۸ بازی Nintendo GameCube که باید وارد سوییچ شوند

بازی Nintendo GameCube

بازی Nintendo GameCube در حال حاضر ۲۰ ساله شده است. گویی همین دیروز بود که این مکعب بنفش‌ رنگ را با دسته‌هایش در خانه دوستانمان می‌دیدیم. این شاید یک هیولای فروش مانند Wii یا سوییچ نباشد، اما کنسولی است که خاطرات خوبی از اوایل دهه ۲۰۰۰ را برای ما و دیگران یادآوری می‌کند. این امر به مدرن سازی بازی‌های سه‌ بعدی کمک کرده و ما را از دوران ناخوشایندی که با نینتندو ۶۴ و پلی‌ استیشن داشتیم، خارج می‌کند.

چیزی که باعث می‌شود GameCube به‌ یادماندنی شود، لیست قوی و غنی آن از بازی‌ها است. لیست این بازی مجموعه‌ای از موفقیت‌های بزرگ و جواهرات پنهان از استودیوهای نینتندو و سوم شخص است. این مورد در دوره‌ای که به عنوان یک عصر طلایی برای بازی‌ها بود، یک طغیان خلاقانه در نظر گرفته می‌شود. پس چرا اجرای آن بازی‌های موفقیت‌ آمیز در حال حاضر غیرممکن است؟ اگر سعی کنید بازی‌های محبوب GameCube خود را در سوییچ پیدا کنید احتمالاً دچار مشکل می‌شوید. بهترین بازی که تاکنون دریافت کرده‌ ایم Super Mario Sunshine بوده است که به دلیل زمانبندی گیج‌ کننده Super Mario 3D All-Stars، دیگر در این سیستم موجود نیست.

این یک تصمیم عجیب است، هرچند که هم طراز و مانند دوره نینتندو بود است. این سیستم فاقد چندین بازی کلاسیک است، از مجموعه Game Boy تا لیست بازی‌های N46. اما فقدان کامل GameCube باتوجه به تعداد جواهرات برجسته‌ای که این سیستم تولید کرده، بسیار چشمگیر و قابل توجه است. در این مقاله لیستی از هشت بازی که باید به نینتندو سوییچ بیایند را آماده کرده‌ ایم، اما باید بدانید که این تنها یک بررسی کلی است. لیست بازی‌های GameCube به قدری زیاد است که به نسخه کلاسیک سوییچ نیاز است تا همه آن‌ها را در بر بگیرد.

۱- بازی Metroid Prime

بازی Nintendo GameCube

Metroid Prime یکی از مهم‌ترین بازی‌های نینتندو در ۲۰ سال گذشته است. پس از گذشتن بازی از نینتندو ۶۴، این بازی واقعاً Metroid را از مرگ بازگرداند و آن را به یکی از فرانچایزهای پرچم‌دار نینتندو تبدیل کرد. نه تنها این، بلکه با ایجاد بازی‌ای که بیشتر روی پلتفرم و بررسی تمرکز داشت، در سبک شوتر اول شخص انقلابی ایجاد کرد.

درحالی‌ که Metroid Prime و دنباله‌های آن به Wii (و در Wii در دسترس قرار گرفتند) منتقل شدند، اما هیچیک از بازی در سوییچ در دسترس نیستند. این موضوع باتوجه به اینکه Metroid Prime 4 قرار است در نهایت برای کنسول منتشر شود، عجیب است. اگر راهی برای پخش بازی وجود نداشته باشد، پس چطور باید به این سه‌ گانه دسترسی پیدا کنیم؟

۲- بازی The Legend of Zelda: Wind Waker

بازی Nintendo GameCube

Wind Waker زمانی که برای اولین بار عرضه شد، بلافاصله در حال قطبی شدن بود، سبک هنری سایه‌دار آن سروصدای زیادی ایجاد کرد، زیرا بازیکنان گرافیک‌های واقعی‌تری می‌خواستند. خوشبختانه، peanut gallery اشتباه کرد، زیرا Wind Waker همچنان بهترین بازی Zelda است. نینتندو در عصر Wii یک نسخه بازسازی HD برای این بازی عرضه کرد و کنترل‌های منوی صفحه دوم را به آن اضافه کرد، اما این بازی قابل‌اجرا در سوییچ نیست.

در واقع، شما نمی‌توانید اکثر بازی‌های سه‌ بعدی Zelda را در سیستمی به جز Skyward Sword و Breath of the Wild اجرا کنید. باتوجه به تعداد بازی‌های Wii U که وارد سوییچ شده‌ اند، زمان آن رسیده که بپرسیم آیا نسخه بازسازی قرار است در مرحله بعدی پخش شود؟

۳- بازی Paper Mario: The Thousand-Year Door

بازی Nintendo GameCube

سری The Paper Mario برای طرفداران بسیار ناراحت کننده بود. بازی‌های اولیه این سری از بازی‌های نقش‌ آفرینی خوبی بودند که چالش‌هایی واقعی را برای بازیکنانی ارائه می‌کردند که تجربه Mario سخت‌تری را می‌خواستند. از آن زمان، این سری به دلیل تلاش‌هایش برای ورود به بازار معمولی‌تر، از بین رفت. Paper Mario: The Origami King سوییچ یک ماجراجویی جذاب بود، اما لزوماً به اوج خلاقیت‌های مشابه آثار قبلی دست نیافت.

وقتی صحبت از عناوین قدیمی‌تر می‌شود، طرفداران مخصوصاً مشتاق Paper Mario: The Thousand-Year Door از GameCube هستند. این بازی نقش‌ آفرینی نه تنها برای Paper Mario، بلکه به‌ طور کلی برای نینتندو یک نقطه قوت بود. این بازی، یک ماجراجویی زیبا پر از شخصیت‌های به‌ یادماندنی، داستان عالی و مکانیسم‌های نقش‌ آفرینی سخت و عالی است. اعلام مجدداً عرضه در طول Nintendo Direct احتمالاً سروصدای زیادی در اینترنت به پا می‌کند.

۴- بازی Eternal Darkness: Sanity’s Requiem

بازی Nintendo GameCube

اگر تاکنون چیزی درباره Eternal Darkness: Sanity’s Requiem نشنیده‌ اید، اصلاً شما را سرزنش نمی‌کنیم. این بازی ترسناک که توسط Silicon Knights ساخته شده، تعریف درستی از جواهر پنهان است. این بازی یک IP کاملاً جدیدی است که در آن زمان از بخش نادرستی وارد بازار شد. این بازی بیشتر به دلیل سیستم “خوش‌ فکری” جذاب و درخشانش معروف است، که در آن هرچه بازیکن بیشتر عقلش را از دست می‌دهد، جلوه‌ها و اثرات عجیب‌تری ایجاد می‌شود.

گاهی متوجه می‌شوید که از دیوارها خون می‌آید. در مواقع دیگر، ممکن است وارد اتاقی شوید و سرتان روی زمین بیفتد. این بازی دارای بخش‌های بسیار عجیبی است، حتی تا جایی پیش می‌رود که خطاهای تصادفی جعلی و پایان‌های جعلی را ایجاد می‌کند. این یک ایده کاملاً منحصر به‌ فرد است و شرم‌آور است که بدون GameCube نمی‌توان آن را اجرا کرد. این بازی هرگز وارد هیچ پلتفرم دیگری از جمله رایانه شخصی نشد، پس فقط در برزخ GameCube گیرکرده است. این بازی سزاوار آزادی است.

۵- بازی F-Zero GX

بازی Nintendo GameCube

F-Zero در اصل یک فرانچایز مرده نینتندو است. به نظر می‌رسد این کمپانی تمام تلاشش در زمینه بازی‌های مسابقه‌ای را روی Mario Kart متمرکز کرد و سری Captain Falcon را کنار گذاشت. از F-Zero GX در سال ۲۰۰۳، بازی کنسولی F-Zero وجود نداشته است. این شرم‌آور است، زیرا این بازی یکی از بهترین بازی‌هایی بوده که نینتندو ارائه داده است.

این بازی یک بازی مسابقه‌ای پرسرعت است که مملو از مسیرهای ضد جاذبه است. این بازی چیزی شبیه طرحی برای Mario Kart 8 است، که قرار است راهش را ادامه داده و ایده‌های خود را به کار بگیرد. اینکه بازی حفظ شود یا خیر فرقی نمی‌کند؛ اما کاملاً مایه تأسف است که در سال ۲۰۲۱ به جز یک کنسول قدیمی و تاریخ گذشته، راهی برای تجربه بازی وجود ندارد.

۶- بازی Killer 7

بازی Nintendo GameCube

توصیف Killer7 دشوار است. حتی وقتی برای اولین بار عرضه شد، بازیکنان سردرگم بودند. اما این همان چیزی است که از Suda5، یکی از رؤیایی‌ترین سازندگان بازی‌ها انتظار داشتیم. Killer7 چیزی شبیه به یک شوتر پذیرفتنی است، که در آن بازیکنان باید دکمه‌ای را فشار دهند تا در امتداد یک خط حرکت کرده و به دشمنانی که در طول مسیر هستند شلیک کنند.

درحالی‌ که این بازی باعث قطبی شدن می‌شود، اما باعث ایجاد نوعی کلاسیک فرقه‌ای می‌شود. شایعاتی مبنی بر عرضه بازی در سوییچ در سال ۲۰۲۰ وجود داشته، اما این شایعات کلاً نقض شدند. حالا که No More Heroes 3 برای سوییچ عرضه شده است، به نظر می‌رسد زمان خوبی است که بهترین بازی‌های افسانه‌ای Suda51 نیز وارد این سیستم شود.

۹- بازی Super Mario Strikers

بازی Nintendo GameCube

اگر بازی‌های ورزشی Mario را دوست داشته باشید، سوییچ مجموعه مناسبی از بازی‌ها را برای شما دارد. Mario Tennis Aces و Mario Golf: Super Rush بهترین عناوین مربوط به فرانچایز خود نیستند، اما کارشان را به خوبی به اتمام رسانده‌ اند. اما استعدادهای ورزشی Mario به‌ طور کامل در سوییچ نشان داده نشده است. دوران GameCube چندین تجربه ورزشی Mario را برای ما به ارمغان می‌آورد، که برخی از آن‌ها بهتر از بقیه هستند.

در بین آن‌ها، Super Mario Strikers به عنوان یک بازی جنایی دست کم گرفته شده برجسته شده است. این بازی فوتبالی سریع پر از اقدامات دیوانه کننده، با ضربه‌های سخت و قدرت بالا است. در گذشته، این بازی یکی از بازی‌های چند نفره اصلی در بین دوستان بوده است. اگر قرار نیست به‌ زودی عنوان جدیدی از این مجموعه را ببینیم، حداقل باید شانس مشاهده نسخه بازبینی این بازی را داشته باشیم.

۱۰- بازی Fire Emblem: Path of Radiance

بازی Nintendo GameCube

Fire Emblem در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین فرانچایزهای نینتندو است، اما همیشه اینطور نبوده است. این بازی قبلاً کاملاً منحصر به‌ فرد بود که تا قبل از اینکه Mart and Roy تأثیر زیادی در Super Smash Bros. Melee بگذارند اصلاً وارد غرب نشده بود. اولین بازی سه‌ بعدی در این مجموعه یعنی Path of Radiance نقطه عطفی برای این فرانچایز بود که یک دهه بعد باعث موفقیت بازی در نینتندو ۳DS شد.

در حال حاضر، یک نسخه از بازی در بین کلکسیونرها به شدت مورد تقاضا قرار گرفته است. یک نسخه خوب و مناسب از بازی می‌تواند بیش از ۵۰۰ دلار قیمت داشته باشد و باعث شود بازی در مجموعه GameCube به شدت منحصر به‌ فرد و قیمتی شود. واضح است که اکثر طرفداران دوست ندارند چنین هزینه‌ای را برای یک بازی بپردازند، پس نینتندو با ارائه این بازی در سوییچ می‌تواند ما را با پوست و استخوان به کنسول بچسباند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =