معرفی و بررسی بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm

بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 دو بخش برای خود دارد. یکی از آن بخش های گیم پلی بازی یا بخش داستانی بازی است.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm

انیمیشن ها نقش بسیار مهمی در دنیای هنر و انیمیشن جهان دارند. انیمه ها با اینکه از دل شرق بیرون آمده اند اما طرفداران بسیار زیادی در سطح جهان دارند و گاهی یک انیمه از یک فیلم هم طرفداران بیشتری پیدا می کند. معمولا انیمه ها بر اساس یک کمیک نوشته می شوند و داستان خاصی را دارند و بیشتر آن ها در قسمت های زیادی منتشر می شود. یکی از همین انیمه های بسیار معروف ناروتو نام دارد. ناروتو در هنگام پخش خود توانست حتی از ایران هم طرفداران زیادی پیدا کند و همگی محو تماشای این انیمه بسیار طولانی بودند که هنوز هم ادامه دارد و حتی بخش های دیگری هم از آن ساخته اند.

حال همین محبوبیت باعث شده است که استودیو های شرقی به فکر ساخت یک بازی از روی چنین انیمه ای باشند و همین اتفاق هم رخ داد. یک کمپانی به نام بندای کمپانی در ابتدا طی اخباری که از خود منتشر کرد بیان کرده بود که در حال ساخت یک بازی به نام Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 هستند که این بازی برگرفته از انیمه ناروتو می باشد. بعد از پخش این اخبار تمام شرق خوشحال بودند و غربی ها هم در انتظار انتشار این بازی نشسته بودند تا اینکه یک خبر ناراحت کننده از سوی این شرکت پخش شد.

آن ها در ابتدا مطرح کرده بودند که نمی خواهند این بازی را در کشور های غربی منتشر کنند و تنها ژاپن می تواند از این بازی لذت ببرد. این خبر به تنهایی باعث شده بود بسیاری از گیمر ها و طرفداران ناروتو از این قضیه ناراحت باشند و اعتراضات زیادی کنند. بعد از مدتی به نظر رسید که این شرکت از تفکر خود ابراز پشیمانی کرده و بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 را در کشور های غربی هم می خواهد منتشر کند. این خبر هنوز به تایید رسمی شرکت نرسیده بود تا اینکه خود کمپانی بندای نامکو اعلام کرد که این بازی برای تمامی کنسول های نسل هشتم یعنی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و در کنار آن برای رایانه ها و سیستم های شخصی هم نیز منتشر می گردد.

چنین خبری باعث شد که غربی ها مجددا نگاه ویژه ای به استودیو های شرقی داشته باشند و اخبار این شرکت ها را دنبال کنند. آن ها تنها نیاز به یک تاییدیه از سوی خود شرکت بندای نامکو داشتند که این کمپانی خبر رسمی خود را مطرح کرد. کمپانی بندای نامکو گفته است که یکی از استودیو هایش که سایبر کانکت ۲ نام دارد بر روی بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 تمرکز کرده است و می خواهد یکی از بهترین نسخه های این بازی را ارائه دهد تا حکایت کمیک ناروتو و انیمه آن در جهان سر زبان همگی باشد. این استودیو از همان ابتدا بر روی کنسول های نسل جدید فعالیت می کرد و این باعث شده که کیفیت و طراحی بسیار خوبی در خط تولید آن ها وجود داشته باشد. به همین دلیل کارکنان این استودیو گفته اند که قرار است یک گرافیک بی نظیر و یک گیم پلی سریع در بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 وجود داشته باشد.

البته این شرکت هنوز تاریخ مشخصی برای انتشار بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 در کشور های غربی مشخص نکرده است و کسی نمی داند که در چه تاریخی قرار است این بازی برای کشور های غربی منتشر شود. بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 آخرین نسخه از بازی های ساخته شده ناروتو خواهد بود و به نظر می آید دیگر قرار نیست بازی ای بر اساس انیمه ناروتو از دل ژاپن بیرون بیاید.

بازی ها و استودیو های شرقی طرفداران زیادی در سطح جهان دارند. معمولا بهترین بازی های رزمی و حرکات آن از سوی شرق به دیگر کشور ها منتشر می شود و همین باعث شده است همگی نگاه ویژه ای به صنعت بازی سازی در کشور های شرقی و ژاپن داشته باشند اما شرقی ها همیشه به دنبال انحصار طلبی بازی های خود بوده اند. آن ها به دلیل مشکلات و قواعد خاصی همیشه بازی های خود را در ابتدا برای مردم خود منتشر می کنند و سپس اگر درخواست زیاد باشد به دیگر کشور ها هم بازی مورد نظر را صادر می کنند. حتی برخی بازی ها به طور انحصاری برای خود ژاپن است و دیگر کشور ها نمی توانند آن بازی را انجام دهند. در کنار این شرکت ها، طراحان هنری زیادی در صنعت بازی سازی غرب وجود دارند که همگی از کشور های شرقی هستند. این افراد چشم و دل این صنعت هستند و همگی آن ها نگاه ویژه ای به کشور های شرقی خود دارند و سعی می کنند الگو های زیادی در بازی خود بر اساس سنت های شرقی ایجاد کنند. همین باعث شده است که تمام کاربران و گیمر ها به صنعت بازی سازی شرق توجه داشته باشند و آن را دست کم نگیرند زیرا می دانند این صنعت برای نابودی بسیار بزرگ شده است و دیگر نمی توان آن را نادیده گرفت.

توضیحی در مورد بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm

بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 دو بخش برای خود دارد. یکی از آن بخش های گیم پلی بازی یا بخش داستانی بازی است. شما در این حالت باید به روستا های مختلف بروید و کار های مختلفی انجام دهید تا بتوانید امتیاز جمع کنید یا وارد مرحله بعدی شوید. این بخش برای کسانی ساخته شده است که همیشه به دنبال خط داستانی یک بازی هستند و بخش دیگر این بازی مبارزات است. در این بخش شما می توانید نینجا های مختلف را انتخاب کنید و به مبارزه با دیگر نینجا ها بپردازید. یکی از قابلیت های خوب بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 در بخش مبارزه این است که هر نینجا قدرت خاصی دارد و از یک حرکت خاص برای مبارزه استفاده می کند. این به تنهایی باعث می شود که کاربر بخواهد این بخش را امتحان کند و نینجا های مختلفی را برای مبارزه انتخاب کند. علاوه بر آن چنین قابلیتی بازی را از تکراری شدن دور می کند.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm

البته ممکن است فکر کنید که در خط داستانی بازی Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 قرار نیست مبارزه ای وجود داشته باشد که این تفکر خود نیز اشتباه است. در کنار بخش مبارزه ای، طبق گفته های استودیو سایبر کانکت ۲ در خود داستان بازی ناروتو هم شما مبارزه های زیادی در سطح های مختلفی تجربه خواهید کرد و باید از آن ها سربلند بیرون بیایید. گاهی برای نجات یک روستا یا یک محله باید با تعداد زیادی از دشمنان مبارزه کنید که این خود بسیار سخت و نفس گیر خواهد بود. پس می توان نتیجه گرفت که در هر دو بخش مبارزه وجود دارد و می توانید تجربه های زیادی در یک مبارزه شرقی به دست آورید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =