمخدر، باید گروه فروش موادی برای خودتان ایجاد کنید که این بخش ها، شامل ساخت و ساز هم می شوند. و در حین کنترل پلیس ها هم یک تجربه اکشن را شاهد خواهیم بود. در انتها، او گفته است که، جی تی ای ۶ در تعطیلات ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد اما ممکن است عرضه آن تا ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ هم به تعویق بیفتد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =