بررسی و معرفی مجموعه بازی NBA 2K Games معروفترین شبیه ساز بسکتبال

NBA 2K Games

مجموعه بازی های NBA 2K در کل خوب هستند و مشکلات کمی دارند اما اگر بخواهیم از یکی از اصلی ترین مشکلات این بازی نام ببریم میتوانیم به پرداخت های درون برنامه ای زیاد آن اشاره کنیم که موجبات نارضایتی بسیاری از گیمر ها را از این بازی فراهم کرده است چرا که گیمر توقع دارد هزینه ای که در ابتدا برای خرید یک بازی صرف میکند که در واقع هزینه ی کمی هم نمیباشد.

NBA 2K Games
NBA 2K Games

بررسی و معرفی مجموعه بازی NBA 2K Games معروفترین شبیه ساز بسکتبال

اگر طرفدار مسابقات ورزشی و به خصوص بسکتبال باشید امکان ندارد که نام NBA  به گوشتان نخورده باشد.

این اتحادیه ملی بسکتبال آمریکایی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و همیشه در پای تلوزیون بینندگان پر و پا قرص خود را برای تماشای مسابقات بسکتبال داشته است.

این موضوع توجه کمپانی توکا اسپورتس را جلب کرد و این استودیو شروع به ساخت سری بازی های NBA 2k کرد و از حق نگذریم بازی های موفقی هم ساخت و توانست مخاطبان زیادی را جذب این بازی کند. در کل اگر طرفدار بازی هایی با سبک ورزشی باشد و البته علاقه تان مانند اکثر اشخاص تنها به بازی فوتبال نباشد بد نیست سری بازی های NBA 2k  که با محوریت بازی بسکتبال میباشد را تجربه کنید.

این بازی از زمانی که منتشر شد تا کنکون شاهد تغییرات و آپدیت ها و همچنین بسته های الحاقی زیادی بوده که همه ی این ها در جهت بهبود شرایط بازی و رفع نکات منفی و بهبود نکات مثبت و در نتیجه افزایش مخاطبان بیشتر بوده است.

اخیرا هم آپدیتی از این بازی برای پلتفرم های ایکس باکس وان و پلی استیشن۴ منتشر شده است که در این آپدیت به تغییر ظاهر برخی بازیکنان پرداخته و در واقع آن را بهبود بخشیده است.

از جمله بازیکنانی که ظاهرشان در این بازی دستخوش تغییر شده لونزو بال ستاره ی تیم لس آنجلس و مایکل جوردن یکی از بازیکنان قدیمی تیم شیکاگو بولز، میباشند.

در واقع در نسخه های قبلی بازی موهای لونزو به درستی طراحی نشده بود و جوردن نیز مشکلاتی در ظاهرش وجود داشت که اگر چه کوچک به نظر میرسیدند ولی در کل به عنوان یکی از نقص های بازی به شمار میرفتند و در این آپدیت جدید هر دو آن ها رفع شده اند و به بهبود هر چه بیشتر کیفیت بازی منجر شده اند.

مجموعه بازی های NBA 2K در کل خوب هستند و مشکلات کمی دارند اما اگر بخواهیم از یکی از اصلی ترین مشکلات این بازی نام ببریم میتوانیم به پرداخت های درون برنامه ای زیاد آن اشاره کنیم که موجبات نارضایتی بسیاری از گیمر ها را از این بازی فراهم کرده است چرا که گیمر توقع دارد هزینه ای که در ابتدا برای خرید یک بازی صرف میکند که در واقع هزینه ی کمی هم نمیباشد، در ازای آن یک بازی نسبتا کامل دریافت کند و دیگر مجبور نباشد مدام پول خرج کند چرا که برخی از بازی ها به گونه ای میباشد که وقتی مخاطب به خود می آید میبیند خیلی بیشتر از آن چه در ابتدا برای خرید بازی صرف کرده است، صرف پرداخت های درون برنامه ای شده است.

در این بازی ابتدا باید بازیکن انتخابی را مطابق با سلیقه ی خود شخصیت سازی کنیم ولی مشکلی که وجود دارد این است که آپشن هایی که برای ساخت یک بازیکن میخواهیم در دسترسمان باشد تنوع زیادی ندارند و تعدادشان بسیار کم است و همین موضوع باعث میشود که به سمت پرداخت های درون برنامه ای کشیده بشویم و در ابتدا پول مجازی و سپس پول حقیقی صرف بازی کنیم که گویا این مشکل بازی که دیگر صدای گیمر ها را در آورده بود در این آپدیت جدید تا حدودی بر طرف شده است و  در واقع پرداخت های درون برنامه ای کاهش چشم گیری یافته است.

NBA 2K Games
NBA 2K Games

خوبی این بازی تنوع موجود در آن میباشد چرا که یک گیمر اگر هنوز در این بازی حرفه ای نشده است انتخاب دیگری نیز دارد و آن این است که به عنوان مدیر این باشگاه بزرگ منصوب بشود و از این طریق به بازی ادامه دهد.

این بخش بیشتر برای افرادی مناسب میباشد که در کل از مدیریت کردن کاری خوششان می آید و دوست دارند در همه کار حرف اول را خودشان بزنند. در کل این بازی گزارشگری عالیی دارد اما یک مشکلی که دارد در بخش مدیریت مکالمه ها بازگو نمیشوند و در واقع نوشته هایی که روی صفحه میاییند بیان گر این مکالمات میباشند و این موضوع باعث میشود که مخاطب پس از مدتی از زل زدن به صفحه ی مانیتور خسته بشود و دیگر شور و شوقی برای ادامه ی بازی از خود نشان ندهد چرا که این عامل باعث میشود که گیمر آن طور که باید نتواند روی بازی تمرکز کند و بیشتر حواسش معطوف نوشته ها بشود.

شاید در ادامه و طی  آپدیت های جدید این مشکل بازی نیز رفع بشود تا بتواند بیش از پیش بدرخشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =