۱۱ نکته مهم درباره بازی Nioh

بازی Nioh

چند نکته وجود دارد که رعایت آن‌ها پیش از شروع نبرد بازی Nioh پلی استیشن ۵ بسیار مفید است، زیرا در این ماجراجویی اکشن که به ترکیبی از Ninja Gaiden و Dark Souls تشبیه شده، چندین مبارزه و نبرد سخت را پیش رو دارید. اگرچه حین یافتن جایگاهتان چندین بار می‌میرید، اما احتمالاً نمی‌خواهید مجدداً اشتباهاتی را چندین بار تکرار کنید تا پیشرفتتان را کند و آهسته کند. به همین دلیل ما اینجاییم تا شما را در مسیر درست راهنمایی کنیم. ما ساعت‌ها صرف جستجو و ماجراجویی در ژاپن کردیم و در عین حال مأموریت‌های اصلی و جانبی را هم تجربه کردیم، تا مجموعه‌ای از نکات بازی Nioh که به شما کمک می‌کنند آرامش داشته و این نبرد سخت را با دردناکی کمتری بگذرانید.

علاوه بر مهارت‌ها و آیتم‌های مهم و اساسی که به شما کمک می‌کنند در لژیون‌های Yokai زنده بمانید، درباره ارواح Kodama و دوست آهنگرتان Tome وجود دارد که باید بدانید. اگر دچار توقف پیشرفت شده‌ اید، فقط کلمات و حرف‌های Teddy Roosevelt را به خاطر بسپارید: “هیچ‌ چیز در این دنیا ارزش داشتن یا انجام دادن ندارد، مگر با تلاش، درد و سختی واقعی همراه باشد.”

۱- Sneak Attack یک مهارت ضروری نینجا است

دامپزشکان Dark Souls می‌دانند که حملات Backstab چقدر می‌تواند حیاتی باشد، جایی که در آن با دشمن ناشناسی برخورد می‌کنید و به آن‌ها ضربه می‌زنید تا قبل از شروع مبارزه آن را تمام کنید (یا حداقل هنگام مبارزه با هدف قوی‌تر، مزایای بیشتری دریافت کنید). Nioh هم این حرکت را دارد، اما عجیب است. این حرکت به طور پیش‌ فرض در دسترس شما نخواهد بود.

باید مهارت Sneak Attack را تقریباً در انتهای درخت مهارت نینجا پیدا کنید و باید آن را در اسرع وقت دریافت کنید. اگر Yokai ها به طور کامل نمی‌میرند، یا دشمنان انسانی فوراً فریاد می‌زنند، با فعالسازی Sneak Attack می‌توانید تعداد بیشتری از آن‌ها را آسان‌تر بکشید. راه‌ اندازی و تنظیم این حمله مخفیانه نسبتاً آسان است: تا زمانی که راه می‌روید و نمی‌دوید، دشمنان که پشتشان به شما است متوجه حضور شما نخواهند شد.

۲- برای اسلحه خود کسب مهارت Living Water را در اولویت قرار دهید

Ki Pulse برای مبارزه Nioh ضروری است: ضربه زدن روی R1 درست زمانی که Ki شما پر شده است، باعث می‌شود حداکثر میزان استقامت به شما داده شده و بیشتر در مبارزه زنده بمانید. مشکل این است که Ki Pulse معمولی شما را در یک ثانیه ثابت نگه می‌دارد، یعنی مرگ فوری در بازی شدید خواهد بود. فرار کردن از اجزای کلیدی دیگر در مبارزه است، اما فرار بیش از حد شاید باعث تخلیه سریع Ki می‌شود. تنها چیزی که نیاز دارید تبدیل این دو آسیب‌ پذیری به یک قدرت ترکیبی است. Living Water را وارد کنید، مهارتی که در هر موقعیتی و برای هر درخت سلاحی در دسترس است، که به شما امکان می‌دهد با فرار خود به عنوان Ki Pulse رفتار کنید، Ki را پر کنید و به طور هم‌ زمان از خطر دوری کنید. حتی اگر اغلب این سه موضع را تغییر نمی‌دهید، این مهارت‌ها را برای هر موضعتان آماده کنید تا برای همه‌ چیز آماده شوید.

۳- Rejuvenation Talismans به عنوان اکسیرهای مکمل عمل می کنند

بازی Nioh

اکسیرها مایه حیات شما در Nioh هستند: معجون‌هایی که در اواسط یا پس از نبرد می‌نوشید و به شما کمک می‌کند هر مقدار از زندگی‌تان را که در راه رسیدن به چک پوینت Shrine بعدی از دست داده‌ اید، جبران کنید. این‌ها بیشتر مانند Blood Vials در Bloodborne عمل می‌کنند تا Estus Flasks در Dark Soul: این احتمال وجود دارد که بتوانید دشمنان کشته شده بیشتری را بردارید، اما فقط پس از مرگشان می‌توانید این کار را کنید.

اگر زمانی که بیشترین نیاز را به آن‌ها داشته‌ اید، مقدار زیادی از اکسیرها را سوزانده‌ اید، Rejuvenation Talismans در درخت مهارت Onmyo بهترین درمان هستند. اگر در زمان آسیب در جای امنی بمانید این آیتم‌های درمانی می‌توانند سلامتی شما را به اندازی اکسیرها بازیابی کنند، مانند دیگر Justus هر بار که در Shrine دعا می‌کنید، آن‌ها پر می‌شوند. برای باز کردن قفل آن‌ها، باید مأموریت Onmyo Adept در Dojo را تکمیل کنید، که زمانی که ۱۰ امتیاز در Magic داشته باشید باز می‌شود.

مهارت‌های مفید Onmyo دیگری که می‌توانید در سطح Adept دریافت کنید عبارت‌ اند از Vital Spirit که تمام دستاوردهای Amrita را تا %۳ افزایش می‌دهد و Pure Heaven Cursed Earth که محدوده Ki Pulse پاکسازی قلمرو Yokai را گسترش می‌دهد و نبرد با رئیسان را قابل کنترل تر می‌کند.

۴- سلاح‌های شما همگی تخصصی هستند

بازی Nioh

تخصص معیاری برای میزان آشنایی شما با سلاح انتخابی است، که توسط نوار آبی بزرگی در زیر میزان آسیبی که در هر مواجهه ایجاد می‌کنند نمایش داده می‌شود. مزیت اصلی تخصص این است که می‌توانید از طریق گزینه Offering در Shrineها، آیتم‌های حداکثری را به گروه Kodama ارائه دهید و در مقایسه با آیتم بدون استفاده، Amrita بیشتری را در مقابل دریافت کنید. برخی آیتم‌های گران نیز بسته به تخصص شما آسیب می‌بینند، اما این‌ها نسبتاً نادر هستند. ترفند مهم این است که حتی اگر به طور فعال از یک سلاح استفاده نکنید، بازهم زمانی که به آن مجهز شوید در مقدار کمتری تخصص می‌گیرد. پس، حتی اگر از سلاح خاصی اصلاً استفاده نمی‌کنید یا با استفاده از آن مشکل دارید، مطمئن شوید که چیزی در اسلات ثانویه خود دارید تا بتواند به طور پنهان تخصصی کسب کند، سپس به محض اینکه به کلاهک برخورد کرد آن را خاموش کنید تا از دستش ندهید. شما و Kodoma از پیشنهادات بهتر خوشحال خواهید شد.

۵- Guardian Spirits در مأموریت‌های فرعی اختیاری منتظر هستند

بازی Nioh

Guardian Spirits همراهان حیوان هستند که امتیازات غیر فعالی داده و زمانی که متر آن‌ها پر شود (دیسک کنار سلامتی شما و نوارهای Ki)، حالت William’s Super Saiyan را فعال می‌کنند. اگرچه مجموعه‌ای از Guardian Spirits شما تنها با بازی در مأموریت‌های اصلی برای پیشرفت در داستان رشد می‌کنند، اما بسیاری دیگر به عنوان پاداشی برای مأموریت‌های زنجیره‌ای در مأموریت‌های جانبی ارائه می‌شوند.

اگر در فیلمی، شخصیتی را با Guardian Spirits دیدید، به دنبال مأموریت‌های جانبی آن شخصیت باشید تا در نهایت از طریق تقسیم روح، Guardian آن‌ها را به دست آورید. بعید است که این Guardian Spirits اختیاری تأثیر زیادی بر توانایی شما در پیشرفت بگذارند، اما چیز مرموزی درباره موجودات عرفانی وجود دارد که شما را مجبور می‌کند همه آن‌ها را بگیرید و مأموریت‌های جانبی راهی برای انجام این کار است.

۶- Summoner’s Candle کارت خارج شدن شما از زندان است

بازی Nioh

متن روی Summoner’s Candle – یک آیتم رتبه‌ بندی بنفش “منحصر به‌ فرد” است، پس حتماً مهم است- طوری به نظر می‌رسد که گویی وقتی از آن استفاده کردید، یک Guardian Spirit رایگان را فعال کرده‌ اید. همانطور که پس از استفاده از آن در اسلات Equipment خود متوجه شدیم، تلاش برای فعالسازی آن معمولاً تغییری ایجاد نمی‌کند. به نظر می‌رسد Summoner’s Candle برای زمان‌هایی در دسترس قرار گرفته که در نقطه خیلی بدی می‌میرید و %۱۰۰ مطمئن نیستید که بدون مرگ دوباره و از دست دادن Amrita گران‌ بها در این راه به قبرتان می‌رسید یا خیر.

با استفاده از Summoner’s Candle ،Guardian Spirit و انبار Amrita سریعاً به شما نشان داده می‌شود، پس نترسید که ممکن است اشتباه کنید و یکی از آن‌ها را استفاده کنید، زیرا آن‌ها خیلی هم نادر و کمیاب نیستند. این مورد به‌ ویژه وقتی‌ که در نبرد با یک رئیس غیر منتظره بمیرید مفید است (جایی که به نظر می‌رسد بتوانید در تلاش دوم هم آن‌ها را بکشید)، پس می‌توانید با خیال راحت Amrita را استفاده کرده و با کشتن دشمنان کمتر (زیرا معمولاً در طول مبارزه با رئیس افزایش پیدا نمی‌کند) فعالسازی Guardian Spirit را بسازید.

۷- Sub-Function می‌توانند مدیریت موجودی را راحت‌تر کنند

تجهیزات جدید در بازی Nioh مانند آب‌ نبات می‌افتد و مانند سایر بازی‌های پر از غنائم مانند Diablo، قرار است بین آن اندورفین‌هایی که می‌افتند آشغال‌های زیادی را وارد انبار موجودی بزرگ خود کنید. وقتی زمان فروش یا جداسازی اجناس به آهنگر رسید، یا وقتی زمان استفاده از آن‌ها به عنوان پیشنهادات Amrita در Shrine رسید، با استفاده از Sub-Function می‌توانید مقدار زیادی از آن‌ها را ذخیره کرده و زندگی خود را بی‌نهایت آسان کنید.

کافی است هنگام انتخاب ابزار ناخواسته وارد تب “All Items” شوید، سپس روی صفحه لمسی ضربه بزنید تا منوی Sub-Function باز شود، که در آنجا می‌توانید آیتم‌ها را بر اساس نادر بودنشان چک کنید. عملاً پس از ساعات اولیه به آیتم‌های Common یا Uncommon نیاز نخواهید داشت، پس خلاص شدن از آن‌ها با Sub-Function، باعث راحت انجام شدن یک کار خسته‌ کننده می‌شود.

۸- فراموش نکنید که تب‌های خود را در Kodama Blessing نگه‌ دارید

بازی Nioh

Kodama آن ارواح سبز درخشانی هستند که در هر Shrine از شما استقبال می‌کنند و برخی از این موجودات کوچک زیبا از جایگاه خود دور شده‌ اند تا خود را در سطوح بزرگی گم کنند. اگر مکان آن‌ها را پیدا کرده و به Shrine بازگردانید (که کاری ساده است)، آن‌ها امتیازات منفعلی به شما می‌دهند که Kodama Blessing را به همراه دارد، این مورد بازدهی Amrita یا شانس افتادن سلاح، زره، مواد ساختنی و اکسیر را افزایش می‌دهد. اثری که هر Kodoma ارائه می‌دهد یا تقویت می‌کنند توسط کلاه کاسه‌ای نشان داده می‌شود، پس هر چه مقدار بیشتری پیدا کنید، می‌توانید Blessing خود را چک کنید و ببینید کدام اثر در همان لحظه بیشترین مقدار را دارد.

هر باری که قفل منطقه جدیدی را باز کنید، باید توجه کنید که Kodama Blessing به صفر می‌رسد و تنها با یافتن Kodoma بیشتر قابل بازیابی است، زیرا آن‌ها بر اساس Region (منطقه) گروه‌ بندی شده و امتیازات بین آن‌ها منتقل نمی‌شوند.

۹- تمام جعبه‌هایی که می‌بینید را نابود کنید

وقتی صحبت از جستجوی آن Kodamaهای مفید می‌شود، باید بدانید که آن‌ها اغلب پشت دسته‌ای از جعبه‌ها یا گلدان‌های قابل‌ تخریب قرار می‌گیرند، چیزی که بازی Nioh مطمئناً از مدرسه مخفی کردن آیتم‌های Dark Souls یاد گرفته است. یک ضربه ساده می‌تواند همه جعبه‌ها را نابود کند و در این صورت متوجه می‌شوید که آیا Kodoma یا جسدی پشت آن است یا خیر. اگرچه باید آماده باشید که ناگهان دشمنی از پشت جعبه ظاهر نشود، اما این مورد به ندرت پیش می‌آید. فقط برای اطمینان بیشتر، می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی درباره آسیب زدن به Kodama به منطقه حمله کنید، زیرا اگر احساس خطر کنند، زیر کلاه کاسه‌ای خود قرار می‌گیرند. مراقب صدای جیرجیر و صداهای قورباغه مانند باشید زیرا این صداها Kodoma را سرگردان می‌کنند. اما واقعاً، با شکستن همه‌ چیزی که جلوی چشمتان است، نمی‌توانید اشتباه کنید.

۱۰- حتماً با Tome آهنگر صحبت کنید

بازی Nioh

در طول سفرهای خود در ژاپن، اغلب به Tome آهنگر سر می‌زنید، پس خوب است که او را کمی بیشتر بشناسید. هر کاری از خرید و فروش آیتم‌ها، ساخت تجهیزات جدید، یا غارت Soul Matching در نهایت به باز کردن امتیاز Patronage می‌انجامد، که از آن می‌توانید برای “بالا بردن سطح” آهنگری خود استفاده کرده و تخفیفات خوبی روی آیتم‌ها دریافت کنید. اما می‌توانید امتیازات Patronage را به صورت رایگان و با مشتری خوب بودن و صحبت با Tome دریافت کنید، کسی که دوست دارد درباره سفرهای شما به خارج و سرزمین‌های خطرناک بشنود.

هربار که از Blacksmith بازدید می‌کنید گزینه “Speak to Tome” را انتخاب کنید و ببینید او چه می‌گوید – سپس هر بار که گزینه دیالوگ فعال شد، پاسخ‌های دلگرم‌ کننده و مثبت (معمولاً گزینه‌های اول هستند) را انتخاب کنید. این‌ها باعث خوشحالی Tome می‌شود و امتیازات Patronage رایگانی به شما تعلق می‌گیرد، که به‌ مرور زمان زیاد هم می‌شود. اگر Tome مدام تکرار می‌کند که “اگر چیزی احتیاج دارید به من اطلاع دهید!” یعنی چیزی برای گفتن ندارد تا وقتی‌ که در داستان اصلی بیشتر پیشرفت کنید.

۱۱- می‌توانید ظاهر William را در Barber Menu تغییر دهید

فکر می‌کنید William می‌تواند اصلاح کند؟ آیا دوست نداشتید موهایش دقیقاً مثل Geralt در The Witcher باشد؟ نمی‌توانید از گزینه‌های شخصیت‌ سازی شخصیت در Dark Souls استفاده کنید، اما Nioh چند گزینه برای تغییر ظاهر اصلی William در اختیارتان قرار داده است. با صرف امتیازهای Patronage در آهنگری – همان امتیازهایی که با صحبت با Tome به دست آوردید – می‌توانید Barber Menu را باز کنید، که در این صورت گزینه‌های اضافی برای موی سر و صورت William باز می‌شود (انتخاب رنگ در اینجا ممکن نیست، فقط سبک و حالت).

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =