NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends

NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends

تا همین چند سال پیش ورزش فقط محدود به کارهایی بود که در آن افراد حرکت کنند. مثل فوتبال و هندبال و بسکتبال و… و یا در یک جا بنشینند و فکر کنند مثل شطرنج. اما دیگر وقت آن رسیده است که تکنولوژی با ورزش نیز مانند چیزهای دیگر آمیخته شود. مدتی است که بازی های ویدئویی جزو ورزش ها محسوب می شوند و در واقع مسابقات ورزشی برگزار می کنند و از تیم های بعضی از بازی ها مثل کانتر استرایک، فیفا، پس، فورتنایت و … دعوت می کنند و مسابقه برگزار می کنند. همانطور که شطرنج ورزش است، انتخاب بازی های ویدئویی نیز به عنوان ورزش عقلانی است.

اما در این میان، همان گونه که تیم های ورزشی بزرگ به دنبال خرید بازیکن برای تقویت تیم خود هستند، تیم های ورزش الکترونیک نیز فقط به فکر تشکیل تیم و بازی نیستند، بلکه به فکر استخدام بازیکن و ساخت تیم جهت برد در مسابقه ها هستند و سعی می کنند بازیکنان مطرح را جذب کنند .

NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends
NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends

حال اگر در این وسط یک بازی جدید منتشر شود و حسابی گیمر ها را ذوق زده کند، به طوری که رکورد های فراوانی بزند و رکورد دانلود آن در کمتر از یک هفته به بیش از بیست و پنج ملیون نفر برسد، طبیعتا تیم های ورزش الکترونیک به سمت این بازی جذب می شوند تا برای آن تیم تشکیل دهند.

این بازی پلی استیشن ۴ apex legend نام دارد و در حال و هوایی رباتیک جریان دارد و از همه مهمتر این که این بازی بتل رویال است که شاید تنها دلیل موفقیتش همین باشد. از انتشار این بازی مدت زیادی نمی گذرد اما به قدری به یک باره محبوب شد و مورد استقبال گیمرها قرار گرفت که توانست رکورد های زیادی بزند و توانست مدتی در صدر لیست توییچ که پلتفرم استریم است، قرار بگیرد. هر چند که مدتی بعد دوباره فورتنایت محصول شرکت اپیک گیمز قدرت را دستش گرفت و به صدر جدول بازگشت. از همین رو تیم nrg به عنوان اولین گروه پیش قدم شد تا یک تیم حرفه ای برای بازی apex تشکیل دهند.

گروه nrg در شبکه های اجتماعی خود اطلاعیه ای مبنی بر استخدام بازیکن جهت تشکیل تیم، قرار داد و همچنین از کسانی که می توانند ویدیو و یا کار رسانه ای برای بازی apex و این تیم انجام دهند در خواست کرد تا با آن ها همکاری کنند.

سبک بتل رویال برای اولین بار از طریق بازیplayer unknown battle ground یا به اختصار pubg معروف شد و همه از این طریق با آن بازی آشنا شدند. هرچند که این سبک پیشینه قدیمی دارد. در این نوع بازی Playstation 4 تعدادی بازیکن در یک نقشه ای وجود دارند و باید برای بقای خود تلاش کنند و اولین نفر بشوند که زنده می مانید تا پیروز شوند. حس رقابتی که این سبک دارد، شاید دلیل موفقیتش باشد.

NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends
NRG eSports در حال تشکیل تیم بازی آنلاین Apex Legends

اما apex چرا انقدر به یک باره معروف شد؟

شاید یکی از دلایل این معروفیت این است که این بازی را EA توسعه داده است و همین نام EA باعث محبوبیتش شده است . البته که نباید تبلیغات را نیز نادیده بگیرم و رایگان بودن این بازی و مولتی پلتفرم بودن آن نیز بی تاثیر نیست. دلیل دیگر آن می توان به گرافیک جذاب، گیم پلی روان و اعتیاد آور و همچنین نو آوری در تولید محتوی در گیم اشاره کرد.

البته نکته ای که می توان به آن اشاره کرد این است که این بازی در کشورهای تحت تحریم آمریکا، تحریم است و متاسفانه ما در ایران به سختی و با مشکلات فراوان می توانیم اقدام به بازی کنیم که امیدواریم در آینده این مشکلات رفع شود. اما باز باید منظر ماند و دید این معروفیت تا کجا ادامه خواهد داشت. آیا بازی محبوب این روزها fortnite در صدر جدول ها خواهد ماند؟ و یا بعد از مدتی به کل ناپدید خواهد شد؟

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =