همه چیز درباره ی نینتندو سوییچ آنلاین

نینتندو سوییچ آنلاین

نینتندو سوییچ رسما یک پرش آنلاین انجام داده است و طرفداران سوییچ برای رقابت با دوستان و دشمنان خود به سرویس جدید حمله کردند. عنوان نینتندو سوییچ آنلاین با عناوین پلی استیشن پلاس و Xbox Live قابل مقایسه است، زیرا کار اصلی آن تضمین دسترسی چند نفره آنلاین می باشد. با این حال، داشتن اشتراک این سرویس لیستی از بازی های NES و SNES و بازی های N-64 که به زودی عرضه می شوند.

همچنین Sega Genesis را در اختیار شما قرار می دهد. گفتنی است که وقتی حرف از سرویس آنلاین سوییچ می شود، باید بدانید که نینتندو به دنبال این نیست که کار رقبای خود را به طور کامل تکرار کند. در ادامه هر چیزی که باید درباره نینتندو سوییچ آنلاین بدانید ارائه شده است.

مدل های اشتراک فردی/خانوادگی

نینتندو سوییچ آنلاین با دو نوع اشتراک عرضه شده است: فردی و خانوادگی. اشتراک فردی یک نفر را پوشش می دهد و اشتراک خانوادگی تا حداکثر هشت نفر را پوشش می دهد. اشتراک فردی یک ساله ۲۰ دلار قیمت دارد. اشتراک های یک ماهه و سه ماهه نیز در دسترس هستند که هر یک به ترتیب ۴ و ۸ دلار قیمت دارند. بدیهی است که خرید اشتراک یک ساله بسیار مقرون به صرفه است.

در عین حال اشتراک خانوادگی برای یک سال ۳۵ دلار قیمت دارد. برای استفاده از این اشتراک انبوه، باید در یک گروه خانوادگی عضو باشید. می توانید در وب سایت Nintendo Account یک گروه خانوادگی شکل دهید. در اصل، شما هفت نفر از دوستانتان می توانید با قیمت کمتر از ۵ دلار به ازای هر نفر، به تمامی ویژگی های نینتندو سوییچ آنلاین دسترسی پیدا کنید.

خرید هر دو نوع اشتراک در Nintendo Switch eShop امکان پذیر است. زمانی که ویترین فروشگاه را باز کنید، نینتندو سوییچ آنلاین از طریق منوی نارنجی رنگ قابل دسترسی است. به خاطر داشته باشید که اشتراک ها به طور خودکار تمدید می شوند، مگر اینکه از تمدید خودکار آن ها در منوی eShop انصراف دهید. شما کارت های اعتباری از پیش پرداخت شده را می توانید از فروشندگان مشترک برای عضویت یک ساله نینتندو سوییچ آنلاین خریداری کنید.

نینتندو سوییچ آنلاین و بازی های چند نفره آنلاین

 نینتندو سوییچ آنلاین
نینتندو سوییچ آنلاین

قبل از راه اندازی سوییچ آنلاین، نینتندو بازی چند نفره آنلاین رایگان را برای بازی هایی مانند Splatoon 2 و Mario Kart 8 Deluxe ارائه کرده بود. حالا، برای استفاده از ویژگی های آنلاین بازی های نینتندو اول شخص و اکثر بازی های سوم شخص باید از اشتراک استفاده کنید. تنها مورد استثناء این امر بازی Fortnite است که می توان آن را بدون اشتراک بازی کرد.

با این حال، نینتندو سوییچ فقط برای بازی های چند نفره اینترنتی لازم است. آن دسته افرادی که اشتراک ندارند می توانند از ویژگی Switch’s Local Wireless Play بین دو کنسول سوییچ استفاده کنند، استفاده از این ویژگی برای حداکثر سه بازیکن در هر کنسول ممکن است.

اگر بخواهید با دوستانتان حین انجام بازی های آنلاین بازی کنید، برای چت باید از برنامه گوشی هوشمند نینتندو سوییچ آنلاین استفاده کنید. شما به برنامه موبایلی نینتندو سوییچ آنلاین نیاز دارید که برای هر دو سیستم عامل iOS و اندروید در دسترس است. بله، استفاده از دو دستگاه برای شرکت در یک تجربه آنلاین سنتی کمی دشوار است، اما ما قوانین را وضع نکرده ایم. باز هم Fortnite از این قاعده مستثنا است، زیرا امکان چت صوتی در خود کنسول را فراهم کرده است. از آنجایی که این راه حل کمی دست و پاگیر است، پیشنهاد می کنیم از Discord یا دیگر برنامه های ارتباطی که احتمالاً آن ها را دارید استفاده کنید.

اضافه شدن قابلیت ذخیره در فضای ابری

یکی از بزرگترین نکات منفی سوییچ هنگام راه اندازی نبود راهی برای پشتیبان گیری موارد ذخیره شده بود. اگر کنسول شما خراب می شد، خیلی بدشانس بودید. با اشتراک نینتندو سوییچ آنلاین، اکنون می توانید موارد ذخیره شده را در فضای ابری پشتیبان گیری کرده و مطمئن شوید حتی اگر کنسولتان خراب شد، پیشرفت هایتان را از دست نخواهید داد.

فضای ابری پیشرفت اکثر بازی های سوییچ را ذخیره می کند، اما چند بازی وجود دارند که از این امکان بهره مند نیستند. برای مثال Animal Crossing: New Horizons، Pokémon Let’s Go، Splatoon 2، Dark Souls Remastered و Dead Cells از ذخیره در فضای ابری پشتیبانی نمی کنند. نینتندو بیان کرده که این کار برای حفظ تعادل رقابت در بازی هایی مانند Let’s Go و Splatoon 2 است. نینتندو نمی خواهد ذخیره های ابری رتبه های رقابتی را مختل کند. در بازی هایی مانند Dark Souls، که تقریباً پس از هر کاری به طور خودکار ذخیره می شود، بازگشت به ذخیره قبلی از فضای ابری می تواند طراحی سازندگان را تضعیف کند.

ممکن است ذخیره های ابری ناپدید شوند

 نینتندو سوییچ آنلاین
ممکن است ذخیره های ابری ناپدید شوند

به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد برای مشترکین سوییچ آنلاین، منطقی است که اگر اشتراکتان را لغو کردید، موارد ذخیره شده در فضای ابری برای همیشه باقی نمانند. زمانی که اشتراکتان به اتمام رسید، نمی توانید به موارد ذخیره شده ابری دسترسی داشته باشید. پس از شش ماه آن موارد به طور کلی حذف می شوند.

دسترسی به بازی های کلاسیک NES و SNES

یکی از بزرگترین مزایای برنامه سوییچ آنلاین لیست بازی های رایگان کلاسیک است. برای اولین سال ارائه این سرویس، نینتندو لیستی از بازی های NES را در اختیار مشترکین قرار داده است. نینتندو در ابتدای سال دوم، بازی های SNES را نیز به این برنامه اضافه کرد.

این بازی ها شامل حالت های ذخیره و چند تنظیم صفحه نمایش (۴:۳، Pixel Perfect و CRT Filter) نیز می باشند. برخی از این بازی ها حتی دارای مدل چند نفره، چه به صورت محلی و چه آنلاین هستند. اگرچه به صورت پیش فرض و با اتصال اینترنت می توانید این بازی ها را انجام دهید، اما می توانید آن ها را دانلود کنید تا در یک زمان و تا هفت روز به صورت آفلاین بازی کنید. اگر اشتراکتان به اتمام رسید، دسترسی شما به بازی ها نیز قطع می شود، درست مانند کاری که پلی استیشن پلاس و Games with Gold انجام داده اند.

در ادامه لیستی از ۲۹ بازی SNES که در نینتندو سوییچ آنلاین وجود دارند ارائه شده است. به خاطر داشته باشید که نینتندو قصد دارد در آینده بازی های SNES بیشتری را به برنامه اضافه کند، اما برنامه مشخصی برای انجام این کار وجود ندارد.

 1. Stunt Race FX Super Mario World 2: Yoshi’s Island Brawl Brothers
 2. Super Ghouls ‘n Ghosts Super Puyo Puyo 2 Demon’s Crest
 3. Super Mario World Super Tennis Joe & Mac 2: Lost in the Tropics
 4. Super Metroid Breath of Fire Kirby’s Dream Land 3
 5. Super Soccer F-ZERO Star Fox
 6. The Legend of Zelda: A Link to the Past Kirby’s Dream Course Super Earth Defense Force
 7. Breath of Fire II Pilotwings Super Mario Kart
 8. Star Fox 2 Super Punch-Out!! Kirby Super Star
 9. Panel de Pon Smash Tennis Pop’n TwinBee
 10. Wild Guns Operation Logic Bomb

در اینجا لیستی از بازی های NES ارائه شده است. نینتندو در سال اول این سرویس، هر ماه چندین بازی NES را اضافه می کرد. حالا که بازی های SNES وارد شده اند، به روز رسانی های ماهانه دیگر وجود ندارند. ما به صورت دوره ای بازی های جدید SNES را دریافت می کنیم، اما این دوره ها دیگر ماهانه نیستند.

 1. Clu Clu Land Solomon’s Key River City Ransom NES Open Tournament Golf Metroid
 2. Wrecking Crew Ninja Gaiden Pro Wrestling Mighty Bomb Jack Tennis
 3. Donkey Kong 3 Wario’s Woods Baseball Punch-Out!! Featuring Mr. Dream Balloon Fight
 4. Volleyball Blaster Master Soccer Zelda II: The Adventure of Link Dr. Mario
 5. City Connection Kirby’s Adventure Super Mario Bros. Super Mario Bros.: The Lost Levels Tecmo Bowl
 6. Donkey Kong StarTropics Double Dragon The Legend of Zelda Yoshi
 7. Vice: Project Doom Kid Icarus Super Dodge Ball Adventures of Lolo Gradius
 8. Crystalis Star Soldier Ghosts’n Goblins Super Mario Bros. 2 Ice Hockey
 9. Journey to Silius Donkey Kong Jr. Excitebike Super Mario Bros. 3 TwinBee
 10. Kung-Fu Heroes Vs. Excitebike Ice Climber Double Dragon II: The Revenge Mario Bros.
 11. Rygar Shadow of the Ninja Eliminator Boat Duel Atlantis no Nazo

بازی های N64 و Sega Genesis

 نینتندو سوییچ آنلاین
بازی های N64 و Sega Genesis

در سپتامبر ۲۰۲۱، Nintendo Direct، یک اعلامیه که مدت ها مورد انتظار بود اعلام کرد. نینتندو Expansion Pack را برای سرویس اشتراک آنلاین با بازی های N64 و Sega Genesis منتشر کرد. نینتندو سوییچ آنلاین + Expansion Pack با هزینه اضافی در دسترس قرار می گیرند، اما این هزینه هنوز مشخص نشده است. ما می دانیم که Expansion Pack احتمالاً در اکتبر ۲۰۲۱ در تاریخ نامشخصی عرضه می شود.

در زیر لیستی از بازی های جدید N64 و Sega Genesis که احتمالاً در ماه اکتبر به این سرویس اضافه می شوند آورده شده است، به خاطر داشته باشید که اینطور برنامه ریزی شده که تعداد بیشتری از بازی ها بعداً راه اندازی شود.

N64

 1. Super Mario 64
 2. Mario Kart 64
 3. Star Fox 64
 4. Yoshi’s Story
 5. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
 6. WinBack: Covert Operations
 7. Mario Tennis
 8. Dr. Mario 64
 9. Sin and Punishment

Sega Genesis

 1. Castlevania: Bloodlines
 2. ontra: Hard Corps
 3. Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine
 4. Eco the Dolphin
 5. Golden Axe
 6. Gunstar Heroes
 7. MUSHA
 8. Phantasy Star IV
 9. Ristar
 10. Shining Force
 11. Shinobi III
 12. Sonic the Hedgehog 2
 13. Streets of Rage 2
 14. Strder

بازی هایی مانند The Legend of Zelda: Majora’s Mask ،F-Zero X ،Mario Golf ،Pokémon Snap ،Kirby 64: The Crystal Shards ،Paper Mario و Banjo-Kazooie قرار است بعداً در این سرویس راه اندازی شوند.

بازی های انحصاری

 نینتندو سوییچ آنلاین
بازی های انحصاری

مشترکین نینتندو سوییچ آنلاین به بازی های انحصاری که به صورت دوره ای منتشر می شوند دسترسی دارند. یکی از محبوب ترین این بازی ها، Tetris 99 است. یک بازی بتل رویال که در آن باید بیشتر از ۹۸ حریف دیگر زنده بمانید. به همین ترتیب، Pac-Man 99 نیز همینطور است. گلوله ها را جمع کنید، از ارواح استفاده کنید و به سایر بازیکنان حمله کنید.

یکی دیگر از موارد قابل توجه Super Mario Bros. 35. بود. ما می گوییم “بود”، چون از آن زمان از سرویس حذف شده است و تنها در جشن ۳۵ سالگی ماریو حضور داشت. این نیز یکی از بازی های بتل رویال بود که در آن باید حین عبور از سطوح مختلف Super Mario Bros. در برابر ۳۴ حریف دیگر زنده می ماندید.

کنترلرهای بی سیم انحصاری NES و SNES

همچنین اگر اشتراک نینتندو سوییچ آنلاین را داشته باشید، می توانید کنترلرهای سبک NES و SNES را دریافت کنید. این دستگاه ها به سوییچ وصل می شود و حس کنترلرهای قدیمی و سنتی را به جای چیزی شبیه به Joy-Con القاء می کنند. این کنترلرها برای بازیکنانی هستند که در بازی های قدیمی غرق می شوند و می خواهند کنترلرهایی مانند آن بازی ها داشته باشند. کنترلر NES 50 دلار و کنترلر SNES 30 دلار قیمت دارد.

کنترلرهای N64 و Sega Genesis

 نینتندو سوییچ آنلاین
کنترلرهای N64 و Sega Genesis

در نهایت، نینتندو کنترلرهای N64 و Sega Genesis را برای سوییچ معرفی کرد. این ها مانند کنترلرهای قبلی NES و SNES، تنها برای اعضای سوییج آنلاین در دسترس هستند. این کنترلرها هم به صورت بی سیم و هم با سوییچ کار می کنند و قیمتی برابر ۵۰ دلار خواهند داشت. هنوز زمان راه اندازی آن ها مشخص نیست، اما احتمالاً همزمان با نینتندو سوییچ آنلاین + Expansion Pack عرضه می شوند.

پیشنهاداتی فقط برای اعضا

پیشنهادات انحصاری اعضا برای سوییچ آنلاین شامل مزایای بسیاری فراتر از کنترلرهای رترو است. اگر شما هم مشترک هستید، می توانید Tetris 99 را به صورت رایگان دانلود کنید (و اگر طرفدار سرسخت Tetris باشید، همین مورد به تنهایی ارزش هزینه ای که می کنید را دارد)، فرش ابریشمی Nook Inc. در Animal Crossing و یک چرخ دنده و تجهیزات در Splatoon 2. علاوه بر این، این شرکت به طور منظم امتیازات جدیدی را ارائه می کنند، در نتیجه اعضا باید همیشه منتظر مزایای جدید باشند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =