بررسی باندل ایکس باکس وان ایکس و NBA 2K20

NBA 2K20

در آخرین باندلی که مایکروسافت منتشر کرده است، بازی بسکتبال NBA 2k20 قرار داده شده که ممکن است مورد توجه بسیاری باشد و بتواند فروش این باندل را در بازار افزایش دهد چرا که طرفداران بازی‌ های بسکتبال کم نیست و این می‌تواند پیشنهاد وسوسه انگیزی برای افرادی باشد که هم به بازی‌ های ورزشی علاقه دارند و هم تمایل به خرید یک کنسول با کیفیت دارند.

NBA 2K20
NBA 2K20

مایکروسافت سهم خود را از دنیای گیم و بازی‌ های ویدیویی بسیار بالا برده است و علاوه بر استودیو های بازی سازی که زیر نظر او کار می‌ کنند، بخش اصلی این شرکت تولید ایکس باکس است که یکی از کنسول‌ های محبوب شناخته می‌ شود و اصلی‌ ترین رقیب پلی استیشن سونی در بازار کنسول‌ های خانگی محسوب می‌ شود. مایکروسافت موفق شد تا پا به پای سونی در این بازار به فعالیت بپردازد و بسیاری از اهالی بازی‌ های کامپیوتری را به خود جذب کند.

آخرین کنسولی که این شرکت عرضه کرده یک کنسول میان نسلی است. ایکس باکس وان ایکس قطعاً یک کنسول قدرتمند است. حدود یک سال و نیم پیش بود که شرکت مایکروسافت خبر از ساخت این کنسول داد. مایکروسافت توانست حداقل در عرصه کنسول‌های میان نسلی تبلیغات بسیار بهتری را نسبت به پلی استیشن انجام دهد.

تبلیغات هوشمندانه این کنسول تقریباً با موفقیت مواجه شدند و این شرکت موفق شد محصول خود را در معرض توجه قرار دهد. شاید مهم‌ترین اشکالی که بتوان به این کنسول گرفت در ارتباط با قیمت آن است که به عقیده بسیاری بسیار گران است و خرید این کنسول صرفه اقتصادی ندارد. البته در این میان هستند کسانی که همواره به مایکروسافت وفادار بوده‌اند و کنسول را خریداری می‌کنند.

اصلی‌ترین ارتقا این کنسول نسبت به دستگاه قبل از خود اجرای بازی‌ها با کیفیت ۴k بوده است. اجرا کردن بازی‌ها با این کیفیت یکی از مسائلی است که دو شرکت سونی و مایکروسافت رویای آن را برای مدت زیادی در سر داشته‌اند.

به نظر می‌رسد که سونی موفق نشد در کنسول میان نسلی خود این قابلیت را جای دهد و پلی استیشن ۴ پرو نمی‌تواند تصاویر را به رزولوشن ۴k واقعی به کاربر نمایش دهد. مایکروسافت به خوبی از این موقعیت استفاده کرد و با تمرکز بر روی بهبود سخت افزار توانست کیفیت را به کاربران نمایش دهد و سر و صدای زیادی در دنیای کنسول‌های خانگی بر پا کرد.

شاید تنها رقیبی که بتوان برای گرافیک این کنسول در نظر گرفت کامپیوترهای پی سی قدرتمند باشند. در دنیای کنسول‌ها ایکس باکس وان ایکس توانسته از تمامی رقیب‌هایش پیشی بگیرد. این ویژگی در کنار یک طراحی بسیار زیبا و کیفیت ساخت بالای شرکت مایکروسافت به کاربران عرضه می‌شود.

مایکروسافت همیشه دعا کرده که می‌خواهد بهترین تجربه گیمینگ نصیب کاربرانش شود. در حال حاضر واقعاً دیده شده که این شرکت نهایت تلاشش را به کار گرفته تا موفق به ایجاد رزولوشن ۴k شود و این کیفیت را وارد دنیای کنسول‌ های خانگی کند، چیزی که پیش از این مشاهده نشده بود و حتی سونی در این تلاش نتوانست موفق عمل کند.

از قدرت سخت افزاری این کنسول تمجدیات زیادیی داشته است و قدرت این کنسول بسیاری را به وجد آورده است. شاید چیزی که اکنون بسیاری از ما به ان نیاز داریم بازی‌های انحصاری با کیفیتی است که برای این کنسول منتشر شود. با وجود اینکه در سال‌های اخیر مایکروسافت در عرضه بازی‌های انحصاری بهتر از قبل عمل کرده اما روی هم رفته بسیاری سونی را در این زمینه برتر می‌دانند.

اگر شما دارای تلویزیون‌های فول اچ دی هستید، ایکس باکس وان ایکس از با استفاده از تکنیکیی که Supersampling نام دارد به شما کمک خواهد کرد تا تصاویر را با کیفیت بهتری تماشا کنی. با استفاد هاز این تکنولوژی بازی با ۴ برابر جزییات رندر خواهد شد که بسیار کیفیت را افزایش داده و به علاقه مندان گرافیک بازی‌ها کمک می‌کند تا بازی را با نهایت لذت تجربه کنند.

باید دید که در نسل بعدی کنسول‌ ها قدرت گرافیکی تا چه حدی افزایش خواهد یافت. آیا در نسل نهم کنسول‌ها شاهد عرضه کنسول‌هایی با کیفیت ۸k هم خواهیم بود و یا قرار است کیفیت ۴k مدت زمان طولانی در میان علاقه مندان باقی بماند. اخیراً باندلی توسط مایکروسافت منتشر شده است که در آن بازی NBA 2k20 به معرض انتشار رسیده که ممکن است برای بسیاری جالب باشد. در ادامه به بررسی این باندل و بازی خواهیم پرداخت.

بازی‌های ورزشی از جمله بازی‌های محبوبی هستند که همیشه جایگاه ویژه‌ای را در دنیای بازی‌ها به خود اختصاص داده‌اند در آخرین باندلی که مایکروسافت منتشر کرده است، بازی بسکتبال NBA 2k20 قرار داده شده که ممکن است مورد توجه بسیاری باشد و بتواند فروش این باندل را در بازار افزایش دهد چرا که طرفداران بازی‌های بسکتبال کم نیست و این می‌تواند پیشنهاد وسوسه انگیزی برای افرادی باشد که هم به بازی‌های ورزشی علاقه دارند و هم تمایل به خرید یک کنسول با کیفیت دارند.

NBA 2K20
NBA 2K20

این بازی توسط  شرکت تو کی گیمز ساخته شده است که بازی های خاطره انگیزی را برای ما ساخته است اما روی هم رفته این شرکت دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده است. باندلی که نام بردیم دارای طراحی هایپرایکس است که موجب تعجب بسیاری شده است.

این طراحی یکی از خاص‌ترین و زیباترین طراحی‌ها است و می‌ تواند جلوه بسیار زیبایی ایجاد کند. این باندل ۴۹۹ دلار قیمت خواهد داشت و هم اکنون برای علاقه مندان در دسترس می‌باشد. همچنین باید گفت که این بازی برای دیگر پلتفرم‌ ها از جمله پی سی، نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴ نیز در دسترس است.

بسکتبال از جمله ورزش‌های پر مخاطب امروز محسوب می‌شود. بازی‌های بسکتبال نیز راه خود را به صنعت گیم پیدا کرده‌اند. شاید بازی‌های بستکت بازی چون NBA live و NBA 2k به اندازه عنوان‌های فیفا و PES محبوب نباشند و تا اندازه بازی‌های فوتبال فروش نداشته باشند اما قطعاً هواداران بسیاری دارند و نمی‌توان از آن‌ها صرف نظر کرد.

شما حتی اگر بسکتبال تماشا نمی‌کنید و از علاقه مندان به این ورزش محسوب نمی‌ شوید نیز می‌ توانید از این بازی‌ ها لذت ببرید که یکی مواردی است که سازندگان این بازی‌ها به خوبی در بازی‌های خود ایجاد کرده‌اند. بازی در NBA 2K20 که بازی مربوط به این باندل مایکروسافت نیز هست، شاهد بخش‌ های داستانی جذابی نیز هستیم که گیم پلی بازی را جذاب‌ تر کرده است.

نمی‌توان این بازی را یک بازی فوق العاده و تمام کمال دانست اما بازی قطعاً برای طرفداران بسکتبال جذاب خواهد بود و می‌توان وقت زیادی را صرف انجام این بازی کرد کما اینکه اشکالاتی در آن نیز وجود دارد.

گییم پلی بازی ستودنی است و شبیه سازی حرکات بازیکن‌ها از جمله دریبل‌ها و دفاع کردن‌ها بسیار پیشرفت کرده است و قطعاً روان‌ تر شدن حرکت بازیکنان با توپ را می‌ توانید حس کنید. چنین شبیه سازی هایی می‌تواند بر روی تجربه کاربر تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

همچنین سیستم دریبل زنی و پرتاب توپ کمی سخت‌ تر شده است و شاید در اولین برخورد کمی گیج کننده به نظر برسد؛ اما پس از چند دور تمرینی می‌ توان به این موضوع مسلط شد و بدون کوچک‌ ترین مشکلی از این بازی لذت برد.

این بازی از جمله بازی‌ هایی است که بخش آموزشی آن بسیار خوب ساخته شده و می‌ تواند بازی را به طور کامل به کاربران جدید آموزش دهد چیزی که در بسیاری از بازی‌ ها به خصوص موارد مربوط به بازی‌ های ورزشی شاهد آن نیستیم. علاوه بر گیم پلی بازی نکته دیگری که این بازی را جذاب‌ تر کرده است موسیقی‌ های آن است برای بازی‌ های ورزشی بسیار موضوع مهمی است چرا که در تزریق هیجان به گیم پلی تأثیر زیادی دارد.

عمده آهنگ‌ های این بازی آهنگ‌ های هیپ هاپ و رپ آمریکایی است که هم خوانی بسیار زیادی با جو بازی دارد. این بازی فضای خاص خود را دارا است و احتمال اینکه از آن لذت ببرید بسیار بالا است. مایکروسافت اخیراً چند باندل را عرضه کرده آیت که از جمله آن‌ها می‌توان به باندل مربوط به بازی گیرز ۵ اشاره کرد که طراحی جذابی در آن به کار رفته بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 3 =